Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ależ piękne widoki ;:oj No i tych spodenek zazdroszczę :wink: Choć dzisiaj była u mnie tak ładna pogoda, że grzechem byłoby narzekać...
Strasznie mi przykro z powodu siewek, tyle pracy trzeba w nie włożyć... Myślałam, że to piesio był winowajcą, a tu em ci tak narozrabiał ;:224
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witaj Ewciu :wit wrócę latem do tych panienek z lawendy, nie będę oryginalna, jak napisze że są świetne. Widoki z Kanarów super. Szkoda tych twoich siewek, ale myślę że ponownie posiane nadrobią zaległości. Powodzenia ;:333
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witam Was ;:4
Nie mam zbyt wiele do pokazania, bo uratowane siewki jakoś się gramolą ;:131

Obrazek Obrazek Obrazek

Posiałam po kilka nasionek rożnych pomidorków jakie dostałam od Martusi... prawie wszystkie wykiełkowały ;:333

Obrazek

Tak mi sie wydawało ze do wszystkich ogródków wiosna już zagląda a do mnie nie... a tu dzisiaj rano :shock: wynoszę ziarenka do karmnika i co widzę... coś żółtego... i oto jest pierwszy irysek żyłkowany w jaskrawym żółtym kolorze :) Jeszcze nie całkiem rozwinięty, ale sam kolor budzi uśmiech :)

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrówka i ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Widzę Ewuniu, że sporo siewek uratowałaś. ;:63 Nie jest tak źle, ;:185 a jeśli czegoś nie rozpoznajesz (ja też nie mogę, choć bardzo się staram), to rozpoznasz w odpowiednim czasie. ;:108 Niespodzianki dają dużo przyjemności. ;:333
Żółciutki irysek ;:333 zjawiskowy i - najważniejsze - zwiastuje nadchodzącą wiosnę! ;:138 ;:138
Słoneczka życzę Tobie, Twoim sieweczkom i wszystkim domownikom. ;:167 ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Widzisz i do Ciebie wiosna zawitała do tego ma taki słoneczny kolorek.
Siewki fajnie wyglądają, oby wszystkie zdrowo rosły.
Ten weekend chłodny, zimowy, ale po nim jak z górki.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu podglądałam cały czas i tyle pięknych inspiracji wypatrzyłam. Kulki z materiałam do budowy gniazd zaskoczyły mnie bardzo. Panienki z kukurydzy i lawendy prześliczne.
Wykorzystałam też pomysł z kartonem i dziś moja wiśnia Amanogawa dostała taki domek, może uratuję zawiązki kwiatów.
Masz taki ładny areał, a chcesz ziemniaki w workach sadzić. :) Strasznie przykro, że siewki miały taką kastrofę, a jednak trochę uratowałaś,. Jest tak szaro i zimno, że pewnie, jak wysiejesz kolejne, to i tak dogonią te wczesne. Podarowane od serca nasiona pomidorów musiały wzejść w 100%. ;:215
Dzieciom wyprawa na wyspy Kanaryjskie poprawi humor, po naszej szarzyźnie, nawet jak syn trochę musiał tam popracować. Miejsca przepiękne, a ja mam zdjęcia rocznego Karola umazanego od stóp do głów czarnym piaskiem wulkanicznym. ;:173
Spokojnych dni. ;:3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewciu nie jest tak źle, zawsze możesz pomidorki posadzić między roślinami, bo widzę że krzaczków będzie sporo. Pomidory są bardzo żywotne i nie miałam przypadku, żeby nawet stare nasiona nie wykiełkowały :;230 Widziałam w necie zdjęcia ukrojonego plasterka pomidora położonego na ziemi w doniczce i wszystkie nasionka wykiełkowały i rosły :;230 Dobra strona całej sytuacji jest taka, że tłoku na parapecie i problemu gdzie to posadzić. Może okaże się że tyle nasiona wystarczy siać co roku? Irysek słodki, u mnie jeszcze ich nie znalazłam ;:168
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu..tego żółciutkiego iryska najbardziej zazdraszczam. ;:oj . W zeszłym roku posadziłam takich kilka kolorków, bardzo na nie czekam a tu nic nie wyłazi. :wink: Widzę wiosna u ciebie na parapetach także i tu się pochwalę bo u mnie dużo mniej ale także. :heja . Oby jeszcze przetrzymać te kilka dni zapowiadanych mrozów, potem nas z ogródków już nic nie będzie w stanie wygonić. :;230 . Pozdrawiam. ;:168
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewa pospacerowałam u Ciebie i podziwiam jesteś bardzo kreatywna i podziwiam . Pomysły idealne może coś podpatrzę .
Pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witaj Ewciu,parapeciki zieloniutkie .fajnie takie oglądać ,cieszę się ,że i pomidorki rosną ,są pyszne ,a i w ogrodzie zakwitnął śliczny irysek,teraz przerwa w wegetacji ,ale po tym nawrocie zimy to już będzie do przodu,pozdrawiam i miłego weekendu życzę ;:168
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Dziękuję ;:4 za odwiedziny ... na zewnątrz znowu zima brr... Żeby nie marudzić, poszperałam po internecie i już wiem co zrobię w ogrodzie dla odwiedzających mnie ptaszków jak tylko zacznie ;:3 świecić. Będą to poidełka, w ubiegłym roku miałam postawione na trawie, ale czasem moje koty przeszkadzały ptaszkom w kąpieli ;:131
To propozycje znalezione w Pinterest...

Obrazek Obrazek Obrazek


Osobiście najbardziej podoba mi się pierwsze rozwiazanie i już zacznę zbierać gałązki brzozowe i wierzbowe, akurat mi spadło z wiatrem parę gałązek ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witaj Ewo, piękne poidełka, pierwsze też najbardziej mi się podoba. Lawendowe laleczki cudowne, wrzecionka robię co roku , mam sporo lawendy, więc trzeba je jakoś wykorzystać.
Szkoda siewek, ja już się przyzwyczaiłam, że albo o czymś zapomnę, albo coś nie wzejdzie, dobrze, że zawsze można siew powtórzyć ;:108 .
Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie regularna zima, dzisiaj w nocy było -10 teraz -5 i silny wiatr, nawet nie chce mi się myśleć co będzie z roślinami. Na szczęście trochę śniegu posypało, więc jakaś kołderka jest. Oby do wiosny ;:224 , której ostatnio coraz częściej zdarza się spóźniać ;:131 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Zdecydowanie najładniejsze pierwsze poidełko. Ja też ustawiam podstawki czy talerze w różnych miejscach, a piją nie tylko ptaki ale nawet owady, pszczoły :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”