Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu..ojej, co to się z nóżką stało..mam nadzieję że to nic poważnego. ;:168 . Wszędzie tylko wysiewy i wysiewy..a ja coś się tym zarażam. ;:306 . Nie, nie..siać nie będę, ale pomyślałam sobie kupić chociaż z pięć rozsad pomidorów i posadzić między kwiatki..a co. :;230
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu taborecik i tup, tup ......do ogródka hahaha żarty spokojnie mamy jeszcze czas na gimnastykę w ogrodzie.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witaj Ewciu. :wit
Podziwiam Cię za cierpliwość z klejeniem nasionek. ;:108 Pomysł z balotami jest mi znany, ale przypomniałaś mi o tym i właśnie się zastanawiam nad zastosowaniem tego w uprawie ogórków, nie wiem tylko czy uda mi się zdobyć presowaną słomę w małych snopkach, bo z tym to teraz problem, a kiedyś sama układałam z nich całe sterty.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewko ten pomidor bardzo przypomina mi mojego Black Krim. Faktycznie z tego co pamiętam skórka nieco grubsza ale podczas degustacji u mnie koleżanki zgodnie uchwaliły, że jest najlepszy w smaku. Po prostu taki prawdziwy pomidor choć kolor w przetworach nieco brzydki ale sama rozumiesz nie ocenia się pomidorów po kolorach. Będę go sadzić też w ty roku i to więcej sztuk. Zaczynam w połowie marca z wysiewami pomidorów bo do połowy maja akurat podrosną i zdążę przepikować do dużych kubków. A potem po połowie maja do gruntu bo niestety nie mam tunelu. Już się cieszę na te wysiewy. :heja
Powodzenia w taśmowych siewach. ;:138
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witam was dziewczynki co prawda jeszcze nie w ogrodzie... ale już jakaś zielonka jest widoczna, wykiełkowały pelargonie, ale jeszcze ich nie pikowałam pewnie jutro bo ma być paskudnie ... natomiast heliotrop i żeniszek trzeba będzie powtórzyć (porażka ;:223 ) jakoś nie mam daru do takich nasionek mini mini, a tu chciałam powalczyć jeszcze z makami :roll: ... Naparstnica jak doradziła mi Lucynka sypnęłam na grządkę i zobaczymy co z tego wyniknie :lol:
Co do mojej nogi ... idzie ku lepszemu już mam tylko stabilizator i maść, nie stosuję przeciwbólowców... Stopa spadła mi z krawężnika i pękła torebka stawowa, oprócz bólu nie do wytrzymania, nie możności stanięcia na stopie i krwiaku na cała kostkę nic się nie stało ;:173 Do prac ogrodowych wszystko się wygoi mam taką nadzieję... niestrudzenie pomaga mi w tym moja przytulna koteczka Kama ... (tu pilnuje aparatu mojego M, ja go nawet nie tykam ;:306 )

Obrazek

Znalazłam taką ściągę do wysiewów .... wiem, że tu sami doświadczeni ogrodnicy i działkowicze, ale może podczytuje ktoś jak ja jeszcze niezbyt wprawny w tym temacie :wink:

Obrazek

Mimo wszystko to jednak już się dłuży ta jesienna zima ;:222 Na pocieszenie kilka fotek ...z lata ... moje ulubione choć niezbyt powszechne roślinki

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewusiu, najważniejsze, że noga Ci już coraz mniej dokucza. Szybkiego dojścia do formy życzę ;:196
A zawsze się taka ściąga wysiewów przyda, przynajmniej wszystko co do terminów jest w jednym miejscu ;:215
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuś, na nicku z Leosiem, tworzycie uroczy duet, obie gębki uśmiechnięte od ucha do ucha ;:138
Kontuzja nogi, przynajmniej z opisu, wygląda dość groźnie, ale miejmy nadzieję, że goić się będzie szybko. do wiosny jeszcze na szczęście dłuższa chwila, więc na pewno zdążysz ją wykurować.
Meksykańskie kapelusze świetnie wyglądają, nawet myślałam, że je kupiłam ale okazuje się, że nie. Może to jednak i dobrze, bo ze strachem patrzę na ilość zgromadzonych nasion ;:303 Gdzie ja to zmieszczę? przyjdzie mi chyba domek komuś oddać, bo już chyba nawet nogą nie dopchnę :;230
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu, jaki słodziutki awatarek! ;:215 Dwie miłości na nim wyraźnie widoczne. ;:167 ;:167 I dwa szczęścia! :tan :tan
Nacierpiałaś się kochana ;:168 i domyślam się, że jeszcze cierpisz. ;:168 Wierzę, że szybciutko nóżka dojdzie do formy i spokojnie zaczniesz oczekiwać wiosennych zajęć w ogrodzie, czego z całego ;:167 Ci życzę. ;:196
Widzę, że miałaś 'meksykański kapelusz' na rabatce. Mam nasionka od Tereni TerDob, trochę siałam w ubiegłym roku, ale nic nie wzeszło. Jeśli Twój jest z własnego siewu, podpowiedz proszę ;:180 , jak i w jakim terminie siałaś.
Twoja Kama podobnie jak moja Misia lubi pilnować przedmiotów, które są dla niej interesujące. ;:108
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Lucynko Meksykańskie kapelusze siałam z kupionych nasion jak dobrze zapisałam to tak około 6-8 luty potem pikowałam i jak się dało wysadzałam na grządkę... ale pamiętam, że nie wszystkie siewki sobie od razu poradziły Tu jest dobrze opisane, https://zojalitwin.wordpress.com/tag/ratibida/ z tym. że jak są nasiona oryginalne to one już są stratyfikowane .

Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

O widzę Ewuniu, że znowu wypatrzyłaś jakieś nowinki i będziesz eksperymentować :D Jestem bardzo ciekawa efektów ;:108
Czym podklejasz te nasionka na taśmie? Widziałam ten sposób w necie, nawet miałam w wolnej chwili wypróbować, ale jakoś tak zeszło :wink:
Przykro mi z powodu kostki, trzymam kciuki, żeby szybko wszystko wróciło do normy ;:333
Słyszałam o psach stróżujących, ale kot??? ;:306
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Małgosiu kleję zwykłym domowym klejem... woda i maka lekko podgrzana w mikrofalówce... jak zgęstnieje jest gotowy...bez chemii potem tylko wysuszyć ... Mój kocur Kola to super stróż, jak jest na tarasie to wystarczy ze ktoś do furtki podejdzie on już jest w domu i daje dźwiękowe sygnały ;:306 , psy w tym czasie śpią niestety :wink: Zaraz zaglądnę do Twojego ogródka... kiedyś tam bywałam :oops: i gdzieś mi się zgubiłaś.
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Dziękuję Ewuniu za podpowiedź w sprawie 'meksykańskiego kapelusza'. ;:196
Trochę zachodu z jego siewem jest, ale warto, bo to ciekawa roślinka. ;:215
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewo, przyszłam się zameldować w nowym wątku
Czytam, że masz kontuzję
Nie lekceważ jej. To poważna sprawa wbrew pozorom
Możesz mieć problemy do końca życia, jeśli coś źle pójdzie z leczeniem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”