Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Basiu, no tym razem już sezon targowy też jest rozpoczety. Wczoraj już sporo osób stało z kwiatami i sadzonkami warzyw.
Zawsze starałam się mieć bratki jakoś tak kolorystycznie dobrane ale w tym roku postawiłam na miszmasz kolorystyczny.
Jeszcze nie posadzone :oops: , jejku - dlaczego weekend jest taki krótki ;:223
Wreszcie cudne słoneczko i cieplutka niedziela.
Pszczól na kotkach wierzby zatrzęsienie, gwarno aż miło. I motyle też już odwiedzają, No pięknie dzisiaj jest. ;:3


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bez koralowy
Obrazek

Żagwin
Obrazek



Obrazek

Obrazek

Wrzośćce ;:167

Obrazek



Natalko - no właśnie. ;:196 Tylko zapominają ją zamówić... Wiec wolałam się Ciebie spytać czy dobrze, że drążę ten temat gorczycy w sklepie ogrodniczym ;:306

Miłego tygodnia Wam życzę :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko pogoda wreszcie się udała i z pewnością spędziłaś ten dzionek na ogródku ,ja tylko na chwilkę zajrzałam ,żeby zrobić parę fotek . Wiosenka śliczna i kolorowa za sprawą kwiecia różnego,a bratki w cudnych kolorach.U Ciebie Żagwin już kwitnie mój dalej w pąkach ale za chwilkę zakwitnie Głodek a ma tyle pączusiów Żagwin również ;:167 Wierzba ma cudne te kotki zreszta calutki rok jest cudna ;:167 Życzę Ci jeszcze mile spędzonej niedzieli ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Komu pogoda się udała, to się cieszy. U mnie też miało być słońce, a było jak zwykle. Tylko padało trochę mniej, ale to szczegół.
Ale chociaż Tobie weekend się udał :tan Bratki cudne, ten czerwony (bordowy?) po prostu cudny ;:63 Poprosiłam eMa, żeby kupił mi bratki i kupił same bladawce. I teraz muszę się nimi zachwycać ;:306
Fajne ma obrzeża przekwitająca wierzba. Kotki ciągle się stroją, nie widzą upływającego czasu. Ale wiosnę masz już bujną, na takie widoki czekam ;:65
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Tak, Jadziu - wreszcie można było dzisiaj naładować akumulatorki w ogrodzie. No i przede wszystkim nacieszyć się nim z bliska.
Oczywiscie, że zrobiłam fotkę wawrzynkowi, tylko nie wiem czemu się tu jeszcze nie pojawił... ;:196

Obrazek

A tu jest jeden z tym moich starszych wrzośćców - tylko nie wiem czemu wciąż są tak mało fotogeniczne. Na rabacie się prezentują rewelacyjnie, stokroć razy lepiej niż na fotce. No i pięknie teraz kwitną, przeziowały bez przykrycia.

Obrazek


Iwonko1 - u nas też nie zapowiadano aż tak bardzo słonecznego dnia. Mialo oczywiście być bardzo ciepło ale słoneczko od czasu do czasu - a ono dzisiaj przygrzewało po prostu rewelacyjnie.
Najwyżej sobie dokupisz jakieś kolorowe braciszki i będzie ślicznie.
Tak, ten bordowy i biało bordowy są niesamowite.
Ale i tak pierwszy raz mam tak późno bratki, o dwa tygodnie później niż zwykle, taka była pogoda....
Myślałam sobie dzisiaj o Tobie jak pstrykałam tej wierzbie zdjątka - było tak gwarno i rojno od pszczół, ze coś nie do opisania jak na polowę marca ;:167
Udanego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko niektóre roślinki są ładniejsze na fotkach niż w realu i odwrotnie .Jedno z jajec jest śliczne, ale na fotkach wygląda przeciętnie .Wrzosiec fajnie wyszedł na fotce, to samo gałązka wawrzynka nie marudź ;:196 No i wreszcie doczekałaś sie jego kwiatów ile to trwało 2- 3-lata czy dłużej
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

miło czytać o pięknej pogodzie, która zagościła u ciebie dzisiaj. U nas też pojawiło się słoneczko, ale tylko na część dnia. Niestety nadal mocno wiało.
Kupiłaś śliczne bratki. I mieszane ładnie się prezentują. Też wczoraj posadziłam bratki- i też po raz pierwszy wymieszałam kolory :D Ciekawy u ciebie ten biały z różem / bordo. Takiego jeszcze nie widziałam. U nas jakoś na razie mały wybór- tylko w jednym sklepie. A na targu jeszcze nie stoją. Dziwne :shock:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko czekałam na zdjęcia i doczekałam się ;:167 Cudowne kotki! i białe wilczełyko, u mnie miało być jedno białe jedno różowe i obydwa są różowe :D Na targ dzisiaj nie pojechałam...celowo, wiedziałam, że będę kwiatki a u mnie w prognozie jakieś minusy nocą, no to poczekam :wink:
Pszczoły wczoraj dostały szału, jeszcze nigdy nie widziałam takiego ruchu w kwiatkach...a może widziałam tylko zapomniałam, a bardzo na taki widok czekałam! Dobrego tygodnia i niech weekendy będą dłuższe ;:196

p.s. bez koralowy ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko dobrze że i u ciebie zaświeciło ;:3 Wawrzynek prezentuje się pięknie... Wierzbą się jeszcze naciesz nim zagrozisz jej sekatorem ;:306 (mnie się nie spieszy... patyczki wierzbowe ukorzeniają się super o dowolnej porze).
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko widzę, że kolorowa wiosna i Ciebie nie ominęła. :lol:
Takie kolory, że aż miło. ;:oj
Za niedługo staniemy przed różami i będziemy je obcinać. :wink:
Wszystkiego dobrego i udanego sezonu życzę. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękny ten biały wawrzynek.
I tak wcześnie kwitnie
;:215
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko :wit , prześliczny wawrzynek, doniczkowce też piękne, cieszą oczy o tej porze roku i koloru daja dużo ;:215 , no a te kotki wierzbowe jak malowane ;:215
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękny wrzosiec, u mnie ma tylko troszkę kwiatów na krańcach. Bratki zawsze wyglądają ładnie, może takie kolorowe są najciekawsze. I w rejonie gdzie mieszkam była ładna sobota, tyle że ja chora jestem :cry: wyszłam tylko na 15 minut troszkę popracować w ogrodzie, bo naprawdę ciężko było wytrzymać w domu.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu - no tylko podkreślam, ze wrzośce teraz są po prostu prześliczne ;:167 Ma zieloniuskie gałązeczki a nie takie popielate jak na fotce ;:108
Wawrzynek zakwitł mi w trzecim roku od momentu kiedy go od Ciebie dostałam. ;:196
Nadal pięknie kwitnie, jestem zaskoczona, że potrafi aż tak długo utrzymywać piękne kwiaty.

Paulinko - te bratki biało bordowe są u nas dopiero drugi sezon. Na targu już szaleństwo kwiatowe, więc pewnie i u Ciebie szybko sprzedający się pojawią i to pewnie od razu z niesamowitą ofertą kwiatową.
Ja te bratki dopiero dzisiaj posadziłam do większych donic. Na szczęście i dzisiaj była ładna pogoda.
Pozdrawiam. ;:168


Marysiu - no chyba rzeczywiście bez koralowy to jest to! Nie mam wprawdzie tak wielkiego okazu jak Ty ale i nawet ten mój mnie zachwyca. I teraz, i potem jak już jest obwieszony koralami. ;:167
To są pierwsze kwiaty tego mojego Jadzinowego wawrzynka - więc radość wielka, bo czekałam na nie trzy lata.
Pszczoły też u mnie szalały przy wierzbie. Jak nigdy dotąd o tej porze, więc pewnie Ci się nie zdawało - takie są w tym roku chętne do działania, nawet wczesną wiosną.
Och nie, och nie - niech teraz te moje weekendy dość szybko mijają, ale po świętach niech będa jak najdłuższe, Bo na razie to pracuję w każdy weekend ;:oj Święta przybywajcie! ;:168

Ewuniu - to pszczółki zadecydują keidy będę mogła ciąć tę wierzbę. Bo na razie to cały czas pracują przy niej do upadłego.


Eluś - a ja mam teraz dylemat z różami - niektórych to by wcale przycinać nie trzeba było gdyby nie trzeba było ;:306
Ale, że trzeba to zrobić dla pięknych kwiatów - to ciąć trzeba. ;:108
Tak samo mam z Budleją - jejku - jak pięknie przezimowała. ;:167
Również wspaniałego sezonu życzę. ;:168


Aniu / anabuko1 - wawrzynka dostałam od Jadzi. Ma bardzo ładne kwiaty, choć wydawałoby się, że są dość niepozorne. ale jak się bliżej przyjrzy to są cudne. Trochę czekałam by zakwitł, ale warto było ;:167


Iwonko0042 - zdecydowanie jest tak jak piszesz. Do tego jeszcze obecnie kwitnące wrzośćce i tulipany botaniczne - no radość wielka!


Olu - ja na razie tych wrzośćców jeszcze nie przycinałam. I nie wiem czy w przyszlym roku też będą tak pięknie kwitły jak teraz, bo pewnie troszkę po kwitnieniu by przyciąć je trzeba było. Zasilam je tylko kawą - widocznie bardzo im to pasuje.
Czasami dobry i ten kwadrans pracy w ogródku. Ja też czasami tylko na chwilkę wskakuję by coś zrobić w ogrodzie - ale zawsze to już troszkę do przodu w tych pracach.
No to zdrówka życzę ;:168
A wysiałam nie za wiele bo mam tylko 164 stanowiska w kuwetach.
Wczoraj posiałam więc to co najpilniejsze: aksamitki, pomidorki koktailowe, szałwię trójbarwną, dwie odmiany bazylii, Cleome, małe cynie, limonium. Reszta pójdzie rzutem do doniczek, i potem do pikowania. No i jeszcze troszkę mam do siania wprost do gruntu, ale na to jeszcze jest czas.
Miłego tygodnia :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”