Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 62  
Autor Wiadomość
wanda7
 Tytuł: Re: Na starym po nowemu. 5.
PostNapisane: 6 sty 2020, o 19:36 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Miło obejrzeć kolorowe migawki z letnich miesięcy. Bardzo kształtną i bujną masz rozplenicę Beatko. Kiedy jeszcze byly u nas normalne zimy, rosplenice mi niestety wymarzały, kupowałam wciąż nowe sztuki i nigdy nie mogłam się dochować dużej kępy. Teraz, dzięki łagodnym zimom mam w końcu nieco większą kępkę, ale daleko jej do Twojej, a uważam rosplenicę za najpiękniejszą sposród traw ozdobnych.
W sumie tak sobie teraz pomyślałam, że może właśnie ją posadziłabym wiosną w którymś z dołów po wykopanych bukszpanach. Tak, to jest pomysł. ;:oj

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Bufo-bufo
PostNapisane: 6 sty 2020, o 19:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Oj ale kolor ostróżki ;:oj Czytam że wrzośce są trwalsze niż wrzosy i zgadzam się z tym w 100% Sadziłam je co rok i po zimie wypadały, a wrzośca mam już parę lat. Pelargonia ma oszałamiającą barwę :)

anabuko1
PostNapisane: 6 sty 2020, o 21:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
O tak trudno wybrać nawet 8 zdjęć- czy roślin na jeden miesiąc.
A lato jest zawsze bogate we wszelakie kwitnienia :)

Ale podziwiam dalsze miesiące i oczywiście okazałe kępy traw.:)

Blueberry
PostNapisane: 7 sty 2020, o 14:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
To trzymam kciuki żeby Twoje przewidywania się sprawdziły - po zimie każdy chciałby wiosnę jak najszybciej ;:108 Kolejny przepiękny pokaz kolorów ;:63

Maska
PostNapisane: 9 sty 2020, o 10:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Beatko miło się ogląda wspomnieniowe zdjęcia, bo pięknie kwiaty kwitły. Ja jakoś nie mogę pokonać lenia i zacząć wspominać, ba! nawet z pisaniem mam problemy. Może jak zacznę coś siać to mi się odmieni.
Pozdrawiam! :wit

PaulaF-Z
PostNapisane: 12 sty 2020, o 17:38 
500p
500p

1 szt.
Beatko,

miło popatrzeć na fotki- wspomnienia z poprzedniego roku.
Już za chwilę połowa stycznia, więc do wiosny czas upłynie szybciutko.
Dzisiaj odwiedziłam działkę, staram się być raz w tygodniu. Trochę jestem przerażona, widziałam,że wypuszczają floksy, niektóre jeżówki, kilka funkii, gdzieniegdzie widać kiełkujące narcyzy.
Mam nadzieję, że nie przyjdzie silny mróz.
Co tam widać w twojej sprawdzonej pogodzie?

:wit

Krychna
PostNapisane: 12 sty 2020, o 18:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Beatko piękne wspominkowe zdjęcia, ach chciałoby się już tej wiosny, ale niech będzie wszystko po kolei, choć zimy u mnie nie widać dziś praktycznie wiosenna pogoda... Beatko samych cudownych dni w tym nam juz panującym roku ;:196 ;:196

JAKUCH
PostNapisane: 13 sty 2020, o 23:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Wreszcie i do Ciebie Beatko dotarłam nadganiając stracony czas ;:196 Pozdrawiam Cię noworocznie i życzę spełnienia planów.Kurcze szkoda Novalisa achhh te wstrętne myszowate czy inne gadziny że też uwzieły sie na niego bo w ubiegłym roku ledwie go uratowałaś.Rzeczywiście komary nie pozwalały na cieszenie się wieczorami i upajanie się zapachem kwitnących roślin.Jednak w tym roku też może być ich zatrzęsienie no chyba że znów będzie suchy rok. i wtedy będzie można się delektować ogrodem.Nadrabiam zaległości forumowe, a jutro dopiero zajrzę do siebie. Zaczęłam dzisiaj zabiegi na rękę ciekawe czy coś to da ;:196 ;:196

iwona0042
PostNapisane: 14 sty 2020, o 19:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witaj Beatko w Nowym Roku :wit
Jakie cudowne wspominki u Ciebie, tak radośnie o kolorowo ;:215 , mniejmy nadzieję, że Twoje przewidywania się sprawdzą, bo właściwie to rośny już budzą się do życia, więc teraz duże mrozy to mogły by zaszkodzić więcej niż pomóc roślinom ;:108

maniolek
PostNapisane: 16 sty 2020, o 10:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Beatko super podsumowanie zeszłego roku :) ;:333 można podziwiać i podpatrzeć co i kiedy kwitnie, a jak widać w każdym miesiącu masz coś więc ogród tętni życiem cały sezon :) pozdrawiam Cię serdecznie i życzę aby wszystkie plany na ten rok udało Ci się zrealizować :)

karolacha
PostNapisane: 30 sty 2020, o 21:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Wspomnienia cudne, ale gdzie różowa wierzba?

Beaby
PostNapisane: 30 sty 2020, o 21:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Tak, Andrzejku, zgadza się - różowe Baźki już są! :tan
No zamierzam nie czekać w tym roku na forsycję, i chyba po raz pierwszy zamierzam wcześniej ciąć nie tylko róże. Zresztą sporo róż przycięłam przed zimą, potem tylko kosmetyczne cięcie. Ciekawa jestem czy wpłynie to na ich wysokość, oby. Stanowczo mi za wysokie rosną, a nie podoba mi się tak. Elmshorn przycięta bo i tak nie dałaby rady przy takich wiatrach.
Therese Bugnet pierwszy raz mi zaczęła spacerować po ogrodzie, wykopałam odrosty ale na jak długo?
Oj, ja nie wiem jak sobie radzą pelargonie zimą w ciemnicy - nie znam tego patentu. U mnie na ganeczku nie chcą być zimą, ale na parapecie międzyokiennym to kwitną non stop.

Wandziu, tylko ta jedna rozplenica potrzebowała czasu na wielkość. Pozostałe są stale małe. Widać - od odmiany to chyba zależy ta ich wielkość także po latach.
Liliowce już się pokazują.

Oleńko, kolor ostróżki i kolor pelargonii nie jest przekłamany - takie właśnie one są.
A tylko ta ostróżka dała radę przetrwać u mnie zimę, inne kolory są po prostu zjadane ;:172
Wrzośce kwitną na całego ;:167

Aniu, anabuko1, Twoje fotki czy ze szronem, czy z letnim słońcem są zawsze piękne.
Ja nie potrafię znaleźć Zoom w moim aparacie w telefonie. Może mi się kiedyś to uda.

Natalko - wiosna w domu już jest - cudny Amaryslis zadbał o to także i w tym roku.
Muszę sobie dokupić pomarańczowego i czerwonego, no koniecznie.
Luty ma być bardzo ciepły, więc wszystko ruszy już niebawem w naszych ogrodach.

Marysiu, u Ciebie to stale coś kwitnie, więc nie trzeba Ci wspominać ogrodowych piękności.....
Ja dopiero jutro posieję białą aksamitkę, a tak to czekam z drobnymi wysiewami do marca.

Paulinko - no luty ma być ciepły. U mnie nie przewidują w ciągu dnia mrozów. A u Ciebie to tym bardziej. Zobaczymy czy to się sprawdzi.
W moim ogrodzie nie jest jeszcze tak hucznie jak u Ciebie, rośliny jak na razie śpią. Ale w przyszłym tygodniu zapowiadają powyżej 10 stopni na plusie więc wszystko się może zmienić.

Krysiu - odwzajemniam Twoje serdeczności ;:196
I już czekam na Twoje cudne piwonie.
Wiosny mi się chce, nawet nie tylko w ogrodzie ale także w samopoczuciu i w nastroju ;:108

Jadziu, no niech te zabiegi na rękę przyniosą ukojenie i wyleczą tę Twoją dolegliwość. Jak Ty już tyle kilometrów przebiegłaś od siebie do mnie - to z Twoją nóżką jest już całkiem całkiem dobrze, i fajnie ;:306 ;:215 Cieszę się!
Chyba pozostanie mi sadzenie roślin wyłącznie w doniczkach, Lincoln np sobie świetnie tak radzi.
Na komary jeszcze nie mam sposobu, niestety. ;:222

Iwonko0042 - u Ciebie wiosennie ma być już lada dzień, 13 na plusie - no rośliny poszaleją.
Marzą mi się lilie wodne, czy te Twoje zimują bez problemu?
Wszystkiego dobrego!

Mariuszku - Tobie także życzę realizacji marzeń i nie tylko tych ogrodowych ;:215
Na pewno nowe przemyślenia przyniosą piękne realizacje w Twoim ogrodzie. Znowu będzie co podziwiać.
U mnie sezon już zaczęty, kwitną wrzośce i wierzba Mt Aso. Ruszyły wczesne przebiśniegi, więc jest do czego wzdychać.
Planuję nadrobić poprzedni sezon co do prac w ogrodzie. Teraz to każdą możliwą chwilkę już na to poświęcam i to z wielką chęcią.

Karola - może w weekend uda mi się strzelić fotkę, bo dzisiaj mocno u mnie padało jak byłam na chwilkę w ogrodzie.
Ale kwitnie ta wierzba bardzo ładnie, mam ją podwiązaną bo jednak jest wielka na boki jak na moją rabatę.

I mamy wspominkowy październik i listopad 2019:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

JAKUCH
PostNapisane: 30 sty 2020, o 22:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Beatko jesteś pomysłowy Dobromir superowe są te patyczki a czy zalaminujesz je jeszcze .czy one na deszczu i słonku nie wyblakną. Kurcze moje patyczki wierzbowe chyba nic z nich nie będzie, a tak sie dobrze trzymały wyglądają jak wysuszone ;:174 ,Cóż chyba nie mam ręki do takich cudności albo zbyt sucho u mnie ;:145 Beatko nie strasz przyspieszeniem wiosny, bo nie dam sobie ze wszystkim rady ;:145 Czytam że nawet masz przycięte róże ja jestem w tym roku jeszcze w polu ;:222 No chyba muszę sie porządnie zmobilizować pracusiu ;:196 ;:196 zdróweczka

Maska
PostNapisane: 1 lut 2020, o 11:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Beatko ciekawy pomysł w patyczkami! tylko nie wiem czy ten pisak nie rozpłynie się po nich. Ja już próbowałam różnych oznaczeń i żadne nie są ponadczasowe. Najlepsza byłaby pamięć, ale ta coraz bardziej zawodzi szczególnie jak goście pojawiają się w ogrodzie ;:306 Miłego wiosennego weekendu ;:138 ;:3

plocczanka
PostNapisane: 1 lut 2020, o 14:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ho,ho, Beatko! Teraz już nie pomylisz żadnej roślinki. Fantastyczny pomysł! ;:215
Jednak on nie dla mnie, ;:14 bo nie tylko dzikie ptaki, ale też mężowskie gołębie i moja kota po działce buszują i zawsze znaczniki znajduję nie tam, gdzie je umieszczam. ;:145
Pozdrawiam cieplutko ;:3 i miłego weekendu ;:167 oraz wspaniałego całego lutego życzę. ;:167 ;:196

Iwonka1
PostNapisane: 1 lut 2020, o 17:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Superaśne te patyczki. Mi się podobają i nawet wybaczyłabym im znikanie napisów :heja Tylko musiałabym co jakiś czas je poprawiać, ale czy pamięć by mnie nie zawiodła? Toć wiadomo, jak to jest z tą pamięcią ;:306
Jakie słoneczne wspominki. Ogromnie brakuje mi słońca, prawie zupełnie się nie pokazuje, ciągle jest ciemno i mokro. tęskno mi za takimi widokami.
Moja rozplenica nie ma szans aż tak wyrosnąć, chociaż bardzo się stara. Ale ja czuwam i co dwa, góra trzy sezony zostawiam jedynie 1/4 ;:333 Inaczej zagłuszyłaby wszystko inne.Serdeczności wysyłam ;:196

iwona0042
PostNapisane: 1 lut 2020, o 20:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Beatko zimują bez problemu, a teraz to widzę że chyba już się budzą, bo woda nie zamarzła w tym roku ani razu, patyczki pomysłowe ;:215 , mówisz ciepło, oj powiem Ci, że nawet bardzo ciepło, dziś w bluzie chodziłam na spacer z Sonią moją, tyle, że ciągle prawie pada, pozdrawiam i miłłej niedzieli życzę :wit

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1053 ]  Idź do strony nr...        1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 62  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Ebabka i 52 gości