Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Pipi jest cudna i cieszę sie ,ze dzięki Tobie Beatko ja też mam ;:196 ;:196 i mogę naocznie podziwiać ;:196 ;:196 Oranżowa margaretkowa też śliczna .Kurcze myślałam ,ze ślimory pożarły mi wszystkie Florianowe chryzantemy, a jednak w jednym miejscu sadzonka ocalała .Tak się cieszę z tego już teraz myślę jak ją w przyszłym roku ochronić przed nimi Alinka pięknie się rozkrzewiła ;:333 floksik też śliczny i jaki chętny do kwitnienia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, przepiękne te Twoje chryzantemy! ;:215 A floksik jeszcze teraz kwitnący to już rarytas prawdziwy. ;:138 Pachnie?
Ślicznie, kolorowo jeszcze w Twoim ogródeczku! ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Ps. Dalie jeszcze nie wykopane, jeszcze kwitną.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

No Pipi mnie zachwyciła, jest piękna, a i ta pomarańczowa piekna jest, nie mam chryzantem, no nie, mam jedną, i kika marcinków, jakoś tak wyszło ;:306 a są cudne ;:215 Floksik śliczny i tak ładnie jeszcze kwitnie ;:215 ach no i trzmielina zaczerwieniła się na całego, taki kolor o tej porze ;:215
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aniu /anabuko1 - no poszłam na całość w chryzantemy. Jakoś im u mnie pasuje więc muszę to wykorzystywać póki się da.
A ten śliczny czerwony kolorek to trzmielina oskrzydlona.
Pogoda nas rozpieszcza nie tylko temperaturą ale i cudnymi jesiennymi mocnymi kolorami, zgadzam się. ;:168
Ja dopiero dzisiaj będę przycinać piwonie, i one się świetnie trzymają w tym roku.

Natalko - no właśnie to w chryzantemach lubię, że jak kwitną to na całego :tan
Dzisiaj sprawdzę które postanowiły też już zakwitnąć.
Nigdy bym nie przypuszczała, ze są takie łatwe w uprawie, i cieszę się z tego powodu bardzo bardzo. ;:215

Jadziu, no znasz nasze podpowiedzi co do ślimorów. U mnie żadnym zwierzętom nie chce się tego ruszać, tylko tym ślimakom i to jest na prawdę bardzo skuteczne. Ale tak jak wiesz - sypię tego bardzo mało ale w miarę systematycznie.
Przerabiałam sprawę inwazji bezdomnych ślimaków w pierwszym roku i na prawdę różnica jest ogromna, jak na razie granulki są skuteczne.
Jadziu, trzymaj się, kochana ;:196

Lucynko, Twoje dalie niech Cię cieszą jak najdłużej! Po to są!
Ten mały floks pachnie obłędnie. Ale na razie nie wiem jak zimuje, bo kupiłam go dopiero w tym roku. I jeśli będzie ok to na pewno dokupię sobie jeszcze tych małych z kilka sztuk. ;:167
A chryzantemy mają teraz swoje 5 minut, kwitną cudnie i prezentują się cudnie. Bardzo lubię te kwiaty.
Odwzajemniam te miłe pozdrowienia ;:196

Iwonko0042 - no ta trzmielina oskrzydlona to daje pokaz w tym roku. Nigdy u mnie jeszcze aż tak długo nie trzymała tego swojego cudnego czerwonego kolorku, a teraz jest rewelacyjna!
Chryzantemy kupuję przez internet, pierwsze kupiłam od naszej forumowej e-babci. Cudne sadzonki i cudne chryzantemy wyrosły, pewnie dlatego chwyciłam w ich stronę bakcyla. Oczywiście sporo ślicznych chryzantem mam też od Jadzi.
Marcinki te niskie nie za bardzo u mnie chcą kwitnąć, niby od wiosny rosną fajnie ale potem przed samym kwitnieniem mają czarne nóżki. W zeszłym roku w ogóle im nie dałam zakwitnąć, a w tym roku nawet nawet się im udało. Ale muszę je przesadzać co roku w inne miejsce. A chryzantemy jak na razie nie mają żadnych wymagań.... ;:167

Śliczna chryzantema od Jadzi

Obrazek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ależ piękne chryzantemy masz Beatko! ;:138
U nas tylko 4 rosną i każda w innym miejscu, ale już zaczynam je grupować bu bardziej cieszyły oko :)
Jedna chryzantema ma dopiero pączki i szukałem zdjęć z lat ubiegłych by sprawdzić kwitnienie i okazało się że kwitnie dopiero na początku listopada :( ale jest śliczna - taka złota, tylko okropnie wysoka ... "na chłopa" wiem dokładnie, bo właśnie ją podwiązywałem.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Any57 - no ba! W taką piękną jesień to i chryzantemy są przepiękne!
Też początkowo miałam sporo takich, które u mnie czasami nie zdążyły w pełni rozkwitnąć jak szybko przyszło zimno, więc poleciały w cieplejszy rejon Polski.
Jedną miałam taką "chłopską wysoką" ;:303 ;:215 ;:306 , to była Skandynawska, ale późno kwitła i choć piękna to ją podarowałam do innego ogrodu gdzie na pewno zdąży zakwitnąć.
A teraz mam tylko takie, które na pewno zakwitną przed zimą. Jeszcze na trzy czekam, ale są w pąkach, więc dadzą radę.


Dzisiejsze zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Niektóre rośliny są najbardziej atrakcyjne właśnie jesienią i zimą, tak jak ten wilczomlecz

Obrazek


Nawet forsycja się ślicznie przebarwiła

Obrazek


Szałwia muszkatołowa też nie chce jeszcze zimy

Obrazek


Hortensja dębolistna

Obrazek


Miskant Zebrinus

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, podziwiam twoje przepiękne różne i inne niż moja chryzantemki. ;:215
Hortensja dębolistna ślicznie ci się przebarwia. I moja różne barwy już łapie. ;:108
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

No właśnie, chryzantemom pogoda bardzo chyba odpowiada, w różnych wątkach widzę, wszędzie sie pięknie prezentuje, u Ciebie również, cudne są wszystkie, wilczomlecz cudny, a dębolistna w cudownym kolorku, lubie ją właśnie teraz jak sie już przebarwia ;:215
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

No no ;:224 nie pamiętam żeby mój Zebrinus kiedykolwiek kwitł (tak jak i słonecznik wierzoblistny, który zażółcił się), ładną masz kolekcję chryzantem :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko,

nadrabiam zaległości i widzę piękne chryzantemki. Te ode mnie też ci kwitną?
Niektóre rośliny ślicznie się przebarwiły. Jesień ma też swój urok! Teraz powoli byle do wiosny. Jeszcze pewnie każdą z nas czeka troszkę ostatnich prac przed zimą. Oby tylko czas pozwolił...

:wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ja mam chyba inną odmianę forsycji, bo w ogóle się nie przebarwia, nadal pozostaje zielona, aż opadną jej listeczki.
Wspomniałaś Beatko o przetaczniku First Love. Mam go, a jakże, i rzeczywiście jest prześliczny.

Twój Zebrinus faktycznie zaprzeczył temu, co mówią o nim szkółkarze: że w naszym klimacie nie kwitnie.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko :wit . Przyszłam podziwiać piękną jesień na forum i nie rozczarowałam się . U Ciebie cudownie kwitną chryzantemy ;:215 . Ja nadal mam ich za mało ;:224 . Moja forsycja nie ma takich ognistych barw ;:oj . Cudownie kłoszą się trawy i jest co podziwiać. Pogoda jak do tej pory była cudowna i aż żal , że wkrótce się skończy. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

:wit Beatko
Prawdziwe królestwo chryzantem u Ciebie ;:167 W oko wpadły mi przepiękne barwy róży Alinki ;:224
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”