Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko ... kwiat Jubile du Prince de Monaco każdego dnia ma inny kolor - będziesz miała co podziwiać.
Ja też ją bardzo lubię, tym bardziej, że to pierwsza róża od Jadzi :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Martuś - bardzo się cieszę, że pelargonia jest ok. Ja tę białą po prostu uwielbiam.
No to masz niesamowite te swoje róże, że kwitną od czerwca ;:215 Widać wszystko im u Ciebie służy.
Mam sporo liliowców, więc w sumie to dość długo cieszą. Bo nawet jak już któryś kończy chwalenie się kwiatami to kolejny zaczyna, a któryś potem jeszcze powtórzy sobie kwitnienie.
Teraz czekam na chryzantemy, zainwestowałam w nie trochę wiosną, niech więc kwitną i cieszą.
Pozdrawiam ;:196

Lucynko, różami w tym roku się zachwycam, choć jak nigdy to niektóre chwyciły trochę plamistości, ale to pewnie przez to, że nie miałam sposobności zasilenia ich. Ale przynajmniej już wiem, że jednak nawożenie to faktycznie ważna dla nich sprawa. Mam ten nawóz długo działający, wiec potem to już nie chciałam ich karmić. Za to kwitną bardzo pięknie bo nie dostały wszystkiego na tacy więc się starają jeszcze bardziej...
W tym roku mam bardzo zróżnicowane odmiany motyli w ogrodzie, jak nigdy wcześniej - niektóre motyle widzę pierwszy raz. Cieszę się, że takie śliczności odnalazły te moje budleje.
No a ta werbena patagońska to wyjątkowo szybko mi w tym roku zakwitła. .
Tydzień będę miała bardzo chyba długi bo to ostatni pełny tydzień przed urlopem, więc pewnie się będzie ciągnął i ciągnął. ;:306
Wybieram się w ten wolny czas do Hortulusa, więc mam nadzieję, że pogoda mi dopisze na taką ogrodową ucztę.
Wszystkiego dobrego! ;:196

Andrzejku - a wiesz, że nie wiedziałam o tej róży, że zmienia kolory :oops: Będę się jej zatem jeszcze baczniej przypatrywać. Cudeńko!
Ja od Jadzi to od razu na dzień dobry dostałam cały pakiet różany ;:215 I ze wszystkich tych odmian jestem bardzo zadowolona. Dostałam wtedy całe krzaczki, ale z patyka to jako pierwszą to mam od Jadzi chyba Elżbietkę.
Pozdrawiam ;:3


Obrazek

Obrazek


To jeden z moich najbardziej trafionych zakupów - kolkwicja. Jej gałązki są ozdobne przez cały czas, ślicznie się przebarwia.

Obrazek
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

jak piszesz, masz mało czasu na ogrodowanie, a na fotkach wszystko wypielęgnowane. Gratulacje.
Tak się zastanawiam, jak wyglądałaby moja działka po dłuższym czasie nieobecności. Zapewne nie wiedziałabym od czego zacząć :D
U mnie jedna chryzantema już kwitnie- żółta, nie chciałaś jej z powodu koloru.
Wytrwałości do urlopu.

:wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko ja też uwielbiam moją kolkwicję, jest już ogromna i tnę porządnie ale wiosną jest piękniejsza niż niejedna krzewuszka. Dla mnie jej kwiaty jak storczyki ...jedyna wada to że nie pachną ;:306
Pozdrawiam! :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko patyczki wierzby mają już listki :heja tylko zastanawiam sie nad jej miejscem docelowym ;:124 Moja Budleja w tym roku słabo odwiedzana przez motyle wręcz prawie ich nie mam Nawet Pawiki gdzieś zniknęły chyba wszystkie się wysuszyły przez te upały ;:174 Lincoln cudnie kwitnie mój też ,ale gdzie mojemu staruszkowi do Twojego młodziaka ;:215 Koncert Andre Rieu z pewnością cudny też uwielbiam tego skrzypka i jego orkiestrę złożoną w większości z kobiet w cudnych sukniach balowych.U Ciebie z pewnością też podlewało wczoraj ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko :wit . Czyli jednak w ogrodzie wskazana cierpliwość ;:224 . Z tymi piwoniami to świetny przykład . Długo się na nie czeka ale jednak kwitnienie kilkuletniego krzewu ;:oj . Świetnie wygląda rutewka i ma fajną podpórkę. Budleje mi się marzą i na pewno posadzę kilka ;:108 . Kiedyś miałam ale okazało się, że kupiłam jakąś olbrzymią i posadziłam w złym miejscu. Nie przeżyła przesadzania. Przyciągała mnóstwo motyli i ten zapach ;:oj . Pozdrawiam :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

W moich okolicach budleje chyba nie są popularne, bo zupełnie ich tu nie widuję. Ale za to zachwyciłam się nimi w Gdańsku, tam rosną po prostu w grupach na trawniku ;:oj Musieliśmy się zatrzymać i poszłam zobaczyć co to za cuda, bo to dla mnie widok nieznany. Lubię takie zdecydowane kolory i te Twoje bardzo przypadły mi do ;:167
Rutewkę cudnie pokazujesz, ja nie potrafię zrobić jej porządnego zdjęcia ;:185 Ta na zdjęciu piękny ma kolor i ta podpórka tylko dodaje jej uroku, jeśli to jeszcze jest możliwe, bo przecież ona cudna sama w sobie ;:63
Szczęściara z Ciebie, zaraz sobie pourlopujesz, ale rok miałaś ciężki, to zasłużyłaś w pełni. Miłego urlopu i pięknych wrażeń z ogrodów Hortulusa ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko :wit , piękne tw twoje widoczki ogrodowe.
Wszystko wypielęgnowane, dopieszczone.Rabaty prezentują sie bardzo wzorowo. ;:180
Piękne lilie, liliowce.
Hortensje pie knieja, powojniki, ;:215
I ten kolorek budleji,,bardzo ładny wyrazisty.
Ja man dwie.ale żadna nie jest z daleka tak widoczna.Ale tez je lubię.
róże dorodne, pięknie ci kwitną. ;:333
Dobrego weekendu życzę :)
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Paulinko - gratulacje to się należą wyłącznie moim kochanym roślinkom, że sobie tak świetnie same dają radę. Nie plewiłam jeszcze - nie było sposobności, ani czasowej, ani zdrowotnej... :oops:
Żółtą chryzantemę mam od Jadzi, więc na razie z żółtymi daję sobie spokój. Rudbekie tak mi się panoszą po ogrodzie, że pewnie dlatego mam aż zanadto tego koloru.
U mnie jako pierwsza zakwitła ta, ale już kolejne mają wyraziste pączki

Bardzo ładnie się prezentuje na rabacie jak się patrzy na nią z daleka, aż mnie to wczoraj miło zaskoczyło jak ją zobaczyłam z ławki
Obrazek


Marysiu, a ja uwielbiam tę moją kolkwicję za te przebarwienia liści, są rewelacyjne. No i oczywiście za to jej subtelne kwitnienie także ją podziwiam, bo kwiatuszki ma prześliczne.
W tym roku pierwszy raz cięłam moją krzewuszkę, ciekawa jestem czy ją to odmłodzi. A np. tawułę nipońską przestałam ciąć i jest dużo ładniejsza i obficiej kwitnie.. No i bądź tu ogrodniku mądry z tym cieciem roślin....
Pozdrawiam ;:168


Jadziu - poczta mi się coś ostatnio nie otwiera. No ta wierzba to u mnie trochę szaleje, jestem zaskoczona, że aż tak ;:oj A może ją gdzieś przed płotem, przed ogrodem dasz, żeby miała więcej miejsca? A jak nie to na pewno masz ją komu sprezentować.
Ale jak to jest możliwe, że motyle u Ciebie zastrajkowały? Ja oczu od motyli na budlei oderwać nie mogę - coś cudownego! Czasami po kilka siada na jednym kwiatostanie.
Za różę Lincoln dziękuje Ci po raz kolejny, że mam ją od Ciebie - cudowna róża, cudowne ma kwiaty! ;:196
Koncert kinowy rzeczywiście bardzo fajnie przemyślany, no i to jego poczucie humoru - to był bardzo mile spędzony czas. Trzy godziny w kinie, ale nie czuło się, że tak długo, bo mignęło jak z bicza strzelił...
Te świeczki ledowe dla Ciebie mam jednak tylko białe, ale dobre i takie. Taka świeczuszka do tej Twojej cudnej latarenki będzie idealna!
U mnie deszcz nawet się pokazuje, ale za dnia powietrze jest tak suche i parne, że i tak jest ciężko i mnie, i zapewne roślinom tak samo.
Już teraz opracowuję strategię podlewania roślin w donicach jak mnie nie będzie przez tydzień.

Ewelinko bo budleje czasami bywają wielkie. Fajnie, że masz w planie zaprosić je do siebie - to cudowne krzewy. Kwitną ponad trzy miesiące, więc dość długo wabią motyle. No i ten zapach, uwielbiam takie lato!
Jakoś tak jest, kochana, że ten czas w ogrodzie to jednak szybko leci. Dopiero co posadzisz jakąś roślinę czy drzewko a "za chwilę" nie ma jak koło niej przejść bo miejsca sporo zabrała.... No i wtedy ciąć albo przesadzać, ja raczej tnę... A im więcej tnę tym mocniej się rozrasta, np taki dereń - ależ on szaleje!
Rutewki w tym roku kwitną bardzo długo - w ogóle ich nie ruszają te upały,. A tę podporę zobaczyłam w Casto... i bardzo szybko do mnie przemówiła ;:306 Też mi się podoba, na tyle, że muszę je jeszcze dokupić do trzeciej rutewki i do róży Elmshorn. Tylko nie wiem jaka będzie po zimie, ale trudno, najwyżej się ją pomaluje.
Wszystkiego dobrego! ;:196

Iwonko1 - te moje rutewki rosną dość wysoko więc podporę mieć muszą. Dotąd miały bambusa za przytrzymankę, ale jak zobaczyłam te podpory to od razu mi się oczka do nich uśmiechnęły, Fajnie pasują z rutewkami.
Może warto spróbować z tymi budlejami. Nie ścinać jej na zimę, ale okryć u podstawy lub zakopczykować. Potem ją ściąć nisko na wiosnę. Nie jest droga, więc może warto spróbować posadzić ją w zacisznym słonecznym miejscu. Róża Elfe u Ciebie daje radę, to może i budleja się postara. Ten miodowy bardzo silny zapach i ta niesamowita ilość motyli na niej - no to jest coś pięknego latem w ogrodzie.
Kochana, myślałam, że chociaż w styczniu dostanę tydzień wolnego - ale nie. No to pewnie w lutym, ale nie. No ale w czerwcu to już na pewno - ale nie. No to wezmę sobie urlop początkiem sierpnia - ale nie... No to teraz to już jestem tak wymęczona, że ani dnia dłużej bym nie wytrzymała w pracy, i muszę wreszcie wypocząć. Mam jeszcze prawie cały stary urlop...
Na Hortulusa to się bardzo cieszę. Arboretum w Wojsławicach mnie bardzo oczarowało, więc mam nadzieję, że Hortulusowi uda się to tak samo.
To prawda, Iwonko - rutewka ma niesamowite te swoje kwiatuszki ;:196

Obrazek

Obrazek


Aniu - anabuko1 - jakoś mnie ten rok nie oszczędza co do wolniejszego czasu na ogród i co do sił dla niego. Nic nie jest u mnie wypielęgnowane, po prostu nie miałam jeszcze sposobności porządnie się za to wszystko zabrać. Nie masz pojęcia jak jestem wdzięczna tym moim roślinom, że tak świetnie sobie same dają radę. Ja miałam możliwość tylko czasami obciąć przekwitnięte kwiatostany i podlewam tylko te kwiaty w doniczkach. I nie ma to nic wspólnego z lenistwem - oj wiele bym dała by mieć więcej możliwości dla ogrodu. Mam nadzieję, że sytuacja się u mnie zmieni na korzyść i nadrobię te wszystkie zaległości, jak nie jeszcze w tym roku to na kolejną wiosnę - na pewno.
Fakt - róże w tym roku kwitną cudownie i na bogato!
Pozdrawiam ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I inne, też z dzisiaj, jak róże i chryzantema:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

co to za róża w kolorze jasnego fioletu / lawendowym? Bardzo ładna.
Wytrwaj jeszcze te kilka dni w pracy, a podczas wyjazdu złap trochę oddechu. O ogród nie martw się. Do tej pory był prawie samoobsługowy, więc i teraz nie będzie problemu. A donice, wrazie braku deszczu, mogłaby podlać sąsiadka?
Teraz i ja muszę zastanowić się, jak z moimi donicami na działce ( w czasie wyjazdu). U nas bardzo brakowało deszczu, trochę popadało, ale znowu widać w pogodzie brak opadów. Mam kilka małych inspektów z roślinkami, które próbuję ukorzenić: lawendę, bukszpan i trzmielinę. Ktoś musi tam zajrzeć.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Paulinko, ta róża to Novalis. Mam ją dopiero od ubiegłej wiosny, ale bardzo szybko skradła moje serce. W tym roku kwitnie po prostu przepięknie i pięknie się prezentuje na rabacie. Cieszę się, że posadziłam ją w pierwszym rzędzie, choć się bałam, że będzie tam za wysoka. Ale jest taka subtelna, że jest ok.
Ja teraz przygotowuję butelki plastikowe do doniczek - obrócone do góry obciętym dnem. W zakrętce otworek, musi to moim roślinom wystarczyć jak do takiego pojemniczka wleję wodę. Sprawdzałam pogodę i w dwa dni ma u mnie padać podczas mojej nieobecności, więc będzie dobrze.
Też coś na pewno na swoje maleństwa wymyślisz. ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko Novalis cudnie Ci kwitnie ;:167 mojemu chyba będa musiała poszukać nowej miejscówki. Może w miejsce gdzie rosła hosta Grandiflora tylko zastanawiam sie czy nie będzie mu tam zbyt ciemno .jednak gdy go posadzę muszę przynieść gliny juz wyczaiłam gdzie jest .Cudna dalia sie zapowiada widzę ,ze chryzantemki też już kwitną.Pomyślę gdzie patyczki wsadzić spokojnie .Dalej cudnie kwitnie krzewik budeji od Ciebie ;:167 też powinien być wyeksponowany muszę przemyślenia zrobić, bo może sąsiad weźmie parę floksów ode mnie, a także Andrzej, więc miejsce będzie :) Wiesz wszystko musi sie pomieścić ;:196 Cudna fota rutewki taka czarodziejka moja Elin w tym roku miała kwiaty, ale nawet ich nie zauważyłam z powodu tej suszy, a Delavaya jeszcze nie zakwitła ale daruje jej to bo była przesadzana jesienią, ale Elin również a wytworzyła kwiatostany
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko rutewka jest taka słodka, a róża Novalis bajeczna, śliczny kolor, Fajnego i udanego odpoczynku Beatko, należy Ci się, długo na niego czekałaś, czytam, że poczta Ci się nie otwiera, to napisze tu, jak możesz to w tym tygodniu podesłać to by fajnie było, patyczki by się jeszcze ukorzenić dobrze mogły, ale jeśli nie to poczekam do września ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”