Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4552
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Czy kolorowe iryski pachną? Fakt że wyglądają bajkowo :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

"oczęta" od Jadzi pokazują urodę - mówisz 3 rok? U nas w ub.r. pokazały kwiatuszka, a teraz też już kwitnie ;:333
Podlewa nam ogródek, to może zając się czym innym :wink:
Pozdrawiam.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Każdy czymś się na forum zaraża.
Ty Beatko :wit irysami.I twoje są cudne.
Ja różnymi chyba roślinami.
Róże masz pięknie już kwitnące. ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Kolkwicja ma cudne kwiaty chyba nie widziałam jej na żywo a szkoda.Brawa dla Oczątek są takie wigorne a u mnie nadal w pąkach mocno zaciśniętych .. Szwedzka królowa ma cudne kwiaty i RU się rozbujał no i oczywiście krzewuszka .Mam nadzieje Beatko że wczoraj nie było żadnych sensacji pogodowych .Jestem ostatnio jakaś osłabiona ,chyba ta pogoda tak na mnie działa a niekiedy to czuje sie jak motyl tylko skrzydeł mi brak. Podlane mamy teraz tylko zainteresować sie ślimakami i czyszczeniem rabatek bo zielsko nie odpuszcza ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

W takich iryskach, to każdy by się zakochał ;:oj A skoro mają takie falbaniaste, rozłożyste kiecki, to i nic dziwinego, że ledwo objąć je można. Lepiej nie ryzykować, bo jeszcze się im pogniotą i stracą na urodzie. Moje oczęta (również od Jadzi ;:167 ) jeszcze nie kwitną, ale mają kilka pąków, więcej niż w ubiegłym roku ;:65 Musze im zwiększyć powierzchnię do oddychania, bo przy nich ostrogowiec za bardzo się rozrósł. jak nigdy się nie siał, tak w poprzednim sezonie powstało poletko ostrogowców, ale dałam sobie z nim radę i znowu jest tylko jeden.
Może nareszcie zrobi sie cieplej, a przynajmniej to obiecują nam synoptycy. Kolkwicja pięknie kwitnie, masz prawdziwe cacuszko w ogrodzie ;:63
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ewuś / ewita44 - róże trzymają się pięknie, taka pogoda im służy. Długo utrzymują kwiat. Oby jak najdłużej były takie kwitnienia.
I wreszcie nie mam zbyt wysokich tych róż. Już nie wiedziałam co z tym robić, bo za wysokie moim zdaniem rosły.
Ostrogowce też długo kwitną, bardzo mi się podoba odcień ich czerwonych kwiatów.
Piwonie dopiero teraz są w pełni rozkwicie, a rzadko na dzisiejsze święto były płatki, zwykle już było po ich kwitnieniu w taki dzień.
A na pewno i u Ciebie szybciutko róże zaszaleją, ważne, że są super zapączkowane. ;:215


Ewelinko, no choćby nie wiem co to ja i tak mam więcej kwitnień w czerwcu niż w maju, więc czerwiec po prostu w ogrodzie kocham ;:167
Te irysy mam dopiero pierwszy raz więc nie mogę się nimi przestać zachwycać. Bardzo są efektowne jak kwitną.
Masz sporo do pracy w ogrodzie, więc nie można się dziwić iż nie zawsze jest czas na inne wątki ;:168 Odwaliliście tyle pracy przez te ostatnie miesiące, że tylko czapki z głów ;:180 U Ciebie jest pięknie! I cieszę się, że znacząco widać efekt Waszych starań i ciekawych pomysłów na ogród. ;:3


Olu / Bufo-bufo, no oczywiście, że jak tylko pierwszy irys bródkowy mi zakwitł to wsadziłam w niego nos. Pachną, delikatnie ale pachną. A ich kolorkom i falbankom nadziwić się wciąż nie mogę.

Andrzejku, no chyba jakoś tak w podobnych terminach jesteśmy obdarowywani przez Jadzię ogrodowymi cudeńkami.
Eyes for You zakwitła mi już w pierwszym roku kiedy jeszcze od ziemi nie odrosła, miała większy kwiatek niż swoją wysokość ;:167
Elżbietka Węgierska już mi kwitnie, to pierwsze jej kwiaty, chociaż ma dopiero pierwszy stopień wieku pergolowego.
Zakwitła w trzecim roku od posadzenia u mnie, a sadzona maleńka była.
Rzeczywiście, ostatnio deszczu sporo mamy, nie trzeba podlewać ogródka jak na razie. Można iść więc na grzyby ;:172

Aniu / anabuko1 - nigdy nie przypuszczałam, że zakupię irysy bródkowe. Ale takie odmiany, które mam od ubiegłego roku to po prostu mieć trzeba ;:108 To była bardzo dobra decyzja.
W sumie to nie mam żadnej rośliny, która by mi się nie podobała. Wszystkie bardzo lubię i wybaczam im, że w jeden sezon są rewelacyjne a innym troszkę słabiej się starają. Mam wielki misz-masz roślinny i kolorystyczny w ogrodzie, ale to mi odpowiada.
Szkoda, że nie wszystko chce u mnie rosnąć, a co jeszcze z miłą chęcią bym przygarnęła / np łubin itp.
Ale w sumie i tak mam już sporo różności.
Więc też należę do tej grupy wieloroślinnej ;:306

Jadziu, Twoje osłabienie niech szybko mija, niech zdrówko Ci dopisuje i świetne samopoczucie. ;:196
Oj tak, ślimaki i chwasty nie odpuszczają. Tam gdzie mogę to sypię niebieskościami, ale przy ziołach i cukinii to jak? Już dwa podchody robiłam z sadzeniem cukinii i przegrałam. Pomidorki, jarmuż, bazylia - no wszystko im bardzo smakuje.
U mnie nie było tych trąb, ale to przecież od nas nie było daleko. Zagrzmiało wtedy tylko z oddali i troszkę popadało, a o sprawie dowiedziałam się z internetu.
Ta Kolkwicja jest ładna cały sezon bo jesienią ma śliczny kolor listeczków, Długo i ślicznie kwitnie.


Tak, Iwonko1 - kolkwicja jest takim właśnie cacuszkiem w ogrodzie. A jak kwitnie to już w ogóle ;:167
Dzisiaj robiłam zdjęcie kolejnemu irysowi i musiałam mu podnieść jedną część falbanki z innego kwiatostanu to powiem Ci, że śmiało można im te falbanki dowolnie układać ;:306 Nic sobie z tego nie robią.
O tak, Oczęta z każdym rokiem mają więcej kwiatów. U mnie w tym roku zmieniły także pokrój z płożącego na peryskopowo - płożący :D Przecudna to róża. I stale chce się jej kwitnąć aż do jesieni. ;:167
Zanim Ostrogowca sadziłam to czytałam, że lubi zawładnąć rabatą, ale ścinam mu przekwitłe kwiaty i jak na razie trzyma fason, że hej. Bardzo go lubię. W tym roku dostał okrągłą podpórkę i nie trzeba go podwiązywać, nie pokłada się, trzyma pion, że hej.
Cieplej się zrobiło, to może i u Ciebie temperatury też już będą wyższe, czego życzę. ;:3


I trochę dzisiejszego ogródka w telegraficznym skrócie:

Przetaczniki zaczynają

Obrazek


Tawuła nippońska

Obrazek


Czosnek Krzysztofa. Też mam go pierwszy raz i będę dokupywać bo jest śliczny i ma taki duży kwiatostan

Obrazek


Goździki, róże, czarnuszki, kwiatostan hortensji dębolistnej, piwonie, czarny bez, itp

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beaciu, dlatego dopytuję o ten wiciokrzew, bo mma u siebie taki, ale ja chyba go kupowałam jako japoński. Jest suuuuper. U mnie obrósł cały pojemnik 1000 l na wodę i zrobił olbrzymią zielona ścianę na takiej zewnętrznej werandzie, przy wejściu do domu, tak że zrobił się cudowny, zielony i w czasie kwitnienia pachnący zakątek. U mnie uwielbiają go pszczoły oraz wpada na wyżerkę fruczak :) A jego wnętrze słyży co roku jako domek dla dwóch rodzin ptasich (rudziki i kosy, albo szpaki, bo ciągle ich mylę). ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Basieńko, możemy mieć różne te wiciokrzewy. Mój zaostrzony nie pachnie, A np japoński zimozielony pachnie i może się przebarwiać na jesień. Ten mój zaostrzony ma stale tę samą barwę liści. tylko jak jest bardzo zimno to troszkę szarzeją i się nieco skręcają. ale tylko co niektóre listeczki. Kwiaty mają bardzo podobne. Mi zależało na czymś delikatnym zimozielonym i uznałam, że ów wiciokrzew będzie idealny i tak jest ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Dobrze Beatko ze trąba ominęła Twoje królestwo ;:168 szkoda byłoby roślin i nie tylko . Piwonie cudnie kwitną, to samo róże pogoda im na razie sprzyja i możemy się nimi nacieszyć .Niestety niektóre maja płatki jakby pergaminowe i w sekundzie przemakają jak mój Jacques Cartier .Oby nie było w przyszłym tygodniu takiej spiekoty jak zapowiadają ,bo wtedy nie nacieszymy się kwiatami . Moje czarnuszki czekają na wysianie, a myślałam ze same to zrobią ;:306 Super fotka goździkowego pąka ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, też mi się spodobał pąk tego goździka i dlatego go uwieczniłam.
A wiesz, że biała czarnuszka ta jadalna mi nie wyszła?
Bo ta kolorowa to już sama się obsługuje, nie muszę o niej pamiętać, jest z roku na rok. Wysiewam ją jedynie w nowych miejscach jak sobie ją gdzieś jeszcze upatrzę, że będzie pasować.
Lubię czarnuszkę i w ogrodzie i np. z białym serem lub dodaję ją jak piekę chleb.
Na razie nie widzę różowej ale na pewno i ona się pojawi, jak co roku.
U mnie to nawet na asfalcie się wysiewa, podobnie jak konwalia. ;:306 Solitery :;230
Powiem Ci, że w ogóle nawet nie pomyślałam o roślinach, tylko o domu by było wszystko ok przy takich niesamowitych w skutkach nawałnicach i wiatrach. Przecież fruwało tam to i owo.
Muszę zerknąć jaką pogodę zapowiadają. Na razie nie patrzyłam gdyż nic nie planuję, więc teraz żyję dniem dzisiejszym ciesząc się z każdej wolnej chwili i w sumie z dość fajnej pogody ;:215
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4552
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

O tak, czosnek Krzysztofa jest jednym z ładniejszych ;:108 i do tego jest nie za wysoki i nie za niski. Chyba na jesieni trzeba będzie się za nim znowu rozejrzeć :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Bogaty, bogaty i różnorodny masz ten swój ogród.
Czosnki piękne.
To przetaczniki już ci kwitną ??
Tawuła nippońska elegancka. ;:333
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

A ja właśnie mam problem ze znalezieniem miejsca dla czosków Krzysztofa, wszystko przez ich te ogromne kuleObrazek Gdyby były wyższe, to nie byłoby problemu, ale w parterze nigdzie mi się nie mieści. Już kolejny raz zmieniłam im miejsce i znowu wyobraźnia mi nie zapracowała ;:306
Tego srebrnego przetacznika mam i ja, ale w tamtym roku tak hojną ręką go rozdawałam, że ostał mi się ledwo maleńki kawałeczek. Już myślałam, że się nie pokaże, ale na sczęście jest :heja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”