Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Soniu miodunka naprawdę piękna, rozdzieliłabym, ale mi szkoda, już nie będą takie ładne..
Juka pewnie odrośnie, bo eM uciął korzeń :;230

Iwonka mam nadzięję, że jakiś jeż przyjdzie, a jak nie to Kalwinek będzie miał legowisko w upalne dni ;:108

Aniu posialiśmy już rzodkiewkę, sałatę lodową, koperek, groszek, pietruszkę naciową, te akurat można już w marcu.
Wczoraj dokupiłam kolejne warzywka, zapowiada się uczta, prawie wszystko będziemy mieć swoje ;:172

Lucynko lubimy smakołyki, a że ja lubię gotować, to ciągle coś nowego upichcę ;:108
W ogrodzie cała lista do zrobienia, właśnie skończyłam ją robić. Lubię wszystko mieć na papierze wypisane i wykreślać co zrobione :;230

Ewo a u mnie same białe były :lol: Co tam dobrego upiekłaś? Chyba też jakieś ciasto zrobię na weekend :)

Dzisiaj prawie cały dzień na działce, z przerwą na obiad ;:333
Skosiłam całe pole, eM w tym czasie robił drugi zagonek na warzywa, tym razem glebogryzarką. Jutro wyrównamy, zagrabimy i przygotujemy grządki.
Brakujące warzywa wczoraj domówiłam, pewnie w przyszłym tygodniu dojadą. Nie pisane nam w tym roku po sklepach szukać.
Podlaliśmy świeżo zasadzone tuje, świerki. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy o zmierzchu do domu ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Brunery
Obrazek

Obrazek

Czosnek niedźwiedzi
Obrazek

Obrazek

Bratki chyba w tym roku posadzę do gruntu
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu
Widzę, że odwaliłaś kawał dobrej roboty.
Bratusie cud, miód - moje kolorki.
Moje bratki sadzone były jesienią ale ładnie przezimowały, dwa razy lekko mrozik je ściął ale doszły do siebie.
Dziś pogoda była fajna toteż poszłam do pracy w ogródku i nie miałam czasu piec.
Upiekę mojego bezowca z bitą śmietaną , mascarpone, orzechami i duszonymi jabłkami bo rodzina za nim przepada .
Jest on pracochłonny, jeść będą dopiero w niedzielę bo krem w nim musi schłodzić się przez noc w lodówce.
Ale, żeby nie marudzili to zrobię im jutro tiramisu.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu masa poziomkowa to podpatrzona w latach 80-tych w Warszawie, taka tradycyjna maślana (żółtka, cukier, masło i poziomki, ale poziomki dodawane ostrożnie bo masa lubi się zważyć).
Jesteście super gospodarzami, że dbacie nawet o dzikich lokatorów ;:167
Jak to robisz że czosnek rośnie kępkami, mój chodzi po całym terenie i nagle pokazuje się listek o parę metrów od miejsca sadzenia, ale może Twój po latach też tak będzie chodził.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj :wit . Taka glebogryzarka przydałaby mi się jak nic do zakładania trawnika ;:224 . Macie swoją czy wypożyczaliście ?? Mój warzywnik jeszcze nie jest nawet przygotowany do siania . Sucho u nas i coś czasu brakuje na wszystko. Muszę go przekopać ;:108 . Zamówiłam sobie już truskaweczki :tan . W planach jakieś maliny, porzeczki i agrest . Przez tego koronawirusa ten rok bardzo dziwnie się zapowiada ;:222 . Zobaczymy co dalej, zdrowia życzę :wit .
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu aż Wam zazdroszczę tej powierzchni warzywne, mi brakuje powierzchni na warzywną.
Mój warzywniak tylko do rosołu i na przecier pomidorowy.
Kasiu...zapytam czy masz gdzieś żródła na zakup czosnku niedźwiedziego ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Hej Kasiu, melduję się w Twoim wątku ! Wspaniałe masz powojniki. Uwielbiam wszystkie odmiany wielkokwiatowe i już się nie mogę doczekać aż zakwitną ! Widać ogrom pracy jaki włożyliście w dom i ogród ale wygląda to wszystko wspaniale ! ;:167
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu piękne masz brateczki.... To takie wesołe, kolorowe małe kwiatuszki. Chyba wszyscy je kochają....
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Ewita dziękuję, dlatego właśnie myślałam o bratkach w gruncie, żeby się rozsiały :)
Dasz przepis na ciasto? Brzmi apetycznie ;:167

Marysiu dziękuję ;:196 Czosnek sadzony w zeszłym roku kępkami, wyszedł w tym pierwszy raz, zobaczymy za rok ;:108

Ewelinko kupiliśmy, stwierdziliśmy że na nasz areał przyda się ;:172 Właśnie przez koronawirusa sieję i sadzę jak najwięcej, niewiadomo co to będzie... ;:145

Krysiu tak planowaliśmy, działka z domem, a nie dom z działką ;:215 Czosnek kupiłam tu na forum, od Martusi Koziorożca :)

Seba witaj :wit Dzięki za miłe słowa. Ja też się nie mogę doczekać i powojników i róż ;:167 Chyba sobie jeszcze coś dokupię na dniach ;:172

Ola to prawda, lubię te malutkie, bo ładnie się rozrastają ;:167

Grządki gotowe na kwietniowe warzywa, czekam na przesyłkę :) Przesadziłam 14 truskawek z poprzedniej grządki, bo porobiły się sadzonki.
Obrazek

Obrazek

W sobotę na słońcu było 30 stopni. w ramach obiadu upieliśmy kiełbaski, bo aż się nie chciało wracać :)
Obrazek

Obrazek

Wypiliśmy kawkę, zjedliśmy babeczki upieczone rano i o zmroku wróciliśmy do domu :)
Obrazek

Jemioła zostawiona specjalnie dla ptaków ;:167
Obrazek

EM wyczyścił budki lęgowe, pierwszy raz to robiliśmy, tyle tego było w środku, że musiał podstawić wiadro. Jedno gniazdko było ładne z piórkami, zrobiłam z niego dekorację, drugie miało pełno szczypawic, brrr, spalone w ognisku.
Obrazek

Obrazek

A za dwa dni taki paskudny widok ;:145 Ale na szczęście już nie ma sniegu. Za kilka dni ma być znowu słoneczko, więc wraz będziemy działać ;:172
Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Zimnica dzisiaj, strasznie wiało. Wyszłam tylko zrobić zdjęcia hiacyntom :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, napracowaliście się, ale było warto ;:138 , bo gdy za dwa dni zacznie się prawdziwa wiosna, to gotowe grządki zostaną obsiane i będziecie tylko czekali na pierwsze wschody. ;:303 ;:303
Kiełbaski z grilla... mniam, mniam ;:92
A hiacynty pięknie już kwitną i zapewne obłędnie pachną. ;:215
Trzymajcie się zdrowo. ;:97 ;:97 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj pracusiu.
Dobrze,że mamy ogrody i te rożne prace.
To zbawienne dla nas w tym trudnym czasie.
Prześliczne hiacynty ;:333
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Ja mogę Ci polecić Powojnik "Sunset". W zeszłym roku zakochałem się w jego ogromnych kwiatach ! Szkoda tylko że ma duże kwiaty na początku a później powtarza kilkoma mniejszymi kwiatkami ale i tak wygląda niesamowicie ;:167
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Lucynko jeszcze trochę trzeba ukopać tych grządek ;:108 Na tych wszystko się nie zmieści...
Hiacynty pięknie pachną z daleka ;:167

Aniu to prawda, ostatnio już łapałam doła, a jeszcze jak zamknęli lasy, to pozbawili nas jedynej przyjemności ;:223
Ale dzisiaj cały dzień na działeczce poprawił humor na maxa :tan

Seba dzięki za podpowiedź :D

Dzisiaj cały dzień spędziliśmy na działeczce ;:138 Najpierw zrobiliśmy palmę wielkanocną, później kawka, znowu kiełbaski z ogniska, posiedzieliśmy sobie wsród śpiewu ptaków, poplanowałam kolejne prace w ogrodzie na najbliższe dni. Cały tydzień ma być piękny ;:3
Wczoraj zamówiłam tuje, włókninę, będziemy sadzić wzdłuż betonowego muru od sąsiada. Już wolę patrzeć na tuje niż na to paskudne ogrodzenie. Przed tujami z czasem posadzę inne kolorowe rośliny i kwiaty. Do wyczyszczonych budek przyleciały mazurki, obserwowaliśmy je troszkę ;:167 Stwierdziliśmy że mamy ich zdecydowanie za mało, więc na przyszły sezon kupimy kilka nowych ;:108
Pod wieczór rączki mnie już świeżbiły, więc wyczyściłam jedną małą rabatkę i przesadziłam kilka kwiatów. Jutro powtórka od samego rana, do południa z Filipkiem, popołudniu z EM ;:65

Zdjęcia ptaków przez lornetkę, więc słaba jakość..
Obrazek

Obrazek

Nasza piękna wielka dereń ;:167 Liczę w tym roku na dużo owoców ;:108
Obrazek

Obrazek

Poidełko pękło w zimę, więc zostało kwietnikiem
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”