Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witam i nie wierzę, masz już pąki i kwiaty róż. Super. Zapowiada ci się udany sezon jabłkowy.
Ten trawnik to równiutki jak stół, piękny.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, jakie tylko sobie życzysz lody
Miałam takie wspomnienie smakowe z dzieciństwa i Iwonka1 pomogła mi się do tego marzenia zbliżyć.
U Ciebie sezon różany pewnie nie jak jeszcze dziś to już na pewno jutro ;:215

Jestem zachwycona tym żywokostem, tu może tak nie widać na zdjęciu, ale na rabacie jest śliczny ;:196

Obrazek


Wanda, to jest mój któryś tam ogródek, ale pierwszy, który aż tak polubiły orliki,
No sieją się sieją ale też im w tym nie przeszkadzam.
Świetnie sobie radzą nawet w jakiś płytkich pojemnikach, co mnie bardzo zaskakuje, bo tam suchota jest przecież wielka, a one sobie również i tam upatrzyły swoje lokum.
Róże są ładnie zapączkowane, byle by do czerwca ;:167

Lilie i orliki w tle i moja ogrodowa maskotka

Obrazek


Ed, też się cieszę, że mam i te wcześniejsze róże i te, które kwitną dopiero w czerwcu, nawet pod koniec czerwca. Sezon różany jest więc wydłużony ;:215
Jabłuszka się już pokazują, czekam by je przerwać ale jeszcze są za małe by ocenić, które zostawić na gałązce.
O składzie mojego pseudo trawnika pisałam odpowiadając Oli, ale zapomniałam dodać, że w tej mieszance jest także przecież jeszcze mnóstwo stokrotek.
Jak utrzymuję taki krótki trawniczek to teraz wyraźnie widać jak rośliny pobierają wodę, są żółte ślady przy np hortensjach, hibiskusach. Ułatwia mi to bardzo podlewanie.
Takie widoki w maju to na prawdę rzadkość, co innego środkiem lata - to się zdarzało ale nigdy tak wcześnie.
Sucho jest, weekend ma być u mnie deszczowy więc znowu dobrze to zrobi dla ogródka.
Pozdrawiam serdecznie ;:3


I troszkę dzisiejszego ogródka

Irysy zaczynają kwitnąć / jestem bardzo zadowolona, że mam je od Ani / minnie ;:167
To moja pierwsza przygoda z takimi irysami i cieszę się, że ją rozpoczęłam

Obrazek


I takie zwykłe ale też ładne

Obrazek


Róża Therese Bugnet

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Kolkwicja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Thereskowe pączusie na tle błękitu nieba pięknie sie prezentują i nie tylko ;:333 ;:333 Kolkwicja również ma ładne kwiaty ,a gdzie ja masz ,bo jakoś mi umknęła ;:202 Irysowy zakup pierwszy sort szkoda że u mnie miejsce już zablokowane bo też skusiłabym sie na takie cudeńka. Cieszę sie Beatko że wreszcie żywokost został na dłużej, mój dopiero listki pokazuje, bo pierwsze zerwałam na okład ,a drugie pożarły ślimory ;:222 Głaskanko dla maskotki śliczny niczym śp. Agatka ;:145
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, kolkwicję mam zaraz koło studni, po lewej stronie. Wtedy już nie kwitła jak byłaś więc pewnie dlatego umknęła choć listki i latem i jesienią ma bardzo charakterystyczne.
Ten drugi żywokost chyba też się zdecyduję posadzić w gruncie bo jest olbrzymia różnica między nimi (tym w gruncie i tym w doniczce).
Kotek się często sam mizia o co tylko popadnie, nawet o źdźbło trawy, albo o gałązkę tawułki. Kochany jest i wszędobylski. i chodzi noga w nogę. Uwielbia też suche kąpiele w piasku, w sianku, w kamyczkach, w ulicznym kurzu - zawsze coś znajdzie takiego dla siebie odpowiedniego.
Thereska ma mnóstwo pąków, powinna dość długo kwitnąć ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Dzisiaj sprawdzałam pąki swojej Thereski i już ją wyczaił ten wstrętny Kwieciak ;:222 Parę pąków leżało na ziemi i parę po dotknięciu opadło ;:222 a przecież nie mam ich zbyt dużo, bo to taka większa miotła długi chudy krzak .Zastanawiam się czy nie przyciąć jej nisko żeby bardziej sie rozkrzewiła na szerokość.Doktorek na 'pergoli' powoli otwiera pąki ojjj Beatko za chwilkę będzie sie działo będzie sie działo :heja W kurzu gdy sie tarza to wyczesuje swoją sierść moje też tak robiły
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ciekawa jestem jaką macie dzisiaj pogodę
U mnie bardzo w kratkę. Albo pięknie świeci słoneczko, tak jak np teraz, albo dość mocno pada albo jest bardzo ponuro i burzowo. Przeplatanka nastrojów deszczowo- słoneczno-burzowych. Doszukiwałam się też tęczy ale nie zauważyłam przy słonecznym deszczu.
Tak samo odczuwalna temperatura - raz zimno a za chwilkę ciepłota.
Ale i tak można uznać ten dzień za pogodną niedzielę ;:3


Jadziu, ja swoich Theresek w ogóle dotąd nie cięłam i nie przycinałam po kwitnieniu, czyli przez 5 lat. Same się fajnie krzewią. W tym roku zamierzam trochę je przyciąć jesienią ale pewnie kwitnienia nie będzie takiego ładnego w przyszłym roku. No chyba, że znajdę jakiś pomysł jak je podeprzeć. Wiązanie nie wiele daje. Ona oczywiście tak pięknie wygląda swobodnie puszczona, ale przejście tam mam do budlei itp więc muszę coś wymyślić stabilnego.
No to czekamy na Twojego Doktorka. ;:215
Miłego tygodnia ;:196

Paporocie na baczność, są bardzo wysokie w tym roku

Obrazek


żurawki, wszystkie lubię ;:167

Obrazek


Lilie zapowiadają ładne kwitnienia

Obrazek


Kalina koralowa

Obrazek


Czekam teraz na rozkwit goździków, irysów, szałwii, wielu róż, oczywiście piwonii, dzwonka skupionego i złotego żywokostu. ;:65
:wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jakąś godzinkę temu znów trochę spadło deszczu ,jednak teraz niebo w czarnych chmurach możliwe że znów coś popada jednak jest cieplutko jak na deszczowa pogodę .Jutro będę sadziła wreszcie selery bo juz tydzień je trzymam, ale czekałam na podlewanie z nieba .Mam też do podziału i posadzenia parę kę prymulek .Ostatnio przesadzane w deszczu super sie przyjęły i już mają młode przyrosty .Od sąsiada też i do mnie przeszły paprocie kurcze mogę wyrywać ,a one i tak znów się pokazują.Cudne orliki żurawki teraz w fazie kwitnienia moje również nawet te najzwyklejsze drżączkowe mają super kwiatostany
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Chyba wyeksmituję róże ze swojego ogrodu, bo jak patrzę na wasze, to płakać mi się chce ;:145 Wasze już osypane kwiatami, a moje jeszcze ciągle raczkują. Nawet jeszcze nie zaczęłam paków wypatrywać, bo listki ledwo, ledwo zaczęły się rozwijać. To chyba nie jest klimat dla nich ;:222 Twoje róże już w tej chwili mnie zachwycają, aż się nie mogę doczekać co będzie dalej ;:65
Orliki w paprociach wyglądają przecudnie, rozświetlają i tak bardzo żywą zieleń ;:108
Kicia chyba akurat czai się do skoku ;:oj Ciekawe czy coś upoluje?
Cieszę się, że trafiłam w Twój smak ;:196
Pogodę miałam dzisiaj taką samą. Deszcz, słońce-wielokrotnie się zmieniało. W tej chwili znowu zrobiło się czarno, chyba znowu lunie.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

kolwicja ciekawa ładna .Duże to krzewy rosną ??
Iryski śliczne.Róże na bogato ci już Beatko kwitną.
U mnie ani jedna jeszcze nie kwitnie.
I kalina już kwitnij, oj oj wszystko masz szybciej. :)
I ja jestem zachwycona twoim żywokostem. Cundny. Marzenie. :):)
A szybko się rozrasta ??
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

U mnie od wczoraj deszczowo. Niedziela na przemian deszcz ze słońcem ale ciepło ... Nawet pod wieczór wypogodziło się na dłuższy moment i chwilkę posiedziałam na słoneczku. Niestety potem przyszła ciemna chmura i pada do dziś....
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko :wit
Pospacerowałem, pooglądałem i ... nawet wąchałem te twoje kwiaty :wink:
napisałaś "orliki mają pełną swobodę. Nie mam im za złe, że się aż tak wysiewają skoro są to krótkowieczne bylinki" - nie zastanawiałem się wcześniej i wydawało mi się inaczej - u nas od kilku lat rosną w tym samym miejscu, a siewki roznosimy po całym ogrodzie bo piękne są.
U nas pada od 2 dni z krótkimi przerwami - wszystko pięknie rośnie, tylko goździki brodate leżą. Będę chyba je musiał palikować :D
Pozdrawiam.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, pięknie kwitnące irysy, orliki, krzewuszki nie dziwią, tylko każą się podziwiać, ;:138 ;:138 ale kwitnące już róże dają do myślenia. ;:108 Czyżbyś dogrzewał swój ogród?
Ogrodowa maskotka słodziutka. ;:168
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Myślałam że mam takiego samego żywokosta, jednak moja roślina ma bardziej owalne liście chyba (muszę się przyjrzeć), kolory jednak podobne. Przy moich liliach czasem kręcą się poskrzypki - nie mam dla nich litości ;:163
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”