Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Lucynko "nic to" jak mówił pan Michał do Basi ;:306
Marysiu u mnie z pomidorami jest tak, że jak nie wiem jak smakuje to nie robię sadzonek... z tym Raf, też się jeszcze zastanowię może z jedną, dwie wyhoduję. Mam swoje ulubione i już trzeci sezon będę je siać nie zna nazwy... ale są pych, takie niewielkie malinowe, żółte kuliste bez piętki i podłużne mięsiste na przecier reszta to jak pisałam wyżej eksperymenty :wink: Nie znam się na nazwach więc trudno mi w/g nich zamawiać AWN ... mam jeszcze kilka ziarenek żółtej Azoyki Elka (Elizabetka) pisała, że słodkie, bo ona miała je w ubiegłym sezonie no to spróbuję ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Wszystkie pomidory są opisane w necie i na FO. Poza tym smak często zależy czy w gruncie czy pod osłonami :D od pogody, nawożenia itp itd! ja też wydłubuję z pysznych moich nasiona, ale podpisuję jaki był, bo podpisy zawsze się pomieszają :lol:
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Marysiu moje podpisy na torebkach to np "słodki, okrągły, malinowy bez piętki - 2016" , albo "na przecier, mało pestek" tak, że to chyba tylko ja mogę odszyfrować, póki pamięć jaka taka ;:306
Ostatnie wieści co do zimy i wiosny... za oknem jest +7°C. Taka wiosna w środku zimy.
Ale wg prognoz synoptycznych zima jeszcze wróci. I to już w drugim tygodniu lutego.
Na wschodzie Polski koło 10 lutego może być nawet -16°C.
Muszę sprawdź stan osłon zimowych na roślinach, grubość warstwy ściółki na rabatach oraz wykonać bielenie pni drzew, bo do tej pory tego nie zrobiłam, ale najpierw muszę podkurować nogę :oops:
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witaj Ewciu,ja spóźniona ale jestem całym sercem w Twoim ogrodzie ,śledzę Twoje poczynania ,a nasiona na papierze mnie powaliły i muszę docenić taką cierpliwość ,a czym przyklejasz te nasiona do papieru ,na słomianych balotach ja zrobiłam kaskadową rabatę ,więc da się w ogrodzie wykorzystać wszystko ,życzę udanych plonów a jeżeli chcesz nasionka pomidorków to mogę coś podesłać ,mam ze swoich pysznych ,a zółte podbiły moje podniebienie i dzisiaj właśnie mamy zupkę z samych żółtych ,bo przeciery robiłam kolorami,pozdrawiam i buziaczki ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Marcia miło, że jesteś i dzięki za wielkie ;:167 W tym roku posmakuję żółtą Azoykę ... No to mnie podbudowałaś z tą wieścią o słomianych moich zapędach ;:333 Nasionka przyklejam najprostszym klejem z maki ... Papier rozcinam na paski albo przed, albo po przyklejeniu nasionek....
1 Łyżeczkę mąki rozrabiam w 1/2 filiżanki zimnej wody i na 15 sek. do mikrofalówki. Robi się taki rzadki klej - kisielek.
Przelewam do malutkiego słoiczka. Maczam w tym cienki pędzelek i robię kropki kleju na taśmie co 1,5 - 2 cm w zależności od nasionek, drugim pędzelkiem lub patyczkiem na kropkę nakładam nasionko. Suszę taśmę zwijam w rulonik i czekam wiosny :lol:
Potem sadzenie jest proste ...rowek na ziemi patykiem, kładę pasek z nasionami i przysypuje ziemią ... podlewam i tyle ... przerywanie odpada i nisko schylam się tylko raz jak rozkładam pasek ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewo z odpowiedzi Marcie wnioskuję, że Ty nasionka na taśmie nie po raz pierwszy produkujesz. Masz już wypraktykowane. Raz tylko kupiłam gotowe na taśmie nasiona rzodkiewki, nie byłam z tego zadowolona, chyba jakieś przeterminowane nasiona były, bo co 5 rzodkiewka urosła ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Dorotko dużej praktyki nie mam, ale w tamtym roku siałam tak koperek i rzodkiewkę, nasiona na gotowej taśmie też mi nie wzeszły jakbym chciała, a mój taśmowy koperek był OK teraz za eksperymentuję jeszcze z pietruszką i marchewką... a może maciejkę za-taśmuję ;:306 i tak mam teraz zajęcia siedzące na jakieś 2 - 3 tygodnie (póki noga nie wydobrzeje)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu, współczuję bolącej nóżki, ;:168 ;:168 ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. ;:108
Nóżka boli, ale paluszki sprawne, toteż taśmowo produkujesz nasionka na taśmach. ;:138 ;:138
Jesteś niesamowita i wiesz co? Ja też spróbuję takiej sztuki. ;:108 Z nasionami pomidorów. :tan To może będę miała jakieś efekty wreszcie. ;:7 ;:218

Dobrego tygodnia Ewuniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewcia a co się Tobie z tą nóżką przydażyło :?: napiszę, że dobrze że to teraz kiedy jeszcze w ogrodzie nie działasz tylko taśmowo tworzysz ;:180 ;:180 Tobie za pomysł, wart spapugowania ale trzeba na to trochę czasu.
Piszesz o pomidorach...ja też będę wysiewała pomidory ale moje będą w gruncie więc jeszcze mam czas, będę wysiewała w marcu.
Nie mam sprawdzonych pomidorow..pójdę i coś kupię.
Moja córcia w tamtym roku wysiała marchewi pietruszkę na taśmie...marchew powschodziła bardzo marnie, za to zaś to co urosło to jak u Rusków...bolszeee.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu..ojej, co to się z nóżką stało..mam nadzieję że to nic poważnego. ;:168 . Wszędzie tylko wysiewy i wysiewy..a ja coś się tym zarażam. ;:306 . Nie, nie..siać nie będę, ale pomyślałam sobie kupić chociaż z pięć rozsad pomidorów i posadzić między kwiatki..a co. :;230
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu taborecik i tup, tup ......do ogródka hahaha żarty spokojnie mamy jeszcze czas na gimnastykę w ogrodzie.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witaj Ewciu. :wit
Podziwiam Cię za cierpliwość z klejeniem nasionek. ;:108 Pomysł z balotami jest mi znany, ale przypomniałaś mi o tym i właśnie się zastanawiam nad zastosowaniem tego w uprawie ogórków, nie wiem tylko czy uda mi się zdobyć presowaną słomę w małych snopkach, bo z tym to teraz problem, a kiedyś sama układałam z nich całe sterty.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewko ten pomidor bardzo przypomina mi mojego Black Krim. Faktycznie z tego co pamiętam skórka nieco grubsza ale podczas degustacji u mnie koleżanki zgodnie uchwaliły, że jest najlepszy w smaku. Po prostu taki prawdziwy pomidor choć kolor w przetworach nieco brzydki ale sama rozumiesz nie ocenia się pomidorów po kolorach. Będę go sadzić też w ty roku i to więcej sztuk. Zaczynam w połowie marca z wysiewami pomidorów bo do połowy maja akurat podrosną i zdążę przepikować do dużych kubków. A potem po połowie maja do gruntu bo niestety nie mam tunelu. Już się cieszę na te wysiewy. :heja
Powodzenia w taśmowych siewach. ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”