Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beaciu, ogródki mamy już chyba podlane na bogato! ;:138 Niechaj się tylko szybciutko zrobi ciepło i wszystko będzie rosnąć jak na drożdżach. Widzę, że nie tylko ja mam podobno założenia trawnikowo - murawowe ;:306 :;230 Chyba w tym samym "sklepie" kupowałyśmy nasionka ;:306 Ale powiem Ci szczerze, że mnie to wcale nie przeszkadza, szczególnie w okresie kwitnienia mniszka, po który nie musiałam daleko iść, tylko na ogród. :wink: Kielichowiec wonny - nadal czekam, ale już coraz bliżej mojego ogrody. Też będę szukać jego woni u siebie :;230
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, dziękuję, że pamiętasz o maggi. Jakimś cudem nie doczytałam, niedowidziałam Twego pytania. ;:223 Tak, już ją mam. Raz jeszcze wielkie dzięki. ;:180 ;:180

Nareszcie kończy się ten wyjątkowo nieprzyjemny maj, pozostaje jednak pytanie, czy czerwiec będzie lepszy. ;:218 Z tego co ostatnio wypisują różni klimatolodzy wynika nieciekawa perspektywa dla całego lata. ;:oj Jak na razie u mnie zimno, choć niezbyt mokro. Deszczu mam tak w sam raz, tylko wiatry takie, że głowę chcą urwać i zimnem przenikają na wskroś. :shock:

Tobie słoneczka i ciepełka życzę. ;:3 ;:3 Dobrego tygodnia i zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Lucynko, zatem pozostaje mi zrewanżować się Tobie tylko floksami, pamiętam, że też kiedyś mnie o nie dopytywałaś. ;:168
Czerwiec niby miał być pogodniejszy i cieplejszy ale jak na razie słabo mu to wychodzi.
Dotąd mi to nie przeszkadzało bo ciężko było o wolne dni w pracy, ale powoli czas pomyśleć o jakiś wolnych chwilach dla ogródka i wtedy ładna pogoda jest wskazana ;:108
Miłego weekendu i pogody no tej wymarzonej życzę. ;:3

Basiu, tak sobie pomyślałam, że skoro dwa minusy dają plus to może jak już u siebie posadzisz tego kielichowca to wraz z moim dadzą właśnie ów plus w formie miłego zapachu ;:306 / bez zapachu+bez zapachu= miły zapach / to by dopiero było :;230
Bardzo wszystko rośnie w ogrodzie, mimo tego uporczywego chłodku to i tak jest super jeśli chodzi o rośliny.
O, to Ty też masz wiecznie zielony trawnik ;:172 Super! Ja nie zamieniam go na żaden inny. Nasionka idealne jak się okazało :uszy
Miłego weekendu ;:168



Żywokost i róża od Jadzi/ Jakuch

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Jestem zakochana w tych irysach od Ani / minnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Przepiękne irysy, Beatko! ;:138 ;:138
Z przyjemnością sobie pooglądałam u Ciebie, ponieważ na mojej działce rosną głównie syberyjskie i nie mam miejsca na bródkowe. ;:131 To znaczy miałabym przy ograniczeniu ilości jednorocznych, ale ja tak je kocham... ;:306

Miłego weekendu, Beatko. ;:167 ;:196

Ps. Ja nie oczekuję rewanżu, więc nie zaprzątaj swojej ślicznej główki tą sprawą.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Cudne irysy Beatko ;:196 czy na żywokosty nie rzucają się ślimaki ,moje dopiero powoli pokazują kolejne liście, a Twoje kwitną .Mam nadzieje ze teraz gdy skorupki otaczają żywokosty, a także mączka bazaltowa to juz nie będą podchodzić do nich. ,Jednak kto ich wie czy znów nie znajdą jakąś wolną przestrzeń,gdzie można sie przedostać ;:222 Zakwitła wreszcie i moja Thereska ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Lucynko,mam takie roślinki od Ciebie, które chciałam. ;:196
A Tobie spodobał się ten mój mały floks, więc spoko spoko. Za dwa tygodnie już tam w szkółce powinny kwitnąć by móc wybrać kolorek.

Wcześniej w ogóle nie byłam zainteresowana bródkowymi irysami. Ale bywając na Ani wątku zmieniłam zdanie jak pokazała swoje irysy. Są przepiękne! Nawet się nie spodziewałam aż takiego irysowego wow. Rękoma nie obejmiesz głowy kwiatka. Też musiałam coś wymyślić dla nich bo na rabatę bylinową ich nie dam bo by tam za bardzo poszalały.. Na prawdę warto takie mieć. ;:167


Jadziu - no bez tych niebieskich granulek żywokostu już by dawno nie było. A tak to cieszy z bliska i z daleka.
Powiem Ci, że starałam się bardzo by jak najdrobniejsze kawałeczki skorupek sypać. A tu słyszę od Ciebie, że lepsze większe, chętnie spróbuję zatem inaczej.
No Thereska z reguły nie zawodzi, więc brawa dla Twojej także. Moja też w pełni rozkwicie i w pełni zapachu

Obrazek


i o Ostrogowcu zapomniałam a on teraz taki cudny

Obrazek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ależ cudne iryski Beatko ;:138
'tereska' pięknie rozwinięta, nasza po deszczu wyglądała ... łyso, ale ma mnóstwo pąków i znowu pokażę swoja urodę.
Jutro masz ogrodowy dzień, więc życzę ładnej pogody ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Uwielbiam ostrogowce kwitną bardzo długo, ale tak mi sie wysiały w ubiegłym roku, że gdzie nie spojrzę wszędzie są jego sadzonki. W niektorych miejscach je zostawie w razie czego bo nawet pasują do róż przy których zrobiły sobie nowy domek .Tereska wreszcie pokazała parę kwiatów i już dwa zwisały jak dzisiaj przyszłam ;:222 Achhhh te szkodniki :evil: a i Ogrodnica też sie dzisiaj uwidoczniła, a nawet bezczelnie usiadła mi na ręce myślała ze ją ominie lanie :;230 Tak przyjemnie Beatko jak grzeje słonko słonecznego weekendu Ci życzę ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko przepiękne te Twoje iryski! Takie fikuśne ;:167 Możliwe, ze będziemy miały kielichowce o miłym zapachu, mój już rośnie ale nie wącham ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

O tak Beatko przyjemnie spacerować i oglądać Wasze ogrody, mój opóźniony dość mocno jeszcze, ale co zrobić, ciągle zimno, żywokost cudny ale u mnie jeszcze nie kwitnie, a ostrogowce uwielbiam i ja, przyjemnego weekendu :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, :wit ogród mas już taki piękny , taki perfekcyjny.
a tu jeszcze taka cudna kolekcja irysów do podziwiania. ;:215
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Andrzejku, piękna pogoda była dzisiaj, to fakt. Sobota bardzo udana jeśli chodzi o ogrodowanie. Znowu trochę do przodu podgoniłam te zeszłoroczne zaległości.
Takie irysy mam pierwszy sezon więc wciąż się nimi zachwycam. ;:167
Pachną i trzymają pion. Jeszcze jeden ma pokazać kwiaty.

A to krzewuszka od Ciebie ;:180

Obrazek


Jadziu, no dzisiaj słoneczko pięknie grzało, oj grzało.
A zerkam co chwilkę czy nie ma gdzieś siewek ostrogowca i dziurawca barwierskiego - ale nie widzę ich na razie. Może nie wszędzie się lubią wysiewać.
Thereska pachnie obłędnie, prawda? Nawet te kilka kwiatów daje zapach.

A to dzisiejsze cudne Oczęta od Ciebie ;:180

Obrazek


Basiu, jakże się cieszę, że już masz te roślinki u siebie. ;:215
Zerknę zaraz do Ciebie czy może wstawiłaś fotkę tego pachnącego kielichowca.
A może im albo sobie po prostu wmówimy, że pachną i już :tan
Irysy są mistrzowskie, to fakt. Tak samo się do nich przystawiałam jak kiedyś do róż... Byłam bardzo na nie bo się bałam, ze sobie nie poradzę, ale się okazuje, że warto było zaryzykować. Cieszę się teraz z róż tak samo jak z tych pięknych irysów.


Iwonko0042 - a ja myślałam, że masz cieplej. Masz przecież sporą kolekcję unikatowych roślin, którym byłoby u mnie pewnie ciężko zimą.
Ostrogowiec mam tylko ten bordowy. Rozmyślam także nad tym białym ale nie wiem czy tak samo pięknie się prezentuje. Muszę go najpierw zobaczyć.
Tobie także miłej niedzieli życzę. ;:3

Aniu / anabuko1 - z każdym rokiem ogród zaczyna być dojrzalszy, wszystko się bardzo rozrasta. Ale brałam to pod uwagę i nie sadziłam w pierwszym i drugim roku w każde wolne miejsce. Choć oczy tego wymagały to jednak przetrzymałam ten czas. Luki obsadzałam głównie jednorocznymi. Teraz wiadomo co i w jakim tempie idzie więc jest łatwiej coś dosadzać i dobierać.
Irysy bródkowe nie były w moim zainteresowaniu, aż do momentu kiedy zobaczyłam na forum te cudeńka, które teraz mam u siebie.
I to był strzał w dziesiątkę! ;:167
Jeszcze raz dla Ciebie śliczna Kolkwicja

Obrazek


I kolejne dzisiejsze fotki

Róża Rosarium Uetersen

Obrazek

Obrazek


Queen of Sweden

Obrazek

Obrazek


Wiciokrzew zaostrzony już za niedługo zakwitnie

Obrazek

Bardzo miłej niedzieli życzę :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko!
Bardzo mi wstyd, że na tak długo Cię zgubiłam. Pomijając różne wydarzenia ostatnich miesięcy, który zawładnęły trochę mną i moim nastrojem, to jednak bywam na FO i powinnam trafić ... :oops:
Ogród Twój pięknieje i wręcz można pomyśleć, że zmieniłaś strefę klimatyczną, bo mojemu do takich kwitnień ze 2 tygodnie brakuje :wink: Podziwiam nowy obiekt miłości czyli irysy, bo śliczną kolekcje zebrałaś. Kolkwicja potwierdzam to miliony storczykowych kwiatów...uwielbiam! Żywokost polubiły ślimaki?...no popatrz jakie to smakosze różnych roślin, u mnie nigdy go nie tknęły ;:306 Jak Twój bez koralowy, bo mój tak wybujał że poszedł pod sekator i piłę, mocno go przycięłam aż się obraził i w połowie usechł, ale teraz jakby startuje od nowa i dobrze, bo wcześniej kwiaty i koraliki były trzy metry nad moją głową, a teraz znowu będę go podziwiać. Widok z okienka na ogród bardzo mnie zachwycił! ;:167 Miłej niedzieli! :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”