Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu na okrę to na pewno za wcześnie, bo ona ma wysokie wymagania do kiełkowania.
Powiem Ci szczerze że z betonowym płotem nie jest tak najgorzej! do mnie od sąsiadów idzie tyle pokrzyw, że nie raz myślałam o jakiejś zaporze. Nikt u mnie nie plewi na wsi tzn plewią, ale tylko warzywniki reszta kosa ale przy ogrodzeniu kosa nie skosi traw a przede wszystkim pokrzyw. My już też dwa razy piekliśmy kiełbaski a pogoda coraz bardziej będzie dopisywać!
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Marysiu na opakowaniu był kwiecień :) Mam jeszcze białe i żółte patisony, ale tam już był maj ;:108

Dzisiaj posadziliśmy 30 tuji. Jutro podejście nr 2 do brzóz. Ciekawe czy i te zjedzą sarny ;:124
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu oj sporo pracy macie, ale przynajmniej jest czym zapełnić dzień nie myśląc o wirusach. Będzie ślicznie :) Pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu kwiatuchy cieszą kolorami. ;:oj Tuje już dość spore posadziliście. Będziecie podlewać? Deszczu nie widać w prognozach. ;:174
Torebki z warzywami piekne, ale będziesz mieć pracy. ;:oj
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj :wit . Słuszna decyzja z tym zakupem sprzętu muszę przyznać ;:138. Na pewno ułatwi i przyspieszy pracę. Sporo warzyw planujesz wysiać ale skoro masz gdzie to tylko zazdrościć ;:224 . Dereń cudny ;:215 . Nigdy nie jadłam owoców i nie wiem jak smakują . Pozdrawiam i zdrówka życzę :wit.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Alu pracy dużo, to prawda, czasami człowiek ma dość, ale jak pogrzebie w ziemi to od razu szczęśliwszy :)

Soniu bardzo ładne sadzonki, jak za tak niską cenę ;:108 Podlewamy.. Warzywa marcowe i kwietniowe już posadzone, zostały jeszcze majowe, ich chyba jest najwięcej ;:215

Ewelinko trzeba korzystać ze sprzętów, jeśli ułatwiają pracę ;:108
A Ty nie masz żadnych warzyw? Przecież też masz duży obszar. Dereń pyszna na nalewki, powidła, soki ;:167

Dzisiaj posadziliśmy nowe zdobycze. Kupiliśmy ponad 20 brzóz, tym razem już 1,5 metrowych, kilka krzewów. Muszę domówić tuje, 30 szt to zdecydowanie za mało, starczyło na jedną stronę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kochani zdrowych wesołych i spokojnych świąt :)
Obrazek
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Biały żonkil? ;:oj ;:167
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

nie, tak wyszedł tylko :D
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Zdrowych i spokojnych świąt Kasiu ! ;:167 ;:168
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Dziękuję Seba :wink:

Ale jestem szczęśliwa, w końcu mam mini lasek brzózkowy, oby nikt go nie zjadł ;:124
Dzisiaj cały dzień przesiedzieliśmy w ogrodzie ;:3 A że ja bezczynnie nie lubię siedzieć, to po 18:00 zrobiłam przy domu mini skalniaczek z rojnikami ;:167 Brzydko tam było, szkoda że nie zrobiłam zdjęcia przed :oops:
Domówiłam przed chwilą 30 tujek, to już ostatnie, tyle nam wystarczy.
Od wtorku pielę rabaty i przesadzam kwiaty, tam gdzie za gęsto. Część rabat do całkowitych przeróbek, nie wiem jak się za to zabrać... ;:131
W warzywniku wzeszła rzodkiewka, sałata lodowa i groszek ;:167 Zeszłoroczny lubczyk już ładny, zcięłam do mrożenia liście selera na zupy, które pięknie przezimowały i wypuszczają kolejne listki ;:108

Lecę do Was :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu ja tez byłam na działce spędziłam na wygrzewaniu się w słoneczku i bawieniu z wnukami było super pogoda tez dopisała. Od jutra ma sie zepsuć pogoda, ale ja nie narzekam bo bardzo sucho i deszcz potrzebny. We wtorek ma byc juz lepiej to i fajnie bedzie sie plewiło ja tez jeszcze muszę oplewić i posadzić trochu roślinek. Pozdrawiam życzę mokrego dyngusu a przede wszystkim zdrowia. {)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu :wit . Rzeczywiście lepiej ułatwiać sobie życie ;:108 . Warzywka mam ale raczej takie podstawowe . Może kiedyś doczekam się jeszcze kilku arów obok na sad i warzywnik . Na razie muszę korzystać z tego co jest ;:224 . Obiecałam sobie , że w tym roku bardziej przyłożę się do uprawy warzyw bo tamten rok to był niewypał na całej linii . Oby tego roku było lepiej ;:108 . Brzozowy lasek to fajna sprawa ;:215. Ostatnio chciałam trochę powalczyć z chwastami ale u mnie tak sucho , że jest to niemożliwe. Mam też do przesadzenia i podziału kilka roślin i pasujewilgotna ziemia. Na dziś zapowiadają deszcz ale jakoś na razie nie widać. Czekam cierpliwie ;:65. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Alicjo dzisiaj zimno, wieje strasznie. Mam nadzieję, że jutro już będzie cieplej, to od rana idziemy na działkę ;:65
Listę prac mam dłuuuugą :;230 Również zdrówka życzę ;:196

Ewelinko ja właśnie w tym roku postanowiłam, że będziemy mieli dużo swoich warzyw, żeby jak najmniej kupować, a przy tym można zaoszczędzić na nowe roślinki :tan Od jutra znowu walczę z chwastami ;:134 a EM z warzywnikiem. Zrobimy też gnojówkę z pokrzyw, bo już się pokazały pod jabłonką, może trawę jeszcze skoszę w sadzie ;:224

Dzisiejsze foteczki:

Samosiejka bratka
Obrazek

Powojnik Kaiser
Obrazek

Szafirki
Obrazek

Obrazek

Hiacynt
Obrazek

Szafirki
Obrazek

Obrazek

Sasanka
Obrazek

Cesarska korona
Obrazek

Barwinek
Obrazek

Hiacynty
Obrazek

Rozchodnik
Obrazek

Obrazek

Orliki
Obrazek

Barwinek
Obrazek

Barwinek biały
Obrazek

Obrazek

Ułudka
Obrazek

Szafirki
Obrazek

Bratek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”