Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, no u mnie zdecydowanie lepiej rosną te maleństwa na byle jakim i skąpym podłożu niż na rabatach - stąd te pomysły by te rojniki i rozchodniki wszędzie wpychać.
Ależ mnie zmartwiłaś z tym płotem, czy to ten płot z budleją i Thereską Bugnet? ;:202
Pipi dla Ciebie zaklepana, jest rewelacyjna na rabacie! Zamówię więc dwie. Jest bardziej ruda niż pomarańczowa, daje świetną plamę na rabacie. I ta rzeczywiście nie rośnie wysoka, więc super.

Marysiu - no właśnie się zdecydowałam na te chryzantemy, ale być może nawet te zimujące będę musiała potraktować czasami jako jednoroczne - nie ma reguły i liczę się z tym.
Ta na obu fotkach to tak jak piszesz ;:215 , to jest Pipi - wstawiłam te fotki dla porównania z jeszcze inną chryzantemą, która chryzantemą Pipi być chciała a nią nie jest. Rozmawiałyśmy o niej z Jadzią, dlatego wkleiłam dla Jadzi stare zdjecia porównawcze.
Altanka już deski ma :;230 , wprawdzie w poziomie bo są malowane, ale są już w ogrodzie, wow! ;:306
Na chryzantemy - zawsze się znajdzie miejsce, są wyjątkowe jesienią. No namawiam Cię, namawiam ;:168


Lucynko - no bez takiego domku na kosiarkę i doniczki ani rusz jeśli się nie ma jakiegoś pomieszczenia na te cele w domu.
W ogóle się nie nastawiam co bym chciała mieć, żebym nie była zawiedziona. Ja się nie martwię za wczasu, bo jakby co to zawsze można domek obsadzić roślinami - więc luzik ;:172 I to już zapowiedziałam, gdyby gdyby.... Na razie nie ma do mnie żadnych pytań, więc stawiam na to, że chłopaki wiedzą co robią.
W moim przypadku to cztery ścianki i daszek wystarczą, bo tak jak pisałam - tam tylko kosiarka, rowery idą i jakieś donice, gł. na zimę. Bo to, że kocio będzie tam miała świetne lokum to wiem na pewno, bo byłam przy tym jak jej to obiecano ;:215
Ty masz w domku okienka, ja się nawet o nie nie dopytuję... nie mam zielonego pojęcia czy będzie chociaż jedno, czy nie.
Koncepcja całości jest jedynie u chłopaków w głowie.... ;:108 Zobaczymy.
Dziękuję, że i Ty trzymasz kciuki za powodzenie w tym przedsięwzięciu ;:196


Tamaryszek jesienią (z lewej)

Obrazek


Tamaryszek w pełmi kwitnienia ;:167

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Dzięki dobremu ;:167 , będą teraz super fotki, a i Ty będziesz zadowolona. Do tego jeszcze nowy domek, no po prostu pełnia szczęścia :heja
Pipi śliczna, ma taki energetyczny kolorek ;:63 Zresztą nie tylko ona. Masz jednak zupełnie inny klimat, u mnie już szarość zdominowała ogród, a dalii nie ma już dawno.
Na pobyt na działce wieczorem nie ma szans, musiałabym później wracać przez czarny las rowerem. A tam jest ciemno jak w...(dopowiedz sobie, proszę ;:306 ), nie ma domów, latarni, niczego. Niestety nie namówisz mnie na to, to byłby samobójstwo, a mnie życie miłe. Może kiedyś namówię eMa, ale też wątpię, bo już dawno przestałam go do tego namawiać. Po prostu nie ma wyjścia z sytuacji ;:185
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Iwonko, no dopowiedziałam sobie, dopowiedziałam ;:306
No pewnie, że nie ma co kusić złego losu! Pewnie teraz jesienią taka gra nie warta świeczki.
Szybko będzie wiosna i się na nowo działeczka zacznie. ;:215
Tak, tu gdzie mieszkam w sumie jest dosyć ciepło, koleżanki z pracy (odległość między nami to tylko ok 20 km) też już pochowały dawno ścięte dalie i fuksje, a u mnie jest cieplej - dalie i fuksje szaleją jakby dopiero lipiec był. Różnica w kwitnieniu mimo tak małej odległości to ok 3-4 tygodnie, zawsze im mówię co zaraz zakwitnie ;:306 ( bo sporą ilością roślin wymieniłyśmy się między sobą).
Aż żal będzie ścinać te kwiaty dalii, ale za kilka dni trzeba będzie - zimno gdzieś za rogiem pewnie już na nas spogląda.
Kochana - to dwa serduszka fotograficzne są, jedno znasz doskonale ;:180 ;:167 ;:167
Jeszcze raz dziękuję za przepis ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko przydałoby się okienko w domku, bo pewnie światła nie będzie? Można nawet wyciąć otwór i wprawić samą szybę tzn takie okno nie otwierane, żeby tylko było w środku jasno :D
Chryzantemy są teraz ozdobą w ogrodzie, a ładnych parę lat broniłam się przed nimi :oops:
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Zobaczymy Marysiu czy będzie panienka z okienka ;:306
No ja też nie sądziłam, że mnie aż tak wciągną i róże i chryzantemy ;:215
Bardzo smaczna jest ta kapusta, której przysłałaś mi nasiona, super!
Jeszcze kilka dni takiej cudnej pogody, na spokojnie wszystko zdążę zrobić przed zimą.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko u mnie wysiała się cała grządka, ale nawet do rosołu ją używam zamiast włoskiej. No i krótki jest czas kiedy jej nie ma, bo nawet spod śniegu ją zbierałam :D Już nie wspomnę że może nawet za ozdobna uchodzić ;:306 Słoneczka życzę ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Marysiu - a właśnie przekazałam dzisiaj informację mojej sąsiadce, że tę kapustę nawet spod śniegu można rwać ;:215 Świetna wiadomość.
Być może wywalczyłam dzisiaj choć jedno maleńkie okienko w domku. ;:oj Ojku - mi nawet do głowy by nie przyszło, że może być domek bez okienka, a jednak ;:306
Lucynko, Marysiu - dziękuję Wam za czujność w tym temacie, bo to dzięki Wam zaczęła się rozmowa o okienkach z "budowniczymi". ;:196 ;:196 No i pomysł na miejsce dla kota też im przekazałam. Może skorzyatają. Pogoda u mnie nadal piękna, więc jeszcze w poniedziałek może coś się podzieje w ogrodzie z roślinami.
Miłego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękne święto, piękna pogoda ;:215 ;:80

Paula, obiecałam dzisiejsze fotki dalii i dzwonu.
Było słonecznie więc zdjęcia dalii od Ciebie są ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zaczęłam się już bawić z ozdobami świątecznymi i tak powstają np dzwony

Zalanie formy
(dostałam taką czekoladę w ubiegłym roku, i od razu wiedziałam jak wykorzystać jej opakowanie na następne święta)

Obrazek


Odlewy dzwonu z gipsu czekają na pomalowanie i dekorowanie

Obrazek


I jeszcze kilka fotek z dzisiejszego dnia

Lewizja

Obrazek


Owoce róży okrywowej Snow Star

Obrazek



Wielkokwiatowe róże tegoroczną jesień traktują jak lato ;:167

Obrazek


Miłego dalszego świętowania ;:3
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

ślicznie kwitną ci jeszcze dalie. Żal będzie je wykopać. U mnie ta fioletowa też się ładnie trzyma :D
Zaczęłaś już przygotowania do Świąt, rzeczywiście warto pomysleć wcześniej, by zdążyć na czas. A u ciebie w pracy sezon przedświąteczny jest na pewno bardzo męczący.
Miłego poniedziałku, wykorzystaj wolny dzień.

:wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Oj, wykorzystałam to wolne, Paula - wykorzystałam do ostatka. Do ostatka i dnia i sił ;:306
Wszystkie rośliny już ogarnięte wniesione na ganeczek, tylko jeszcze trzy dalie czekają na weekend. A tak to gotowe do zimy, Oczywiście oprócz kopczykowania, bo na to jeszcze nie pora.
Fajnie, że to wolne z tak piękną pogodą się zgrało ;:215
Mam nadzieję, że i Ty zażyłaś troszkę relaksu. ;:3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko czyli świętowanie pracą jak zwykle zwyciężyło :D Ja też świętowałam podobnie, bo jutro ekipa zaczyna prace. Myślę że prace potrwają parę dni i wtedy zajmę się roślinami :D A jak nastanie mróz to zajmę się sprzątaniem i kosmetyką :D
Dalie prześlicznie kwitną, a dzwonki ozdobią pewnie domek :?: Dobrze to sobie wymyśliłaś ;:63 Lewizje idą do domu czy będą zadołowane? Oby prognozy się przesunęły ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Marysiu, no raczej prognoza stanęła w miejscu, jak wcześniej zapowiadano tak i teraz - od jutrzejszej nocy na minusie ma być.
Tak, dzwonki do domu i dla znajomych są przeznaczone. Właśnie kompletuję ozdoby do nich.
Lewizje zimują na ganeczku. Długo jeszcze będą kwitły. To będzie ich u mnie trzeci sezon. ;:167
Samej pracy przed zimą mam może jeszcze z jeden dzień w ogrodzie. Mam nadzieję, że się szybko uwinę z tym kopczykowaniem i okrywaniem. Oby.
;:3 ;:3 ;:3

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Lewizje? :roll: Teraz? :shock:
Dalie piękne ;:215 , aż żal się z nimi rozstać ;:174 , ale i tak tegoroczna jesień bardzo dla nich łaskawa. ;:138
Fantastyczny pomysł z tymi dzwonami, Beatko! ;:63 ;:63 ;:63 Obdarowani będą zachwyceni. :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”