Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Lucynko, odpoczywałam w święta za Ciebie!
Też coś tak czuję, że wiosna o nas pamięta, żeby przyjść na czas. ;:108
U Ciebie ten czas jest jeszcze krótszy bo sporo nasion wysiewasz i bardzo szybko zaczynasz "sezon" ;:215
Ja dopiero od marca sieję, ale o kobei pamiętam, żeby ją w lutym już wcisnąć w ziemię.
Wszystkiego dobrego noworocznego odwzajemniam, i życzę by się realizowały Twoje marzenia! ;:196

Jadzinko - ten sklep jest na pewno w Katowicach.
Poniżej dzisiejsza fotka z tą wyrywną piwonią.
No i oczywiście m.in. fotka Twoich ślicznosci frywolitkowych ;:215
Bardzo udanego kolejnego roku Ci życzę ;:196

Obrazek

Obrazek


Ewuniu - mi też święta przeleciały, zresztą cały ten rok mi przeleciał niesamowicie szybko.
Ale to był dobry dla mnie rok i równie dobrego Tobie życzę, oczywiście jeszcze lepszy może być! ;:196
Wszystkiego najlepszego!

Iwonko - nie miej wyrzutów sumienia, że nie bywasz na działce w takim okresie zimowym. Ja mam ogród pod nosem, ale nie jestem w stanie widzieć w ciągu tygodnia co tam słychać. Już się nie mogę doczekać kiedy dnia przybędzie bym mogła zerknąć na roślinki nie tylko w weekendy.
U nas dopiero za kilka dni ma być mrozik, ale bardzo lekki, więc na razie rzeczywiście o rośliny nie ma się co martwić. Tym bardziej, że ostatnio bardzo deszczowo bywało, więc i wody rośliny mają pod dostatkiem.
Również wszystkiego dobrego w Nowym Roku Ci życzę i troszkę więcej wolnego na odpoczynek (wiadomo, że czynny odpoczynek w ogrodzie jest doskonały ;:172 ).


Marysiu, na razie zdjęcia nie są dobre, bo dopiero testuję nowy telefon i jeszcze nie znalazłam trybu nocnego. Ale oczywiście pobróbuję na innych nocnych ustawieniach pstryknąć jakąś fotkę.
Również wszystkiego dobrego życzę w nafchodzącym Nowym Roku. ;:196

Te gwiazdeczki wolno sobie chodzą po ścianie:

Obrazek

No i cudne, wciąż kwitnące pelargonie od Ciebie

Obrazek


Basiu - no ja też nawet do tej pory się uśmiecham jak sobie przypomnę tę sytuację w kotem i pieprzem. Ale spróbuję na nornice to też wykorzystać, najwyżej będę miała dwie anegdoty jak to sobie nie poradziłam z kotem czy nornicami ... ;:306
Domek nie ruszony, przemilczam sprawę - na pewno by były fotki, więc nic Ci nie umkęło. niestety....
Mam nadzieję, że ten nowy karmnik się szybko zaadoptuje...
Wszystkiego najlepszego! ;:196


Eluś - a może Thereska Bugnet i w kolejną wiosnę zakwitnie tak szybko jak w minioną? :tan
Karmnik w ogrodzie musi być ;:215 Oczywiście systematycznie uzupełniany zimą.
Zobacz jak mi wytrzelił ten Amarylis. Chyba nie ma już teraz szans na kwiaty. Ale może w następnej odslonie - tak, oby.

Obrazek


Paula - prognozuje się w moim rejonie, że do 20 stycznia nadal ma być dość ciepło, tylko kilka stopni mrozu - jak już. Czyli jak na razie zapowiada się bardzo łagodna zima. Śnieg jakiś jest przewidziany, a i owszem.
Wytrzymałam przez święta z tymi chryzantemami, ale po Nowym Roku zaraz je zamówię.
Również serdeczności noworoczne przesyłam ;:196

Obrazek


Ed - to one zaczęły! ;:306 Te pierzaste kumple wyszły do mnei z inicjatywą współpracy. ;:215
Jak tylko skosiłam trawę to się pojawiały w niesamowitych ilościach by wydziobywać co dla nich najlepsze. No nie mogłam być na to zimą obojętna i karmnik od razu się pojawił. Ten nowy jest drugim karmnikiem. No i oczywiście mam lilka krzewów ze smakołykami dla ptaków.
Wszystkiego dobrego na Nowy Rok!



I kilka dzisiejszych fotek z ogrodu:


Skimmia cała w pąkach

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jodła koreańska specjalnie zakupiona na te święta ;:167

Obrazek


Wszystkiego dobrego! :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękna ta jodła ;:167 wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;:168
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Urocza jodełka! Ona ma korzeń?
Widzę, że wyglądasz nosków roślin? Sporo ich teraz... u mnie krokusy w ub. tygodniu widziałam, ale u nich to normalne... gorzej, ze niektóre róże mają noski na zewnątrz... to mnie strasznie martwi. ;:222
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj :) Możliwe że hippeatrum jeszcze zakwitnie, miałam podobny przypadek wiosną.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko kogo tak opatuliłaś czyżby hortensję .Śliczne widoczki wianuszek też pomysłowo udekorowany zresztą masz talent ;:180 Jodełka super wkomponowała się w otoczenie. Mogę napisać Ci na pociesznie ,ze mój domowy Amarylis też tylko liściasty, a kwiatów zero juz od paru latek ;:174 .Muszę postąpić tak jak pisze Elusia może wtedy zatrybi .Masz Beatko chociaż trochę kolorów w ogródku, a u mnie tylko wszechobecna zieleń i szarość zaschniętych badyli ;:174 .Do Siego Roku ;:196 Ojjj szalona piwonia swoim majówkom jeszcze sie nie przyglądałam
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko dziękuję za gwiazdeczki! ;:196 a pelaśka niemożliwa :;230 Moje mają mało światła to takie mizeroty ale odżyją jak przyjdzie wiosna :D Śliczna ta jodła! czy będzie posadzona do gruntu? jak tak to życzę żeby się przyjęła ;:215 Co opatulasz tą agrowłókniną? nie używałam jej nigdy, a jest pewnie cieplejsza od białej agrowłókniny?
Czy Tobie wilczomlecz groszkowy wydał kiedyś nasiona, bo u mnie raz nawet zimę przetrwał w tunelu, ale na wiosnę padł ;:223
Piszesz że zdjęcia nie są dobre, a mnie się podobają...jakby specjalnie zamglone ;:215
Dobrej zabawy w jutrzejszym dniu ;:168
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

gdybyś nie załączyła fotek wianuszka i jodły, ogródek wygląda jak na przedwiośniu. Niektóre rośliny w ogóle nie wyglądają jak w zimie. Dzisiaj odwiedziłam działeczkę pod pretekstem zerwania jarmużu (choć marny coś w tym roku), a przy okazji zrobiłam mały rekonesans i :
-róże tylko częściowo zrzuciły liście,
- tu i ówdzie widać wykukujące floksy
- chryzantemy (te przy ziemi) mają zdrowe listki i rosną
i pewnie gdzieś jeszcze zauważyłabym wybryk natury, ale musiałam szybko uciekać, deszcz popsuł mi "wycieczkę" :(
Zima na razie łaskawa, oby tak dalej :D
Miłego jutrsejszego dnia

:wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj :wit . Cudna ta jodełka i fajnie wygląda z białą konewką ;:138 . Zimy jak na razie jakby nie widać ;:218 . Czekamy na wiosnę :lol: . Życzę Tobie wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;:196 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko :) wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
Jodełka super ;:215 ale mnie najbardziej spodobał się karmnik :) bo taki pojemny się wydaje i nie trzeba go chyba zbyt często napełniać :) taki by się mnie przydał hihi :)
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko wszystkiego najlepszego z tym Nowym Rokiem - zdrowia i spokoju, a w ogrodzie samych ponadprzecietnych kwitnien.
Super karmnik. Takie iluminacje są u nas na budynku Urzędu Miasta oraz na jednej ze ścian centrum handlowego. Muszę przyznać, że ma to swój klimacik.
Tymi nornicami u Ciebie naprawdę się zmartwilam, mam tylko nadzieję, że jednak nie stracisz wszystkich lilijek.
Pozdrawiam serdecznie ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Natalko - pojechałam po małą jodłę 40-50 cm, a kupiłam taką, ok 1 metra. Kupiłam najmniejszą jaka wtedy była.
Pięknie się prezentowały w szkółce tak jedna przy drugiej.
Sporo ostatnio poczytałam o gorczycy, jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.
Również wspaniałego i szczęśliwego kolejnego roku Ci życzę. ;:196

Basieńko - tak, jodłę kupiłam w donicy. Jeśli przetrzyma zimę to ją wkopię w ogrodzie, oczywiście. Niesttey nie było wtedy jodły koreańskiej z tymi powykręcanymi igłami. Ale za kształt tej, którą kupiłam i tak jestem zadowolona z zakupu, śliczna jest.
Och, tak sobie czasami przejdę w ogrodzie i zerkam co tam nowego. Ale nie wyglądam jeszcze roślinek, jeszcze ze trzy miesiące dam im spokój. Potem faktycznie - wyglądam nosków host aby wiedzieć kiedy wiosna przyjdzie.
A tę piwonię to tak przypadkowo zauważyłam i bardzo mnie zaskoczyła.
Spróbuję Cię pocieszyć, rośliny wiedzą co i jak - jak im będzie źle to same się zatroszczą o schowanie, jeśli mają noski nad powierzchnią to widocznie tak wolą. Ja się też ostatnio zmartwiłam Serduszką, bo tak tak mi zaczęła szaleć w grudniu, że się pchać zaczęła w górę. Ale mnie Jadzia uspokoiła.
Ja nie podsypuję wtedy roślin, zostawiam je tak na wierzchu jak chcą. No chyba, że wykopie je i położy nornica - to wtedy czym prędzej je wkopuję i zabezpieczam.
Z różami to inna bajka, ale przynajmniej mamy pewność, że to co zakopczykowane to przetrwa ;:108
Wszystkiego dobrego! ;:196

Bufo-bufo - niechajże Cię mocno i serdecznie uściskam! ;:168
Moje Hippeastrum Cię posłuchało i wypuściło pąk kwiatowy! Dziękuję za wsparcie! Pomogło! ;:180 Niesamowite!
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;:3


Jadzinko - hortensję ogrodową też tak opatuliłam, ale bez kopczyka. Natomiast na zdjęciu w tej sukni jest róża Madame Anisette. To jest delikatna siatka, rośliny mają przewiew.
Widzisz, ja się od razu Eli pytałam jak postępować z Hippeastrum i poskutkowało. A teraz wsparła mnie Bufo-bufo i uda mi się chyba też w kolejnym roku doczekać kwiatów, na razie jest pąk, ale jest!
Również wszystkiego dobrego noworocznego dla Ciebie, kochana. ;:196

Maryś / Maska - pelargonie przecież mam z dobrego domu, więc muszą być super i są!
Jodłę kupiłam z myślą o świętach ale jak tylko przetrzyma zimę to oczywiście, że ją posadzę kiedyś do gruntu. Pewnie bez tasaka się nie obejdzie bo tak mocno ma przerośniętą bryłę korzeniową. Ale śliczna jest, to fakt.
Tą siatką mam opatulonych tylko kilka róż i jedną hortensję ogrodową. Ona jest chyba mniej ogrzewająca niż ta biała włóknina, ale w siatce rośliny mają przepływ powietrza. Tak jak wceśniej pisałam - to pierwsza próba z tą siatką, ale jakoś mnie ten sposób od razu przekonał, więc go zastosowałam. Na efekty muszę poczekać. Będę miała porównanie, bo w ubeigłym roku miałam tę białą,
Na razie jest mnóstwo śniegu więc jest rewelacyjnie dla roślin! ;:215
Na wilczomlecz groszkowy zdecydowałam się dopiero w tantym roku, z racji tych nornic.
Wcześniej go nie chciałam, że się ..... wysiewa. Na razie mam młodą roślinę więc nie wiem jak to u mnie z nim będzie, nasion jeszcze nie miał. Ten wilczomlecz jest zimozielony, więc spokojnie go możesz mieć na rabacie.
U sąsiada się wysiewa.
No właśnie, ten aparat zdjęcia światła robi mi na razie zamglone, w trybie nocnym także.
Oj, świetnie się bawiłam w Sylwestra - do 15tej w pracy ;:306
Mam nadzieję, że Ty spędziłaś ten czas miło.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! ;:196

Paulinko - jak wiesz, starłam się wprowadzić do ogrodu i te rośliny, które teraz zimą wyglądają wyjątkowo ładnie.
U mnie śniegu mnóstwo! A jak u Ciebie ze śniegiem?
Z tego co piszesz to Twoja działeczka ma się bardzo dobrze, wszystko jak należy.
Ja też zamierzam siać w tym roku jarmuż, w ubiegłym roku zrobiłam sobie z nim przerwę.
Pierwszy raz w tym roku nie okryłam żadnych chryzantem - zobaczymy co dla nich lepsze. Może w ubiegłym roku miialy trochę za ciepło, a finał znasz ;:108
Ja w Sylwestra w ogóle nie czułam tego balowego klimatu, bo pracowałam, dopiero przed 17tą byłam w domu... Plusem było to, że zdecydowanie bardzo szybko mi przeleciało do północy ;:306 ;:215
Mam nadzieję, że Ty troszkę uszczknęłaś dobrej sylwestrowej zabawy.
Jeszcze raz dziękuję za śliczne gwiazdki ;:196
Wszystkiego dobrego! ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ewelinko - dzięki za jodełkę ;:168 Aż zachwytu nie mogłam wyjść jak pojechałam po nią do szkółki i tam takich setki - każda jedna taka śliczniusia ;:167 Niesamowity, cudny widok. Oby jak najwięcej z nich przetrwało w ogrodach kolejne lata.
Konewki nie ruszałam z racji, że to przy studni. Miałam ją przełozyć na ten czas ale w sumie ją zostawiłam jakby kto potrzebował zimą podlać te jodłę ;:306 Wstawiłam do niej tylko gałązki derenia rozłogowego.
Oj, czekamy na wiosnę, czekamy!
Również wszytskiego dobrego w Nowym Roku, dla Ciebie i Najbliższych ;:196

Mariuszku - to nic tylko kupuj taki karmniczek, cena też jest ok ;:215
Ja właśnie głównie dlatego go mam aby zbyt często nie trezba było go uzupełniać. Z tamtego drewnianego znika mi wszytsko w jeden dzień ;:108 A w tym starcza na dłużej.
Jodełka troszkę inna niż chciałam bo chciałam tę z pokręconymi igłami, ale może ta będzie miała szybko szyszki bo już duża jest. :?:
Również wszysskiego dobrego życzę, realizacji planów i zamierzeń, nie tylko ogrodowych.

Beatko - wzajemnie - szczęśliwego i wspaniałego kolejnego roku! ;:196
No na razie włączam codziennie te gwiazdki, nadal cieszą. A takie niby nic. Szczególnie teraz fajnie wyglądają jak jest tak dużo śniegu.
A karmnik - oby służył ptakom ;:215
Z nornicami to nigdy nic nie wiadomo w co uderzą. Ostatnio położyły mi Gaurę i całą dużą hortensję Vanilie Fraise. Było jeszcze bezśnieżnie więc wkopałam co zostało w ziemię, może się przyjmie. A co z liliami to nie wiadomo, wiosną się okaże czy były tylko jednoroczne nawet te w dużych donicach.
Pozdrawiam również ;:168


Wszystkiego najlepszego na ten Nowy Rok! :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Brawa Beaciu dla pąka Hippeastrum może i mój raczy pokazać pąka bo na razie dbam oby listki były zielone i podlewam nawozem .Może zbyt późno, ale wiosną dałam mu pod korzenie końskiego granulatu ,więc myślałam ,że wystarczy.Nie wiedziałam ,że to taki żarłok ;:202 No cóż pożyjemy- zobaczymy .Kurcze co to za żarłoki te nornice ;:202 u mnie w kompostowniku zaś buszują myszy aż zwątpiłam jak go dzisiaj otwarłam .Oby przychówku mi nie narobili :wink: Udanego tygodnia Beatko ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”