Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ja kupowałam nasionka na taśmie ale nie wiem dlaczego u mnie nic z tego nie wyszło.
Ewa tez czytałam o tym sposobie ale czy już w ub.sezonie praktykowałaś ten sposób i z jakim skutkiem?
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu, w końcu jestem i ja. Widzę, że u Ciebie w głowie już wiosna :D Ja na razie jestem w fazie zimowego lenia ogrodowego, choć zimy u mnie jak na lekarstwo. A może właśnie dlatego, skoro zimy jeszcze nie było, to co tu o wiośnie myśleć? Owszem, kupiłam jakieś nasionka dla zasady, ale entuzjazm jeszcze śpi. Pomysłem nasionek na taśmie podzielę się z dziećmi, jeśli zgłoszą się do pracy, to wypróbuję ;:oj Patyczki też ładnie wyglądają, tylko ta moja kudłata Fifka każdy patyk musi przepuścić przez zęby, więc długo by się nie ostały.
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ty nie na bibule jak pisała Tereska tylko na sralnej bumadze? :;230
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Maska pisze:Ty nie na bibule jak pisała Tereska tylko na sralnej bumadze? :;230
:;230 :;230 :;230 ;:306 ;:306 ;:306
Ewuniu, wybacz. Nic nie napiszę. Tarzam się ze śmiechu. ;:306 ;:306 ;:306
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

I u Ciebie się melduję Ewuniu ;:196
Podziwiam Cię za taką precyzyjną robotę ;:oj ciekawa jestem jakie efekty będą
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Marysiu i Lucynko w mojej wsi nie ma papierniczego a jak po mojemu sr.j taśma jest na bieżąco, więc co będę szukać, podobno można na ręcznikach jednorazowych,ale ... obrobiłam, rzodkiewki, koperek i moze jutro zrobię taśmę ogórkowa :wink:
Wczoraj byłam w sklepie wielkopowierzchniowym i kupiłam piękne pomidorki szt 2 - o nazwie RAF . Miąższ smaczny, skórka nieco gruba, ale że ja jem pomidory jak jabłka, to mi to pasuje :wink: i co ważne nie ma pietki ... Pestki pobrane ...eksperyment w toku :lol:

Obrazek Obrazek

Na moim parapecie tez się zieleni tu Żeniszek ... i dostałam nasionka takiej roślinki o nazwie Cerinte (jednoroczna) ... ma ktoś jakieś doświadczenie z ta panną ;:173

Obrazek Obrazek

Pozdrowionka ;:4
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ależ ta 'cerinte' śliczna! ;:138
Niestety, Ewuniu, nie pomogę Ci w sprawie jej uprawy. ;:185 Nigdy jej nie miałam, nawet nie wiedziałam o istnieniu takiej roślinki. :roll:
Żeniszki dobrze się mają. ;:63 Niedługo będziesz pikowała. ;:108 Ja dzisiaj nieco przerzedziłam i przesadziłam swoje żeniszki. :D
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Rok temu u jednej z pomidoromaniaczek zachwycaliśmy się Rafem, ale jakoś szybko wróciły smaki pomidorów własnych i przeszło nam :;230 Ja nie kupuję pomidorów w ogóle czasem przed wiosną na próbę, ale jednak to nie to samo co własny i szybko rezygnuję. Ci którzy wysiali tego pomidora nie zachwycali się nim w lecie. Ewciu nie zamawiałaś nic z AWN? tam jest mnóstwo ciekawostek pomidorowych :D
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Lucynko "nic to" jak mówił pan Michał do Basi ;:306
Marysiu u mnie z pomidorami jest tak, że jak nie wiem jak smakuje to nie robię sadzonek... z tym Raf, też się jeszcze zastanowię może z jedną, dwie wyhoduję. Mam swoje ulubione i już trzeci sezon będę je siać nie zna nazwy... ale są pych, takie niewielkie malinowe, żółte kuliste bez piętki i podłużne mięsiste na przecier reszta to jak pisałam wyżej eksperymenty :wink: Nie znam się na nazwach więc trudno mi w/g nich zamawiać AWN ... mam jeszcze kilka ziarenek żółtej Azoyki Elka (Elizabetka) pisała, że słodkie, bo ona miała je w ubiegłym sezonie no to spróbuję ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Wszystkie pomidory są opisane w necie i na FO. Poza tym smak często zależy czy w gruncie czy pod osłonami :D od pogody, nawożenia itp itd! ja też wydłubuję z pysznych moich nasiona, ale podpisuję jaki był, bo podpisy zawsze się pomieszają :lol:
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Marysiu moje podpisy na torebkach to np "słodki, okrągły, malinowy bez piętki - 2016" , albo "na przecier, mało pestek" tak, że to chyba tylko ja mogę odszyfrować, póki pamięć jaka taka ;:306
Ostatnie wieści co do zimy i wiosny... za oknem jest +7°C. Taka wiosna w środku zimy.
Ale wg prognoz synoptycznych zima jeszcze wróci. I to już w drugim tygodniu lutego.
Na wschodzie Polski koło 10 lutego może być nawet -16°C.
Muszę sprawdź stan osłon zimowych na roślinach, grubość warstwy ściółki na rabatach oraz wykonać bielenie pni drzew, bo do tej pory tego nie zrobiłam, ale najpierw muszę podkurować nogę :oops:
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witaj Ewciu,ja spóźniona ale jestem całym sercem w Twoim ogrodzie ,śledzę Twoje poczynania ,a nasiona na papierze mnie powaliły i muszę docenić taką cierpliwość ,a czym przyklejasz te nasiona do papieru ,na słomianych balotach ja zrobiłam kaskadową rabatę ,więc da się w ogrodzie wykorzystać wszystko ,życzę udanych plonów a jeżeli chcesz nasionka pomidorków to mogę coś podesłać ,mam ze swoich pysznych ,a zółte podbiły moje podniebienie i dzisiaj właśnie mamy zupkę z samych żółtych ,bo przeciery robiłam kolorami,pozdrawiam i buziaczki ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Marcia miło, że jesteś i dzięki za wielkie ;:167 W tym roku posmakuję żółtą Azoykę ... No to mnie podbudowałaś z tą wieścią o słomianych moich zapędach ;:333 Nasionka przyklejam najprostszym klejem z maki ... Papier rozcinam na paski albo przed, albo po przyklejeniu nasionek....
1 Łyżeczkę mąki rozrabiam w 1/2 filiżanki zimnej wody i na 15 sek. do mikrofalówki. Robi się taki rzadki klej - kisielek.
Przelewam do malutkiego słoiczka. Maczam w tym cienki pędzelek i robię kropki kleju na taśmie co 1,5 - 2 cm w zależności od nasionek, drugim pędzelkiem lub patyczkiem na kropkę nakładam nasionko. Suszę taśmę zwijam w rulonik i czekam wiosny :lol:
Potem sadzenie jest proste ...rowek na ziemi patykiem, kładę pasek z nasionami i przysypuje ziemią ... podlewam i tyle ... przerywanie odpada i nisko schylam się tylko raz jak rozkładam pasek ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”