Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko znowu coś ładnego wpadło do koszyczka...jakieś inne sklepy odwiedzasz niż ja :;230
A kto gołąbkami się opiekuje skoro tak rzadko chodzisz zimą na działkę, czy M jeździ?
Dalej bez słońca i z paskudną temperaturą odczuwalną, trzeba jakoś przetrwać do połowy marca, a potem będziemy wyć do wiosny! ;:224 ;:306
Miłego wieczoru ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

A ja sama się sobie dziwię ;:oj ...nie bywam póki co w żadnych ogrodniczych sklepach i nie kupuję żadnych nasion...Ale niech no tylko wiosna nastanie , ;:3 mocniej przyświeci to ja mam gdzie pójść po rośliny... :heja Tak najbardziej lubię a że potrzeby mam już niewielkie więc kilka chciejstw zawsze jestem w stanie sobie zafundować w sezonie ... ;:333 Lekko, łatwo i przyjemnie! ;:215 Ciebie podziwiam za wolę i chęci powiększania swoich zasobów roślinnych :) Będzie się działo! ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Z tą wodą to obawiam się,że to nie jest wymysł naszych ale rządzących,obym się myliła.
Zdjęcia jak zwykle fajne.A te zawilce to mają jakieś cebulki czy kłącza?
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Piękną masz kolekcję lilii Lucynko a w sezonie ich kwitnienia delektujesz się również ich aromatem. ;:215 ;:215
Gdyby u nas tak wyglądały główne alejki, to w sezonie zimowym z radością bym tam spacerowała. ;:108
Niestety alejki są żwirowe a z okolicznych wzgórz spływająca woda, tworzy zlodowacenie po nocnych przymrozkach.
Tej zimy jeszcze tam nie byłam, nie chcę ryzykować upadku i połamać miednicę, co grozi przy endoprotezie. ;:145
Małżonek ostatnio całe dojście do naszej działki posypywał solą, bo też miał trudności a przecież tam na pokarm czekają codziennie koty i kury. ;:108
Jest wynik, jutro jadę go odebrać z Wadowic, a w poniedziałek Bielsko i ocena wszystkich wyników przez specjalistę. ;:202
Jak wszystko będzie w porządku to M kolejne badania będzie miał za pół roku. :tan
Niech Wam ;:3 nadal przyświeca i zdrówko dopisuje. ;:97 ;:97 ;:97
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Czwartek upłynął mi niemal w całości pod znakiem słonecznej, aczkolwiek mroźnej pogody.
Donice z balkonu powędrowały na hol, ponieważ w nocy nawet na IX piętro zawitał lekki mrozek. A ma być jeszcze zimniej. Niestety, śniegu nie ma u nas ani deczka i to mnie trochę martwi.
Jutro dzień kwiatowy, wobec tego przygotowałam doniczki do pikowania siewek do oddzielnych pojemniczków. Przy okazji policzyłam sieweczki i jestem w szoku, tyle tego już jest, a przecież będzie jeszcze więcej. Myślę, że konieczne będzie złożenie foliaczka i postawienie go w oknie. Ale tym będę się już martwiła jutro - pojutrze.


Marysiu [Maska] - ja odwiedzam jeden market, bo mam do niego najbliżej i tylko wtedy, gdy koniecznie muszę. ;:131 Kupuję tam ziemię do kwiatków, ale też karmę dla koty, bo ichnia najbardziej jej smakuje. A skoro już wchodzę do marketu, to przecież nie mogę nie zajrzeć do działu ogrodniczego, bo potem spać bym nie mogła. ;:306
Gołąbki to domena M i on się nimi zajmuje. Czuje się bardzo dobrze i co dzień rowerkiem jeździ na działkę. Teraz nastały większe mrozy, to już albo ;:65 , albo ;:71 będzie zmuszony się poruszać.
Skoro upragniesz słoneczka, to ja Ci życzę, by jutro rozjaśniło świat wokół Ciebie. ;:196

Maryniu - jak Ty możesz żyć bez wizyt w ogrodniczych? :shock:
Ja bym nie przeżyła zimy bez takich przyjemności.
Wiosną na bazarek też biegam, :tan bo a nuż a widelec trafi się coś ciekawego...
Kochana, coś muszę robić między sezonami, więc otwieram sezon parapetowo - działkowy. ;:224 Domowych roślinek mam tyle co kot napłakał, właśnie z uwagi na wszechobecną kotę, a także z powodu zbyt wysokich temperatur w mieszkaniu w okresie letnim. U mnie słońce operuje przez cały dzień. Mam okna południowe i zachodnie, z lekkim nachyleniem ku stronie południowej, niczym nie osłonięte z zewnątrz. Teraz taka sytuacja mi odpowiada, latem już nie. ;:185

Danusiu [danuta z] - podejrzewam, że zarząd tak się tylko tłumaczy, byście nie walczyli z nim w sprawie cen wody. Tak czy inaczej ceny wody oczyszczanej ustalają samorządy, natomiast jeśli woda nieoczyszczana jest doprowadzona do działek, to ewentualne opłaty pozostają w gestii zarządu działkowego. ;:108 Rząd w tych sprawach nie decyduje, w ogóle się tym nie zajmuje.
Zawilce do sadzenia mają postać małych cebulek, takich czarnych, suchych, które trzeba moczyć przed sadzeniem. ;:108

Stasiu - nie wszystkie lilie pachną, ale wystarczy kilka aromatycznych, by zmysł powonienia został usatysfakcjonowany. ;:138 To są jedyne rośliny ozdobne, które zna mój M i nie zgłasza zastrzeżeń, gdy dokupuję nowe cebule. ;:303 Lubi zapach i ich duże kwiaty.
Stasiu, jestem pewna, że wyniki będą zadowalające, nie ma innej opcji. ;:333 W każdym razie takich Wam życzę. ;:167 ;:167 Wam, bo gdy jedno choruje, to drugie też zdrowe nie jest. ;:108 Zdrówka dla Was obojga. ;:167 ;:196


Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Ogrodówki się łatwo dzielą. Ja swoją podzieliłam na 6 części, z czego sobie zostawiłam tylko jedną. Reszta cieszy w innych ogrodach.
Ale z patyczków Lucynko jeszcze nie próbowałam. Tobie na pewno się to uda! ;:215
W Bri.... czekam na dostawę doniczek Surfinia, czasami mają na prawdę fajny asortyment. Mają być w marcu.
Czy życzy się ciepłych zapowiadanych mrozów? ;:306 ;:3
Damy radę, może nie będą aż tak srogie...
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Witaj Lucynko ,śliczne te Twoje gazanie,takich kolorków nie miałam,ja też dotarlam na działkę przykryć róże .Woda opadła więc zroiłam co trzeba ,musiałam przykryć cebulki ,woda wypłukała ziemię ale powiem Ci Lucynko że jak tak opsypywałam te róże to tak mi się już chciałoby pogrzebać w ziemi :heja .Pogoda u mnie słoneczna od kilku dni ,więc i humor lepszy ;:333 mimo zastrzyków które aktualnie wybieram.Wysiałam żeniszka i heliotropa z czego tego drugiego załatwiła mi kotka córki ;:145 ,teraz czekam do marca na pomidory i reszte kwiatków,moja alejka nazywa się Czereśniowa.Pozdrawiam i aby do wiosny ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Beatko [Beaby] - moje ogrodówki jeszcze mało rozrośnięte, za wcześnie je dzielić, ale patyka ukorzenić można. ;:108 Hortensje ukorzeniają się łatwo, róż nie umiem. ;:306
Mam dwa foliaczki, ale trzeci by mi nie zaszkodził, ;:131 tylko M byłby bardzo niezadowolony. ;:124

Myślisz, że nie da się zaczarować ciepełka, by przegoniło mróz? :oops: Szkoda. ;:174 Wiosny mi się chce! A na termometrze już prawie -7. ;:202

:wit Tereniu [tencia] - w tym roku zapewne takich kolorów gazanii nie będę mieć, ;:185 bo nie powschodziły. ;:223 Wzeszły tylko mix, a tu przeważały żółte i białe. ;:108 Może uda mi się kupić jakieś sadzonki na bazarku... ;:218
Heliotropów mam zatrzęsienie, więc jeśli nie zapomnę, to wyślę Ci choć dwie - trzy sadzonki wiosną. ;:333
Z kotami się nie wygra, coś o tym wiem. ;:306
Pozdrawiam wzajemnie i zdrówka życzę ;:167 ;:196 oraz dużo ;:3 ;:3 ;:3


Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko serdecznie Ci dziękuje za chęć podzielenia się sadzonkami heliotropków ;:196 ale koleżanka już mi obiecała więc coś będę miała.Pozdrawiam :wit
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Co to za lilia, na ostatniej fotce? Śliczna, zresztą podobają mi się wszystkie. Już dokupiłam kilka w sklepie internetowym, ale na tym pewnie nie koniec :oops:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko niestety żadne życzenia ani zaklęcia nie pomagają...szaroburo!
Pikowanie jest najbardziej bolesne, bo z jednego pojemnika robi się niezły tłok ;:oj
Z radością wyczytałam informację o szanownym gołębiarzu ;:167 Jak to dobrze że odnowiliście stado swego czasu ;:215 Wczoraj wreszcie wróciły ze mną do domu dwie prymulki co mnie bardzo cieszy i nawet permanentna szarość nie zaburzy myśli o wiośnie!
Dobrego i pogodnego piątku Lucynko ;:196 ;:4
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Odnośnie wody pożyjemy zobaczymy.U mnie sporo roślinek powschodziło.Chyba już nie długo trzeba będzie siać pomidory?Pogoda u nas
była słoneczna ale mrożna.Martwię się o róże i truskawki.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
No i stało się. Musiałam złożyć foliak i postawić go w oknie, bo regalik już nie mieści wszystkiego.
Jedynie folii jeszcze nie nałożyłam, by roślinkom nie było za gorąco. Foliak musiał stanąć nad grzejnikiem.

Obrazek

Prawie cały dzień pikowałam. Podrośnięte sieweczki dostały własne doniczki, to teraz będą rozwijały system korzeniowy, ze wzrostem przystopują, mają na to jeszcze bardzo dużo czasu.
Wysiałam po raz trzeci dalie zmienne. Jeśli i tym razem zastrajkują, to już czwartego podejścia nie będzie. W Brico są karpy niskich dalijek, gdy będzie trzeba, to sobie kupię ze dwie - trzy i już.

Piąteczek był piękny, pełen słońca, ale i mroźny. Noc zapowiada jeszcze niższą temperaturę niż poprzednia, a śniegu ani widu, ani słychu. Coś nie coś zmarznie na działce, to nie ulega wątpliwości. Płakać nie będę. Nie będzie jedno, będzie drugie.
Może tylko kieszeń stanie się lżejsza.


Tereniu [tencia] - w porządku. Gdyby jednak coś nie wypaliło, to wiesz, co zrobić. ;:303

Paulinko [PaulaF-Z] - nie znam odmiany moich lilii. ;:131 Cebule kupowałam na giełdzie, a tam tylko kolor i kształt kwiatu mogłam poznać oraz czy orientalna, czy..... ;:7
W tym roku też dokonałam zakupu w internetowym, więc nazwy odmianowe będę znała. Oczywiście, jeśli nie zapomnę. ;:306

Marysiu [Maska] - szaroburo - powiadasz... ;:131 ale zapewne Twoje roślinki okryte śniegową kołderką. ;:218 Moje całkowicie odkryte i wystawione na mróz, a dzisiejszej nocy ma być już -10*.
Gołębiarz czeka na TK, które to badanie pokaże, jak jest i co ewentualnie dalej. ;:218
Prymulek nie kupuje, bo nie mam gdzie postawić, by mnie w domu cieszyły, a wynieść do zamkniętego pokoju nie chcę, bo znalazłyby się poza zasięgiem wzroku. ;:222 To po co mi taka 'przyjemność'?
Myślisz, że wiosna przyjdzie o czasie? Ja już zaczynam wątpić. ;:124
Dziękuję ;:180 piąteczek się udał. Niech wreszcie i Tobie ;:3 zaświeci. Podmucham jutro w Twoją stronę. Zdrówka ;:196

Danusiu [danuta z] - też się zastanawiam na pomidorami, szczerze mówiąc, to nie bardzo wiem, kiedy siać. ;:218 W połowie marca nie będzie za późno?


ObrazekTak dzisiaj moje słoneczko szło do swojego łóżeczka.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”