Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witak Beatko :wit . Wierzba z różowymi baziami mnie rozwaliła ;:oj . Wow, szaleństwo ! Wiosna budzi się do życia ;:138 . Niedługo zacznie się prawdziwa przyjemność pracy w ogrodzie , już nie mogę się doczekać ;:138 . Udanego wyjazdu ;:196 .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko miłych wrażeń i wracaj szczęśliwie ;:196 Nawet pogoda na razie dopisuje w sam raz na spacery ,oby tylko nie przyszły zapowiadane mrozy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ewuniu - dziękuję ;:196
Właśnie to jest fajne w tych tillandsiach, że można je przeróżnie aranżować.
Ja też roślinami się podparłam jeśli chodzi o zróżnicowanie wilgotności w ogrodzie.
Będziesz miała lasek, będą więc chyba i grzybki ;:215


Lucynko, Paula - życzenie spełnione! ;:196
Moc wrażeń, super wyprawa i nawet pogoda dopisała. ;:3
Zdjęcia z iluminacji zresztą mówią same za siebie. Było się czym zachwycać.
Było krótko ale bardzo intensywnie i wszystko się udało. Nawet kino na Złotych Tarasach :tan
Polecam ten film "Podatek od miłości" - można się pośmiać. A o to przecież chodziło w czasie takiego wyjazdu.


Ewelinko - no rozbraja ta wierzba. Na żywo też ;:172
Chyba jednak troszkę tego mroziku niebawem zaliczymy - ale mam nadzieję, że i tak będzie łagodny i krótkotrwały. Na razie śnieg się jeszcze trzyma, więc może ten najblizszy mroźny weekend przeżyjemy.
Wyjazd bardzo udany, nawet nie sądziłam, ze może być aż tak fajnie.
Też czekam na forsycję by można było ruszać z pracami w ogrodzie! ;:196


Jadziu - pogoda dopisała bardzo! ;:196
Wrażeń było moc, tych nadprogramowych też.
Już są plany na lato! Bo nie ukrywam, że chętnie znowu pojadę do Warszawy i do Torunia.
No - pogoda ta "moja" sprawdzalna podaje, że minus 16 stopni jest tuż tuż.... Byleby na krótko!



To Wilanów - główny cel mojej wyprawy. Tam kolorowa wiosna i lato w pelni już jest! ;:215


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Widzę, że byliście w Zaczarowanym Ogrodzie, bo na taki wygląda na Twoich zdjęciach ;:63 I pełna wiosna w nim panuje, nie tylko piękne, kwitnące rośliny, ale i zwierzyniec bogaty ;:oj Na żywo wyglądało to na pewno jeszcze lepiej, ale mi się podoba nawet tak :tan
Mam nadzieję, że jednak nie będzie tak zimno, jak wróżycie, bo u mnie ani deczka śniegu nie ma. Już dzisiaj nie było takiego mrozu jak zapowiadali, bo tylko -1, więc może i dalej będzie łagodnie. Ja już czuję wiosnę w powietrzu, nie chcę mrozów. Dzisiaj w dzień było tak ciepło i słonecznie, że z przyjemnością pieszo wracałam do domu. Może nie bardzo daleko, ale miałam ze czterdzieści minut świetnego spaceru :tan
Troszkę szkoda, że różowa wierzba tak krótko jest różowa, bo kotki miała śliczne ;:108
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Iwonko - u Ciebie też prognoza na mrozy. Jakieś minus 16 tam zapowiadają. Ale to i tak jest fajna, łagodna zima.
Te figurki są sporych rozmiarów, więec czujesz się w nich jak Calineczka ;:306 No bajka, bajka ;:167
Wierzba jest ładna nawet z szarymi baziami. A dośc szybko jesienią się zawiązują te różowe kotki, więc jest sporo czasu by się tym widokiem nacieszyć. Najważniejsze, że to trafiony zakup :tan
Posyłam Ci na pw prognozę pogody, z jakiej korzystam już od dłuższego czasu.
No pewnie, że wiosnę w powietrzu się już czuje ;:108 I super!
Pozdrawiam. ;:168
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko wiosenne iluminacje zimową pora to na pewno niezły efekt... jeszcze jak słusznych rozmiarów to musi być wrazenie ;:333 Mam tylko nadzieję, że i prawdziwa wiosna wreszcie dojdzie :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Widzę, Beatko, że wrażeń Wam nie brakowało. ;:215
Iluminacje faktycznie piękne, ;:138 mnie by stamtąd końmi wyciągać musieli. ;:306 Ogromnie lubię takie klimaty. ;:138 ;:138
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko! a ja się dziwiłam że nie mam powiadomień ;:223 Teraz już wiem dlaczego. Powspominałam, obejrzałam zimowy ogród i iluminacje, zaczerwieniłam się na widok swojego imienia i pelargonii :oops: Przynajmniej ona nie dała plamy ;:306 Teraz muszę poczytać o tych na T.... i strasznie spodobała mi się wierzba z czerwonymi baźkami :D Ty zawsze coś gdzieś wypatrzysz :D Już obiecuję poprawę i mocno ściskam zimowo ;:4 ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ewuniu, tak, jadąc na światła ogrodów nawet nie przypuszczałam, że na jakimś tam poletku będą świeciły biedronki, motyle, ślimaki, lilie wodne i przeróżne inne kwiaty. I to jeszcze w takich słusznych rozmiarach.

Na tym zdjęciu widać proporcje pomiędzy oglądającymi doroslymi a wielkością świecących figurek

Obrazek

Też liczę na ładną wiosnę w naszych ogrodach. ;:3



Lucynko - no do każdej figurki trzeba było podejść, postać przy niej, popodziwiać kunszt i precyzję wykonania - więc też nie było to oglądanie na łapu capu i też ciężko było mi stamtąd odchodzić. Te kompozycje zmieniały kolory, więc trzeba było nieco więcej czasu spędzać przy każdej aby można było to dostrzec.
Za rok znowu będą, więc można się zastanowić nad przyjazdem ... ;:172 Ja nie żałuję, że się na to skusiłam.


A byłam też w międzyczasie w Toruniu, i stamtąd zdjęcie pieska. Polecam też piwo piernikowe tam warzone!

Obrazek



Marysiu :wit - jak widzisz, jesteś z nami na tym wątku już od samego początku ;:108
Racja, te różowe /czerwone bazie to doskonałe wypatrzenie ;:215 Bardzo polecam!
A pięknie nazwałaś ten mój ganeczek "zimowy ogród" ;:215
Rośliny jak na razie mają się dobrze, sprawdzam też co jakiś czas kondycję bulw i cebulek. Na razie wszystko ok, uffff.


A ta wierzba już w listopadzie fajnie wygląda, bo ma bardzo wyraźne pąki:

Obrazek

Obrazek



Wspominkowe (18 listopada 2018):

rozplenica ;:167

Obrazek

Obrazek


Czerwone, bardzo ozdobne gałązki róży Therese Bugnet

Obrazek


I nic nie robiące sobie z zimna liście lilowca

Obrazek
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

cieszę się razem z tobą z udanego wyjazdu. Czasem trzeba oderwać się od codzienności, a takie obrazy pozostaną długo we wspomnieniach. Niestety pogoda, o której wspomniałaś w poprzednim tygodniu rzeczywiście sprawdza się. A co mówią o kolejnych tygodniach? Sklepy ogrodnicze kuszą, a tu jeszcze zima :(
pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, za trawami nie przepadam, ;:185 a czerwioniastołodygowa różyczka wpadła mi w oko. ;:215
Jeden z moich liliowców, ten rdzawy, też do grudnia trzymał się dobrze. ;:108 W grudniu pozbawiłam go liści.

Słoneczka życzę i zdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Bea szukając nazwy Twojej wierzby znalazłam takie cudo https://www.futuregardens.pl/wierzba-wi ... achys.html rany!!! chyba go sobie kupię ;:306
U mnie tez niektóre liliowce maja wiecheć zielony, ale większość uschnięta jak trawy widać taka ich uroda :D
Skoro na ganeczku rośliny w zimie żyją to znaczy, że to ogród zimowy i niestety takiego miejsca mi brakuje...a chciał facet zamontować tam kaloryferek, tylko wtedy było stare dziurawe okno i powiedziałam po co? Teraz trzymamy na ganku psie uprzęże i lepiej żeby okno było uchylone ;:131
To poproszę o nazwę czerwonej wierzby ;:180 ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Rozplenica jest cudowna! Uwielbiam ją, szczególnie z diamencikami z rosy! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”