Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Sobota u mnie szara i mglista. Śnieg miejscami jeszcze zalega, ale już nie jest bielutki, tylko taki brudny.
Ponieważ dzisiaj jest dzień kwiatowy, to coś tam dosiałam, a żeniszki przepikowałam. Regalik w oknie niemal zapełniony, ale trochę miejsca czeka na lutowe siewy.


Stasiu - witaj. ;:196
Zasiałam galtonię, już chyba ze trzy tygodnie siedzi w ziemi i nic nie wychodzi na wierzch. Straciłam nadzieję. ;:223
Większość siewek ma się dobrze, tylko pierwiosnki jeszcze chłodzą się na balkonie. A skoro tak dobrze im życzysz, to na pewno wszystkie urosną jak należy. Dziękuję. ;:180
Bardzo jestem ciekawa tych pokrzyżowanych orlików. Może być naprawdę ciekawie.
Za link do tej wspaniałej stronki pięknie dziękuję. ;:196
Kiedy tak sobie czytałam, to przypomniało mi się, że moja babunia podczas przesadzania roślin doniczkowych do każdej doniczki dawała całe jajko, bez skorupki. A miała zawsze naprawdę piękne kwiaty, szczególnie w mojej pamięci utkwiła ogromna chińska róża kwitnąca masą różowiutkich kwiatków. ;:215
Za życzenia serdecznie dziękuję i wzajemnie udanego weekendu życzę. ;:167 ;:196

Basiu [apus] - jest mi ogromnie miło gościć Cię w moim działkowym ogródeczku. ;:196
Też tęsknię za kolorami na żywo, ale skoro nie ma, to dobre i na obrazku. :D

Marysiu [Maska] - zrób tak, zrób, a uczta duchowa zapewniona! :tan
Szczególnie piękne te cebulki, które zakwitają tulipanowymi kwiatuszkami. ;:215
Buziaki odwzajemniam. ;:cm Dobrego weekendu. ;:303

Elżuniu - bywa, że orliki panoszą się nie tam, gdzie chciałoby się je widzieć, szczególnie gdy się przegapi czas ścięcia przekwitłych kwiatostanów. ;:7
Kochana, w tym roku sieję znacznie mniej niż zwykle, ponieważ zmieniam powolutku nasadzenia rabat. Rezygnuję z większości jednorocznych na rzecz bylinek, z którymi jest nieco mniej roboty. ;:333
Też mi się ten czosnek podoba najbardziej, a to z uwagi na to, że przyciąga ogromne ilości bzykaczy. ;:303
Dziękuję i dobrego weekendu życzę. ;:196

Danusiu [danuta z] - będziesz miała festiwal kwiatów orlikowych! ;:138
Kochana, zawsze będziemy mieć mało nasion i choćbyśmy wiedziały, że nic więcej na działce nie zmieścimy, to i tak oczy nie pozwolą nam przejść obojętnie obok półek z nasionkami czy sadzonkami. ;:306


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko a czy masz jakieś doświadczenie w wysiewaniu eukomosów, zebrałam tyle nasion i teraz mam problem.
Ty już pikujesz, a u mnie dopiero w jednej doniczce coś ruszyło, dalej czekam na fiołki rogate, czy one w tym roku wykiełkują mam wątpliwości, to któryś rok z nimi odnoszę porażkę na całej linii.
U nas też szaro, buro, mgliście, mrozik trzyma cały dzień.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Nerw mnie szarpnął dzisiaj, Lucynko i dosiałam heliotropów. Z poprzednio posianych wykiełkowały tylko cztery i to bardzo rachityczne ;:222 A gazanię i stokrotkę afrykańską będę siać jutro. Dzisiaj przesadziłam trochę z pracami w domu i teraz jestem ledwo żywa. Czy gazanię przykryć ziemią?
Spokojnej niedzieli i może chociaż odrobiny słoneczka dla dobrego nastroju ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Dorotko [korzo_m] - niestety, eukomisów nigdy nie siałam, więc nic Ci doradzić nie mogę. ;:185
Bratki lepiej kupić i pozwolić im się siać. Ja już nie wysiewam ich, wiosną można naprawdę tanio na bazarku kupić i nie trzeba się denerwować w oczekiwaniu na wschody. ;:108

:wit Iwonko! - moje heliotropy też rachityczne, ale one tak mają. ;:224 Bardzo powolutku przybywa im masy. Dlatego właśnie tak wcześnie trzeba je siać. ;:108
Ja też dzisiaj dosiałam. Na wszelki wypadek, bo jeśli słońce będzie tak skąpiło światła, to lepiej się zabezpieczyć. ;:303
Gazanie też posiałam dzisiaj. Nasiona gazanii przysypuję ziemią, ale nie przesadzam. Sypię mniej więcej 2mm ziemi na nasionka. ;:108

Dziękuję i wzajemnie udanej niedzieli życzę, ;:196 ;:196 a słonko pilnie potrzebne choćby ze względu na nasze sieweczki. :lol:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy i wspaniałej niedzieli, kochani. ;:114

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko, już wysiewy? ;:oj
Czyżbyś wyczuła wiosnę?
Ja nawet nie myślę o tym jeszcze.
Zresztą znasz moją słabą rękę do siewów
Ja tylko wysieję pomidory
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko, widzę, że wyprzedzasz wiosnę o kilka kroków :D . Cieszę się, że wpadłam do Ciebie na festiwal orlików :tan . Ja bardzo je lubię a w ubiegłym sezonie miały zdrowe liście do późnej jesieni. Myślę, że to zasługa mokrego lata. Tyle już zrobiłaś wysiewów! Cieplej masz tam u siebie niż ja więc i sezon szybciej się zaczyna. Chyba powinnam rozważyć przeprowadzkę do Płocka :lol: .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Dziękuję Lucynko i Eluśiu - co do fuksji.
Znowu u kogoś zauroczył mnie zawciąg, śliczny jest!
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Kupiłam między innymi lobelię bo trzeba już siać.
U nas lało całą noc i teraz leje jak w jesieni.A może właśnie mamy jesień??
Takie dziwne czosnki zakwitły u mnie jak u Ciebie na 4 zdjęciu.Zastanawiałam się skąd się wzięły i co to?,teraz wiem.Nawet przypomniałam,
że kiedyś siałam nasiona i całkiem zapomniałam. ;:124
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Witaj Lucynko w to niedzielne popołudnie :wit
Piękne czosnki widziałam u Ciebie, jaka szkoda, że je się sadzi na jesieni - u mnie będzie w tym roku tylko jeden rodzaj bo innych nie posadziłam a teraz to już po ptakach, będę musiała poczekać do następnej wiosny.
Czytam, że siejesz gazanie... to piękne kwiaty tylko jak jest pogoda taka jak w zeszłym roku, to u mnie przynajmniej, rozwiniętych kwiatów człowiek nie ma nawet szansy zobaczyć. Moja Mama dlatego nie lubi gazanii i jakoś jej się nie dziwię specjalnie, bo to kapryśne - z mojego punktu widzenia - roślinki. Życzę Ci wiele słońca abyś mogła się nacieszyć rozwiniętymi kwiatami gazanii w tym roku :D
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko ja nigdy nie moczyłam nasion galtonii przed siewem a wysiewałam dopiero w marcu. Nie zamartwiaj się niepotrzebnie. ;:108
Pewno nie wiesz, ale są też galtonie zielonkawe, zobacz ; viewtopic.php?f=31&t=42044
Twoja babunia była bardzo mądrą kobietą, przecież jajko to życie a tu masz udowodnienie ;
https://kobieta.onet.pl/dom/zakop-surow ... nie/4b5qgb
Miłego tygodnia kochana. ;:cm
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko , im więcej twoich wysiewów tym krócej będziemy czekać na wiosnę ;:215 . A jeśli się spóźni , to przynajmniej pooglądamy ją sobie u Ciebie na parapecie :;230
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Co za dzień... Od samego rana wiało i lało jak z cebra, ciemno jak ...nie powiem gdzie. ;:161
Nienawidzę takiej pogody i prawie nic nie jest w stanie poprawić mi humoru.
Jedynie spotkanie z przyjaciółmi na Forum troszeczkę rozjaśnia te pogodowe mroki.
Cieszę się, że jesteście Kochane! ;:cm ;:cm


Gosiu [Margo2] - zawsze zaczynam siać w styczniu, bo też zawsze muszę mieć na działce heliotropy, które już dawno podbiły moje serce. ;:333
Siejesz pomidory i one Ci rosną, a mówisz o słabej ręce do siewów? ;:7 Ja to dopiero mam rękę do pomidorów ;:306 Jeszcze nigdy nie udała mi się sztuka wyhodowania ich z nasion. ;:222 Ale w tym roku znowu będę próbowała.

Kasiu [kania] - skoro nie można jeszcze na rabatach, to przynajmniej na parapetach namiastkę wiosny próbuję stworzyć. Kilkanaście razy dziennie zaglądam do kuwetek i mam radochę, jeśli coś zielonego wypatrzę. :tan
To się nie zastanawiaj, tylko zmieniaj adres na cieplejszy. ;:303

Beatko - to prawda, że zawciąg jest ładny, ;:131 tylko niski i trzeba go oglądać z bliska.

Danusiu [danuta z] - właśnie dzisiaj wysiałam lobelię, bo wczoraj mi się zapomniało. M postraszył mnie, że nie urośnie, bo w niedzielę się nie sieje. ;:14 Zaryzykowałam; jednak na wszelki wypadek zostawiłam trochę nasion na nieco późniejszy wysiew. Na początku lutego będą dni kwiatowe, wobec tego nie opóźni się zbytnio. :lol:
Takiego czosnka miałam tylko jednego i szczerze mówiąc nie wiem, skąd się wziął. Myślę, że jego cebulka zaplątała się wśród innych czosnków. ;:218

Malwinko - witam wieczorkiem. ;:196
No fakt, czosnki sadzi się jesienią, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś sobie wsadziła, wszak jesień jeszcze przed nami.
Gazanie kocham. To takie wdzięczne kwiatuchy! To prawda, że słoneczko najładniej je otwiera, ale wystarczy jasny dzień, nawet bez słońca, a one rozwijają płatki. Tak było u mnie w minionym sezonie. Sama się dziwiłam, co im się porobiło. Może chciały mi sprawić przyjemność.... ;:303

Stasiu - skarbnico wiedzy wszelakiej - serdeczne dzięki za kolejne wspaniałe podpowiedzi. ;:79
Za dobre życzenie również pięknie dziękuję ;:196 i odwzajemniam z całego ;:167

Iwciu - wiosna nie ma prawa się spóźnić! Ja się nie zgadzam!!! :uszy



Czas piwonii.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko u mnie też pogoda nie zimowa a bardziej jesienna, troszkę słoneczko zajrzało w okna, zaraz na sercu mi się lepiej zrobiło. A jak poczytałam co Ty wytwarzasz to niemal w depresję wpadłam, u mnie jeszcze do piątku było świątecznie bo choinka stała.
Po niedzieli pomyślę ogrodowo a jak doczytałam o nalewkach drozdżowych, tymiankowych to mnie wzięło ostro ogrodowo....rzeknij słówko czy rośliny domowe też zasilić można miksturą drożdżową :?:
O tymianku to wiem że na kaszel dobra herbatka....mam na ogrodzie to zdarzyło mi się, że włożę do mięsiwa, herbatę naparzę ale jako nalewka do kwiatów pierwszy raz wyczytałam....muszę iść do Marysi Maski i ją dokładnie wypytać.
Lucynko z wielką ciekawością będę podgladała Twoje wysiewy...ja wysieję w tym roku tylko pomidory...resztę prosto do gruntu.
A jak waasze stado gołębie żyje ???

pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”