Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ale masz piękne lilie liliowce i inne ;:333
Pajaczek liliowcowy cudny. ;:173
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, jak dobrze gościć we własnym ogródku Sokole Oko ;:138 , które wypatrzyło i uwieczniło wszystkie najpiękniejsze kwiatki :roll: :roll: , a dodatkowo jeszcze nam je pokazało. ;:63 Śliczności! ;:433
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aniu, anabuko1 - u mnie nawet ostatnio dosyć mocno pada, dwa razy to nawet dobrze dolało. I zupełnie się inaczej oddycha.
Noga jeszcze boli, mam nadzieję, że przejdzie.
Moje lilie nie są w gruncie, bo szybko wtedy znikają. A w donicach czy w kręgu to nawet dobrze zimują. Pachną obłędnie, tak jak teraz budleja.
Liliowiec pająk jest cudny i wielki, długo na niego czekałam ale warto było.
Pozdrawiam Cię serdecznie. ;:168

Jadziu - no jakby to było jak by się budleja nie przyjęła, której sadzonki sobie sama pobrałaś ;:oj Zawsze wiesz kiedy co i jak zrobić by otrzymać nową młodą piękną roślinę ;:180
Ja także dziękuję że znalazłaś chwilkę czasu na spotkanko. ;:196
Dziękuje także za kolejne śliczne rośliny i pyszne ciacha ;:215

Mariuszku - powojniki jak i róże na razie dają sobie na wstrzymanie. Ale rzeczywiście kwitły przecudnie. Jeszcze się dobrze trzyma Jakmanii, ale reszta na razie wystopowała. Błękitny Anioł na pewno jednak powtórzy kwitnienie. więc znowu będzie cieszył.
U mnie już powoli zaczynają chryzantemy - ależ ten czas szybko leci!
Pozdrawiam!

Wandziu - jeden kwiat, bo taki wielki się pojawił, a przecież ten liliowiec zimuje w zwykłej miednicy. Poza tym mam troszkę kłopot z edycją zdjęć, muszę to przeczekać aż mi to naprawią.
Cynia teraz już straciła ten kontrast kolorów, już nie jest aż taka biała, troszkę się kremowa zrobiła, ale nadal kwiat ma bardzo ciekawy.

Andrzejku - no na to wygląda, że faktycznie masz inną, później kwitnącą tę budleję. Ważne, że odbiła.
A jeszcze tego samego dnia wstawiłeś fotki - no i ja dziękuję bardzo za miłe spotkanie, wspaniałe wesołe towarzystwo i podarunki.
Kwiatki i herbatki u Beatki ;:306 Do wszystkiego znajdziesz rymy ;:215

Iwonko1 - na to wygląda, że mam kłopoty, i z kolanem i z kompem (komp zdjęć mi nie otwiera do edycji, więc nawet nie mam na razie jak z nimi pracować).
Rutewki w tym roku mam nieco skromniej kwitnące niż zwykle, ale może dopiero się rozkręcają?
Widzisz ile u siebie Rutewek uzbierałaś?! Super!
Powojniki może myślały, że nie zauważysz, iż nie zakwitły i sobie zrobiły roczne wolne. Ale tylko roczne...
Cassandra ucieka? Dobrze wiedzieć, bo rzeczywiście różnie z tym jest.
Przepis na babeczkę podeślę na pw.
Pozdrawiam. ;:196

Paulinko - a jakbyś zobaczyła jakie prezenty dostałam to dopiero byś apetytu dostała. Normalnie moje ogrodowe marzenia moi przemili goście spełnili. ;:167
Pysznogłówka to jest ta moja, ale uwierz mi na słowo - ta jedna z Twoich też wspaniale się prezentuje. I już niebawem zobaczę kolorek tej drugiej.
Tak, to są floksy, kupiłam je tydzień temu. Mają bardzo drobne kwiatki, takie centymetrowe, ale pachną obłędnie. Takie mam pierwszy raz i jak dobrze przezimują to dokupię sobie jeszcze inne kolorki bo było tego troszkę. Ten ciemny nie ma nawet 40 cm wysokości, przynajmniej na razie.

Lucynko - bardzo się cieszyłam na to spotkanie, wprawdzie nie mam ogrodu przygotowanego na Sokole Oko, ale myślę, że każdy to zrozumie jeśli się od dłuższego czasu niedomaga... Mam nadzieję, że w sierpniu nadrobię całe te pół roku mojej nieobecności w ogrodzie... i jakoś go oporządzę.
Pozdrawiam milutko.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Dosłownie przed chwilą przyszedł mocny i bardzo zimny deszcz, prawie z gradem.
Było parę grzmotów burzy i niczym scena z filmu "Powrót do przeszłości", ale na szczęście bez jakichkolwiek efektów specjalnych - nagle zaczęły mi się ponownie otwierać zdjęcia. Po prostu czary-mary.
Ważne, że znowu działa ;:138

Na kwitnienie tego liliowca czekałam całe 4 lata, ale warto było ;:167

Obrazek

Obrazek


Lilie

Obrazek

Budleja

Obrazek

Hibiskusy też już zaczynają bujnie kwitnąć

Obrazek

Drugie kwitnie róży Queen of Sweden

Obrazek


Jeżówki różowe, a białe zakwitną lada moment

Obrazek

Rutewka jednak się rozkręca :tan

Obrazek

Chryzantemy też już zaczynają

Obrazek

Rozwary

Obrazek

Lubię te liliowce

Obrazek

Zapach tej lilii jest wprost proporcjonalny do jej kwiatów ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko czary mary hokus pokus i wszystko działa to super .Ciekawe co mu dolegało temu kompikowi że się tak zbiesił .Ta ostatnia czy to Shoking,bo właśnie dzisiaj u mnie zakwitła .Liliowiec pajączek w realu wygląda obłędnie zdjęcie tego nie oddaje .Gdy tylko weszłam do ogrodu zaraz mój wzrok powędrował w jego kierunku nie mogłam sie nadziwić tej wielkości kwiatu . Spotkanko było urocze a ja jestem ciekawa czy patyczki tej cudnej wierzby się ukorzenią .Dobrze ,ze dzisiejsza pogoda nie narobiła szkód w ogrodzie.U mnie tylko grzmiało bez efektów.Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj, Beatko :wit

Cudne widoki pokazałaś, pięknie wszystko kwitnie.
U Ciebie chyba więcej popadało, mnie dotychczas omijały wszystkie burze, pokropiło tyle co ksiądz kropidłem. Dopiero teraz w końcu nadrobiło i ładnie ogródek podlało.

Przepiękna ta biała hortensja, jeszcze jak się przebarwia, to już w ogóle musi być piękny okaz. Nigdy takiej nie spotkałam.

Relacja z Wojsławic bardzo zachęcająca, foto relacja w każdym razie super!
Może i mnie kiedyś uda się tam wybrać, ale to chyba na emeryturze, jak dzieci dorosną ;:306 Na razie ogrodowe tematy są poza ich strefą zainteresowań :wink:

Dobrego tygodnia!
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Prześliczna ta ostania lilia. Taka sama żółta nakrapiana mam.
Śliczny kolorek hibiskusa i budleji.
Ja też lubię te liliowce ;:167
Tego pajaczka jeszcze raz pochwalę no piękny. 4 lata to sporo kazał na siebie czekać. Ale masz rację warto czekać na takie piękności i duże.
Rutewkę chyba mamy taką samą :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko jak dobrze zapraszać gości, bo urzeczeni ogródkiem dzielą się widokami z nami. Ty na ogół skąpisz tych pięknych widoków. Pająk przecudnej urody, wiesz jak się nazywa? ten rok niezbyt łaskawy dla liliowców u mnie niestety od ataku mączlika, ślimaków nagich, przez deszcze, upały i na powrót deszcz starają się trzymać fason :D Pozdrawiam!
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

i ja podłączę się do pytania Anii. Co to za lilia, na ostatniej fotce, śliczna ;:63
U mnie drzewiaste (co prawda mam 3-4) wypuściły po jednym lub dwa pąki. Są niskie, jak zwykle lilie azjatyckie :( Może wina podłoża lub suszy?
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko jakie u Ciebie piękności, pajączek taki ładny, no i budleja, ona jest czerwona?, no a rutewka jakie cudo, piękna jest, jak ona się nazywa?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Cztery lata czekałaś na tego ładnego pajaka ;:oj Nie wiem, dlaczego niektóre odmiany są tak opieszałe. Ja też mam kilka liliowców, które w ogóle nigdy nie kwitły, tylko kępa coraz większa. No ale cóż... robią za trawę ozdobną.
Jednak byłaś w Wojsławicach? My też byliśmy z mężusiem w czasie Hemeromanii. Widoki obłędne. Ala tak jak pisałam, łany choć spektakularne, nie chwytają za serce, natomiast kompozycje są cudne. A jakie jest Twoje zdanie?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, wystarczyło, że tylko wgrałam kolejne zdjęcia z telefonu i program do otwierania zdjęć się sam uaktywnił. Wtedy była burza, i przez chwilę nie miałam internetu więc postanowiłam powgrywać fotki i tttaaaadammmm. Się naprawiło. ;:172
Oj, nie wiem jaka to ta żółta lilia, miałam zapisko na starym kompie i wcięło niestety wszystko ... No chyba, ze mam na nośniku, ale jeszcze nie sprawdzałam czy akurat te lilie wgrałam po zakupach.
Ta z tyłu to African Queen, ale tej z przodu to nie pamiętam.
Budleja od Ciebie ma kilka centymetrów i już wypuściła kwiatostan - Jadziu, jak Ty to robisz? ;:180 ;:215 ;:167

Aniu - Minnie - zdecydowanie na brak deszczu nie narzekam, pada w takich ilościach, że ogród sobie świetnie radzi.
Ale z tego co czytam i słyszę to nie wszędzie jest tak "wesoło" z deszczem w tym roku.
Ta ogrodowa hortensja na nowym miejscu jest zupełnie inna niż na poprzednim. Najważniejsze, że dzielnie zniosła przesadzenie. Niestety, nie jest czuła na zmianę kwasowości. Więc ma tylko takie kolorki jakimi sama zechce się ze mną podzielić.
Wojsławice bardzo polecam,chociaż nie dałam rady przejść w całości tego Arboretum na raz. Na pewno więc tam jeszcze "niebawem" wyląduję.
Milutkiej niedzieli ;:168

Aniu - anabuko1 - rutewki bardzo szybko skradły moje serce, wystarczyło, że tylko raz u mnie zakwitły i się stało, że je chwalę i z niecierpliwością czekam na kolejne kwitnienia. Zdecydowanie jednak wolę te wysokie bo dłużej kwitną i cieszą.
Hibiskusów trochę mam, w sumie to tylko jednego sobie kupiłam - reszta to podarunki, więc i kolorystyczne niespodzianki.

Marysiu, na liliowce nie narzekam, są cudne w tym roku. Może mamy różne odmiany, że jednym jest lepiej w takie lato a innym mniej.
Ten liliowiec to FREE WHEELIN.
Sama doskonale wiesz jak to miło gościć u siebie ogrodowych Przyjaciół, co tu dużo gadać... ;:215
Mam ciężki rok co do ogrodu, może dlatego troszkę mam ograniczone możliwości wylewności... Liczę, że kolejny rok będzie dla mnie łaskawszy czasowo i zdrowotnie, a tym samym lepszy dla ogrodu bym mogła się nim należycie zająć od wiosny,a nei tak jak teraz mi wypadnie, że dopiero w sierpniu. ;:oj
Miłej niedzieli ;:3

Paulinko - nie wiem co to za lilia, ale może mam jakieś zapiski na nośniku to poszukam w zakupach.
U mnie drzewiaste też są niskie, ale pewnie dlatego że nie są posadzone bezpośrednio w gruncie. Ale kwiatów mają za to sporo jak np ta Altari. Cudna jest.
A nawozisz lilie w czasie kwitnienia, by cebule sobie pojadły na kolejny sezon? Ja ich wiosną nie nawożę ładnie kwitły, dopiero potem dostają granulki obornika.

Iwonko0042 - ta budleja jest amarantowa.
To moja ulubiona Rutewka Delavaya. Cudnie się prezentuje jak kwitnie. Te fioletowe lubię najbardziej.
Pozdrawiam. ;:3

Wandziu, - ano cztery lata czekałam na tego liliowca, niczym na piwonię... Ale przeszedł moje najśmielsze oczekiwania co do wyjątkowości i wielkości. ;:215 Pewnie kiedyś nam wszystkie zakwitną, te co za trawę robią to w końcu kiedyś też muszą.
Oj, zaniemogłam bardzo coś ostatnio na nogę, więc wyjazd do Wojsławic na liliowce nie doszedł do skutku.
Ale na pewno jeszcze nie raz tam zawitam.
A może na trawy się wybiorę? Uwielbiam takie klimaty. Tam pewnie też jest wtedy pięknie.
Pozdrawiam. ;:168


Miłej niedzieli wszystkim życzę ;:3 :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Zachwycające kwiatki Beatki ;:138 (coś mnie na rymy bierze ;:306 )
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”