Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, Jadzia ci podpowiedziała, byś schowała szałwię do przedsionka. Ja co podpowiem -oberwij kilka bocznych pędów i wstaw do wody (ja tak robię) gdy się ukorzenią, powsadzaj do doniczek (ja wsadzam wszystkie do jednej i rozsadzam je dopiero w kwietniu). Majowe przymrozki im nie zagrożą gdy będą w domu na parapecie :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, słyszałam opinie, że w naszym klimacie ciemne trawy raczej nie zimują. Są polecane do uprawy w pojemnikach i przechowywania przez zimę w pomieszczeniach. Moja rozplenica też się tak rozrasta w błyskawicznym tempie, ale niestety nie mam dla niej tyle miejsca i muszę ją często dzielić. Szkoda, bo taka wielka jest wyjątkowo piękna ;:63
Nieodmiennie zachwycę się barbulą. To przecudne cudo i mam nadzieję, że wreszcie i u mnie zagości, bo chyba znalazłam dla niej miejsce :heja Tylko mnie martwi, że czasami przemarza, a u mnie zimy bywają ostre. Chociaż nie ostatnio :tan
Miłego i słonecznego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Mnie jeszcze nie udało się ukorzenić jej w wodzie .Zawsze wsadzam od razu do doniczki i tak sobie trwa i trwa do wiosny .Teraz jedną już wykopałam i już siedzi w wielkiej donicy czeka na schowanie do przechowalni gdzie zimują dalie. Z drugą zrobię to samo ,ale przedtem zrobię parę sadzonek w razie czego. Udanego tygodnia Beatko ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ale śliczna ta szałwia, taki kolorek kwiatów jak mi się podoba ;:215
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aha..
A ta faktycznie to może być Piórkówka 'Red Head'.Jest cudna.
Gdzie ją kupiłaś ??
Cudności normalne ;:108 ;:215
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Andrzejku, szałwia Amistat źle u mnie zimuje. Do maja na ganeczku ma się dobrze a potem z dnia na dzień pada. Ale spróbuję tak jak piszesz - tzn. w domu od kwietnia spróbuję ją przechować. To nie będzie pierwszy sezon kiedy z nią próbuję...


Iwonko1 - również mam takie wiadomości, że ciemne trawy słabo u nas zimują albo wcale. Na razie mam wszystkie rozplenice dobrze zimujące w gruncie. ;:333 Uwielbiam je wszystkie!
Z Barbulą może warto spróbować. U mnie wystarczy, że ją kopczykuję na zimę. A Ty może jakbyś ją troszkę bardziej opatuliła? Bo i tak przycina się ją nisko wiosną. We wrześniu to jest cacuszko w ogrodzie. ;:167
Ja się zastanawiam nad drugim egzemplarzem bo ten pierwszy mam w środku rabaty bylinowej, a ten drugi chciałabym posadzić jako solitera. Ale to na wiosnę. Mam ją z tej samej szkółki co są szałwie, jakby co.
Pozdrawiam ;:196

Jadzinko - rób, rób sadzonki z tej szałwii pamiętając też i o mnie ;:306 ;:215 ;:196
Nie wiem czy tydzień był udany, bo niczego oprócz pracy z niego nie mam ;:oj ale na pewno zleciał niczym z bicza strzał.
Na razie w domu dla ogrodu to udało mi się tylko konieczne znaczniki zrobić dla co niektórych roślin. No postarałam się bardzo.
Jesień jest na całego a ja się i tak zachwycam ogrodami. Chryzantemy kwitną przepięknie. ;:167

Iwonko0042 - a dopiero byś się zachwycała tą wysoką szałwią jakbyś ją zobaczyła u Jadzi wśród róż - to dopiero jest cudny widok! ;:167

Aniu / anabuko1 - na pw napisałam Ci gdzie kupiłam tę rozplenicę. Przez pierwsze trzy lata nie była aż taka wielka jaka jest w tym roku, no zaskoczyły mnie jej te gabaryty niesamowicie. I też nigdy mi się jeszcze jesienią nie przebarwiały jej trawki tak jak w tym roku, dotąd zmieniała tylko kolor piórek. A teraz proszę - jakie odstawia cudne kolorowe widowisko. Bardzo polecam.
I pozdrawiam.

U mnie jak na razie jest bardzo zimno i deszczowo. Ale nie zabieram jeszcze roślin do domu. Mają jeszcze być ciepłe dni, na co liczę. ;:3


Mój ulubiony dziurawiec

Obrazek


I barbula na rabacie z krwawnicą, rudbekią i w tym roku nieustająco kwitnącym ostrogowcem

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękne ostatnie zdjęcie. Łagodne, delikatne barwy stwarzają sielski, anielski klimat i kojarzą mi się raczej z wczesną wiosną niż z jesienią.
O krwawnicy slyszałam, że lubi rosnąć w wilgotnych rowach. Ładna roślina, ale zawsze sądziłam, że u mnie będzie jej za sucho i za piaszczysto. Czy u Ciebie w ogrodzie jest wilgotne środowisko?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Moja krwawnica poszła juz na spoczynek ,ale tez dostała nowe miejsce gdzie bedzie mogła sobie bardziej poszaleć to samo liliak Mayera Palibin i nie tylko oni dostali nowe miejscówki Perowskia również .Mam nadzieję ,ze teraz róża La France dostanie powera bo calutki czas Perowskia ją dusiła i zbierała wodę i pokarm . Mnie również urzekła ostatnia fotka .beatko sporo tych sadzonek zrobiłam także z Amistad w razie czego dostaniesz wielką w donicy bo będę dwie wielkie donice zimować w przechowalni a prócz tego małe sadzonki w korytarzu .Ta druga szałwia którą ukorzeniam zimuje w gruncie tylko niedawno pobrałam z niej szczepki od koleżanki .No i dobrze ,ze nie było przymrozku bo to zawsze kłopot .Moją -Twoją pelargonie już wzięłam do domu w obawie ,żeby mi nie zginęła, muszę też drugą z kwiatami różyczkowymi też schować a także sadzonkę cudnej bordowej od Beatki [ Bazyla] Swoje też powoli będę musiała znosić na korytarz.Miłego tygodnia ale co to za miły tydzień jak wracasz wieczorem do domu ;:222 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, dziurawiec ładny, ale to zdjęcie to coś pięknego https://www.fotosik.pl/zdjecie/079d43f7ac52538e
Śliczny zakątek! ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam cieplutko i dobrego tygodnia życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

No to i ja pochwalę ostatnie zdjęcie, bo jest naprawdę śliczne, szałwie mi się zawsze podobały, znajdą u mnie miejsce, coś wymyślę ;:306
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Po długiej nieobecności nadrabiam zaległości na forum, trafiłam i do Ciebie :wit z przyjemnością oglądam Twoje roślinki w jesiennej odsłonie ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Wandziu, zgadza się, krwawnicę mam na wilgotnym stanowisku. Bardzo lubię te roślinę i w moim ogrodzie, i rosnącą w naturze (np. przy drodze prowadzącej do Zakopanego).
Może jak masz suche stanowisko to zamiast jej spodobał by Ci się przetacznik First Love? Kolorek ten sam, też jest u mnie wysoki i powtarza kwitnienie.
Sielski, anielski .... - ależ mi miło czytać tak miłe słowa, dziękuję i pozdrawiam ;:3

Jadziu, no Amistat została w czasie przymrozków w ogrodzie i nie wiem czy odbije... :oops:
Aż nie chce się wierzyć co piszesz, że Perovskia coś tam przyćmiewa.... A ja z nią tak się muszę cackać.... ;:oj
Pięknie kwitną chryzantemy od Ciebie ;:196

Lucynko - no ów zakątek troszkę z mojej ręki, troszkę sam się taki zrobił. Wielu roślinom pozwalam zostać tam gdzie się wysieją.
Ja niestety wracam do domu już jak jest ciemno. i tak mi przelatuje cały tydzień. Z niecierpliwością ostatnio czekam na niedzielę.
Również miłego tygodnia życzę ;:196

Iwonko0042 - wszelkie szałwie uwielbiam już od dawna, co roku sobie jakąś dokupuję albo uzupełniam. Natomiast za czorta nie mogę się dogadać z tą Amistat....

Natalko ;:196 - jesień mamy piękną. Wprawdzie miała ta jesień dwudniową wpadkę u mnie, bo przymrozki i mój ogród dopadły, ale i tak teraz jest po prostu ślicznie. Te przebarwienia jesienne rozwaru, pęcherznic czy trzmieliny oskrzydlonej - no rewelacja. Aż przyjemnie się dzisiaj pracowało w ogródku. Musiałam już się pożegnać na ten sezon z daliami i z wszystkimi jednorocznymi.


Troszkę dzisiejszych słonecznych zdjęć:

Róża Alinka

Obrazek

Obrazek


Pęcherznica Luteus

Obrazek


Aster bylinowy

Obrazek


Trzmielina oskrzydlona ;:167

Obrazek


Rozplenica

Obrazek


I nieustannie kwitnący drobnokwiatowy floks, cudeńko wręcz

Obrazek


Moje ulubione chryzantemy ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I śliczna Pipi

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

:wit
Zachwycam się twoimi pięknymi jesiennymi barwami ;:215
Pęcherznica taka śliczna w tej żółci i złocie. ;:108
Berberysy śliczne . ;:173
I ta cudna rozplenica.
I chemryzantemy... bardzo ładne i kolory i odmiany. :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”