Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Na weekend pogoda była fajna,. Na plusie. Tylko ten wiatr.
Dalej wieje strasznie. I - 2 w dzień miałam.

Ależ piękne wielkie i obficie owocujące drzewo. Taki i mi by się przydało.
Śliczne te Lewizje.Tylko to zimowanie...
Dębolistną i ja uwielbiam . Ale wiatry już wszystkie liście jej ogołociły. Tylko suche kwiatostany zostały .
Marunę i ja mam. Może deko inną .
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Bobka pisze:tylko emerytki i emeryci mają sporo czasu
Akurat! Tylko dłużej śpią, a czasu stale brakuje :;230 (o sobie mówię :wink: )

Beatko, u nas też był śnieg i to akurat w te dni gdy musiałem jeździć autem (a rzadko to robię) no i zaliczyłem 2 x odśnieżanie :)
Kotki wierzby od ciebie, już nabierają różowego koloru, marunę kilkanaście lat temu przyniosłem na ogród i od tego czasu wszędzie jej pełno. Ładna jest i bezproblemowa.
A te twoje lewizje mnie zauroczyły, no i czwarty raz - nasza trzy razy kwitła i mocno zmizerniała na pełnym słońcu. Zapomniałem podlewać, bo .... z autopsji wiem, że emeryci czasu nie mają :wink:
Pozdrawiamy.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Co dwa lata robię młode
Ło matko, Beatko.....już za stara jestem na młode i to co dwa lataObrazek Mam tylko dwa, już stare młode i wystarczy ;:306

A pelargonia doceniła moje wysiłki i już puszcza listeczki, ona na pewno będzie matką ;:108

Kochana, zdrowych i mimo wszystko radosnych świąt ;:196 Obyśmy wszyscy doczekali lepszych czasów, bo za rodziną i przyjaciółmi już nam bardzo tęskno ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

No pewnie, Bogusiu, że na zakupy jest każdy dobry moment. ;:215
Z reguły już od stycznia wertuję szkółki, zamawiam co potrzeba, nawet jeśli wysyłka ma do mnie nadejść dopiero w maju.
Powinno Ci wszystko ładnie przetrwać do wiosny jak to będzie tak opatulone na balkonie. Liliowce czy hosty wytrzymają nawet bez szaliczków.
Taką mam pracę, Bogusiu, że przed świętami ( i BN i Wielkanocą ) mam jej najwięcej - często do upadłego. Więc wtedy nie tylko czasu brak na cokolwiek innego ale i doby i sił prawie brak....
Pozdrawiam również optymistycznie, wszak dnia już przybywa a przebiśniegi wychylają u mnie już noski. ;:3

Wanda - tak mam świadomość, że maruna się mocno wysiewa, ale i tak się na nią zdecydowałam bo dostałam wiadomości, że łatwo się ją usuwa w razie konieczności. Ale dość długo rozważałam czy ją zaprosić na stałe do ogrodu, czy jednak nie. Ale jednak jest u mnie na TAK. Zobaczymy jak się będzie sprawować, będę miała na nią oko.

Lucynko, bardzo mnie ta maruna długo trzymała w niepewności zanim otworzyła kwiatek. Z Jadzią / Jakuch obserwowałyśmy ją tydzień w tydzień, aż wreszcie rozwinęła kwiatuszki i poinformowano mnie, że to maruna. Racja, fajna jest, mnie także się podoba ta jej delikatność i subtelność. Świetnie się prezentuje na rabacie.

Aniu, anabuko1 - taka mi oto właśnie maruna przypadła w udziale, więc taką niechcący mam. Sama przyszła, więc teraz niech spełnia swoją ozdobną rolę na rabacie. Akceptację moją dostała, niech teraz zdobi i pięknie kwitnie.
Mam nadzieję, że święta Ci minęły miło i spokojnie. Ogród pięknie masz ozdobiony, toż to zawsze troszkę więcej radości w ten świąteczny czas.
Pozdrawiam ;:3

Andrzejku, to jest jak na razie jedyne moje marzenie by dożyć w zdrowi emerytury i być w pełni sił zdrowa emerytką mogąca cieszyć się z ogrodowania.
A z tym czasem to tak bywa właśnie, że mamy go coraz mniej, bez względu na obowiązki jakie nam nakłada życie. Na razie czas umyka mi bardzo szybko, momentami zbyt szybko. Szczególnie w wolne weekendy i święta ;:306
Lewizja z jej czwartym kwitnieniem w tym sezonie - dla Ciebie i dla Mirki. Skromnie wprawdzie teraz kwitnie, ale żółta już zaczęła się rozkręcać. Różowa też ma postawione listeczki, więc kto wie.... Zdjęcie z dzisiaj.

Obrazek


Iwonko1 - o matce pelargonii pisałam o tym egzemplarzu, który Ci wysłałam w tym roku. On w przyszłym sezonie najładniej by zakwitł i się rozrósł, nawet jak się pobierze z niego młode sadzonki.
Dziękuję za życzenia.
Wam też wszystkiego co najlepsze na ten Nowy Rok ;:196
Musi być lepiej, nie ma wyjścia ;:215
Wierzę, że będziesz się mogła wreszcie cieszyć swoją działeczką, tak na co dzień i od święta. ;:215


I troszkę dzisiejszych aktualnych fotek cd

Skimmia

Obrazek

Jarmuż

Obrazek


Wilczomlecze

Obrazek


Troszkę z ozdób świątecznych w ogrodzie

Obrazek


Golteria

Obrazek


Wszystkiego dobrego! Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko dziękuję i również życzę Ci Szczęśliwego Nowego Roku ;:167 ;:196
Piękną masz skimię, też mam taką, ale marzę o białej i nigdzie nie mogę kupić. Lewizja super, czy na stałe jest w doniczkach i zimujesz w domu? Ja miałam w gruncie i różowa szybko mi zginęła, z łosiosiowej jeszcze coś zostało, ale bywa u mnie na ryneczku to nie kłopot. Piękna jest Golteria, czy ona jest zimozielona? Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, u Ciebie nawet zima bardzo kolorowa w ogrodzie. ;:138 ;:138

Wszystkiego dobrego w nowym roczku. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękne roślinki,piękne kolaże ;:138
Pozdrawiam sylwestrowo :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko ależ u Ciebie pięknie roślinki wyglądają, wcale nie zimowo, czyżbyś żadnych przymrozków nie miała?
Na Nowy Rok przesyłam życzenia zdrówka i obfitych kwitnień w nadchodzącym sezonie ogrodowym ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, piękna ta skimia.
I wilczomlecze. To różne ?
Czy różne wydanie jakiegoś ??
Bardzo ładne dekoracje świąteczne :)
Wszystkiego naj..najlepszego w Nowym 2021 Roku!! ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Pozazdrościłam Ci Beatko i też mam skimie, na razie je okryłam i zobaczymy co będzie po zimie a pewnie po zawsze u mnie mroźnej wiośnie. Może są rożne odmiany lewizji, bo moje kwitną tylko raz...ale dobre i to bo jest nadzieja, że dotrwają do kolejnego roku :D Na Nowy Rok życzę Ci oprócz obowiązkowego zdrowia radości z upraw i pięknie kwitnącego ogrodu!
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Na pierwszy rzut oka skimia bardzo przypomina bergenię. Muszę o niej więcej poczytać. Może nadaje się pod kwasoluby?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Arkadius121 :wit
Twoje życzenia sylwestrowe rozkręciły dobrą zabawę i to na całego :heja
;:304 za dobre zdrówko i za dobry kolejny nadchodzący sezon. ;:304
Dziękuję za miłe słowa.
Pozdrawiam ;:3


Halinko - oj, nawet nie wiedziałam, że jest biała skimmia. Wyszukałam i się nie dziwię, że o niej myślisz, Chyba obficiej kwitnie, a kwiaty ma jakby bukieciki drobniutkich frezji. I te jej limonkowe odcienie. Widać bywała w sprzedaży, więc może niebawem Ci się trafi.
Lewizja jest u mnie w tych doniczkach, w których ją kupiłam. Podlewam ją od spodu. Zimuję ją w domu, ale mam parapety pomiędzy szybami okiennymi, więc warunki dla pelargonii itp, zimą są rewelacyjne.
Golteria to niska zimozielona krzewinka, radzi sobie wszędzie dobrze. Może być i w donicy i w gruncie. Nie widziałam jeszcze nigdy jej kwiatów, bo jakoś zawsze zwracałam na nią uwagę dopiero wtedy jak miała już te śliczne czerwone owoce. Wiosną będę miała wreszcie taką możliwość zerknąć jak zakwitnie bo mam ją pod nosem.


Lucynko, wszystkiego najlepszego również, kolejny i kolejny raz ;:196
Tak, mam kolorowo jak na zimową porę, za niedługo forsycja i się zacznie ;:138
Kilka tulipanów już wychodzi, przebiśniegi, krokusy, szafirki i wczesny narcyz też. Więc jest już czego wyglądać w ogródku.


Krysiu, tym kolorowym teraz roślinom mrozy nie straszne. Specjalnie je sadziłam, by było kolorowo właśnie teraz. Coraz więcej rozwija kwiatów też wrzosiec, więc sezon - rozpoczęty ;:306
Ciekawa jestem jaki będzie dla róż.
Dobrego sezonu i dobrego zdrówka ;:196


Marysiu, ja też w pierwszych dwóch zimach kopczykowałam obie moje skimmie. Bardzo bym chciała byś i Ty była z niej zadowolona. Przypomnę, że pierwszy raz jak ją zobaczyłam u znajomej to była właśnie zima, okaz był bardzo spory dorodny - no zakochałam się w tej roślinie od razu.
Lewizja to w tym roku tak mi szaleje. Owszem, zdarzało się , że albo kwitła non stop od wiosny do zimy, albo dwa razy w sezonie. Ale te cztery kwitnienia to mam po raz pierwszy. Wciąż ciepło jest to pewnie dlatego. I wciąż wypuszcza kolejne pąki to cudeńko. ;:167
Bardzo mi się spodobało to określenie - "obowiązkowe zdrowie", więc również Ci tego życzę i pozdrawiam.

Wandziu, skimmia ma drobne listki. Bardzo Ci polecam tę roślinę, tym bardziej, że ona także jest kwasolubkiem, do półcienia. Nie tnę jej wcale.
Mam dwie sztuki by na pewno zawiązywała kwiaty. Jedyną jej wadą jest chyba tylko to, że bardzo powoli przyrasta a tak to jest wspaniała!


Aniu, anabuko1 - na fotce są trzy kolorki wilczomlecza, jeszcze mam taki srebrny, był tam jeszcze cień więc nie stanął wtedy w kadrze. Z tych wysokich mam złotego, zielonego, czekoladowego i srebrnego. Inne są niższe, ale też je bardzo lubię. Jednak tylko te wysokie są zimozielone. Niskie dopiero teraz u mnie zaczynają odbijać od zera.
Skimmia jest super! Jest zimozielona, więc cudna w ogrodzie.
Wszystkiego najlepszego również ;:196

Tu jest ten srebrny wilczomlecz, pilnowany przez sowę

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Pisałaś u kogoś Beatko, że liliowce u Ciebie ruszyły. To samo widzę w swoim ogródku. Powychodziły z ziemi delikatne zielone listki i wystarczy niewielki mróz, aby je uszkodzić. Bardzo się o nie martwię, bo przecież nie wiadomo jeszcze, jak nas czeka pogoda.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”