Bylinowo-różany ogród u Minnie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu,witam ;:4
Masz tak piękny ogród, wszystko tak starannie skomponowane, pełna harmonia, te delikatne ,stonowane kolorki róż ;:167
Opisujesz róże tak ciekawie i zachęcająco,że nazwy same wpisują się do notesika ;:306 Gdybym wcześniej wpadła do Twego wątku,
to moja lista wiosennych zakupów zdecydowanie byłaby inna ;:131
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu, powaliła mnie uroda róży Chandos Beauty. Piękne zdjęcia.
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Czy ta różyczka Chandos Beauty szybko przekwita? Podpytuję, cały czas zastanawiam się nad wyborem zdrowej i pachnącej odmiany, a przy tym, by kwiatki cieszyły oko.
Będę wdzięczna za podpowiedź
:wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu, miło mi, że zaglądasz do mnie
Ja mam tak mało czasu, że zazwyczaj nie wchodzę do nowych ogrodów, ale coś mnie tutaj ciągnęło, więc zajrzałam.
Co do róż, wydaje mi się, że tamten rok nie był dla nich łaskawy
Nie pamiętam tak deszczowego lata.
Ciekawe jak będą się zachowywały w tym roku
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu kupując działkę miałem zamysł, że nie będę dużo sadził i wszystko projektowałem tak żeby nie było za dużo pracy i plewienia :P odkąd trafiłem na forum wszystko mi się pozmieniało ;:306 teraz mam tyle chciejstw, że nie ma gdzie ich wsadzić :) no ale coś wymyślę hehe ;) Róże jak zawsze przepiękne u Ciebie no i Lexi jak modelka :D
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu, nadrobiłam kilka stron, ale było warto, bo skończyłaś opisywać swoje róże :D
Tak mi się nasunęło po Twojej opinii o East Park, że ja do róż Harknessa nie mam aż takiej słabości. Mam kilka sztuk, ale poza Cardinal Hume i Twiggy's Rose, z których jestem naprawdę zadowolona, to o reszcie już tego nie mogę powiedzieć. U mnie spisują się dość słabiutko i kilka z nich pożegnałam. A Chandos Beauty chociaż niezwykle urodziwa, to dostała ostatnią szansę w tym roku. Jeśli nie weźmie się za porządne kwitnienie, to pożegnam i ją :roll:
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu obejrzałam Twój wątek od początku i już wiem, że chcę róże w dużej ilości, na razie mam dwie pnące kupione w zeszłym roku. Irysy i liliowce również uwielbiam i cały czas dokupuję. Będę podglądać co się u Ciebie dzieje :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Witaj Aniu :wit Po sąsiedzku jesteśmy, jak mniemam? Wnioskuję z wypowiedzi odnośnie Kapiasa :wink: Ogrody fajne, ale szkółka bardzo mnie rozczarowała :( Jestem już tak wybredna, że nic tam nie kupiłam, bo materiał szkółkarski był albo sztampowy, albo marnej jakości ;:108 Twój ogród czaruje moimi ulubieńcami: różami, irysami, liliami i liliowcami ;:180 Najbardziej jednak Ci zazdroszczę tego, że ...
masz płasko ;:306 Te moje pagórki, krzywizny, górki i doliny wychodzą mi bokiem i z całego serca ich nie cierpię :evil:
Zmartwiłam się Twoim wpisem, bodajże z początku stycznia, że pora mieczyki do lodówki schować. Ja nie schowałam :oops: Co teraz? Swoją przygodę z mieczykami dopiero zaczęłam, w ubiegłym roku miałam je pierwszy raz. Poradź coś, please.
Wspaniałą masz kolekcję irysów ;:180 Wiele odmian i kępy już dorodne, wyrośnięte ;:215 Ach, uwielbiam je po prostu ;:167
Lilie... Cudowne i bosko pachnące, nie wyobrażam już sobie bez nich ogrodu ;:108 Do OT podchodzę jednak ostrożnie, bo... nie polubiliśmy się jakoś ;:185 Ciemne odmiany mają wzrost do przyjęcia, za to nie cierpię ich kwiatów, które wyglądają jakby były z tworzywa sztucznego, brrr ;:219 Bardzo chciałam je polubić, nic z tego... ;:223 Z kolei jasne OT, typu Pretty Woman, mają bardzo fajne kwiaty, nie wydają mi się tak "plastikowe" jak ich ciemne koleżanki, ale z kolei ich wzrost sprawia, że miejsca do sadzenia są bardzo ograniczone. Pretty Woman posadziłam 4 lata temu w środku rabaty, przez pierwsze dwa lata było OK, potem już ciut wybujały, a w zeszłym roku miały po 180 cm ;:oj Tym samym na środku rabaty sterczały trzy chochoły ;:306 Nie poddaję się - w tym roku postanowiłam wypróbować hybrydę Triumphator. W opisach ma dość niski wzrost... Zobaczymy ;:65
I tak ukochane pozostają orientalne ;:167 W zeszłym roku poszłam na łatwiznę i wyniosłam całą donicę do piwnicy. Nie wyjmowałam z ziemi, nie wkładałam do lodówki ;:185 Trzy z nich już wystawiają nosy. Zobaczymy, czy eksperyment się udał ...
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Witajcie kochani!

Ależ mam zaległości, tak to już jest, kiedy kochany mąż przyjedzie, to staramy się spędzać razem każdą cenną chwilę. Szkoda, że tak ten czas szybko leci...

W międzyczasie dzieje się dużo. Kilka dni temu wysiałam nasionka pomidorów, papryk, a także lobelii, lwich paszczy i floksów drummonda.
Zapadła decyzja o stworzeniu nie jednej, a dwóch nowych rabat, więc szalałam zakupowo na całego.
Wiosną z wielkim żalem zostaną wycięte trzy 30-letnie jodły. Rosną między naszym domem, a teściów i stanowią spore zagrożenie w obliczu szalejących ostatnio żywiołów.
Na ich miejsce, tylko bardziej pod płotem posadzimy nieregularny rządek jodeł i świerków, uzupełnione mniejszymi iglakami i rododendronami. Zamówiłam też perukowca, kalinę, pigwowca i krzewuszkę.
Ustawiliśmy metalowy łuk, który będzie wejściem na tyły ogrodu. Dzisiaj przyszły zamówione powojniki, dedykowane na to miejsce :tan Mam nadzieję, że się dogadamy, bo to pierwsze moje powojniki ;:oj
Planowaliśmy, że postawimy już tunel foliowy, ale niestety, jeszcze kilka dni temu zmarznięta ziemia na to nie pozwoliła. Mamy zatem front pracy na następny przyjazd Pana Męża.
Oprócz tego, szaleję remontowo, doszło trochę nieplanowanej pracy, mam nadzieję, że wyrobię się ze wszystkim do świąt, bo będzie trzeba jeszcze to wszystko posprzątać! ;:202

Na rabatkach gramolą się cebulowe, niektóre byliny też wystawiają już noski. Martwią mnie jedynie róże. Musiały przetrwać noce do -18 stopni bez żadnego okrycia. Co roku miały kopczyk i zimy znosiły doskonale, zobaczymy, jak to będzie w tym roku. Z niepokojem obserwuję, że u niektórych ciemnieją pędy. Staram się nie rozpaczać, będzie co ma być...

Aniu - Annes, może spróbuj na początek tak jak ja? Dla kilku krzaczków pomidorków koktajlowych na pewno znajdzie się miejsce nawet na balkonie, a nawet będą one wdzięczne za miejscówkę, gdzie deszcz nie moczy ich liści. Są odmiany karłowe, specjalnie dedykowane do donic. Jeśli lubisz niebieskie ostróżki to nie pozostaje nic innego jak kupować... kupować... i kochać! :D

Beatko-Bejsonki, moja Lexi i Twoja Bułeczka to co prawda kuzynki, ale i w Lexi płynie krew buldożka francuskiego. Przypomina go jednak tylko z wyglądu, bo domieszka krwi teriera sprawia, że jest wulkanem energii i cały dzień zamęcza mnie i domaga się rzucania piłeczki ;:oj Jest to jednak tak jak buldożki bardzo kochany, łagodny, towarzyski, mądry i wierny piesek, wspaniały towarzysz :D

Paulo, opryski mam różne, stosuję je rotacyjnie. W jednym sezonie na pewno dwa różne. 2w1 też stosowałam, całkiem dobrze się spisał, ale jest drogi i moim zdaniem lepiej jednak stosować opryski osobno, kiedy zajdzie potrzeba. Na grzyby dotychczas oprócz wcześniej wymienionego Amistar na mączniaka, Topsin na plamistość, a w zeszłym roku pryskałam Domarkiem i... chyba Topsinem. Trudno jednak podważać ich skuteczność w obliczu tak mokrego lata.
Old Port nie mam, znam z widzenia. Musiałabyś podpytać, czy toleruje słońce.
Chandos Beauty utrzymuje kwiaty kilka dni, ale jeśli trafi na deszcz, to troszkę te kwiaty zmaltretuje, płatki są takie delikatne. U mnie dotąd kwitła bardzo chętnie, ale dużo osób na forum na nią narzeka. Nie wiem, czy mogę Ci ją doradzić. Gdybym miała się sugerować jej kwitnieniem tylko u mnie - zdecydowanie mogłabym Ci ją polecić!

Marysiu-Masko, Lexi to już dorosła panienka, ale jest jeszcze młodziutka. Ma dopiero 1,5 roku, więc tylko zabawy jej w głowie :D
Zawsze chętnie zaglądam do miłych i ciepłych osób, więc Twoim gościem na pewno będę zawsze, na ile czas mi tylko pozwoli ;:196

Aniu-neno - mówisz, że zainspirował mnie czyjś ogród? W pierwszej chwili lekko się obruszyłam, no bo przecież on jest mój własny, mojego, i tylko mojego pomysłu. W momencie jego zakładania, a właściwie pierwszą zimę w nowym domu, spędziłam na przeglądaniu naszego forum w poszukiwaniu informacji i zdjęć róż. Wprawdzie miałam jakieś byliny, ale to dwie pierwsze kupione przypadkiem róże tak mnie oczarowały i zafascynowały. W kolejnym roku obsadziłam nimi pół rabaty, w kolejnym królowały już w każdym wolnym miejscu. Pomiędzy nimi dosadzałam i dosadzałam byliny, jako towarzystwo i tło dla róż. Z biegiem czasu zaczęłam doceniać te byliny i również mocno je pokochałam. A pozostałe chciejstwa upycham, gdzie znajdę miejsce :D Gdyby się tak zastanowić, to takich ogrodów różano-bylinowych jest pół naszego forum, wszak róże i byliny to duet idealny ;:215

Mam nadzieję, że Stephanie i Oliwia w tym roku Cię nie zawiodą ;:136

Małgosiu-Pepsi - miałam posłuchać Twojej rady, ale tak mnie ręce świerzbiły, że nie wytrzymałam :oops: Ale kilka dni udało się odwlec :wink: Może wiosna będzie łaskawa i uda się rozsadę posadzić w tunelu zanim się powyciągają...
To wspaniale, że masz tak wielkie serce i pomagasz potrzebującym zwierzakom. Ja przygarnęłam za to papużkę :wink: Dokupiliśmy jej towarzysza, bo była samotna i smutna. Nie są to może tak kochane stworzenia jak psy, ale i one potrzebują dachu nad głową, kącik dla nich się znalazł, więc mają u mnie nowy dom.

Florianie - miło mi Ciebie gościć w moich skromnych progach, mam do Ciebie trochę większy rzut kamieniem :D Podziwiasz moje kosaćce, a ja Twoje wspaniałe dalie. Ach, gdyby tylko ogród mógłby być z gumy... ile to jeszcze chciejstw możnaby jeszcze posadzić :D Moja kolekcja dalii to tylko kilka okazów, ale mam nadzieję, że kolejne karpy zamówione wiosną będą cieszyć oczy, gdy jesienią zabraknie już barw. Bardzo je lubię, tylko trudno wygospodarować dla nich odpowiednio dużo miejsca.

Agnieszko - nie znam wszystkich zamówionych przez Ciebie róż, ale te, które znam, będziesz sobie chwalić :uszy No, może jedynie Lacre do mnie nie przemówiła. Ale inni z kolei bardzo ją lubią, więc to chyba rzecz gustu. Frederic Mistral i Lynda Bellingham (oczywiście musiałam dorwać nową Harknesskę) posadziłam u siebie jesienią, więc możemy porównywać, jak się będą spisywać ;:136

c.d.n.
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Ewo - utknęłam gdzieś po drodze w Twoim wątku, miałam się wpisać, gdy dotrę do końca, ale widzisz, jaka nieogranięta jestem, że dotrzeć nie mogę. Twój wątek znam, a jakże, podziwiam coraz to nowe piękności, onieśnielają mnie bujne, dorodne i wielkie krzaczory obsypane kwiatami. Dlatego właśnie nie mogę skończyć lektury, zatapiam się w tym oceanie kwiatów i daję się porwać, czuję zapach róż i płynę...
Twoja rekomendacja Candlelight bardzo mnie cieszy, mi nie przeszkadza żółty kolor u róż, no może z bylinami już troszkę gorzej. Candlelight mam dopiero pierwszy rok, a już skradła moje serce ;:167 Przepiękna różyczka.

Wiolu - Tulipanko, jak uprawiasz już pomidorki, to z papryką pewnie pestka dla Ciebie będzie. Ja to w ogóle zieloniutka jestem, ale będę się bardzo starać ;:oj Zobaczymy, co też z tych naszych papryk wyrośnie, mam nadzieję, że moje uprawy choć troszkę dorównają Twoim i innych doświadczonych ogrodniczek ;:173

Wandziu - Mimozo, nic straconego, pewnie to jeszcze nie ostatnie różane zakupy? Z pewnością te, które zamówiłaś są równie piękne ;:333
Pierwszy raz odkąd mam ogród nie sadzę wiosną róż i dziwnie mi, i smutno jakoś... Będę podglądać, jak się sprawują nowe panienki ;:4

Ewo-Pashminko - Chandos Beauty to z pewnością jedna z najpiękniejszych róż w moim ogrodzie. Tylko jak piękna, tak chyba kapryśna. Szkoda, że tyle osób na nią narzeka, bo wydawałaby się różyczką idealną...

Małgosiu-Margo, miejmy nadzieję, że w tym roku pogoda będzie dla roślinek łaskawa. W zeszłym roku lato tak szybko minęło, wiosny właściwie prawie wcale nie było. Gdy zrobiła się w końcu ładna pogoda, był już czerwiec. Mam taki straszny niedosyt po zeszłym sezonie, bardzo bym chciała, by pogoda pozwoliła się nacieszyć ogrodem: świeżym powietrzem, słoneczkiem, bujną zielenią i kwiatami. Oby te marzenia nam się spełniły!

Mariuszu, chyba prawie każdy ogrodnik tak zaczyna - ma być zielono, przyjemnie i mało pracy. Stąd najczęściej najpierw powstają ogrody z różnych form iglaków. Dopiero potem cichaczem, powolutku wkradają się kwiaty, by za chwilę zawładnąć całym serduchem :D
Nagrywam sobie powtórkowe odcinki Mai w ogrodzie i ostatnio utkwiło mi w pamięci, jak właścicielka jednego ogrodu powiedziała: Iglaki są jak kobieta w czarnym garniturze, a kwiaty jak kobieta w czerwonej sukience - to zdanie chyba trafia w samo sedno :D

Dorotko - oby Chandos Beauty wzięła się w garść i pokazała na co ją stać! Choć gdy się tak zastanowię, to mój krzaczek, choć nie skąpi kwiatów i naprawdę ładnie rośnie, nigdy nie dorówna Twoim bujnym, wypasionym angielkom - one po prostu kipią kwiatami i rozumiem, za co je tak kochasz :D Harknesski są przy nich bez szans! ;:306 Ja zadowalam się skromniejszymi krzaczkami i cieszę się z każdego kwiatuszka, to i Chandos może liczyć na moją atencję :wink: Nie przeszkadza mi to oczywiście, by podziwiać i wzdychać do tej powodzi kwiecia, ilekroć odwiedzę Twój cudowny raj ;:196

Aniu-Troja - witaj miły gościu, skoro masz liliowce i irysy, to już możesz na mnie liczyć :D Różyczki z pewnością Cię zachwycą, a jeżeli będziesz mogła poświęcić wystarczająco dużo czasu na opiekę nad nimi, odwdzięczą się po stokroć i ani się obejrzysz, a różyczki zajmą cały ogród. Czas ich kwitnienia, to bez wątpienia najpiękniejszy czas w roku, namawiam gorąco :D

Elwi - no wszelki duch! Gdzie Ty się tyle czasu podziewałaś! Zaraz pędzę zobaczyć, czy już przyjmujesz gości w swoich progach ;:162
Kiedyś już pisałam, że i mnie nie zachwyca szkółka u Kapiasów. Zwykłe, stare odmiany, najczęściej pospolite, takie, które pamiętają ogrody naszych babć. Czasem trafi się jakaś fajna róża, to wszystko... Do Goczałkowic mam niedaleko, ale mieszkam po drugiej stronie, między Pszczyną, a Zorami (kurczę, nie mam na niemieckiej klawiaturze dużego ż, ale może wiesz o co chodzi)
Mieczyki chowam do lodówki po upływie 6 tygodni od wykopania przeznaczonych na suszenie. Chodzi o to, żeby bulwy nadmiernie nie wysychały. Jeśli trzymasz je w miarę chłodnym pomieszczeniu to nic im nie będzie. Przy dobrych wiatrach będzie można już za miesiąc mieczyki posadzić, to chyba bym już ich nie przenosiła. Chyba, że zaczęłyby puszczać zielone, to jeszcze możesz posadzić do doniczek i potem zakopać :D
Z tą lilią Pretty Woman to skojarzyło mi się, jak posadziłam w zeszłym roku czosnki i wiosną na pustej jeszcze rabacie miałam dwie wielkie na 1,6m antenki ;:306 Z liliami o tyle lepiej, że kwitną, kiedy na rabatach jest już solidny busz, choć oczywiście wszystko zależy, co tam rośnie. U mnie orientalne za to nie zdały egzaminu. Jesienią wykopałam, skrupulatnie przechowałam w lodówce, wiosną w tejże lodówce zaczęły już rosnąć i poprzebijały woreczki jak obcy, więc posadziłam do doniczek i dałam na zimny strych. Tam zaczęły rosnąć jak szalone i kiedy w końcu pogoda pozwoliła je posadzić do gruntu, to były już mocno wybujałe. Ledwo dawałam radę je okryć, gdy były majowe przymrozki. W efekcie wydały po 1-2 marniutkie kwiatki i stwierdziłam, że szkoda zachodu... szkoda, bo są tak piękne. Mają (dla mnie) najpiękniejsze kwiaty spośród wszystkich lilii.
Trzymam kciuki za Twoje przepiękne Muscadety :uszy

Porcja zdjęć z końca sierpnia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam straszne zaległości, koniecznie muszę zajrzeć do Waszych wątków, ale na dzisiaj już szlus, bo jeszcze kilka spraw zostało do zrobienia... Miłego wieczora i spokojnej nocy dla wszystkich! :wit
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Witaj Aniu miło było zawitać do tego pięknego ogrodu gdzie wszystko cudownie kwitnie szczególnie różane krzewy .Trochę boleję, bo niektóre róże bardzo zachwalasz, a u mnie nie ma dla nich miejsca ;:174 .Np taki Mareczek też nie mam dla niego miejsca nad czym boleję jednak nie można mieć wszystkich cudownych róż. Tak jak i Ty uwielbiam Harkneski ,chociaż nie wszystkie chcą ze mną współpracować. Jedna z pewnością zasługuje na miano tej naj czyli Claire Marshall .Potem za nią Twiggy's rose. Ukorzeniam teraz Dietera Mullera mam nadzieję ,ze w tym roku wreszcie pokaże swój kwiat .Widzę ,że masz też Glorię dei też lubię jej kwiaty zmieniające się jak kameleon w zależności od pory roku,nasłonecznienia.Najpiękniejsze kwiaty są jesienne .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

;:65 się przywitać i powiedzieć, że lekturę przerobiłam "od deski do deski" - sama przyjemność ;:215
Piękne kompozycje, no napatrzeć się nie mogę ;:oj

Ja także posadziłam kilka krzaków róż, lilii i liliowców, do tego trochę powojników - ale to dopiero początek, zeszłoroczne nasadzenia, więc tak naprawdę wszystko przede mną. Tak planuję, że wraz z rozwojem moich roślinek będę je sukcesywnie prezentować u siebie.

Już z ciekawością czekam na Twoje tegoroczne doniesienia i fotorelacje z ogrodu.

Pozdrawiam
Beata
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu, przepraszam jeżeli Cię uraziłam. Oczywiście, że Twój ogród jest tylko Twoim dziełem i odzwierciedla Ciebie. Tak jest w każdym ogrodzie, który się tworzy samemu. :D Wyraziłam się mało precyzyjnie, bo myślałam tylko o różach. Sama często wyszukuję ciekawe odmiany tu na FO.
Stefcię mam już kilka sezonów, sprawuje się różnie, najważniejsze, że ma dużo kwiatów. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”