Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Wilczomlecze piękne, a wrzośce jeszcze piękniejsze, Beatko. ;:138 ;:138
U mnie wrzosy ani wrzośce jakoś nie zechciały się zadomowić, ;:185 mimo że ziemię mam raczej kwaśną, będę więc podziwiała je w Twoim ogrodzie. :D
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1741
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko
Miałam kiedyś skimię ale pomimo okrycia przemarzła.
Choć sprzedający zapewniał, że przezimuje nawet bez okrycia.
Sowa i roślinki piękne.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, zdróweczka życzę.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ja zaczynam dopiero przygodę z warzywami, więc nie miałam pojęcia, że można coś wysiewać jesienią. A tu czytam, że wysiałaś koper i szpinak. Kiedy np. taki szpinak zaczyna kiełkować? Czy mróz go nie zniszczy? A może kiełkuje dopiero wiosną?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Fajnie masz, jak tak możesz sobie podglądać ogród nawet zimą i to na dodatek w kolorze :tan Wtedy warto się postarać o zimozielone rośliny, taż żeby zdobiły przez cały rok. Skimia jest cudna, ale u mnie nie chciała zamieszkać, to dałam już jej i sobie spokój. Muszę popatrzeć na tę białą, która się zachwycacie, bo takiej nie znam.
Wilczomlecze "od stóp do głów" ciągle ubrane, kuszą czerwonymi nóżkami. Ładne mają te łodyżki, na białym śniegu są na pewno doskonale widoczne.
Zima do Ciebie ciągle nie doszła? u mnie od kilku godzin pada i już zrobiło się bielutko. Pozdrawiam noworocznie i zdrówka życzę ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witam ;:168

Aniu, anabuko1 - a czytałam ostatnio, że powróciła do Polski sowa, której nie widziano u nas przez 20 lat. ;:215
Kiedyś pracowałam w pokoiku z oknem na las i tam codziennie widziałam cudne sowy i chyba stąd to uwielbienie teraz moje do nich.

Paulinko - wzajemnie - wszystkiego najlepszego! Niech się realizują plany a i zdrowie sprzyja!
Niestety nie znam odmiany tego wrzośca. Mam go już kilka lat. Sprawdza się, polecam te roślinki.

Halinko, napiszę Ci na pw gdzie kupiłam tego wilczomlecza. To sprawdzona szkółka. Niestety, nie wszystkie wilczomlecze można zakupić w tym samym czasie. Tak samo jak paprocie.

Lucynko, wrzosy traktuję jako jednoroczne. Ale nad wrzoścami bardzo czuwam, bo się pięknie rozrastają. Ja im zakwaszam ziemię tylko kawą, a tak to ich niczym innym nie nawożę i ich nie przycinam.

Ewuś, - dziękuję za życzenia, odwzajemniam milutko.
Skimmię tylko kopczykowałam na początku, bo ma płytki system korzeniowy. Może dlatego u Ciebie przemarzła skoro była okryta. A jej zimno było tylko w nóżki. Teraz są coraz częściej w sprzedaży, ja za swoją musiałam jeszcze wtedy trochę podreptać by ją zdobyć. Więc może się jeszcze raz kiedyś skusisz na dwa egzemplarze, rzekomo im tak raźniej niż solo w ogrodzie.

Wandziu, za szpinak siany jesienią - gwarantuję, że się uda. Tak, zbiory są około kwietnia. I fajnie, bo wtedy już potrzeba miejsca na inne rośliny czy warzywa. Ja do tej pory siałam tylko Olbrzym, z innym szpinakiem jeszcze nie próbowałam, Ale ten nie robi niespodzianek, jest ok.
Natomiast pierwszy raz posiałam koper jesienią, po wpisie Any57. Koper mi się nie udaje, więc zobaczymy czy tym razem coś wyrośnie. To tak eksperymentalnie. :D

Iwonko1 - zimie przypomniałaś o Beskidach - i jest! W dodatku taka najprawdziwsza to zima z najprawdziwszych! Piękna, bialutka, słoneczna i dość mroźna. No ideał ;:215


Miłego kolejnego tygodnia Wam życzę :wit ;:3


To dzisiejsze fotki z mojego ogrodu


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

:wit Beatko
I u Ciebie piękna śnieżna zima ;:167 Dobrze ze nam roślinki przykryło, bo mrozi też mocno ;:oj
Hortensjowe bukieciki fajne czapeczki mają :D Błękit nieba był u Ciebie dziś piękny, u mnie bardziej buro było i sypał drobny śnieżek.
Pozdrawiam cieplutko w ten zimowy czas ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Krysiu, śniegu sporo. Dzięki temu wczoraj maiłam spokojną niedzielę. Bo gdyby nie aż taka ilość śniegu to pewnie sporo czasu poszłoby na okrywanie, zabezpieczanie przynajmniej kilku roślin. Mróz nadszedł, ale i słoneczko też nie odpuszcza. Dzisiaj jest kolejny piękny słoneczny dzień.
Sama jestem zaskoczona, że te hortensje tak trzymają fason pod tym śniegiem, widać czapeczki szyte na miarę. ;:306
Posyłam promyki słoneczka i również pozdrawiam ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

To Cię zasypało białym puchem ;:oj Taki świeży śnieg cudownie otula rośliny, aż można im zazdrościć tej puszystej miękkościObrazek
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Betako ;:167 :wit Zaszalałaś z tą zimą nie ma co :wink: ;:196 cudna a foteczki rewelka . ;:138 Widzę u Ciebie Skimię Rubellę,też mam 3 krzaczki ,ale przyrasta mi słabo ,chyba muszę jej miejsce zmienić ,przez ostatnie lata całą owijałam agrowłókniną w tym roku zrobiłam jej wysokie kopczyki ,ale agro mi zabrakło i jest teraz pod grubą pierzyną śniegową ,ciekawe czy przetrwa .A Ty jak z nią postepowałaś jak miała np 4 sezony? kupując pani mi powiedziała ,że trzeba ją okrywać ,ale w tym roku tego nie zrobiłam .Dużo zdrówka na ten rok ,bo ono jest najważniejsze ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, ogród pod śniegową pierzynką równie pięknie się prezentuje jak ozdobiony różnobarwnym kwieciem. ;:215
Cudną mamy zimę! ;:138 ;:138 Nareszcie!
Trzymaj się ciepło i zdrowo. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, piękna zimowa fotka.
U nas tyle nie nasypało, ale też było ładnie, szczególnie w lasach.
Będzie jeszcze zima? Co tam widać w twojej sprawdzonej pogodzie?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Iwonko1, biały puch był przecudowny przy tym większym mrozie. Dzisiaj u mnie znowu pada śnieg, ale temperatura na plusie. Śnieg nie utrzymuje się.
Ptaki już takie rozweselone ;:167


Bogusiu, mam kilka roślin, które pięknie wyglądają właśnie zimą i trzeba je wtedy okrywać. Takich roślin jednak nigdy nie okrywam bo po to je kupuję by zimą zdobiły ogród.
Skimmię przez pierwsze dwa lata tylko kopczykowałam. Teraz już wcale. ale przez cały rok zwracam uwagę na jej gospodarkę wodną, bo ma płytki system korzeniowy i czasami potrzebuje wsparcia wodnego. Zasilam ją wiosną, długodziałającym do różaneczników.
Ona potrzebuje półcienia. Wg mnie ona wolno rośnie, więc nie widzę jakiś niedogodności w tej Twojej. Jeśli Twoja ma ciemno zielone listki i regularnie kwitnie to chyba wszystko jest ok.
Również duuużo zdrówka! ;:215


Lucynko, taka zima jaka się ostatnio nam przydarzyła długo była nieosiągalna. Nawet tych kilka dni uradowało serduszko, było tak pięknie! Cieszę się, że i do Ciebie cudna zima zawitała.
Zima chyba uczciła swój jubileusz, "Zimy Stulecia" (70-te lata ubiegłego wieku, ależ była radocha jak ferie przedłużyli!).
Przyszła świętować i się udało!
Zdróweczka! ;:168


Paulinko zima raczej nie odpuści tak szybko. U mnie jeszcze początkiem marca ma padać śnieg przy dodatniej temperaturze.
Ale temperatury niższe niż u Ciebie aż trzykrotnie. Chyba jedna noc u Ciebie na przełomie stycznia i lutego do ok. minus 9 stopni a tak to na luziku, niewielki mróz nocą. Więc o roślinki nie ma co się na razie martwić, Twój ogród da sobie radę. ;:215
Ta zima chyba o żadnym rejonie w Polsce nie zapomniała, wszędzie pięknie nasypało białego puchu. Fajnie, że u Ciebie też.


Już można ścinać forsycję do domu, szybko pokazuje kwiaty.
Bazie z wierzby Mt Aso też już mam w wazonie.

Obrazek

Obrazek

Miłej niedzieli :wit
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Betako :wit Dokładnie tak jak opisałaś tak z nią jest .Czyli jest wszystko ok ,a ja myślałam ,że ona nie chce rosnąć ,mała jest .
Ale w sąsiedztwie spore hortensje ,to powinnam ją przesadzić jednak .
Zimę miałaś piękną ,fotki przecudne czy jeszcze leży śnieg ?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”