Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu wspaniały foliak super wygląda niestety u mnie brak miejsca na taki. Wszystko rośnie Ci bardzo ładnie widać dobrą rękę ogrodnika. Pozdrawiam życzę udanego weekendu ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Dziękuję Alicjo ;:196 Również życzę udanej majóweczki ;:3

Dzisiaj, mimo iż święto pracowaliśmy, choć jak dla mnie to nie praca, a przyjemność ;:167
Przyjechała siostra, wypieliła mi pod betonowym murem. Ja w tym czasie posiałam jarmuż, marchew w skrzyni, rozmaryn, rodzynka i kiwano w doniczkach, skosiłam pół pola, a eM robił skrzynię koło folii na ogórki. Na obiad upiekliśmy kiełbaski na grillu, zapiliśmy piwkiem 0% :;230, później przyjechali rodzice z ciastem i tak minął dzień. Jutro i pojutrze ma padać, więc c.d. we wtorek ;:108
W międzyczasie pozrywałam do suszenia podagrycznik, bluszczyk kurdybanek i jasnote, do tego dojdzie mniszek i wiele innych i będą mieszanki dla szczurków (oprócz tego pierwszego) :lol:

Jak myślicie, co mi grozi za pomalowanie tego paskudnego muru na brązowo? Dodam, że tam nikt nie mieszka, nie znam właściciela, podobno zmarł, raz na rok ktoś tam przyjeżdża na chwilę, na budowę, której nikt od kilku lat nie kończy, skosić haszcze itp...
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu wspaniały dzień na łonie natury tak najlepiej się wypoczywa nawet praca jest przyjemna. Życzę dalszej wspaniałej majóweczki pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Jeżeli ogrodzenie znajduje się na granicy, nie musisz uzyskać zgody na pomalowanie. Natomiast jeżeli stoi na działce sąsiada musisz taką zgodę uzyskać. W przeciwnym razie może być problem, że bez jego zgody wykonałeś pracę na jego działce. Kolor może mu się nie spodobać i kłopot gotowy. Też nie jestem fanką betonu, ale nie ryzykowała bym malowania bez zgody właściciela.
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu
Widzę , że święto 1 maja uczciłaś pracą jak za minionych czasów przystało. ;:306
Fakt, jak ktoś kocha zajmować się ogrodnictwem to jest przyjemność.
Choć z tej przyjemności czasem nie można się ruszyć a czasami się pada. :;230
Piękna foliówka a i połać terenu daje pole do popisu wyobraźni ogrodniczej.
Życzę ;:3 i zdróweczka.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, dewiza mojego taty: "Święto pracy trzeba uczcić pracą" i na przekór bywszym rządzącym zawsze pierwszego maja wyruszał daleko w pole i cały dzień coś tam robił. Mnie też wpoił pewne zasady, którym jestem wierna, a wśród nich właśnie pierwszomajową obowiązkową. Ponieważ u mnie w tym roku lało, wiało i z zimna ząb zęba nie sięgał, to wysprzątałam mieszkanie. :tan
Widzę, że i Ty hołdujesz zasadzie czczenia pracą święta pracy ;:138 ;:138 ;:138

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Lucynko byłam z Wami i świętowałam 1 maja!!!! Po łokcie tego świętowania ;:138 , ale niestety na tym się skończyło. Plany poniedziałkowe spełzły na niczym ;:174
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Alicjo Clio Lucynko Ewo dziękuję za odwiedziny ;:196 1 maja pogoda była piękna, więc trzeba było to wykorzystać ;:108 W domu sprzątam jak pada deszcz i jest zimno. W słoneczne dni można nas znaleźć tylko na powietrzu. Jak wspominałam otwierając wątek..kupiliśmy działkę z domem, a nie na odwrót ;:172

Clio płot jest na granicy.. Gdybym tylko spotkała właściciela, to bym zapytała ;:224 A tak męczę się już kilka lat. Szkoda mi kasy na 100 metrów przęseł zakrywających to paskudztwo ;:223

Dzisiaj nie mieliśmy za dużo czasu, bo popołudniu miałam dermatologa, więc tylko połówka folii zrobiona. Jutro od rana c.d. W trakcie:
Obrazek

Kolekcjoner dżdżownic :;230
Obrazek
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Jakie ładne te dżdżownice - kolorowe ;:oj
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Śliczne dżdżownice ;:138 już A jakbyś zasadziła coś wzdłuż tego płotu? Bardzo mi się podobają żywopłoty grabowe. Są piękne! Z malowaniem bym nie ryzykowała. Teraz to różnie bywa i kłopot gotowy.
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu ale masz piękny areał ile miejsca na realizację marzeń ;:138 ,a pomocnik pierwsza klasa. ;:215 ;:180
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Ola do wyboru, do koloru :;230

Clio na tą chwilę jest to nierealne. Brak funduszy, czasu, chęci, są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Poza tym, jak już pisałam to około 100 metrów muru i ponad 2 metry wysokości ;:223 Chcę efektu szybko, chyba będę kupować po kilka pergoli i zasłaniać to paskudztwo.

Jolka co roku wymyślam nowe rzeczy, można poszaleć ;:172

Dzisiaj od rana ryliśmy w tunelu. A że piź.. znaczy wiało okrutnie, to wstawiliśmy sobie stoliczek i krzesła do środka ;:215 ;:306
Obrazek

Zryte i przekopane wszystko, jutro tylko położymy do końca deski, dosypiemy ziemi z kompostownika i z worków ;:333

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu :wit . Dzieje się u Was ;:215 . Spory ten foliak i dodatkowe rabaty obok na pewno się przydadzą. Mur nie wygląda ładnie ale powoli jakoś go zasłonisz ;:108 . Szukaj plusów, ja zawsze tak robię. Przynajmiej nikt Ci nie zagląda ;:108 . Cierpliwość to cnota więc musisz się w nią uzbroić ;:224 . Montaż pergoli tani nie będzie. Zamiast pergoli posadz po prostu rośliny. Krzewy takie jak pęcherznice , jaśminowce , krzewuszki można tanio kupić . Z roku na rok będzie ładniej ;:108 . Pozdrawiam :wit.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”