Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Cudna Altari też ja kiedyś chyba miałam ale u mnie sporo lilii jest jedno-ewentualnie dwurocznych .U mnie super podlało myślę Beatko,że i Twojego ogrodu deszczyk nie ominął .Udanego tygodnia i szybciutkiego urlopu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, a u mnie rzekomo nie padało, pytałam sąsiadki - bo byłam na wyjeździe.
Tę lilię Altari mam oczywiście w donicy, bo też by nie przetrwała do drugiego sezonu, a tak to jest u mnie już od dość dawna.
Oj tak, oj tak - szybciutkiego urlopu mi się chce ;:108

Basieńko - dobrze, że w tę stronę nam przygrzało a nie w inną ;:306
Jak tam Twoje róże? Moje już zaczynają drugie kwitnienie. No może oprócz Therese Bugnet, która kwitnie wciąż i wciąż. ;:167

Troszkę aktualnych zdjęć:

Róża Alinka w objęciach hibiskusa

Obrazek


Aniu - minnie - to te śliczności od Ciebie ;:196

Obrazek


Kolejny hibiskus / pełny

Obrazek


I z samosiejek / od znajomych

Obrazek


Lewizje ;:167

Obrazek


Rutewka

Obrazek

Obrazek


Ostatnie z lilii

Obrazek


I kawałek cudnej róży Eyes for You / drugie jej kwitnienie

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko :wit . Masz cierpliwość kobieto! 4 lata czekać na kwiatka ;:oj ?? Jednak opłacało się czekać ;:138 . Właśnie sobie przypomniałam, że ja mam takiego liliowca co mi nigdy nie kwitł ale dziwna sprawa bo on wypuszcza pędy kwiatowe i pąki ale potem te pąki się nie otwierają i zasychają :shock: . Może powinnam go przesadzić ?? Ładne masz hibiskusy a moje na razie strajkują . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Oj nieraz to trzeba naszej wielkiej miłości do tych kwiotków, aby się doczekać na ich kwiat, piękny ten pajączek ;:138
Beatko Hibiskusy u mnie jeszcze w pąkach a u Ciebie takie śliczne, pełny ;:167 a czy Lewizje to tegoroczne nabytki czy przezimowały, bo mojej się nie udało? Umiarkowanej pogody życzę w nocy deszczyku, a w dzień ;:3 Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ewelinko, a i ja odwiedziłam wczoraj Twój ogród, ale wpis zostawiłam sobie na dzisiaj. ;:168
Z tą moją cierpliwością to jest np. tak, że nie sadzę piwonii, bo czasami trzeba czekać i ze cztery lata aż zakwitnie. A liliowca kupiłam, bo nie przypuszczałam, że aż tyle na niego czekać trzeba będzie.... ;:oj
Na te, co dostałam siane z nasionek przez koleżankę to wiedziałam, że tyle trzeba będzie czekać no i też w tym roku mi ślicznie zakwitł.
Zakwitł mi też jeden hibiskus, który dostałam jak miał nawet nie całe 5 cm - no prawie pięć lat czekałam - i w tym roku już wiem jaki ma kolorek. ;:215
Ja w tym roku nie cięłam żadnego hibiskusa to może dlatego mi szybciej zakwitły.
Z tym Twoim liliowcem to może jest tak, że on zakwita tylko tego nie widzisz...?? Niektóre trzymają kwiatek nawet tylko kilka godzin. Jak wracam wieczorem z pracy to tego mojego ślicznego pająka też już nie mogę chwalić za piękny kwiat, mogę go chwalić tylko jak mam wolne.... ;:172 Raczej nie są wymagające co do miejsca, więc nie wiem czy przesadzanie ma sens. Ja swoich w ogóle nie nawożę, to sie starają a nie obijają.
Pozdrawiam ;:3

Krysiu - te Lewizje już trochę czasu są u mnie, ale zimują tak jak dalie, po prostu w donicy wnoszę je na ganeczek. Natomiast Jadzia ma sprawdzony patent, że na zimę wystarczy szybka nad nimi i dobrze zimują nawet w gruncie. Po prostu nie lubią wilgoci, ale w nóżkach lubią kamyczki.
No czekać cztery lata to i tak w sumie nie jest zbyt długo, przecież niektóre rośliny zakwitają nawet i po 10 latach. No jasne, że myślałam, że ów mój liliowiec pająk zakwitnie od razu, ale w sumie to teraz wynagradza mi to moje długie oczekiwanie, oj wynagradza. ;:167
Hibiskusy w tym roku nie przycinane to i kwitną szybko. Ale w przyszłym roku to już im się tak nie upiecze, pójdą pod sekator na pewno, co zdecydowanie opóźni czas ich kwitnienia. Ale muszę je trzymać w ryzach.
Pozdrawiam. ;:3


Jadziu / JAKUCH - kojarzysz tę różę? Znowu zakwitła.

Obrazek


Pachnąca Pysznogłówka
Obrazek

Mr Lincoln
Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękne lilie.ciekawe hibiskusy ;:215
Rutewka zachwyca.I ja nią się ciesze.
Ostatniego liliowca i ja mam.Wiesz może co to za odmiana ??
Róże śliczne , Podziwiam ta cudna róże Eyes for You ;:173
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko witaj :wit
A gdybym mogła poprosić Ciebie o patyczek tej Budlei i nasionka tej cudnej rutewki ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aniu - anabuko1 - Oj, nie mam pojęcia jaka to odmiana. Dostałam w pakiecie kilka liliowców od koleżanki z FO. Siała je. Liście mają limonkowy kolor i bardzo gruby płatek. Jak zbytnio nie przepadam za żółtym u mnie, to ten liliowiec bardzo mi się podoba.
Różę Eyes for You mam od Jadzi. Ta róża jest niesamowita jeżeli chodzi o kwiat i wigor. Wspaniała jest!
Bardzo pogodnego weekendu życzę ;:168

Iwonko0042 - bardzo się cieszę, że podoba Ci się ta rutewka i ta budleja. Mnie także zachwycają co roku ;:168

Any57 - Andrzejku, zakwitła mi ta śliczność Prince de Monaco - no cudny ma kwiat. To wspaniale, że i ja mam wreszcie tę różę. ;:215

Jadziu - floksy i chryzantemy, które przywiozłam od Ciebie ubiegłej jesieni - są wspaniałe! ;:196


Obrazek

Obrazek
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

wyczytałam u ciebie w statnich wpisach o malutkich sadzonkach hibiskusów. Co sądzisz: kiedy doczekam się kwiatków, jeśli sadzoneczka ma ok. 30 cm? Teściowa ma przed domem ogromny, już kilkunastoletni hibiskus, w ogóle nie cięty. Z niego właśnie ta sadzoneczka. Jak były małe, okrywałaś na zimę?
U nas wreszcie konkretnie popadało, ulga ogromna, nie trzeba podlewać. Pozwól że załączę jedno zdjęcie, w oddali po prawej stronie trawa, zupełnie wyschła.
Obrazek

pozdrawiam, miłego weekendu
:wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko ;:138 trochę się zgubiłam, ale ostatnio czasu bardzo brak na FO. Dzisiaj postanowiłam poszukać wątków zaprzyjaźnionych i przypomnieć o sobie ;:306 Masz śliczne liliowce ta siewka limonkowa boska. Powoli doceniam siewki i chyba znowu podejdę do zbierania nasion :D
Życzę miłego weekendu i pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Paula - u mnie te niebieskie hibiskusy szybko zakwitły. Dłużej czekałam na te amarantowe. Ten z nasionka co maleńkiego dostałam zakwitł w piątym roku. Ale np jak dostałam małego hibiskusa od Karoli to na następny rok i poszalał mocno w górę i pokazał kwiaty. Piszę o hibiskusach na słonecznym stanowisku. Więc i Ty szybko się doczekasz. Absolutnie nie okrywałam nawet małych hibiskusów.
Cieszę się, że popadało wreszcie i u Ciebie. ;:215
Wklejaj zdjęć ile tylko chcesz ;:196

Marysiu - szwankuje mi troszkę internet, ciężko mi ostatnio coś się otwierają strony, poczta, zdjęcia.
Te liliowce mam od Gosi Rosiowej - to właśnie Ona przekonała mnie do tych kwiatów, za co jestem Jej ogromnie wdzięczna. Dostałam wtedy dość sporą kolekcję. Niektóre miały zaledwie 3-6 cm, nawet nie wiedziałam, że takie wielkie się po kilku latach zrobią.
Byłam dzisiaj w kinie na koncercie Andre Rieu - bardzo polecam, wspaniała sprawa, sala pełna po same brzegi.. .

Ale zdążyłam jeszcze przed tym pstryknąć troszkę fotek z ogrodu:

Róże powtarzają kwitnienie ;:167

Obrazek

Mr Lincoln

Obrazek


Papageno

Obrazek


Chopin

Obrazek


Novalis

Obrazek


Prince de Monaco - Andrzeju, Mirko, Jadziu - jakże Wam za nią dziękuję! ;:168

Obrazek


Elfe

Obrazek




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

śliczne zdjęcia. Wszystkie roślinki są w doskonałej kondycji. Jednak widać, co daje deszczówka :D
Mam nadzieję, że i u nas roślinki odżyją. Dzisiaj też troszkę popadało.
Kochana, na jednym ze zdjęć zauważyłam budleję, to ciemny fiolet, czy black knight? Jestem ciekawa, czy budleję też można jakoś formować. Przycinasz ją na wiosnę?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Paulinko, tę budleję, o którą pytasz miałam na jednej z moich wcześniejszych działek. Potem jej nie podeszłam. Bardzo ją lubię. Ale teraz mam inne, jaśniejsze, ale chyba jeszcze obficiej kwitnące niż Black Knight. Do tej ciemnej mam po prostu sentyment...
Budleję każdą wiosną przycinam czasami nawet przy samej ziemi, ona i tak kwitnie na tegorocznych. Czasami jak szybciej zaczyna ruszać to zostawiam jej jakieś pół metra nad ziemią, ale to już tak ostatecznie...
Obie pachną obłędnie ;:224
Mam takie dwa kolory:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”