Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Lucynko, oh, no czasami nas coś zrazi do jakiegoś sklepu i trzeba odczekać aż się znowu odmieni.
Ostatnio też jeden ze "sklepików" koło mojej pracy ma ze mną na pieńku ;:306 bo zawsze były tam super owoce, a teraz porażka - i też strzelę mu chyba focha na jakiś czas.
Lewkonie siałam w marcu na "parapet". W maju wysadzałam do ogrodu. Teraz być może już same o siebie zadbają. Dzisiiaj patrzyłam, to bardzo ładnie same się rozrastają, a te na grządce zbudowały już sobie nawet dwa ładne "krzaczki", oby tak dalej. Dosłownie zachowują się tak samo jak raz posadzona Lwia Paszcza ;:215
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ;:168 Fajnie, że do mnie zaglądasz polecam ci kopalnie pomysłów https://pl.pinterest.com/ewarost/garden-ideas/ z której korzystam ;:333 Podoba mi się Twoja zimowa wiosna :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ewuniu - wzajemnie - same serdeczności by Cię w tym roku spotykały, no i oczywiście same przyjemności ;:196
Dziękuję za fajną stronkę, wcześniej mi się nie chciała otworzyć, więc nie odpisywałam od razu, ale teraz już ją widzę i na pewno przysiądę przy niej troszkę dłużej.
A teraz mamy jesienną zimę ;:172 , jest mgliście, kapuśniaczkowo, ale nadal jeszcze dość ciepło.
Miłego weekendu! ;:3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Chyba mogę napisać, że sezon już u mnie rozpoczęty. ;:172 ;:3
Dzisiaj wyrzuciłam z ogrodu to co z nieużytków do mnie weszło bez zaproszenia, głównie wycięłam kolczastą jeżynę i wybujałe gałęzie dzikiej śliwy. Udało mi się też wyciąć wysoką pokrzywę, z miejsc ciężko dostepnych. Ufff, jakaż ulga, że to już zrobione. :tan
Pogoda była super, słoneczko i było dość ciepło, więc pracowało się bardzo przyjemnie i bardzo chętnie.
Za kilka dni czekają mnie pierwsze wysiewy - mam nadzieję, że do prawdziwej wiosny szybko przeleci.

Jestem pod wrażeniem widoku wieczornych cudnie oświetlonych stoków narciarskich jadąc w stronę Zakopanego. Cóż za wspaniałe widoki kiedy to "w połowie nieba" wyłania się taka zawieszona w próżni światłość. No, niesamowity i fantastyczny efekt.

Ciepłego przetrwania zapowiadanych mrozów życzę. ;:168 ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko :wit
Czytam,że pracowałaś w ogrodzie. Dzielna dziewczyna.
A u mnie mrozik,brr.IO o pracach w ogrodzie tylko mogę pomarzyć,.
A nawet mi się nie chce.
Wspominkowe zdjątka, piękne. ;:173 ;:173
pozdrawiam cieplutko :D
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aniu / anabuko1, witaj, kochana ;:168
No wiesz, te wspominkowe z listopada to tylko chryzantemki i jedna żółta róża - reszta to jak najbardziej aktualne fotki są. ;:172
Miałam dzisiaj cieplutko i słonecznie, więc wykorzystałam ten moment w ogrodzie. Ale dopiero dzisiaj okryłam ławki i stół - skoro zapowiadają takie dłuższe mrozy.
Ja po prostu muszę nadrobić brak mojej obecności w ogrodzie wiosną, prawie przez trzy lata z rzędu - bo tak mi wypadalo w pracy - dlatego ten rok będzie najprawdopodobniej bardzo pracowity, bo zamierzam wykorzystać zaległe urlopy i nadrobić ogrodowe zaległości :tan
Więc u mnie już teraz nie ma, że mi sie nie chce - ja muuuuszę ;:306
Równie pozdrawiam cieplutko. ;:3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko..tyle zaległego urlopu starczy zapewne i na pracę i na odpoczynek więc jest z czego się cieszyć. ;:128 . Zaległości migiem nadrobisz a potem już tylko będziesz podziwiać piękną działeczkę. ;:oj U mnie właśnie zrobiła się piękna biała zima. :heja
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

;:oj Beatko! Mnie żadna siła nie zmusiłaby do ogrodowej działalności w styczniową pogodę.
Szczerze Cię podziwiam. ;:138
Odpoczynek Ci się należy. Zasłużyłaś. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Zuziu, skoro piszesz, że zima u Ciebie piękna to się bardzo cieszę. ;:215
Dzięki za wsparcie, że migiem ogarnę rabaty ;:196 No mam taki właśnie zamiar ;:306
Na pewno tyle tego wolnego przyda się i na ogród i na wypoczynek w nim.
W ubiegłym roku już zrobiłam postępy, bo sporo wieczorów już się przesiadywało w ogrodzie, och już czekam na powtórkę.
Do mnie chyba zima też już nadciąga, ale ciepło jest nadal, tylko że znowu mocno wieje.
Wszystkiego dobrego życzę ;:3


Lucynko - uwierz, u mnie na prawdę było w poniedziałek bardzo ładnie, ciepło i słonecznie. Pracowało się jak piękną wiosną ;:108
5 godzin, ale rumieńce na twarzy wieczorkiem były ;:113
Zamierzam odpoczywać w tym roku, oj zamierzam. Już nawet mamy rozplanowane wolne na pierwszy kwartał :tan
Oczywiście odpoczywać od pracy zawodowej ;:306
Stale podziwiam m. in. te śliczne przeróżne pierwiosnki u Ciebie, bo u mnie nie szaleją. :oops:
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko..nie ma wspanialszego wypoczynku niż praca na działce. :;230 . Od rana ptaszki śpiewają, kawka na tarasie... :heja , ale się rozmarzyłam a za oknem u mnie dalej śnieżek pada. ;:128
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

No właśnie, Zuziu, no właśnie - dlatego napisałam, że wolne od pracy zawodowej ;:306 , bo pewnie w ogrodzie zabiegana będę - na co liczę ;:306
Oj szybciutko będzie ta kawka w ogrodzie, pewnie szybko przeleci przedwiośnie....
A tymczasem - niech cieszy ładna zima ;:215
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

No, nie Beatko TY już musiałaś w ogrodzie podziałać. ;:306
I na pewno od razu lepiej się poczułaś znając Ciebie.
Wracając do tilandsji to widać, że jesteś w temacie i bardzo je lubisz. Jak będą kwitły to poproszę o fotki bo bardzo lubię kiedy w domu coś kwitnie. ;:180
:wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Eluś, wiesz jak jest - jak mus to mus i nie ma to czy tamto ;:306 , tylko jak jest okazja czasowa i pogodowa pozbycia się wielkich badyli pokrzyw - to podziałałam. Te pokrzywy mi głównie przełażą z sąsiednich nieużytków, więc na zawsze się ich nie wyzbędę.
Oj, tak, Eluś, oj tak - poczułam się przez to duużo lepiej bo mi to spokoju nie dawało, i na duszy jakże lżej :tan
Raczej nie liczę na kwitnienie tych moich Tillandsi. Mają tak różne odcienie zieleni, że nawet jak nie kwitną to są i tak super.
Według mnie nawet takie są niezwykle ozdobne. W maju pójdą do ogrodu, na pewno będzie im tam doskonale do października. ;:108


Jejku, jak wieje, bardzo świszczy za oknami. ;:oj
I przyznam się, że po raz pierwszy mam okrytą hortensję ogrodową, ale nie mam patentu jak ją okryć by wiatr tego nie tarmosił. Nawet przyłożenie włókniny cegłówkami nic nie daje - aż tak wieje. :oops:

To ta co nie chce miec kołderki na zimę (zdjęcie z listopada, minionego roku)

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”