Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko,

nadrabiam zaległości i widzę piękne chryzantemki. Te ode mnie też ci kwitną?
Niektóre rośliny ślicznie się przebarwiły. Jesień ma też swój urok! Teraz powoli byle do wiosny. Jeszcze pewnie każdą z nas czeka troszkę ostatnich prac przed zimą. Oby tylko czas pozwolił...

:wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ja mam chyba inną odmianę forsycji, bo w ogóle się nie przebarwia, nadal pozostaje zielona, aż opadną jej listeczki.
Wspomniałaś Beatko o przetaczniku First Love. Mam go, a jakże, i rzeczywiście jest prześliczny.

Twój Zebrinus faktycznie zaprzeczył temu, co mówią o nim szkółkarze: że w naszym klimacie nie kwitnie.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko :wit . Przyszłam podziwiać piękną jesień na forum i nie rozczarowałam się . U Ciebie cudownie kwitną chryzantemy ;:215 . Ja nadal mam ich za mało ;:224 . Moja forsycja nie ma takich ognistych barw ;:oj . Cudownie kłoszą się trawy i jest co podziwiać. Pogoda jak do tej pory była cudowna i aż żal , że wkrótce się skończy. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

:wit Beatko
Prawdziwe królestwo chryzantem u Ciebie ;:167 W oko wpadły mi przepiękne barwy róży Alinki ;:224
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Mój zebrinius co kilka lat pokaże kilka kłosów, a ja się wtedy cieszę jak głupia ;:306
U mnie niestety nie było tak kolorowo. Mocno przymroziło i zrobiło się szaro i ponuro. A u Ciebie jeszcze tyle kolorów, mogłabym nie odlepiać nosa od szyby :heja Chryzantemki cudowne, błyszczą jak kolorowe słoneczka. taka jesień, to ja rozumiem :tan
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko chryzantemy cudownie upiększają o tej porze ogród dodają mu uroku .Też kiedyś miałam Skandynawską śliczna ,ale mało kiedy doczekam na jej kwiaty.Beatko widzisz a ta różowa zakwitła w tym roku prawidłowo a ja nie mam jak iść je obejrzeć ;:145 Syn zrobił mi tylko parę fotek jak przecudnie zakwitła Red Cherry ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ania / anabuko1 - no korci mnie by ponownie posadzić w gruncie tę hortensję dębolistną, oj korci. Ale gwarancji, że ją tym razem zostawią w spokoju to raczej nie mam.

Iwonko0042 - oj tak, coraz więcej chryzantem pojawia się w naszych ogrodach. Czyli i chryzantemy bylinowe wracają do łask, to wspaniale! Dużo liści już opadło, więc w sumie to głównie tylko one trzymają jeszcze kolorek na rabatach.

Olu - już pewnie wiesz, że chryzantemami ogrodowymi jestem oczarowana, ich kolorami i bezobsługiwością także.
Zebrinus ma co roku kućki. Jak jadę i podziwiam ogrody to widzę, że u innych w mojej okolicy także.
Ważne, ze dobrze zimuje.
W tym roku kupiłam sobie też ten niziutki i zobaczymy czy i on w kućki się w przyszłym sezonie zabawi.

Paula - z niecierpliwością czekam bym mogła jeszcze coś popracować w ogrodzie przed zimą.
Na zbiorowej fotce na pewno znajdziesz jedną z chryzantem od Ciebie ;:168
Już jest chłodno więc troszkę pustawo się zrobiło przy płocie jak krzewy pogubiły liście.
Racja - byle do wiosny, do ciepłej i słonecznej wiosny!

Wandziu7 - Zebrinus u mnie ma te szczoteczki co roku. Jedynie co wiem, to to, że się u nas na pewno nie zdąży rozsiać. Ale kućki często zdąży pokazać.
Sama jestem zaskoczona przebarwieniem tej forsycji, po prostu pogoda ku temu była idealna, bo ta moja to się pierwszy raz w takie kolory ubrała. Widać to miejsce bardzo słoneczne też jej posłużyło.

Ewelinko - pogoda to i nas i nasze ogrody wyjątkowo ostatnio rozpieściła. Ale już czuć w powietrzu zimno i nawet jak jest sporo stopni na plusie to odczuwa się spory chłodzik. Więc już nawet nie daję kwiatów na zewnątrz, już pozostaną na ganeczku do wiosny, chociaż do wtorku mogłyby jeszcze nocować poza domem.
Forsycja i mnie zrobiła niespodziankę, to jest zwykła odmiana, tylko ta cudna pogoda na nią tak wpłynęła, że się postarała pięknie jesiennie przebarwić.
W sumie to mam kilkanaście odmian chryzantem ale w przyszłym roku tok i tak jeszcze się rozejrzę za kolejnymi, oczywiście wcześnie kwitnącymi. ;:168

Kasiu - Katiusha - :wit
Róża Alinka mnie zachwyca od samego początku, nawet dzisiaj jeszcze trzyma kwiat i kolorki, ładnie się krzewi.
A już teraz to nie wyobrażam sobie mojego ogrodu bez chryzantem... Polecam te bylinowe bardzo!
Dzisiaj się dowiedziałam by je ścinać dopiero na wiosnę, i tak spróbuję zrobić. Bo dotąd to ścinałam je zaraz jak przekwitły.

Iwonko1 - i uwierz jak tylko jestem w domu / nie po ciemnaku / to wlepiam nos w szybę i zerkam na te kolorowe chryzantemy. Akurat mam je posadzone na widoku po obu stronach domu. W ogóle nie reagują na pierwsze przymrozki i chwała im za to.
Widzisz, to i tak sukces, że chociaż od czasu do czasu Twój Zebrinus ma kłoski. Sporo osób pisze, że na razie wcale się jeszcze tego nie doczekało. Na pewno te kućki dodają im jeszcze większego uroku... Ale i bez nich są super.
Bardzo pozdrawiam ;:196

Jadziu - no na tej zbiorowej fotce jest "czarno na białym", że w tym roku kwitnie prawidłowo ta różowa chryzantema. ;:196
Faktycznie Twoja Red Cherry zrobiła Ci wielką niespodziankę aż tak obfitym kwitnieniem. ;:215
Będę pamiętała by wziąć ją do domu.
Trzymaj się dzielnie ;:168


Wprawdzie dzisiaj słoneczko kilka razy się pojawiło, ale nie wtedy kiedy mogłam mieć aparat w ręku. Więc dzisiejsze zdjęcia z nieco pochmurnej pory dnia:

Chryzantemy ;:167

Obrazek


Ta maga jest od ubiegłego roku, ciekawa jestem czy i w tym przezimuje tak dobrze. Kwitnie na żółto.

Obrazek


I już zupełnie siwa rozplenica, ale nadal cudna

Obrazek


Skimmia zawiązała już pąki

Obrazek


Owoce trzmieliny oskrzydlonej

Obrazek


I stale zachwycająca róża RU

Obrazek


Bardzo miłej niedzieli wszystkim życzę ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Super wygląda rozplenica chryzantemki też dają popis .Dobrze że tylko w ubiegłym roku ta różowa dostała krótkiego zaniku pamięci :wink:. Żałuję ,ze nie mogę obejrzeć co dzieje sie na moich włościach ,ale synowa miała ściąć wszystkie chryzantemy na groby .Czyż Red Cherry nie jest cudna.Beatko wcale nie powiedziane ,że ona musi zmarznąć ,jednak jednego roku straciłabym ją o mały figiel ,a potem nagle odżyła dlatego bezpieczniej ją mieć kawałek na korytarzu Miłej niedzieli a u nas teraz trochę pokropiło
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

A to ciekawostkę pokazałaś Beatko ;:oj
https://www.fotosik.pl/zdjecie/5ade77ec265420e9
Poszukałem w necie i ... zaciekawiła mnie cyt. "ciekawa i niezwykle aromatyczna kocanka włoska, która ze względu na swój zapach bywa nazywana też ?curry? lub ?maggi?."
Przy okazji szukania dowiedziałem się dlaczego lubczyk kiepsko u nas rośnie - teraz poprawię mu warunki glebowe :)
Miłego doglądania ogrodu w świetle dnia :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj, Beatko. ;:196
Gdyby nie chryzantemy, marcinki i pojedynczo ale pięknie kwitnące jeszcze różyczki, ogrody świeciłyby już pustkami. ;:108
Cóż, taka pora roku. :D A ja wreszcie doczekałam się pierwszych przymrozków i to całkiem, całkiem, bo aż siedem na minusie. :tan
Jutro zapewne zobaczę resztki kwiecia z opuszczonymi noskami. ;:222 Będzie sprzątanko. ;:7

Dobrego i zdrowego tygodnia życząc ;:3 ;:167 , buziaki zostawiam. ;:79 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko!
Poczytałam, pooglądałam i też muszę pochwalić śliczne chryzantemy a nade wszystko hortensję dębolistną. Widziałam niedawno w ogrodzie na trawniku ogromną i własnie w takich cudnych kolorach...ale ja nie mam takiego miejsca gdzie mogłabym to cudo wyeksponować. Maga Ci przetrwała? a zastanawiałam się czy ją nie wykopać i do domu...a czy Ty ją do czego używasz? :lol:
Mój zebrinus tez wciśnięty między inne rośliny i zakwitł ale paroma kłoskami za to miskant olbrzymi kiedyś kwitł, a od paru lat zaparł się i nie! ;:202
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

any57 pisze: Poszukałem w necie i ... zaciekawiła mnie cyt. "ciekawa i niezwykle aromatyczna kocanka włoska, która ze względu na swój zapach bywa nazywana też ?curry? lub ?maggi?."
Ja to kupowałam właśnie jako "curry", ale u mnie zimy nie przeżyło ;:185
Dlaczego obawiasz się wsadzić dębolistną do gruntu? Chyba coś mi uciekło, bo nie pamietam watku. Ktoś Ci ją wyniósł z ogrodu ;:202 ?
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jeszcze tyle kolorów ;:167 Powiadasz chryzantemy bylinowe, zapiszę :tan
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”