Wiatr wśród pól

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wiatr wśród pól

Post »

;:oj o mój Boże, można mieć tyle irysów? ;:oj.
Kasiu musisz mieć dużą działkę albo same irysy :;230
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Iwonko co złego to nie ja :;230 . Irysowe niziołki są o tyle fajne, że łatwe do upchnięcia. Z tymi obietnicami, co do ogrodowych zakupów, to zawsze niestety tak jest. Ja takie mocne postanowienie miałam w zimie i nie kupiłam przez internet nic. Za to wiosną tak jakoś stałam się posiadaczką kilkunastu liliowców, na które nie miałam przygotowanej miejscówki ;:223 o innych pojedynczych zakupach nie wspomnę nawet.
Ja zdjęcia z telefonu zrzucam na komputer i dopiero na forum. Trochę zachodu z tym jest, no ale przynajmniej jestem w stanie od razu sobie zdjęcie podpisać. W tym roku w tunelu posadziliśmy niewiele. W zeszłym roku to był prawdziwy gąszcz (jak wygrzebię archiwalne zdjęcie to pokażę) bo była w nim oprócz pomidorów i ogórków też fasolka szparagowa w dużej ilości - chyba 4 rządki. A teraz mamy tylko 1 rządek pomidorów, 1 rządek ogórków, pół rządka fasolki, z jednej strony pod skosem ziemniaki na wcześniejsze. I na próbę 30 sadzonek truskawek.

nowapasja - działeczki razem z domem jest ok.45 arów. Jest gdzie poszaleć. ;:306
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Kasia no cóż ja mogę powiedzieć ;:173 cudeńka :) ja już rozplanowuję w głowie gdzie je posadzę hihi :) iryski prezentują się wspaniale ;:138 a tak jak piszesz, w związku, że są malutkie można je wszędzie upchnąć :)
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Mariuszu dziękuję. to oczywiście nadal nie wszystkie, a już zaczęły kwitnienie TB - wysokie. Z upchnięciem nie ma problemu.

Z maluchów mam jeszcze takie:

'Zero'
Obrazek

'Spring in Prague
Obrazek

'Yahtzze'
Obrazek
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Kasia czyli masz mniej więcej tyle ziemi co ja :D Tylko u mnie połową jest dzierżawiona i co roku zaorywana, wiec mogę na niej mieć tylko jednoroczne. Z pozostałych dwudziestu arów połowę zajmuje stary sad. a dom i stojący obok stary dom są umieszczone w centrum podwórka, dlatego nie mogę mieć dużego ogrodu , a jedynie skrawki po bokach :( Jedyny sposób na plac na większe rośliny to likwidacja starego domu lub sadu a w najbliższych latach nie ma o mowy.. . Twoje irysy i ich ilość wprawiają w osłupienie. Zastanawiam się ile masz gatunków łączne. Chyba kilkadziesiąt. Są przepiękne.
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Olu, pewnie gdyby skończył mi się teren do obsadzania to zaczęłabym na twoim miejscu sadzić rośliny w sadzie. Zawsze to już gotowy byłby cień dla roślin :;230 . A u któregoś z zagranicznych pasjonatów, widziałam rabaty z irysami wokół starych jabłoni właśnie w sadzie. Bajka
Roślin, jeśli o liczbę gatunków chodzi, chyba nie mam aż tak dużo, ale za pewne co najmniej kilkadziesiąt. Mam m.in z drzewek/krzewów: cedry libańskie, kosodrzewinę, kilka odmian krzewuszek, pęcherznice, tawuły, miłorząb, dzikie bzy czarne w odmianach, migdałka trójklapowego, lilak meyera, paulownię, bukszpany, cisy, berberysy, leszczynę o bordowych wiosną liściach, hortensje bukietowe, róże, z traw kilka gatunków, z bylin: tawułki, lilie, liliowce, jeżówki, powojniki, irysy, pierwiosnki kilka gatunków, fiołki, żurawki, żuraweczki, tiarelle, hosty, sporo wszelakiego drobiazgu; przylaszczki, firletkę, zawciągi, trójlisty, miłki itp.
Hmmm.... no jak tak to wszystko wyliczam to jednak robi się tego sporo. A wszystko to posadzone na niewielkich rabatach z trzech stron domu. I wszystko to będę musiała kiedyś wykopywać i przenosić ;:223 ;:145

Iwono, w foliaku w tym roku nie posadziliśmy zbyt wiele: z boku pod skosem są 2 rządki ziemniaków "kolorowych" do sałatek i "zwykłych" do wcześniejszej konsumpcji niż te w warzywniku, trochę sałaty wysianej (na próbę) w listopadzie. 1 rządek pomidorów, kawałeczek fasolki, 1 rządek ogórków i pod skosem 30 sadzonek truskawek. Na panujący tam nieład nie zwracaj uwagi, bo zdjęcie robione na szybko.

Obrazek

Na krzaczkach pomidorów zawiązane już pierwsze owoce.

Obrazek

Tak wyglądała zawartość foliaka w poprzednim sezonie (rok 2017)
Obrazek

A taki był początek, czyli rok 2016 - :lol: :lol: same ogóraski

Obrazek

I coś dla irysomaniaków....
Z irysów SDB w pełni kwitnienia ten najpóźniejszy jaki mam 'Stinger'
Obrazek

Ma charakterystyczną, wywiniętą do góry bródkę
Obrazek

Pozostałe SDB już przekwitły, a były to:

'Hocus pocus'
Obrazek

'Jewelers art'
Obrazek

'Latin me hot' - jeszcze kwitnie bo to grupa IB
Obrazek

'Local hero' - jeden z późniejszych SDB - jeszcze cieszy ostatnimi kwiatami
Obrazek

'Nine lives'
Obrazek

'Luciola'
Obrazek

Obrazek

'Magic bubbles' - IB - więc jeszcze kwitnie
Obrazek

'Mala Maja'
Obrazek

'Mały przyjaciel'
Obrazek

(Nie pamiętam ile jednorazowo zdjęć wpuszcza serwer więc kolejne pójdą w odrębnym poście).
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

'Midnight prince'
Obrazek

'Pink reverly' nie pamiętam, czy już pokazywałam
Obrazek

'Pinky ring'
Obrazek

'Plum twist'
Obrazek

'Pondicheri'
Obrazek

'Serenity prayer'
Obrazek

'Protocol' IB - jak wszystkie IB kwitnie jeszcze
Obrazek

'Yippy skippy'
Obrazek

'Tact' IB
Obrazek

'- may care' IB
Obrazek

'Lunar frost' IB
Obrazek

'Zazzarazah' IB
Obrazek

Obrazek

No i zaczął się też mini festival wysokich irysów u mnie. Te z grupy TB z kilkoma wyjątkami są u mnie dopiero od 2 lat. I zachwyciły mnie na tyle, że też na pewno będzie ich przybywać u mnie. Mają jednak poważny "-" - te falbaniaste o wielkich kwiatach często kosztują sporo, zwłaszcza jeśli są to nowe odmiany. ;:174

'Mandarin morning' TB
Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Gracious curves' TB
Obrazek

Obrazek

'English cottage' TB pachnie
Obrazek

'Slovak prince' TB
Obrazek

Obrazek

'Celestial explosion' TB - o ślicznych piegowatych płatkach
Obrazek

Obrazek

'Dog fancy' TB
Obrazek
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Ależ masz cudne te iryski. 200 odmian robi wrażenie ;:oj Takie maluszki rzeczywiście można wcisnąć praktycznie wszędzie. W tamtym roku kilka sobie kupiłam i wszystkie mają pąki. Jak już sobie ogrodzisz teren, to dopiero będziesz mogła rozwinąć skrzydła. Nie zawsze do tego jest potrzebna duża kasa. Chociaż czasami jak są duże wydatki, to i niewiele znaczy bardzo wiele. Życzę powodzenia :wit
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Witaj Kasiu.
Piękna kolekcja irysów ;:138 . Dobrze ,że tu zaglądnęłam to parę swoich rozpoznałam ;:7 .
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Kasiu ja już nieśmiało i powolutku zaczynam kombinować w sadzie. Na razie mam w planach obsadzać jego boki przy siatce od drogi bylinkami cieniolubnymi typu hosty, żurawki.. Ponadto chodzi mi po głowie krokusowa łączka między młodymi jabłonkami.. Drzewa są stare .i powolutku będzie się je usuwać , dlatego jestem pewna , ze z biegiem lat bardzo zmieni się wygląda mojego sadu Bardzo masz dużo gatunków roślin..Naprawdę. Ja nie mam ani 1/4 z tego. W tym bardzo dużo jest krzewów. Ja na razie nie mam na nie placu, ale na mniejsze byliny się on znajdzie. Jeśli chodzi o iryski to po prostu brak mi słów. Nie ma chyba innej osoby, która miałaby tak cudowny ich zbiór. Foliaczka zazdroszczę :D U Ciebie już owocki, a moje dopiero wsadzone w grunt .. :D
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Witaj Alu. :wit
Olu, a właściwie dlaczego chcecie usunąć drzewa w sadzie? Chorują? Bo jeśli dają smaczne owoce, to może warto je zaszczepić zanim wytniecie. Trudno dzisiaj o te stare odmiany. Obok domu rodziców rosła jabłonka, która dawała olbrzymie soczyste jabłka. Rodzice usunęli ją gdy dobudowywali garaż. Nie wiem co to była za odmiana, za nic nie mogę znaleźć choćby podobnej w opisach w internecie ;:185
Irysów wbrew pozorom nie mam jeszcze tak dużo. Tu na forum są tacy, którzy mają ich znacznie więcej niż ja, bo zbierają je znacznie dłużej ;:224 . A moja przygoda z niskimi zaczęła się jakieś 5 lat temu. W wysokich rozkochały mnie forumki dopiero 2 lata temu.

A że nie tylko irysy u mnie to dziś dla odmiany będzie trochę host.

Na początek "myszy'

'Country mouse'
Obrazek

'Holy mouse'
Obrazek

'Lucky mouse'
Obrazek

'Might mouse'
Obrazek

'Sun mouse'
Obrazek

'Snow mouse' a za nią 'Blue mouse ears'
Obrazek

a ta "mysza" coś mutuje
Obrazek
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Kasiu źle się wyraziłam. My ich nie usuwamy. One usuwają się same. po prostu raz na kilka lata jedno z nich samo się lamie.Przy wichurach , a czasem nawet przy większym deszczu. Sa chore, spróchniałe, żarte przez raka kory, zaniedbane od lat,bo to wysokie odmiany. Szkoda ich, bo maja dobre owoce, ale nie panujemy nad rdza gruszy, mszycami i zgnilizna owoców. bo są za wysokie aby je czymkolwiek pryskać. czy oberwać z nich mumie.Tyle, ze obficie owocują, dlatego zawsze nam starcza owocków. Nie mam pojęcia jak się szczepi drzewa. i jakoś
tak boje się do tego zabierać .Kasiu ja osobiście nie znam nikogo kto ma duzo jakichkolwiek kwiatów. Obok mnie ogródki to tuje i kostka a wcześniej ludzie mieli małe grządki z niewielką ilością głównie jednorocznych , takich do posiania w gruncie .Dlatego naprawdę imponuje mi ilość gatunków jakie masz u siebie . Hosty śliczne.. Ja mam tylko jedna i to dopiero od tego roku :D
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiatr wśród pól

Post »

Zaskoczyłaś mnie Kasiu tymi myszkami :D ktoś tu narzekał na brak cienia w ogrodzie :D Ja zupełnie nie mam pomysłu jak wyeksponować taki drobiazg, żeby nie giną w tłoku innych roślin :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”