Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Różnica w wielkościach Tillandsi dosyć spora.Wierzbowe kotki w białym otoczeniu są jeszcze bardziej widoczne. Tak rozochoconych powojników też nie mam zaledwie maleńkie pączusie dojrzałam .Nawet moja Pamelka jeszcze się nie rozszalała. Beatko wszystko u Ciebie szaleje ;:oj wiadomo inny klimat
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko dzięki za fotki tilandsji. ;:196 Pięknie się prezentują w tych szklanych wazonach. Trochę zielonego w domu i od razu robi się fajnie.
Czerwone kotki widzę po raz pierwszy na oczy. Muszą się ładnie odznaczać na śniegu no i jakie już są duże...na pewno coś to pomału zaczyna oznaczać.
Ciepełka życzę i miłego tłustego czwartku. ;:196
Czytam o cięciu winogron i coraz mniej wiem . ;:14
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Mariuszku - u mnie wszystkie powojniki wystartowały, ale ja też je tnę na wiosnę. Jak dotąd to nie zauważyłam, aby cierpiały z tego powodu, że ruszają a ja je tnę. Kiedyś celowo jednego nie podcięłam i fakt, że bardzo szybbko zakwitł, miał sporo kwiatów ale były małe no i dość szybko przekwitł. Więc teraz tnę nie przejmując się ich wczesnymi listeczkami. Kwitną póżniej, ale kwiaty mają okazalsze i dłużej cieszą.
Cieszę, sie, ze się wierzba podoba. Sama jestem ciekawa jak się będzie prezentować latem za dwa - trzy lata. Bo póżną zimą i wczesną wiosną to zachwycać powinna co roku :tan


Iwonko1 - na razie wiosna przystopowała, napadało sporo śniegu, nawet na tyle by zaskoczyć drogowców. ;:306 W środę np. nie miałam jak wrócić autobusem do domu - sporo ich powypadało z kursu. Mimo wszystko jest bardzo ciepło - dzisiaj było plus 10 stopni w słoneczku. Ale śnieg się trzyma.
No rzeczywiście czasami odmiana słowa Tillandsia może przysporzyć trudności :;230 Ale oczywiście - nie Tobie ;:196
Ja widzę jak przyrastają, niektóre przyrosty nazywam nawet "pięterkami". Także oplątwy wcale nie są aż takie nudne jakby się wydawało ;:172
Ta wierzba z czerwonymi kotkami ma właśnie taka być w lutym - więc kwitnie książkowo ;:138


Zuziu - akurat wychwyciłam taką nowość jak zamawiałam mini tawuły na obwódkę, a że to wierzba to się nie obawiałam "ryzyka" zakupu bez większej ilości opinii o tej roślinie. I cieszę się bardzo, że mnie nie zawopdła - nawet kolor kotków jest dokładnie taki jak na zdjęciach w opisie.
Deszcz się potrafi roznieść to tu to tam, ja bym się nie obawiała pognicia roślin - bo przecież te Twoje zalane nie są. I na pewno już się obacają na drugi bok, bo już za niedługo czas się budzić z zimowego snu.
Również milutko pozdrawiam ;:196


Lucynko - no różne są ceny tych tillandsi - ja kupuję te tanie i te proste w obsłudze. A i tak mnie cieszą jak na nie spoglądam.
Nie mam parapetów, więc na zimę są idealne w moim domostwie - a wiesz, że coś zielonego być musi. A te wszędzie fajnie się prezentują.
W ogrodzie też zwracają uwagę moich gości - więc na pewno mają w sobie to coś ;:167
A pewnie z każdym dniem będą się już wybudzać Twoje rośliny. U mnie pierwiosnki nie za bardzo chcą rosnąć, a Ty masz ich mnogość - więc już czekam by się tymi Twoimi pozachwycać.
Miłego tygodnia! ;:196


Jadziu - mam jeszcze kilka tillandsi na liście zakupów - ale to musi poczekać. Wtedy różnice w wielkościach będą jeszcze większe ;:306
A szukałam jakiejś fajnej wierzby - bo podobno być powinna w ogrodzie ( na szczęście ;:172 ). No i dobrze, że czekałam z jej zakupem, bo z tej wierzby z czerwonymi baziami jestem bardzo zadowolona. Korciła mnie smocza wierzba, ale rzekomo jest dość spora więc musiałam zrezygnować.
No faktycznie, róże i powojniki są u mnie bardzo chętne na przywitanie wiosny. ;:108
Pamelki się wcale nie przycina, np po kwitnieniu lub na jesień? ;:196
Jadziu, bo aż kiedyś uwierzę w ten cieplejszy u mnie klimat ;:306 ;:215
No moze coś w tym jest - wypadało by mi już sadzić mieczyki, bo mają 20 cm szbelki. I chyba tak zrobię, żeby się zbytnio nie męczyły. Najwyżej będą w tych doniczkach do końca lata. Dalie na razie jeszcze spokojne.


Elżbietko - zerknij proszę na zdjęcia w poście z 23 sierpnia 2014 r. - to tillandsie w pelni lata w moim ogrodzie

viewtopic.php?f=2&t=73580&p=4843636&hil ... e#p4843636

A te wierzbowe kotki to takie moje zwiastuny wiosny, wcześnie kwitną więc na pewno mi czas wiosny nie umknie ;:306
Aj, z tymi winogronami - aczkolwiek czasami dobrze mieć ładne i zdrowe ich owoce.
Tłusty czwartek mi nie wypalił, bo w środę miałam smażyć pączki z białego sera, ale ciężko mi było dotrzeć do domu z uwagi na wielkie śniegi ;:oj (oczywiście, dla drogowców wielkie ;:306 ). Ale ser nadal grzecznie czeka, ale pączków już z niego nie będzie.
Również pogody życzę ;:196
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Wierzba w ogrodzie na szczęście, hmm nic o tym nie wiedziałam ;:oj w tamtym roku kupiłam ;:138
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj kochana ;:196 Oczywiście przegapiłam otwarcie wątku i już tyle stron się nazbierało.
Ale ważne , że dotarłam. ;:333
Tillandsie pięknie wyglądają, muszę o nich poczytać.
Czy one dobrze rosną w głębi pokoju? U mnie dość ciemne pomieszczenia i wszystko dobrze rośnie na parapetach, w głębi już nieco gorzej.
Co do wiosny to i ja miałam taką w ogrodzie. Teraz gdy śnieg przysypał troszkę uśpił roślinki. Ale pewnie nie na długo....
Pozdrawiam i miłego dnia życzę. ;:108
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko..na Tillandsie u mnie w domku już brak miejsca, choć bardzo mi się podobają. ;:333 . Miejsce zajmują fiołki i hoje. Tillandsie będę podziwiała u ciebie. ;:128 . Co do wierzby jak już pisałam także bardzo ładna, tylko działeczka za mała..oj chciało by się dużo, dużo więcej ale brak miejsca ogranicza. :wink: Pozdrawiam. ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, skorzystałam z odsyłacza i też sobie podejrzałam Twoje Tillandsie w ogrodzie. ;:108 No, cudne ci one! ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Słodkie te czerwone bazie ;:167 I bardzo prędkie! A powojniki też u mnie tak wystartowały i po tych mrozach ostatnich ciekawa jestem, czy będą całe? U mnie w prognozie było -8/-9, a na termometrze -11.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ewuniu, no bazie do palmy wielkanocnej to u nas muszą być - właśnie na szczęście ;:108
A w ogrodzie musi być wierzba z baziami - mam nadzieję, że właśnie taką sobie kupiłaś ;:168 :tan


Oleńko - jak miło! ;:196
Jasne, że nie na długo te śniegi. Jak dla mnie taka zima jest ok. Sporo śniegu, troszkę mroziku - no jak znalazł ;:172
Tillandsie chyba wolą rozproszone światło, szczególnie w ogrodzie. Wbrew pozorom sporo tropikalnych roślin wcale nie lubi pełnego nasłonecznienia. Ale wiadomo, ze w pełnym cieniu będą marniały.
No ja je mam w głębi pokoju czy kuchni, ale zbyt ciemno u mnie też nie mają. Myślę, że warto spróbować i się samemu przekonać. :tan
Ty sobie już na czerwiec urlop załatwiaj - albo ten z pracy albo ten z domu - wraz z Jadzią te chorzowskie róże musimy odwiedzić.


Zuziu - a i ja się przymierzam do fiołków afrykańskich - ciekawa jestem jakby się tu u mnie miały. Mam nadzieję, że dobrze. Ale to za jakiś czas - na pewno są brane pod uwagę od jakiegoś już czasu.
Ja z kolei będę u Ciebie podziwiać hoje. ;:215
Również nie na wszystkie rośliny, które mi się podobają mogę sobie pozwolić w ogrodzie - więc wiem o czym piszesz z tym miejscem...
Kierowcom się życzy "szerokości" to może ogrodnikom "szerokości i długości". ;:306
Pozdrawiam również ;:167


Cieszę się, Lucynko, że jednak te Tillandsie choć troszkę Ci się podobają ;:168
Latem są na prawdę zjawiskowe jak się co niektóre przebarwią. Jedna to miała nawet kolor ciemnej czekolady. Inne lekkiego pomarańczu, po ten mocno czerwony odcień jak na zdjęciach.


Agnieszko - te czerwone bazie o tej wczesnej porze mają tak planowo kwitnąć, z czego się w tym roku idealnie wywiązują.
Takie mrozy to nie mrozy, myślę, że nasze rośliny sobie z takimi doskonale poradzą.
W ubiegłym roku u mnie w lutym było minus 26 stopni, więc jak na razie to jestem bardzo spokojna o ogród.
I liczę, że tegoroczny maj też będzie łagodny. ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko masz rację ogrodnikom trzeba życzyć powiększenia areału z uwagi na nasze wciąż nowe chciejstwa :wink: Wszystkiego najmilszego z okazji jutrzejszego dnia św. Walentego ;:196 Na odwiedziny w Rosarium oczywiście się piszę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu - Rosarium jest zaklepane, więc jestem spokojna ;:196
Dla Ciebie też najserdeczniejsze walentynkowe ;:196 ;:196 ;:196
I tak jesteś mistrzynią jeśli chodzi o ogród - chyba najbardziej gumowy jaki sobie można tylko wyobrazić i tyle przeróżnych w nim ciekawych roślin ;:180
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Też jesienią posadziłam te różową wierzbę -nie mogę się nacieszyć , różowe bazie są cudne ;:138 :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Karolinko - jak miło! ;:168
Od kilku dni zerkałam czy przypadkiem jest już może Twój kolejny wątek, bo tak mi wyliczanka wskazywała, że to właśnie będzie w tych dniach ;:172
Cieszę się bardzo, że potwierdzasz moje zachwalanie tej wierzby o cudnych czerwonych/różowych kotkach.
Już idę zerkać co tam w Twoim ogrodzie :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”