Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko jej zachwycona jestem Twoimi pięknościami ;:oj ;:138
Gdzie Ty je mieścisz ,a może dokupiłaś mową działeczkę ;:306
Zdróweczka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Nawet nie wiedziałam, że Zrostka jest taka ładna, do tego podobna do dzwonków, ja bym tę roślinkę nazwała dzwonkiem. Twoja Misia tez bardzo ciekawa, kontrola musi być i u mnie każda nowość jest obwąchana, łapkami podotykana.
Moje pierwiosnki ząbkowane ruszyły :tan
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj dokończyłam dzieła tworzenia. Przepikowałam bielunie 'Ballerina', bo już wyrosły im listki właściwe, a gdyby poczekały jeszcze tydzień, byłoby im za ciasno. Posiałam po odrobinie kolejnych roślinek, powtórzyłam siew celozji, jako że te wcześniejsze wykończyła pleśń. Wreszcie przejrzałam, co tam jeszcze na sianie czeka i aż się przeraziłam, ponieważ miejsca na parapetach w błyskawicznym tempie ubyło. Nawet rozstawiłam już większe szklarenki i kota niezadowolona, bo jeden z jej parapetów w całości zawładnęły szklarenki z pikowanymi roślinkami i tera zmoże już tylko po nich spacerować, co nie jest zbyt wygodne.
Pogoda się zbiesiła i słońce nie pokazało się nawet na chwileczkę. Szaro za oknami, co nie sprzyja młodziutkim sieweczkom. Na szczęście wszystkie pikowane jak dotąd mają się dobrze.


Majeczko - fotek całego ogrodu nie posiadam, ponieważ mam problem z wykonaniem takiego zdjęcia. Musiałabym albo wleźć na dach, albo na działkę sąsiada z naprzeciwka. Inaczej się nie da. ;:185
Powiem Ci, że mam miszmasz, który zmienia się tylko kolorystycznie zgodnie ze zmianami pór roku. :tan
Misia nie podgryza roślin. Żadnych. Ma swoją trawkę, którą regularnie dla niej wysiewam i to jej wystarcza. ;:108

Tereniu [TerDob] - dziękuję kochana. ;:196 ;:196
Postaram się. Miłego wieczoru. ;:196

Alicjo - dziękuję kochana. ;:196
Gdzie mieszczę...hm...upycham kolanami i już. ;:306
A tak poważnie to one nie kwitną wszystkie na raz, ;:185 tylko po kolei, zgodnie ze zmianą pór roku. ;:108
A w ogóle to i tak mam niezły miszmasz. ;:306
Zdrówka wzajemnie życzę. ;:167 ;:196

Dorotko [korzo_m] - zrostka jest śliczna. ;:63 Jedna roślinka przypomina całą kępkę, bardzo dużą ilością swoich dzwoneczków kwitnących jednocześnie po prostu zachwyca. ;:333
Trzymam kciuki za Twoje pierwiosnki. ;:333 ;:333 Moje jeszcze dychają, ale obawiam się, że pleśń je przygłuszyła i to dość mocno. :(


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Heliotropów wykiełkowało dużo więcej niż 30, ale tyle w zupełności mi wystarczy. Z drugiego siewu pokazało się mnóstwo siewek i wszystkie dobrze rosły, ale dla mnie za dużo. Jeszcze nadmiar zostawiłam, ale wszystkie przepikowane stoją na baczność, to się ich pozbędę ;:108
Pracy jak na jeden dzień zadałaś sobie ogrom. Szczególnie, że pikowanie jest żmudne, wymagające skupienia i wytężania wzroku. Ale masz już za sobą, teraz będziesz je doglądać i siać kolejne. Brawo Ty ;:63
Em zmiękł i zamawiam szklarenkę :heja Teraz siewki będą się mogły rozpychać łokciami ;:306
Miłego wieczoru ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Zdążam do Ciebie tą samą ścieżką,którą byłaś u mnie Lucynko! Póki jeszcze nie zadeptana bo tu zawsze tłok... ;:63 A u Ciebie przedwiosenne prace trwają... :roll: Dla mnie to :shock: ! ;:oj
Uciekam...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko :wit
Czytam ,że już tyle wysiałaś i jeszcze tyle w planach.
Ech te parapety teraz zaczynają wchodzić w fazę oblężenia.
Ja tylko petunie i papryczkę ostrą wysialam. :|
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko niestety powtarza się to co roku, wysiewamy coraz wcześniej a zatem coraz więcej i w miarę siania wpadamy w przerażenie. Potem natychmiast podejmuje zobowiązanie, że za rok posiejemy później i na pewno mniej. Tylko podejmujemy to zobowiązanie na tyle wcześnie, żeby do stycznia następnego roku zapomnieć ;:306 ;:306
No to Kochana Darz Parapet ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

To Lucynko proszę abyś w tym sezonie pozbierała ze zrostki nasionka.
U nas nawrót zimy śnieży od rana.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Rano padał śnieg, który w dalszej części dnia stopniał. Niebo zakrywały niskie chmury, a przed chwila wyszło słonko i tylko żal, że na krótko, bo dzień się wcześnie kończy.
Wybierałam się na działkę, ale nieciekawa pogoda wpłynęła na zmianę planów, to zrobiłam zaległe pranie i takie tam inne domowe...


Iwonko1 - policzyłam swoje heliotropy i wyszło, że mam ich za dużo, bo aż 21 sztuk. Jednak wiem z doświadczenia, że nie wszystkie uchowają się do maja, a potrzebuję 4 - 5, nie więcej. ;:108
Z tą robotą to przesadziłam. Nie było jej tak dużo. ;:185 Mój problem polega na tym, że nie umiem siać ani pikować na siedząco, a gdy się długo stoi, nogi w tyłek wrastają i kręgosłup buntuje się przeciwko niewygodnej pozycji. :oops:
Gratuluję zakupu. ;:138 Szklarenka dobra rzecz, no i miejsca więcej. ;:215

Obrazek

Maryniu - minęłyśmy się w drodze. ;:65 ;:65 Cóż, bywa i tak. ;:108
Wiosennie mam na parapetach, ale za oknami jakoś tak jakby zimowo jeszcze... ;:306
Nie uciekaj, to może się po drodze jednak spotkamy...

Obrazek

Aniu [anabuko] - moje parapety już takie oblężone, że bardziej się nie da. ;:306
Teraz mam kłopot z rozdysponowaniem roślinek czekających na pikowanie. ;:223

Obrazek

Marysiu [Maska] - tak się jakoś składa, że każdego roku sobie obiecuję mniejsze wysiewy, a gdy przyjdzie co do czego, to jakoś tych wysiewów przybywa. ;:224 Zapewne jest tak, jak napisałaś: za dużo czasu upływa od stycznia do stycznia. ;:306
Niech się darzy wszystkim nam! ;:138

Obrazek

Dorotko [korzo_m] - zapisałam. ;:108 Będę zbierać. ;:108 Zresztą ja zbieram nasiona ze wszystkiego, co się rusza, jak mawia mój osobisty M.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Nie martw się ilością. Wiele z nas sobie obiecuje i tak rzadko uda się zostać przy postanowieniach. Ja nie zamierzałam na razie kupować żadnych roślinek, a już skusiłam się na dwie nowe róże i kilka innych bylin. :heja
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Na szczęście wykonywanie wszelakich prac na siedząco opanowałam do perfekcji :heja Czy to pierogi czy pikowanie wygodnie się rozsiadam i mogę działać.
Śliczna ta celozja z bordowymi listkami ;:63 . Nie widziałam takiej jeszcze. Trzymaj się ciepło ;:196
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Piękne te kwiaty Lucynko.

A jeśli chodzi o heliotropy to właściwie jak wygląda JEDNA roślina? Nie mogę się rozeznać w wielkości,bo wszędzie pokazują gąszcz kwiatów,a jak tak piszesz że kilkanaście to jest za duźo to zastanawiam się czy moja radość z coraz większej ilości siewek nie jest aby szaleństwem ;)
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Witaj Lucynko. ;:168 Jesteś mistrzynią wysiewów, dla mnie złota rączka. ;:215 . Oby wszystkie sieweczki dotrwały do końca , pięknie zakwitły, i tego jestem pewna. ;:128 . Po moich nieudanych próbach z petuniami wysiałam znalezione nie wiadomo co to. ;:224 . Wyszło... ;:306 . Słonka życzę dla ciebie i dla parapetowych. ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”