Bylinowo-różany ogród u Minnie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Witaj Aniu
Kolekcja irysów wspaniała, Ajax The Less bardzo mi się podoba. ;:215
Rododendrony u Ciebie pięknie rozwinięte u mnie większość w pączkach oprócz białego.
Bratki śliczne , fioletowe to moje klimaty. ;:108
Będę tu częściej zaglądać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu przede wszystkim mam nadzieję, że infekcja nie bardzo daje się we znaki i życzę zdrówka oczywiście.
Co do pogody, to nareszcie dziś nie padało. Nawet po pracy zajechałam na działkę.

Irysy przecudne - szczególnie, że w moich ulubionych tonacjach klorystycznych. No i oczywiście te kochane bratki.

"Zepsute" tulipany - fajne określenie, a same kwiaty bardzo mi się podobają. Ja dwa lata temu zamówiłam, ale zamiast czarnych wyrosły fioletowe - no cóż...

Ja bym chciała Emulparem opryskać rośliny i kupiłam Mospilan do róż, ale się nie da. Właśnie jak nie wieje, to pada, a do tego jest zimno, a ponoć Mospilan działa przy temperaturach kilkunastostopniowych. A może uda się go nie stosować, bo nie lubię chemii, ale mam bardzo zapączkowane róże i szkoda by było te pąki stracić przez zwiota czy bruzdownicę. Szczególnie chodzi mi o Flammentanz, która nie powtarza kwitnienia.

Tak, dla tej serduszki czerwonej mam sporo miejsca, bo przy niej rosną tylko żurawki. A te dwie pozostałe - biała i różowa o seledynowych liściach ponoć nie rosną aż tak obficie.

Z posadzonych zakupów jak do tej pory straciłam tę ostróżkę, którą reklamowałam oraz chyba czerwonego przetacznika, bo do tej pory nie wyrósł z ziemi, to chyba i już nie wyrośnie.

Kilka lilii też mnie nie zachwyciło swym rozmiarem, takie małe patyczki (ale nie te z Wild Lilly - bo te są podobnie jak były ich cebule dorodne).

Aniu jeszcze raz zdrówka życzę i ;:3 ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Witaj Aniu. Iryski masz rownież przecudne ,to moje kolejne chciejstwo ;:124 .Zakupione lilie pieknie mi wzeszły.Zapraszam cie do mojego skromnego wątku :wit
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie :wit

Pogoda nadal szaleje, dzień bez deszczu to dzień stracony ;:224
Przynajmniej jest w miarę ciepło, chwilami gdy wyjdzie na chwilę słońce, można by rzec, że nawet upalnie. W prognozach krótkie ochłodzenie, ale rośliny wciąż podlewane ładnie rosną. W szczególności trawnik, który podsypany nawozem i sowicie z nieba nawadniany rośnie jak szalony, a ja ledwo nadążam się wstrzelić między kolejnymi deszczami, żeby go skosić. Efekt jest jednak wart wysiłku, mam piękny zielony dywanik (ale tylko świeżo po skoszeniu ;:306 ). Przynajmniej do czasu, kiedy nadejdą upały i susze, ale tych póki co nie widać na horyzoncie.
Tylko w tunelu jakoś pomidory i papryki nie mogą się zabrać, ale pokazały się już ogórki, które dopiero niedawno wysiałam ;:173

W ogródku swój pokaz zaczynają wysokie irysy, jak zwykle co roku każdego dnia wita mnie jakaś nowa irysowa buźka, a mi od razu uśmiech pojawia się na twarzy. Kocham irysy równie mocno jak róże :D Dziś rano po deszczu unosił się w powietrzu ich delikatny zapach, a pachną piękniej, niż niejedna róża!

Justynko - irysów będzie w najbliższych dniach do znudzenia, więc rozgość się w moich progach i zasiądź wygodnie na fotelu ;:196

Wiolu - moja miłość do irysów wzięła się właśnie stąd, że zapragnęłam kolorów w czasie, kiedy róże dopiero w pąkach i mało co jeszcze kwitnie. A ponieważ irysy mają kwiaty w prawie wszystkich kolorach tęczy, to jest na czym oko zawiesić i czym się nacieszyć :D Będziesz bardzo zadowolona z wyboru :D

Marysiu - w tym roku pozostaje mi pielenie, jakoś mi z tą agrowłókniną nie wypalił pomysł. Przy sadzeniu trzeciej papryki się wkurzyłam i wywaliłam wszystko, za dużo zabawy z tym wszystkim. Mimo, że mam włókninę w wielu miejscach w części ozdobnej i też sadziłam w to rośliny, to jednak cały bałagan przykrywałam korą i miałam spokój, a w tunelu drażniła mnie ziemia wysypująca się wszędzie, gdzie nie powinna. Może w przyszłym roku pomyślę jeszcze i dam ją potem między rządki. Ale i tak muszę kupić nową. Jak pisałam, ta jest tak wyschnięta, że nie wsiąka w nią woda.

Ewelinko, na 3 odmiany ciemnych tulipanów, jakie u mnie rosną, tylko te jedne wyszły w komplecie. Trzeba niestety szukać dobrych odmian, aż się trafi, do skutku... Ja będę jesienią szukała fioletowych, jasnofioletowych, które zakwitłyby chociaż przez kilka sezonów. Te co rosły, niestety już po jednym sezonie skapitulowały. Zobaczymy, co uda się dorwać. Teraz tulipany już przekwitły i jestem na etapie czekania-aż-te-paskudne-liście-w-końcu-uschną :)

Danusiu - dziękuję ;:196

Jadziu - u mnie ziemia ciężka i zbita, też rośliny nie bardzo taką lubią, a niektóre w ogóle nie tolerują. Co roku zawsze coś po zimie nie tyle wymarza, co właśnie wygnije. Jednak trzyma wodę rzeczywiście znacznie lepiej, wszystko ma swoje plusy i minusy. Skalnice wciąż kwitną ;:333 Białą dokupiłam w tym roku, też jest bardzo ładna.

Martusiu - dziękuję za wszystkie pochlebne słowa ;:196 Ciągle mijam Cię w różnych wątkach, pora się zatrzymać przed Twoją furteczką i zajrzeć na Twoje włości :D

Aniu - kocimiętka jest z tych sztywniejszych, choć w miarę wydłużania się kwiatostanów robią się coraz cięższe i w końcu przegrywają z grawitacją :D Dzieci na mnie psioczą, bo rozwala się potem na chodnik, a że siedzą w nich setki pszczół, to boją się koło niej przechodzić :wink: Na razie jeszcze w miarę się trzyma, walczy z ulewami i wiatrem, na ile potrafi :D

Ewo - fioletowy i niebieski to zdecydowanie i moje kolory :D Widzę, że Ajax The Less przyciąga nie jedno spojrzenie, ja go bardzo lubię przede wszystkim za intensywny zapach. Myślę nad zakupem jeszcze jakiegoś żółtaska. Choć to nie mój kolor, to wiosną jakoś inaczej wszystko odbieram :D Po zimie i długim oczekiwaniu jakoś nawet lubię takie żarówki.

Beatko - może masz inną złotolistną serduszkę? Bo moja 'Gold Heart' rośnie naprawdę spora. W tej chwili właśnie już pochłania i dusi swoje sąsiedztwo :roll:
Dziękuję za życzenia zdrówka, na szczęście przeszło w miarę bokiem i już jest ok.
Lilie te mniejsze może chociaż zakwitną 2-3 kwiatami? Na pewno w tym sezonie cebule się troszkę podpasą i w przyszłym roku pokażą się w pełnej krasie. Mimo wszystko wiem, jak denerwuje, kiedy przyjdzie czekać na efekt dłuższy czas.
Ja wyobraź sobie, że czekałam na kwiaty pewnych irysów 2 sezony, bo przyszły takie malutkie kłącza i co? Na 4 odmiany na razie tylko jedna jest zgodna, dwie są pomyłkowe, czekam jeszcze na ostatnią... Kolory tych pomyłkowych są podobne do domniemanych, więc podejrzewam zwykłe oszustwo. Po sprzedawcy na all już nie ma śladu, więc co zrobić, nic nie poradzisz.

Adko, cieszę się, że wszystko ładnie rośnie. Na pewno sezon z nowymi roślinami zapowiada się kolorowo! W wolnej chwili postaram się zajrzeć do Twojego wątku :wit

c.d.n
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Przez najbliższy czas będzie u mnie irysowy zawrót głowy :D Każdego dnia rozkwitają nowe piękności i muszę się z Wami podzielić tymi widokami :D

Zapowiedź spektaklu ;:138 W tym roku już na pewno będą musiały być podzielone

Obrazek

I co już kwitnie:

Najwcześniej u mnie kwitnący Fabulous Frills
Obrazek

Who's Your Daddy
Obrazek

NN
Obrazek

World Premier
Obrazek

Hot Gossip
Obrazek

Fantastic Lace
Obrazek

Rain Man
Obrazek

Change of Pace
Obrazek

Flights Of Fancy
Obrazek

Dramatic Style
Obrazek

IB (pośredni) Frosty Elegance
Obrazek

IB Fast Forward
Obrazek

I kolejne NN, bardzo podobne, jeśli nie identyczne. I bardzo podobne jeśli nie tożsame z posiadanym już przeze mnie Wintry Sky
Obrazek

Obrazek

I inne:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I rhododendrony:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ogólnie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam ;:131
:wit
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Witaj :wit . Faktycznie liście tulipanów straszą ale jakoś trzeba przetrwać ten czas. Irysów masz sporo a najbardziej podoba mi się kolorystyka Wintry Sky ;:215. Ja sprawiłam go sobie w zeszłym roku i właśnie czekam na pierwszy kwiat ;:138 . Oby tylko odmiana była zgodna . Pozostałe ogrodowe różności ładnie Ci rosną ;:215. Zielona ściana żywopłotu w tle robi wrażenie. Chciałabym w końcu takiej doczekać .
Pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Irysy cudne jak jeden szkoda ,ze nie mogą u mnie gościć .Ślimaki uskuteczniają swoje obżarstwo na nich .Dzisiaj wysypałam skorupki jajek i mączki bazaltowej ,jednak cóż jak znów pada ;:222 .Jednak po wczorajszym wysypaniu skorupek zauważyłam dzisiaj ,że skutecznie odgradzają rośliny od nich, bo doszły tylko do skorupek i nic dalej, a przyklejone skorupki do ciała chyba nie pozwalają im na jakieś ruchy.Zobaczymy jak po deszczu będzie pójdę sprawdzić .Ładne odmiany Rh a rabatki super skomponowane ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu, pięknie. ;:167 Wspaniałe kępy irysów. Długo się im opierałam a teraz chciała bym mieć takie jak twoje :lol: Najbardziej podoba mi się Fabulous Frills i Wintry Sky. Czekam na ciąg dalszy przedstawienia, bo po tych pączkach widać, że to dopiero początek :wink:
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

No, co Ty. Piękności pokazujesz, możesz zanudzać. Jak już rozgościłam się w fotelu, to tak szybko stąd nie pójdę ;:306
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

;:oj jestem w irysowym niebie, a właściwie w przedogródku, bo spektakl dopiero się zaczyna. Tonacja kolorystyczna jak najbardziej w moim guście - czy możliwe jest zarażenie się irysodozą na odległość, bo mam chyba jakieś pierwsze objawy :;230
A te World Premier i Dramatic Style - no napatrzeć się nie mogę. Podobnie z resztą jak na pozostałe i na śliczne widoczki Twoich rabatek.

Moje liscie tulipanó niestety zamiast spokojnie zasychać, to widać, że na tych mokrych obumierających częściach rozwijają się grzyby. No mokro jak diabli, dzień w dzień pada. A do tego zrobiło się cieplej, to i więcej szkodników i grzybów szaleje.

Bardzo mi odpowiada takie zanudzanie, więc czekam i proszę o jeszcze

Dobrej pogody :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu pięknie u Ciebie, co prawda pogoda nas nie rozpieszcza, ale ogród widzę nie narzeka. Iryski cudowne, co jeden to ładniejszy, ja ostatnio też do nich wzdycham haha, rodki widzę ładnie kwitną, burz kwiatów na nich. Orlik przepiękny!
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Aniu czas pomyka a pogoda się nie zmienia.
Ja to aż boję się jechać do domu...co tam zostanę ;:306 ale to najmniejszy problem w stosunku do tego co się dzieje na południu kraju.
Patrzę na Twoje irysy i nie potrafię określić które masz kopać, same piękności u Ciebie i jeszcze piszesz że pachną...po raz pierwszy słyszę że irysy pachną.
Piękny ten Twój bylinowy.
Aniu zajrzyj na pw.

;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bylinowo-różany ogród u Minnie

Post »

Śliczne iryski i azalie.Gratulacje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”