Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ładnie wykonane te miseczki bawełniane ;:215
Zielony namiocik dla Leosia - super!
A lilie, że ho ho!
Dałam sobie powiększenie tego angielskiego kwiecia - ale nie odgadnę co to za kwiaty, o które pytasz.
Te różowe można zastąpić cynią. A te czarne to może bordowym wilcem ziemniaczanym lub żurawką o takiej barwie?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu, cudowny miszmasz angielski. ;:215 Taki właśnie mi się marzy, ale jeszcze nigdy nie udało mi się takiego efektu osiągnąć. ;:223 Niestety, nie udało mi się rozpoznać kwiatków, które Cię zainteresowały. ;:185
A lelijki miałaś śliczne ;:138 ;:138 Niech one przetrwają i w tym roku też cieszą Twoje oczęta. ;:303
Takie bawełniane 'sznureczki' wykorzystuję do podwiązywania pomidorów.
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewciu dla mnie to Ty jesteś ogrodniczy Słodowy :;230 Mnie kiedyś podpowiedział pewien pan o podwiązywaniu roślin starymi rajstopami, ale zdecydowałam się spróbować tylko raz ;:185 Najlepiej lubię naturalny sznurek nawet pod względem kolorystycznym :wink:
Lilie niestety nie zawsze wychodzą po zimie, a czasem wychodzą nie w każdym roku, ale są tak cudne że już popełniłam wiosenne zamówienie i pewnie w marcu przyjdą bo ta firma tak ma :D
Na angielskiej rabatce to mogę być kwiaty jednoroczne i ta po lewej po liściach przypomina cynię, a może jakies złocienie?

p.s. to wysypisko było w prywatnym lesie i jest w nim mnóstwo takich....niestety przybywają. Chodzą tam tabuny ludzi od lat. W LP nie ma takich kwiatków.
henecio
200p
200p
Posty: 207
Od: 16 lut 2012, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

:wit :wit Witam cię Ewo podwójnie, bo poprzednio weszłam bez przywitania. Niespodziewanie zadzwonił dzwonek przy drzwiach, więc szybko nacisnęłam wyślij ;:222 .
Ładnie mnie nazwałaś, ale Dorocią to ja już od kilkudziesięciu lat nie ;:185 jestem. M czule mówi do mnie Dorocisko, bo bardzo stara już jestem. Z tego względu wątku nie mam i mieć nie będę.
Przeczytałam twoje wątki i na słowo oligofrenopedagog kapelusz sam spadł mi z głowy. Miałaś bardzo trudną i wyczerpującą pracę ;:180 . Niekończący się urlop w rajskim ogrodzie jak najbardziej ci się teraz należy.
Zwróciłam uwagę, że kilka razy w wątkach i blogu dawałaś tę fotkę z Kalifornijką. Oznacza to, że ci się bardzo podoba. Nie rozumiem więc, dlaczego o tym czy ją wsadzić, czy cieszyć się tą od sąsiada, ma zadecydować twój M. Moim zdaniem teraz jest dobra pora by zasadzić kilka pięknych drzew i krzewów, byście za jakiś czas mieszkali i spacerowali w pięknym ogrodzie, a nie wśród worków z zasadzonymi ziemniakami. Przepraszam, ale tak to :oops: zobaczyłam.
Przeczytałam, że zastanawiasz się nad milinem . Mam 4 i nie są ekspansywne. Nie można jednak koło nich kopać, bo z każdego obciętego korzonka wyrosną nowe. Kwitnie na jednorocznych pędach, więc sama możesz wyregulować jego wzrost. Niestety, siewka zakwita nawet po 8 latach, a takie niestety najczęściej są ;:223 w sprzedaży.

;:196
ciocia Dorota
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witaj Ewa! Czy koszyczki na zdjęciach to Twoja robota? Moja mama podwiązywała pomidory i rajstopami i paseczkami z materiałów. Jaką masz cudną kolekcję lilii!!! Pozazdrościć tylko! Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Beatko nic nie szkodzi tak chciałam zaspokoić swoją ciekawość bo zaintrygował mnie ten kolor (zwłaszcza ten ciemny)
Lucynko no widzisz dla mnie niektóre rzeczy to ciekawe pomysły, a dla ciebie to powszedniość... Ciekawa jestem ile lilijek przepadnie? dosadziłam kilka jesienią... ale kto wie co tam pod ziemią się dzieje :wink:
Marysiu do Słodowego to mi daleko, ale tzw. recykling nie jest mi obcy więc ... się bawię, podglądam i przerabiam co się da... a przy okazji nie uszczuplam i tak skromnego budżetu :oops: Marysiu nie wiem jak u was, ale u nas to nawet w prywatnym lesie nie może być wysypisk... bo ścigają.... może dlatego ze to Nadnidziański Park i Natura 2000.
Dorotko moja kuzynka też ma tak na imię jak Ty ... i chyb już do końca zostanie Dorcią ;:306 Ja też do młodzieży już dawno się nie zaliczam i dlatego tak się nad tą jodłą zastanawiam... M mówi, że nie doczekamy, aż taka urośnie . Wiesz jak ktoś zaczyna sobie tak późno urządzać starość w ogrodzie to musiałby mieć gruby portfel i wsadzać od razu wyrośnięte drzewa, a tak to trzeba jakoś inaczej zapełniać tą przestrzeń :wink: Worki to taki eksperyment w warzywniku :) kiedyś już próbowałam i było OK - teraz mam lepsze worki ;:306 Za Kapelusz dziękuję ale nie zamieniłabym tej pracy na inną... gdyby nie moja choroba to pewnie jeszcze bym pracowała ;:131 (no chyba żeby mnie wyrzucili na emeryturę ... miałbym teraz 40lat pracy)... ale cóż nic i nikt nie trwa wiecznie t trzeba się cieszyć każdym dniem ;:168
Dzisiaj na pocieszenie ... mam taki jakiś kiepski dzień ;:222 kupiłam sobie Prymulkę

Obrazek

Już mam kilka prymulek w ogrodzie więc ta wiosną dołączy do reszty i innych drobnych oznak wiosny :)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam wszystkich co zaglądają za furtkę i przez płot ;:4
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ładniutką prymulkę sobie sprawiłaś, Ewuniu! ;:215 Taką bielutką! ;:215
Dołączy do już posiadanych i zrobi się jeszcze ładniejszy wiosenny wystrój ogrodu. ;:138
Ja już od kilku lat nie sadzę lilii jesienią, ;:185 właśnie dlatego że nie wszystkie po zimie wychodziły. ;:108 Od pewnego czasu sadzę cebule wiosną. Trochę później zakwitają, ale za to dłużej cieszą wzrok i powonienie. ;:63

Zdrowego weekendu życzę. ;:167 ;:196 I dużo ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witaj Ewuniu ;:196 co ja czytam - chorujesz ?? mam nadzieję że już dobrze , wykurowałaś się?
Biała prymulka cudna ;:333
Wiosenne kwiatuszki liczne i lilie też ;:215
Pomysły wspaniałe , poczytałam , pooglądałam - trzeba wykorzystać .
Dużo zdrówka życzę i miłego weekendu ;:168
Ewuniu czy u Ciebie jest śnieg ?? bo u mnie zero :(
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Śliczna biała prymulka i zdrowe ma listeczki! ja znalazłam wreszcie sklep gdzie stał regał z prymulkami, ale roślinki zabiedzone, zmęczone! coś znalazłam i mam nadzieję, że przeżyją do czasu kiedy je będzie można wsadzić w grunt.
Nie wiem jak z lasem prywatnym, ale chyba zgłoszenie że u mnie ktoś wysypał śmieci powinno należeć do właściciela działki, bo ja źle czułabym się gdyby ktoś przechodzący zgłosił nieporządek w moim ogrodzie. Miejscowi w lesie są na co dzień, bo rżną las na potęgę! a i LP tam są, bo jest paśnik i zawsze zaopatrzony fachowo...więc widzą :wink:
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

[quote="Maska"]Ewciu dla mnie to Ty jesteś ogrodniczy Słodowy :;230 :;230 :;230 :;230 Marysiu - doskonałe ;:196 Podpisuje się obiema rękoma.
Ponieważ moje umiejętności wykorzystania wszystkiego, co ma inne zastosowanie niż chce producent, jest bliskie zeru, znów Ewuś Tój pomysł z recyklingiem koszulek mi się spodobał.
Zdrowiej kobieto, bo praca w ogrodzie Cię czeka! A tak poważnie - współczuję,bo to niefajna choroba ten półpasiec ;:131
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewo zaglądam bo na pewno coś podpatrzę, a tu pomysł z podkoszulkiem. Ja też robię sznurki ze starych szmat, mam je do fasoli pnącej, oznaczam rozsadnik, aby mi zwierzęta nie zdeptały, stare rajstopki tnę i podwiązuję nimi pomidory, paprykę, kwiatuszki. Ostatnio kupowałam sznurek jutowy, zapłaciłam prawie 9 zł, gdyby tak przyszło kupować do roślinek, to naprawdę wolę recykling.
Bratki piękne, czy to z własnego wysiewu, niebiesko- żółte czy to były miniaturki.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu, czy to naprawdę istotne czy dożyjemy, aż nasze ogrodowe chciejstwa nas przerosną? Przecież nie po to sadzimy, tylko po to żeby cieszyć oczy i zmysły :tan Sama obserwacja wzrostu drzewa jest interesująca. Wywołana jodła jest śliczna od samego początku, a z każdym rokiem będzie tylko piękniejsza ;:108
Rośliny ze zdjęcia na powiększeniu mi przypominają astry.
Lilie od zawsze sadzę dopiero wiosną, wtedy jest szansa, że przynajmniej raz zakwitną :;230 Chociaż jakoś nie zauważam, żeby specjalnie ginęły. zdarza im się nie zakwitnąć, ale cebula sporadycznie wypadają. Teraz tez czekam na dostawę kilkunastu cebulek :heja
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Dziękuję za odwiedziny ;:4

Dorotko te niebiesko - liliowo - żółte to samosiejki...same się wysiały to pozbierałam siewki i posadziłam w kępce ... ładnie sie prezentowały, ale czy się zachowają ;:131
Lucynko na wiosnę mam kilka Lili więc zobaczymy... jedne będą wcześniej drugie później ;:333
Tereniu jak tylko coś ci się przyda to bardzo proszę... właśnie pięknie sypało, ale nie było tego tak dużo jakby się chciało... jest nadzieja w ciemnej chmurze na dosypkę :)
Marysiu ja takie bidulki w tamtym roku kupiłam po 0,90 i ładnie się przyjęły :)
Ewka podpatruj i korzystaj ... przez lata pracowałam z niepełnosprawnymi intelektualnie (a ze zawsze brakowało forsy) wymyślaliśmy dla nich różniste rzeczy ;:306 i tak mi już zostało :oops:
Iwonko chyba jednak zaproszę tą jodłę ... mam tyle miejsca niech sobie rośnie :wink: Musze jeszcze nad M popracować :oops:

A tak dzisiaj padał śnieg ;:333

Obrazek Obrazek

Obrazek Kola coś bez humoru, bo nie może iść na spacer... nienawidzi śniegu ;:306

Mam nadzieję że już niedługo zakwitną :wink:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Niedzieli ze ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”