Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aniu, anabuko1 - ta trawa przerosła moje najśmielsze oczekiwania, rozrosła się na dwa metry, nie spodziewałam się, że taka wielka będzie. Na fotce tego nie widać ale jest po prostu cudna.
A te dzwoneczki to Penstemony - moje wielkie odkrycie z ubiegłego roku, ładnie przezimowały.

Mam dwie trawy kupione jako Rubrum ale każda jest inna, więc nawet nie wiem czy to Rubrum, czy nie (ważne, że jest piękna i doskonale zimuje, to już czwarty jej sezon u mnie.

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Cudna ta trawa .Rubrum raczej nie jest.ale bardzo okazała i cudna.
A te Penstemony to ładniutkie.Dzięki za info . :D
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aniu, no to może ta druga trawa to będzie Rubrum, albo też nietrafiony opis u sprzedawcy.
Niby ta druga też zimuje, i ciekawa jestem czy to prawda, ale jej jeszcze nie posadziłam bo jej nie zidentyfikowałam wiarygodnie.
W ogóle mnie jeszcze na jesieni sporo sadzenia czeka, mam nadzieję, że mi się to czasowo uda.

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko ;:196 widzę ,ze jednak szałwia Amistad zadomowiła sie u Ciebie i ma sie dobrze ;:196 Teraz z pewnością uda Ci się ją przechować przez zimę ,jeśli masz ja w donicy to dobrze ,a jeśli w glebie to wykop i wsadź w donicę i do przedsionka .Fajnie zakwitły kosmosy i rozplenica ,ale ona potrzebuje miejsca ,żeby wpadała w oko .Szkoda ,ze nie mam dla niej miejsca .Kosmosy też cudnie kwitną Błękitny Anioł i cudna dalia z szałwia tworzą fajny duet ;:196 moje Zimowity padły łupem ślimorów i niewiele się nimi nacieszyłam .Dzisiaj podczas prac porządkowych przy liliowcach zauważyłam ,że slimory nawet dopadły moją ropuszkę i biedna miała obgryzione łapki i wykrzywiony w grymasie pyszczek, a wkoło niej stado obrzydliwców różnej maści i wielkości. Zamiast ona ich ,to one ją ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Rozplenice u mnie się nie utrzymują, próbowałam dwa razy, może sadziłam je w nieodpowiednim terminie czyli np. na jesieni. Zimowity trochę się pokładają, czyżbym za płytko je wkopała?
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, aż się boję co dalej z tą szałwią. Do maja jest okj a potem w maju jeden dzień i nie ma tej szałwii.
Tak, nadal mam ją w doniczce.
Ta rozplenica akurat jest taka wielka co powyżej, ale mam też inne malutkie w sumie, więc może na taką się skusisz?
Ależ Ci dają popalić te ślimory w tym roku ;:222 Coś niesamowitego co wyprawiają w Twoim ogrodzie. ;:168


Olu - no z trawami jest chyba troszkę kłopot, bo ja wolę wszystko sadzić na wiosnę a wtedy trawy dopiero startują i kupuje się jakby kota w worku. No chyba, że akurat trafiłaś na rozplenice, które u nas nie zimują w gruncie?
Zimowity mam na suchym stanowisku w pełnym słońcu, przy lawendzie i kocimętce. Może dlatego trzymają pion, że o nic nie walczą. Ależ one są śliczne!


Jednak jestem zadowolona, że mam tę różę RU, no i ten zapach!

Obrazek


Hortensja ogrodowa

Obrazek


Trzmielina oskrzydlona zaczyna się pięknie przebarwiać

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Roślinki przybierają cudne jesienne kolory , a za trawki Beatko bardzo dziękuję ;:196 Wystarczy mi Red Baron i Obiedka, a każda trawa powinna błyszczeć na rabacie wtedy to ma jakiś sens, a nie tak jak u mnie wciśnięta w kącie miedzy innymi roślinami .Ja jednak muszę wyeliminować tuje chociaż dwie, bo inaczej RU wciąż będzie chorować na mączniaka, a to żaden przyjemny widok. Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko dziękuję za podpowiedź, to jest możliwa przyczyna, moje rosną między innymi wyższymi roślinami. Kiedy można je przesadzać? Czy czekać do przyszłego roku, aż zaczną kwitnąć i wtedy? Wcześniej są chyba trudne do zlokalizowania. Jak nazywa się się owa piękność różana RU?
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, no teraz przez ostatnie kilka dni to są tak śliczne kolory w ogrodzie, że oczu oderwać nie można.
Nawet jesienną trzmieliną oskrzydloną wreszcie się mogę nacieszyć, bo zwykle się przebarwiała tuż przed gubieniem liści, a teraz na razie dzielnie się trzyma w pięknych bordowych barwach.
Te małe rozplenice świetnie się prezentują teraz w donicach, to taka sugestia ;:306 ;:oj - oczywiście na nic nie namawiam. Ale teraz te jej kolorki to wywołują tylko ochy i achy.
Obiedkę mam już od początku a dopiero w tym roku mi się wysiała. W takim razie to na pewno ona skoro się i u Ciebie wysiewa. Na razie ją w tym miejscu mogę zostawić bo jakoś tam będzie dobrze wyglądać.
Troszkę się bałam, że moja RU jest w za bardzo przewiewnym miejscu ale z tego co o niej piszesz to chyba jednak dobrą miejscówkę dla niej przeznaczyłam.
Milutkiego tygodnia ;:196

Olu, dostałam zimowity właśnie o tej porze, jesienią, w pełni kwitnące i takie je posadziłam i doskonale się przyjęły.
No ale wiosną też je można szybko zidentyfikować, bo dość szybko wychodzą im liście.
Ta róża RU to Rosarium Uetersen. Kwitnie mi pod samym oknem i zachwycam się nią jak na razie.

Szałwia Amistat (Andrzejku, Jadziu ;:180 )

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękna ta róża, hortensja i ciekawa ta Szałwia Amistat ;:215
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aniu, ta hortensja ogrodowa odkąd zaczęłam ją okrywać na zimę - zachwyca ilością i kolorem kwiatostanów. ;:167
A ta szałwia to cacuszko forumowe m.in. Jadzi / Jakuch. Niestety, nie udawało mi się jej do tej pory przetrzymać przez zimę, Tę ze zdjęcia dostałam od Andrzeja / Any57. I Jadzi i Andrzejowi udaje się ją dobrze przezimować.
Chyba dotarłam wreszcie do nazw tych moich rozplenic. Ta wielka to chyba jest Red Head, a ta druga, o której wspomniałam to na pewno jest Rubrum.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, Jadzia ci podpowiedziała, byś schowała szałwię do przedsionka. Ja co podpowiem -oberwij kilka bocznych pędów i wstaw do wody (ja tak robię) gdy się ukorzenią, powsadzaj do doniczek (ja wsadzam wszystkie do jednej i rozsadzam je dopiero w kwietniu). Majowe przymrozki im nie zagrożą gdy będą w domu na parapecie :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, słyszałam opinie, że w naszym klimacie ciemne trawy raczej nie zimują. Są polecane do uprawy w pojemnikach i przechowywania przez zimę w pomieszczeniach. Moja rozplenica też się tak rozrasta w błyskawicznym tempie, ale niestety nie mam dla niej tyle miejsca i muszę ją często dzielić. Szkoda, bo taka wielka jest wyjątkowo piękna ;:63
Nieodmiennie zachwycę się barbulą. To przecudne cudo i mam nadzieję, że wreszcie i u mnie zagości, bo chyba znalazłam dla niej miejsce :heja Tylko mnie martwi, że czasami przemarza, a u mnie zimy bywają ostre. Chociaż nie ostatnio :tan
Miłego i słonecznego tygodnia ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”