Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Tak, przy pierwszym rozwiązaniu ten plastik najmniej razi
Czasami można dostać takie gliniane podstawki pod donice
Jeszcze ładniej by wyglądały
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Przepiękny irysek, moje jeszcze nie chcą kwitnąć... Mnie też najbardziej podoba się pierwsze poidełko ;:108
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Podobne poidełko jak na pierwszym zdjęciu wykonałam w zeszłym roku, szkoda tylko że ptaki je omijają ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Kurcze, ale ta zima się wlecze ;:131 Za oknem nadal zimnica na szczęście już bez wiatru, za to mrozik jeszcze trzyma... Przydałoby się z tydzień na takim dobrym +10 żeby ziemia się roztopiła i można by coś zacząć w niej dłubać ;:173 Tak więc spaceruję po waszych wątkach, podglądam podczytuję i upajam się wiosną na fotkach ;:215
No i jak to ja stale czegoś szukam, gałązki na wianek do poidełka już mam tylko jeszcze nie wiem czy go powieszę czy postawie na pieńku w miejscu gdzie stało na ziemi ...gdzie ptaszki się chętnie pluskały w upalne dni i nie tylko :)
Przeglądając swoje archiwa foto znalazłam zdjęcia moich róż, które miałam w doniczkach na balkonie... niestety nie wiem jak się nazywały, bo to były takie róże z Casto... i Tesc.. bo tam miałam blisko... Nie wiedząc, że będę się przeprowadzać w październiku, we wrześniu oddałam róże sąsiadce i zostały u niej na działce ... chciała mi oddać, ale nie odebrałam ich w myśl przysłowia "kto daje i odbiera ten sie w piekle poniewiera" ;:173 Niech jej rosną jak najładniej ;:333
A to te panienki ...

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Dziś z wynalazków pokarzę bardzo (moim zdaniem) fajne i łatwe w wykonaniu podpórki do różnych chętnie pokładających się roślin, pewnie pojawią się na moich rabatkach w miarę potrzeb ;:333

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Wiosno, przybywaj do nas ze ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Podpórki ciekawe, szczególnie ta do piwonii mnie zainteresowała. ;:333
Cieszę się, :tan Ewuniu, że pogodowo idzie u Ciebie ku lepszemu. ;:63 U mnie bez zmian. ;:108
Aby do wiosny! ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuś - kolejny ciekawy pomysł! Często zastanawiam się,czym podeprzeć swoje panienki,a tu proszę - jakie oczywistości! Pokazuj dalej swoje pomysły, są świetne! Wiosny jeszcze u siebie nie widzę, wszak jeden mały krokus ... wiosny nie czyni. Musiałaś lubić sąsiadkę, że ofiarowałaś jej tak piękne róże.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Lucynko no to wystarczy pójść na wierzbowe witki i do dzieła ;:168
Ewciu sąsiadkę lubiłam... Mam od nie psa ... mieszkałyśmy blisko przez 25lat , a róże po 3 latach bytowania się rozrosły, tylko nie znam ich imion, a chętnie bym zwłaszcza tą sobie odkupiła :wink:

Obrazek

U mnie z wiosny nici... sypie śnieg ;:222
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witaj Ewciu,różyczki śliczne ,ale już nie Twoje jak czytam :uszy ,u mnie też zima i ciągle są śnieżyce i niskie temperatury ,ale nie mamy wpływu ,siedzimy na czterech literach w domciu i przygotowujemy się na święta ;:306 ,ja dzisiaj byłam na otwarciu naszego jarmarku świątecznego,jutro kiszę barszczyki czerwone i żurki ,a pojutrze kiszę kapustę ,więc pogoda do ogrodu nie jest mi potrzebna ;:306 pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witaj Ewo :wit . Gdzie ta wiosna ;:oj ?? U mnie sypie śniegiem jak w styczniu i jak sobie pomyślę, że mamy już kalendarzową i astronomiczną wiosnę to aż mną telepie ;:222 . Masakra! Chodzę tylko po wątkach i obserwuję a to jednak niebezpieczne bo lista chciejstw rośnie :;230 . Podpórki pod piwonie genialne! I wyglądają naturalnie ! Nie bardzo mam na stanie takie giętkie gałęzie ale może coś wymyślę. W okolicy znajdą się wierzby więc może uskubię ciut ;:204 . Pozdrawiam i przyjemnego oczekiwania na wiosnę życzę :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewciu u mnie też sypie od czasu do czasu śniegiem, ziemia zmarznięta ale już dostaję dreszczy jak wspomnę ostatnie roztopy i koszmarne błoto ...i znowu mnie to czeka :cry:
Róże te marketowe to są róże odmianowe tylko rozmnażane bez wykupywania licencji i tym samym nie nazwane, ale uroda zostaje ;:167 Może poprosisz sąsiadkę o patyczki róży i spróbujesz ukorzenić :lol:
Podpórki jak wytrzymają napór rośliny to ciekawe, szczególnie ładna ta z pomidorami tylko akurat nie jestem przekonana czy się tu nadaje. :D Mam sporo patyczków miskantowych podobnych do bambusowych i też wykorzystuję w różny sposób :D Przyłączam się do wołania o wiosnę ;:303 ;:303
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewo tę pierwszą podporę widziałam i myślę, że spróbuję ją zrobić. Zawsze mam problem z piwoniami bo pod ciężarem kwiatów się pokładają, a tu takie proste super rozwiązanie.
Pogoda u nas się poprawiła, rankiem sypało śniegiem, a teraz piękna wiosenka zaglada, wiedziała kiedy pokazać słoneczne promienie dziś w końcu 21 marca pierwszy dzień kalendarzowej wiosny ;:173
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuś świetny ten pomysł na podparcie roślin. Muszę go wykorzystać przy piwoniach, które rozkładają się na boki. Rozumiem,że te cienkie witki to wierzbowe?
U mnie jak teraz rozglądam się po ogrodzie to resztki śniegu znikają. Generalnie pierwszy większy snieg u mnie tej zimy napadał dopiero podczas drugiej fali ( w zasadze przed) mrozów. Podczas pierwszych mrozów śnuegu nie było ani odrobiny. Wszystkie moje różyczki otulone bukszpanami chyba wcale nie ucierpiały. W nóżki było ciepło to wytrzymały. :lol:
A jakie masz fajne pomysły na ozdoby świąteczne? :tan
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuni super pomysły z podpórkami ;:333 popatrzę za wierzbowymi witkami i wypróbuję ;:108
Przyłączam się do przywołania wiosny bo gdzieś chyba zabłądziła :)
Pozdrawiam cieplutko i czekam na kolejne pomysły ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”