Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu jestem dopiero na 4 stronie,ale dotarłam:)
Super mama z dzieckiem na spacerku zimową porą :D
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu witam się miło ;:196 Filipek rośnie jak na drożdżach ;:167 Pewnie szaleństwo na na sankach bardzo mu się podobało ;:oj Widze, ze wszędzie w tym roku kwiaty są bardzo wyrywne, moje też się pospieszyły, trochę niepotrzebnie i na dobre im to nie wyszło ;:218 no ale u mnie nie było śniegu i nocami spory mróz, a to bardzo szkodliwe dla roślin.
Powiem Ci, że takie domowe wędlinki są nie do porównania ze sklepowymi i teraz jak się skończyły, to w ogóle nie jemy, bo już by mi taka szynka z marketu nie smakowała ;:185 Dlatego czekamy na lepszą aurę, żeby i wiosenne porządki w ogrodzie zrobić, i wędzarkę czymś załadować :D
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu spacery z Filipkiem to samo zdrowie, a chłopak rośnie szybko a jaki zadowolony. :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Iwonko dzięki ;:196 Kupiłaś budki?

Beatko dzięki :) Wiosna powoli nadchodzi, ale jeszcze zimno jest.

Soniu dzięki :) Po tej białej zimie nie ma już śladu.

Malvy roślinki oszalały, raz zima, raz wiosna ;:108

Aniu codzienne spacerki to nasz stały rytuał :)

Aguś Filipek za tydzień skończy 5 miesięcy ;:oj , a niedawno taki malutki bobasek był...
Masz rację z wędlinkami, trzeba znowu coś kupić i uwędzić ;:108

Alicjo uwielbiamy spacery, bierzemy lornetkę i po drodze obserwujemy zwierzęta i ptaki :)

Dzisiaj zrobiłam obchód po tylniej części ogrodu. Zmarzłam przez tą krótką chwilę, więc jeszcze nie czas na ogrodowe porządki.
Kwiaty wyrywają się na wierzch, kopców kreta mnóstwo ;:223 ;:223 ;:223 Niektóre na rabatach, więc rośliny w powietrzu, najgorzej z cebulowymi, musiałabym delikatnie zebrać ziemię i wcisnąć cebule, żeby normalnie urosły.
Na trawie ślisko, mokro wszędzie. Aby do wiosny, choć widzę, że roboty będzie mnóstwo, żeby to wszystko uporządkować po zimie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lawenda i chryzantema wypuszcza młode odrosty:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Cześć Kasiu :wit

Ale ten czas leci! Pamiętam jak w zeszłym roku zaglądałam do Twojego wątku, byłaś w ciąży, potem przyszła jesień, a mnie brak czasu niepozwolił częściej zaglądać na forum. Teraz weszłam, a tu takie zmiany :D Twój synek już taki duży! Po dzieciach najlepiej widać jak czas leci.
Ale powiem Ci, że takie zimowe spacerki, to samo zdrowie, uwielbiałam spacerować ze swoimi dziećmi w zimę. Teraz oczywiście też spacerujemy, ale to już nie to samo. Jak dzieci sa starsze i biegają samopas, to muszę mieć oczy do okoła głowy, a tak, leży taki maluszek w wózeczku, spacznie sobie śpi - sama słodycz :D

Kasiu, wiosna widzę już się przymierza, u mnie też powoli roslinki wychodzą. A kociaki masz piękne! Uwielbiam takie łaciate, zresztą, wszystkie uwielbiam :wink:

Wszystkiego dobrego dla Was! ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu :wit . U mnie też wyjątkowo dużo kretowisk na rabatach ;:222 . Pewnie jak śnieg zejdzie całkiem to zobaczę ich więcej ;:222 . Nie wiem czy strat w cebulach nie poniosę przez te małe paskudy . Wegetacja u Ciebie ruszyła pełną parą ;:138 . U mnie trochę mrozy ograniczyły rośliny ale też mimo śniegu powili budzą się do życia ;:108 . Oj będziemy miały ten rok bardzo ciężki , Ty musisz pogodzić ogród z malutkim dzieckiem a ja ze szczeniakiem ;:224 . Damy radę ;:215 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu to Filipek już kawał dziecka, jest co dźwigać! Niech mu zdrówko dopisuje ;:167
Wiosna wychodzi z każdego kątka, u Ciebie cieplej! u mnie chociaż słonko świeci to mróz dzisiaj chwycił i pod butami skrzypiało ;:65
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Oznaki wiosny są ale i mróz też ma być. :( oby za bardzo kwiatki nie ucierpiały.
Wczoraj rano tak pięknie świeciło ;:3 , że myślałam, że juz tak zostanie. A tu niespodzianka.

Filipek rośnie jak na drożdżach. Jeszcze trochę a będziesz za nim biegać. :D
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, budka przyjdzie dzisiaj albo jutro :heja Zamowiłam jednak w końcu inną, bo wypatrzyłam jeszcze szklarenkę na siewki i przyjdą z jednego miejsca. Muszę i ja pojechać na działkę i poszukać wiosny. W mieście zauważyłam już łebki przebiśniegów, to może i za miastem trochę ją widać? Chociaż tam ona zazwyczaj później przychodzi, więc nie wiem czy ją znajdę ;:218
Filipek wiosnę poczuje, to też zaraz będzie chciał ją dotknąć i posmakować. Fajny czas się dla niego zaczyna, ciekawy ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, u Ciebie musi być znacznie cieplej niż u mnie. ;:108
Byłam dzisiaj na działce i - owszem - jakieś tam sygnały świadczące o tym, że rośliny chciałyby już wiosny znalazłam, ;:108 ale nie tak wyraźne, jak u Ciebie. ;:185
Już mi się dłużą te zimowe dni, już bym chciała rozpocząć sezon i grzebać w ziemi. :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Piękne zapowiedzi wiosny :D Kotki jak widzę wciąż na posterunku :wink:
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Bardzo ładne te budki Kasiu! Masz piękne drzewa, grzech ich nie wykorzystywać w ten sposób ;:196

Pamiętam tę przedwiosenną krzątaninę na podwórku, ach!
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Dominika dziękuję :)
Czas leci, niedługo znowu będziemy sadzić warzywka w ogrodzie, a na jesień synek będzie biegał po polu ;:172

Ewelinko dziękuję :)
Z kretami trzeba będzie się rozprawić, chociaż jak kosiarka ruszy, to i krety pewnie się wyniosą.
Już się nie mogę doczekać grzebania w ziemi.

Marysiu Filipek chce często na rączki, więc ręka boli jak się go trzyma. Jak na razie (odpukać) jeszcze nie chorował.

Aga rośnie, aż za szybko :) Jeszcze raz mróz ma być, a potem miejmy nadzieję, już prawdziwa wiosna.

Iwonko przyleciały do Ciebie jakieś ptaszki do tej budki, bo do mnie nie... Tylko tradycyjnie szpaki wiją sobie gniazdko w jabłoni.

Lucynko mi też już się dłuży i chcę pogrzebać w ziemi :;230 Chociaż jak pomyślę ile tam kocich g... to mi się odechciewa.

Małgosiu kotki są dalej z nami plus dodatkowo 6 obcych ;:223 (przychodzą zjeść naszym karmę i wysr.. się w moich kwiatkach)

Monika żeby jeszcze można było te moje drzewa ładnie przyciąć, ale są takie wysokie, że nie ma szans i wyglądają jak czupiradła.

Mało mnie teraz na forum, bo nie ma jeszcze czego pokazywać. Roślinki wychodzą, ale jeszcze w tym tygodniu ma być ostatnia fala mrozów i miejmy nadzieję, że już wyjdziemy na nasze ogrody ;:65
W kwietniu wiosenne targi roślinek i pierwsze sadzenia :tan
Chcemy kupić glebogryzarkę na to nasze pole, więc szybciej pójdzie niż szpadlem.
A tymczasem w ogródku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”