Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko Twoim sposobem przechowałam ubiegłoroczną lewizje i cudnie kwitła na wiosnę, co prawda przymrozek zjadł trochę kwiatków ale pączki i lewizja przetrwały. Teraz schowałam do tunelu żeby deszcze ją nie utopiły.
Jakiś chyba ptak uciął mi jeden z rozkwitających czosnków i siedzi bidulka w wazoniku. Mój bez wysiał mi parę siewek i do tej pory je usuwałam, ale jedna chyba się zachowała, jakbyś chciała to może być Twoja :D Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Olu Bufo-bufo - ja na pewno się rozglądnę za czosnkiem Krzysztofa. To moje wielkie odkrycie, choć słyszałam już tę nazwę przecież wiele razy ale nie spodziewałam się są aż tak ślicznie fantastyczne.
Ja niestety czosnki ozdobne muszę kupować co roku. Ale warto ;:108

Aniu, anabuko1 - wyższe przetaczniki zaczęły kwitnąć te o srebrzystych listkach, reszta albo zawiązuje dopiero pąki albo się zastanawia czy w ogóle to robić. Lubię je bardzo.
Na tę tawułę nippońską troszkę początkowo psioczyłam, bo ją cięłam jak wspomniano w opisach. A ta moja cięcia chyba nie toleruje i teraz nie cięta co roku kwitnie pięknie i ma ładny pokrój.
U mnie od kilku dni bardzo mocno pada i padać jeszcze będzie do środy. Więc kolejna dawka wody dla ogródka na lato ;:3

Iwonko1 - ten srebrny przetacznik zniknął mi po jakimś czasie. Teraz jest dokupiony w ubiegłym roku bo bardzo go lubię. Ma piękne szafirowe kwiatostany. Musi być na rabacie ;:172 Cieszę się, że Twój jednak jest ;:303
Mówisz, że nie fajnie się te czosnki Krzysztofa komponują na czerwcowych rabatach? No to będę musiała mocno podumać gdzie je wsadzić na przyszły rok. Bo dokupić je po prostu muszę ;:215


Basiu - jaki by nie był ten wiciokrzew, to teraz przecie kwitnie przepięknie. Ściana gęstych kwiatów. ;:167
Mam na widoku jednego iglaka bardzo chorego (rośnie od strony sąsiada) to może właśnie puszczę na niego taki wiciokrzew. Tak teraz mi to przyszło do głowy. Bo trzeba coś posadzić co zimą też zasłoni.


Ewelinko - czerwiec w ogrodzie kocham! W ciągu kilku dni ogród zmienia się diametralnie w kolorach. Teraz to z każdym dniem coś nowego rozkwita. Nic tylko podziwiać.
Na pewno pokażesz swoje nowe róże, to też się nimi pozachwycam ;:168


Anecia, tak jak pisała Basia - nie wszystkie wiciokrzewy łapią mszyce.
Mam i takie i takie ;:306 Ten nie zimozielony wspina się już chyba na 6 metr świerka. I spośród gałązek widać tylko jego różowo żółte kwiaty. Zerkam na niego często bo widok jest świetny jak kwitnie.
Taki Twój variegata na pewno prezentuje się prześlicznie, widziałam takowe jak dotąd tylko na zdjęciach.

Iwonko0042 - a pewnie tego nie brałam pod uwagę, bo skoro zimy u Was są jakie są czyli czasami nie trzeba zmieniać opon na zimowe ;:306 to pomyślałam sobie, że lato tym bardziej bywa upalne. A więc się myliłam.


Marysiu, maska - to niesamowite, że pamiętałaś iż kilka lat temu rozmawiałyśmy o lilakach, dopytywałam Cię mocno o nie. Oczywiście, że mnie do nich i Ty przekonałaś i mam je już u siebie, zatem bardzo Ci dziękuje za pamięć ale już je mam ;:196
W ubiegłym roku dokupiłam sobie także Palibina i jestem nim zachwycona.
Lewizje mi nie przetrwały tej zimy, bo na próbę zostawiłam je na zewnątrz. Ale im to nie spasowało. Kupiłam teraz sobie trzy nowe, za grosze. Są cudne i te znowu pójdą na zimę na ganeczek.
Mak, ten pełny czerwony od Ciebie sam się wysiał i w tym roku jest przecudny. ;:167
Pelargonia biała ma się oczywiście doskonale ;:215
Pozdrawiam ;:3


Pelargonia stojąca i bylica płożąca

Obrazek


Róża Elżbietka Węgierska od Jadzi - jej pierwszy kwiat

Obrazek

Miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko jak oceniasz kwiat Elżbietki BRAWO TY waniałaś :wink: go już .Wnuki mówią że ona ma piękniejszy zapach nawet od JPII bo bardziej delikutaśny .Przechodząc pod ukwieconą pergolą można się zatopić w tym zapachu ,a wcale podczas słonecznego dnia. Oj będzie ostre ciecie po kwitnieniu tylko nie wiem jak sobie z górą poradzę po mimo że mam sekator z rozciągającymi się uchwytami ,ale to dopiero przed mną .No chyba ze nauczę wnuka cięcia róż :wink: Czy u Ciebie też od czasu do czasu pada gęsta mżawka a teraz jakby próbowało przebijać sie słonko.Udanej i słonecznej niedzieli ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

No i Beatko namieszałam :oops: Pomyliłam czosnki Krzysztofa z czosnkami Schuberta ;:223 Te drugie mają jescze większe kule i to właśnie te mi się nigdzie nie mieszczą. Krzysztofa kupiłam, ale okazały się zwykłe, to i mnie jakoś nie zachwyciły, ale skoro je chwalisz, to może i ja się za nimi rozejrzę. chociaź bardziej prawdopodobne jest, że do jesieni już o tym zapomnę ;:306 ;:306 Całuski wysyłamObrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękne róże, czosnki ;:333
Bardzo ciekawa ta Pelargonia stojąca. Jeszcze takiej nie widziałam ;:173
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, ponieważ kilka dni przebywałam poza domem i z daleka od laptopa, narobiłam sobie sporo zaległości. ;:108 Także w Twoim wątku. Aktualnie u Ciebie już nadrobiłam stracony czas i muszę pochwalić mnóstwo pięknie kwitnących roślin, ;:138 ;:138 a na szczególne wyróżnienie zasługują Twoje cudowne różyczki. ;:215 ;:215

Kochana, pisałam Ci już, że nie oczekuję rewanżu i bardzo Cię proszę, byś nie wysyłała do mnie żadnych roślinek, bo na dzień dzisiejszy nie mam dla nich miejsca, a i wena do ogrodowania jakoś mnie na razie opuściła.
Nie gniewaj się ;:180 , może kiedyś o coś Cię poproszę, ale jeszcze nie teraz.

Pozdrawiam cieplutko, życzę zdrówka i pogody zgodnej z oczekiwaniem. ;:167 Dobrego tygodnia, Beatko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Czosnek Krzysztofa - przez chwilę myślałem, że od Krzyśka :wink: teraz wiem i zaraz zadzwonię do szwagierki, bo przysłała mi zdjęcie takiego czosnku.
U ciebie też tak mokro Beatko? U nas stoi woda w ogrodzie, a kwiaty leżą :(
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Czosnki czasem niestety są niezbyt trwałe, nie wiem z czego to wynika, ja miałam już dużo czosnków, Krzysztofa był dość mocny, robotnicy drogowi zawlekli go ze sobą.
Śliczna pelargonia :) Ja mam podobną, ale białą.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, bardzo podoba mi się kwiat Elżbietki, Aczkolwiek nie spodziewałam się, że jak się całkowicie rozwinie to jest aż taki duży. To było dla mnie miłym zaskoczeniem. Muszę jeszcze spróbować w innych godzinach ją powoniać.
Elfe nigdy aż tak mocno nie pachniała jak w tym roku, trzeba było podejść bliżej by poczuć jej subtelny zapach, a w tym roku to z daleka wiedziałam, ze to ona. ;:167
Ja też mam w tym roku kłopot by ładnie wyczyścić po deszczu moją Elfe, nie wszędzie dosięgnę gdzie trzeba ją ciąć.
Wiesz co, ta mżawka jest ostatnio tak częsta i tak charakterystyczna, że też zwróciłam uwagę kiedy się pojawia.
Na Marunę jeszcze czekam ;:196

Iwonko1, miewam co roku kilka różnych czosnków ozdobnych, więc skoro mnie Krzysztofa aż tak zachwycił to na prawdę jest wart "mania". ;:306 Jest perfekcyjny ;:215
Będę miała porównanie czy one zawsze są takie cudne, czy akurat z tamtej szkółki takie są wielkie. Na pewno teraz kupię je gdzieś indziej, no chyba, że trafię na wysyłkę poprzednich, to zamówię.
Przypomnę Ci ;:168

Aniu, anabuko1 - tę pelargonię świetnie się przechowuje, Dostałam ją od Marysi / Maski 4 lata temu. Jest niezawodna i piękna. Co drugi rok kwitnie mi przez całą zimę i lato aż potem ponownie pobiorę z niej nowe sadzonki, które zakwitną kolejnego lata i tak w kółko. Cudeńko. No i pięknie pachną jej listeczki. .

Lucynko - nawet dla samych tych o cudnym kolorze liści warto mieć takie dalie od Ciebie. ;:196 Ni to brąz, ni to bordo, no cudne liście! ;:215

Andrzejku, ano mokro. mokro. Wczoraj się kosić nie dało, a dzisiaj ciężko ale jakoś poszło.
Te czosnki Krzysztofa kupiłam tam nad morzem, gdzie nie za bardzo mi się podobało. Ale takich tulipanów jak od nich i takich czosnków wielkich to jeszcze nie widziałam, Zakupy więc na prawdę udane, mimo że cebulki tulipanów mi pomieszali. Ale na szczęści pomarańcz z białym bardzo pasuje ;:215 Wartało dać troszkę więcej pieniążków za taką cebulę i przecudny wielki kwiat. "Ryzyko" się opłaciło ;:306
Zerkam na ich stronę bo mają sprzedaż internetową ale na czosnki jeszcze za wcześnie.

Olu, Bufo-bufo - u mnie czosnki jako jednoroczne, ale warte są dosadzania. oj warte! ;:215
Ta pelargonia jest biała. Ale różowieje jak ma bardzo dużo słońca. Już okienko dalej ma tego słoneczka nieco mniej i jest bialuteńka. Potrafi w jednym kwitnieniu zmieniać swe kolorki z białego na mniej lub bardziej różowo - biały.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Iwonko1 - jeszcze raz Ci dziękuję za wspaniały pomysł na te ogniskowe bułeczki, One u mnie robią furorę ;:215

Obrazek


Marysiu - maska - te maki od Ciebie są przecudne i kwitną wyjątkowo długo ;:303

Obrazek


Paulinko, jakże się cieszę, ze Trytoma od Ciebie już w tym roku zakwitła. Robisz piękne i zdrowe sadzonki, z każdej roślinki ;:215

Obrazek

Jadziu, chyba mamy to ;:215

Obrazek



I kilka kolejnych aktualności z ogródka:

alternatywa dla tych, którym w ogrodzie nie chcą zimować goździki. Te mam już 3 sezon w donicy i mają się świetnie

Obrazek


Róże ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Szałwie

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Super szałwiowe kwitnienie moje kurcze gdzieś wybyły, ale mam za to przetaczniki .Muszę porobić luzy na rabatach, bo gdy znów przyjdzie taki sezon jak ten, to już nic nie będzie po roślinach, wszystko ta oślizła szarańcza opanuje. Smakowicie wyglądają bułeczki ogniskowe mniamuśnie. Beatko cudne maczki i wreszcie zakwitła Maruna żeby udało sie zrobić sadzonki z tej drugiej którą mam ona ma ładniejsze kwiatki jak igiełki ale nigdzie nie widać jej siewek a mam tylko jedną sadzonkę już parę lat w tym miejscu. Goździczek też w cudnym kolorze widziałam takiego samego u Floriana no i ta obficie kwitnąca róża ;:333 ;:333 Elmshorn też obficie zakwitł
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, ta biała o maleńkich pustaczkach to róża okrywowa Snow Star. Prowadzę ją jak pnącą (na wierzbie). Jest bezobsługowa. ;:167
O widzisz, to na taką tę drugą Marunę to czekać warto ;:215
A ja nie wiedziałam jaki mak mi się sam wysiał a tu proszę taka niespodzianka, akurat ten śliczny czerwony zaszalał. Innym kolorkom się, nie chciało.
Ja nie wiem czy jest w tym roku roślina, na którą by nie wlazły te ślimaczory, One w tym roku jakieś takie wysokopienne się zrobiły, wyłażą gdzie popadnie wysoko. Wszędzie ich pełno. Wrrrr.
U mnie dzisiaj pochmurny dzień, do 10-tej słoneczko a tak to pada i pada.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Cudne kwiaty. Ta biała róża z masą kwiatów jest niesamowita. Piękny biało czerwony goździk.
Pozdrawiam. ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”