Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Na powojniki nie mogę się napatrzeć ;:oj Jak to jest, że u jednych rosną jak marzenie, a u innych (czyli u mnie ;:222 ) nie chcą wcale? Włoskie nie grymaszą, ale wielkokwiatowe.....szkoda gadać.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu :wit
Powojniki , iryski i orliki śliczne.
U mnie żarłoczne ślimaki tak podziurawiły biały powojnik Miss Bateman, że widok jego to masakra.
Tak więc na widoczki powojnikowe i nie tylko będę tu do Ciebie przychodzić.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu pięknie u Ciebie i smacznie ;:333 U mnie koperku ani widu ani słychu - pewnie znowu na jesieni dopiero zacznie wychodzić... Podziwiam Twój warzywnik - chyba jakoś zaklinasz chwasty, zeby tam nie rosły :wink:
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Ja także podziwiam Twój koperek, Kasiu.
Co roku wysiewam i nic i nic i nic.
W tym roku na wysianym koperku już posadziłam naciową pietruszkę i seler bo szkoda miejsca a koperku i tak ani śladu.
W ogóle warzywnik macie niesamowicie cudnie ogromniasty. ;:215
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu jak wspaniale kwitną powojniki, cudne. ;:oj U mnie nawet włoskie nie pokazały kwiatka, gryzonie je chyba wykończą. ;:174
Chabry w takiej masie przepięknie wyglądają. ;:215
Koper chyba wszędzie mszyce zjadły. ;:223 Wysiałam niedawno do większej doniczki, może choć trochę uda mi się zamrozić.
Spokojnego świętowania. Uściski dla Filipa. ;:168
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Ewelinko powojnik to Kaiser. Specjalnie dla Ciebie ;:167
Obrazek

Andrzeju dobrze że koperek tani, to zawsze można kupić, ale wiadomo, swój to swój. Mój już niestety w mszycy, zostawię na kwiaty do ogórków i nasiona. Dla Ciebie Pashmina w pąkach ;:167
Obrazek

Małgosiu dziękuję :) Ja też lubię porównania, tylko zdjęcia odzwierciedlają naszą pracę, pot i łzy się zapomina, żartuję, aż tak źle nie było :;230
Tak to Kaiser :) Dla Ciebie Angelica ;:167
Obrazek

Iwonko u Ciebie za to inne piękności, których ja nie mam. Dla Ciebie JPII, który okazał się nim nie być, chyba...
Obrazek

Ewo dziękuję :) U mnie dużo ślimaków jest po deszczu, ale specjalnie jakoś wielkich szkód nie wyrządzają.
Dla Ciebie Kalwinek relaxujący się na leżaku :)
Obrazek

Kasiu mam już mnóstwo chwastów w warzywniku. Czekam na ostatnie wschody, żeby niechcący czegoś nie wypielić.
Dla Ciebie JPII ;:167
Obrazek

Beatko dziwię się, że macie takie problemy z koperkiem, u mnie wyszedł nawet w warzywach, gdzie Filip sypnął nasionkami :) Dla Ciebie liliowiec :)
Obrazek

Soniu u mnie już też mszyca się rozpanoszyła, dobrze że zdążyłam ;:172 Chabry na zdjęciu to tylko część, jest ich dużo więcej ;:167 Pozdrowienia dla chłopców ;:196 Dla Ciebie zapączkowana Angelica :)
Obrazek

Dzisiaj cały dzień z przerwami kosiłam pole, doglądałam czy Filip śpi, później obiad, ogarnięcie domu i dzień zleciał. Zerwałam też kwiaty bzu na syropek, już zalane, czekają na jutro. Chyba się przejedziemy gdzieś w pola, po kolejną porcję, bo jak oberwę wszystkie kwiaty to nie będziemy mieć na jesień owoców.
Obrazek

Jutro mam w planach zerwać kolejną porcję szpinaku i pietruszkę naciową do mrożenia, no i trochę popielić ;:224
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu :wit . Dziękuję za cudne zdjęcie powojnika ;:138. Mój szpinak wczoraj poszedł do kompostownika. Wybił w kwiat i po liściach a z pietruszką to samo także ścięłam przy ziemi i czekam na nowe młode liście :roll: . W temacie warzyw raczej nie jestem zbyt doświadczona i jakoś nie pomyślałam jak wychodziły te kwiaty na pietruszce , że powinnam od razu ściąć. No trudno człowiek uczy się na błędach, własnych z reguły ;:306. U mnie koperek tak jak u innych też zjadły mszyce mimo , że pryskałam ;:306. Wysiałam jeszcze raz. Teraz ciepło i deszczowo to powinien wyjść szybko i tym razem dopilnuję by mszyce go nie zaatakowały. Plaga tego roku tego dziadostwa . Fajne leżaczki ;:215 a czas na odpoczynek masz ? Ja tylko w niedzielę ;:224. Pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, a Kalwinkowi nie jest smutno w pojedynkę?
Rok tak niedobry że po raz pierwszy od lat nie będę miała zmrożonego na zimę szpinaku bo większość skręcona przez mszyce...no przecież pryskać nie będę bo jak dostać się do liścia. Jedynie kury będą miały radochę.
Za to róże i powojniki w tym roku szaleją :D
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Ewelinko tak jak piszesz, uczymy się na błędach. Mi dużo warzyw nie wyszło na drugiej rabacie ;:145 ;:145 Czekam jeszcze, łudząc się że wyjdą.. Leżaczki wygodne, ze dwa razy siedziałam chwilę :;230 Zdarza się, że w niedzielę też coś robimy :lol:

Marysiu mi się udało przed mszycą ;:172 nie wiem czy smutno Kalwinkowi, głownie śpi, więcej zwierząt na razie nie chcemy.. 4 szczury i on w zupełności wystarczą ;:215
Róże mocno przycięłam na wiosnę i bałam się że w ogóle nie zakwitną, a one 2 razy takie ;:167 ;:172

Ostatnio nic mi się nie chce robić na działce, za gorąco, pot po du... spływa. Dzisiaj burza, podlało chociaż solidnie ogród ;:215 Mieliśmy rozłożyć basen, a tu lipa, może jutro się uda...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu co ty robisz, że ten powojnik ci tak zaszalał? ;:oj Ale widok... Parzydło też daje czadu ;:215
A dlaczego uważasz, że JPII to nie JPII?
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Małgosiu sama jestem zdumiona, jak ten powojnik się rozrósł. Był jeden badylek, przycięłam na wiosnę i się odwdzięczył ;:167 Widocznie chciał być piękniejszy niż róże i dał popis :;230
Odnośnie JPII - tak ktoś napisał na jednej grupie.. Jego nie miał tych różowych środków, tylko był cały bialutki, nie wiem..
Betty corning
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piilu
Obrazek

Obrazek

W niedzielę było ognisko i rybki. Marzy mi się własny staw, może kiedyś...
Obrazek

Niedzielny poranek przy kawce na tarasie :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja piękna Angelica
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I taka mała metamorfoza na koniec ;:136
Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu cudowny masz ten taras ;:138 a Angelika to jak pnąca a ja myślałam, że to krzaczasta róża :lol: . Bardzo fajnie rosną Ci powojniki , lubię te pnącza ;:108 . Własny staw to fajna sprawa ;:215 . Masz tyle arów, że z pewnością się zmieści . Życzę spełnienia marzeń ;:196. Pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Dziękuję Ewelinko ;:196
Staw jest na liście naszych marzeń ;:108 Ja bym chciała kąpielowy, a mąż z rybkami ;:136
Błękitny anioł w tym roku też ładny. Dla Ciebie :)
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”