Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Ja w tym roku pierwszy raz robiłam dżem z wiśni, ale poszłam na łatwiznę i zagotowalam z pestkami, a potem przetarłam przez sito :wink:
Pieknie kwitną ci te białe jeżówki, znasz może ich nazwę? Lawenda super wygląda, zwłaszcza z ozdobą w postaci motylka :D
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Lucynko nastraszyłaś mnie, problem w tym, że ja mam małe łapki i wszystkie rękawiczki są dla mnie za duże, a to już mnie wnerwia ;:223

Ewelinko pająków nie cierpię, a u nas ich dużo ;:202
Kosić bardzo lubię, a zwłaszcza pole, mogę wtedy przemyśleć wszystko, zwłaszcza sprawy ogrodowe ;:108
Przetwory robię, bo lubię to robić i uważam że są smaczniejsze, zdrowsze i tańsze, kto nie lubi i woli kupować jego sprawa.
W większości robię ze swoich warzyw i owoców, więc prawie za darmo.

Małgosiu raz przecierałam dereń przez sito i to była katorga, nie wiem jak z wiśniami, szybko poszło?
Nie znam nazwy jeżówki i nie wiem skąd ją mam. Może od Soni? Lawendę chciałam wczoraj dokupić, ale nie mieli już :(

Dawno nic nie kupowałam, więc wczoraj pojechałyśmy z siostrą po roślinki.
Kupiłam:
- 3 x jeżówka Eccentric
- 2 x rozplenica Fireworks
- hutujnia sercowata
- pysznogłówka monarda

Obrazek

Jeszcze nie posadzone, może jutro... Fala upałów nadciąga, więc nie będzie to dla nich dobry czas.
Wczoraj upiekłam jabłecznik z naszych jabłuszek, trochę trwała obróbka jabłek, bo każde robaczywe. Czy można mieć bez chemii "nierobaczywe" jabłka?
Upiekłam też pasztet z cukinii (miałam 5 szt, jedna poszła na leczo, jedna na pasztet, 3 czekają na słoiki):
Obrazek

Do południa odpoczywaliśmy nad jeziorem, popołudniu skosiłam sad i przed domem. Koszenie jabłek nie należy do lekkich ;:185
Wczoraj i dzisiaj wydaliśmy dwa wiaderka, a i tak pełno leży pod drzewami. Jutro znowu zrobię wielki gar kompotu.
Czas robić musy i tarte na jabłeczniki w zimie, tylko kiedy? Doba jest za krótka ;:145

Z dzisiaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to wczoraj u babci, dalia większa niż Filipka głowa, oczywiście sekunda i oberwał płatki ;:306
Obrazek

Miłego wieczoru :)
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, cudownie sobie poczynacie- na swoim, dużo i systematycznie, a jednocześnie niespiesznie- wypadnie to czy tamto i ogród można odłożyć, bo przecież w każdej chwili jest w zasięgu ręki. Taki bije spokój z Twojego wątku- spokój człowieka, który osiadł na stale na swoim kawałku ziemi. Po cichu ci tego zazdroszczę, bo tego mi w życiu brakuje, a w zamian jest szarpanina i ujarzmianie tego, co nigdy moje nie będzie. ;:131
Śliczne zakupy, podziwiam prace kuchenne.
co do jabłek- można mieć eko bez chemii. Moje miały tylko jeden oprysk- jeszcze w fazie bezlistnej był miedzian i potem już nic. Może to taki rok, ale na 4 skrzynki jabłek mało które miało robaka. Dostały dużo obornika na zimę, a potem rozcieńczona gołębia gnojówka i pokrzywy.

Ścieżka ładnie nabiera patyny.
Synuś ;:167
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu,doskonale sobie radzisz w swoim ukochanym miejscu ,jesteś zorganizowana i mimo ,że Filipek zajmuje sporo czasu i jest priorytetem zdążasz wszystko wokół doglądnąć i zrobić i jeszcze rodzinnie wyjechać i odpocząć ,roślinki zadbane ładnie zakwitają i tyle przetworów zrobione i jeszcze będą następne,pozdrawiam i miłego dnia życzę ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu fajne nowe zakupy ;:333
Jezowke Eccentric mam. To cudna jezowka. Będziesz nią zachwycona ;:108

Lilie, róże , jezowki ,dzwoneczki pięknie się u ciebie prezentują.
Aniołek jak już ładnie urósł. Oj leci ten czas,oj leci :roll:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu zakupy na poprawę humoru. ;:215 Fireworks niestety przed pierwszym przymrozkiem z donicą do jakiegoś chłodnego pomieszczenia, inaczej będzie jednoroczna.
Jeżówkowe poletko coraz zasobniejsze, kolejne piękne odmiany dokupiłaś. ;:138
Wstaw w wolnej chwili zdjęcie tej rośliny do identyfikacji.
Pozdrawiam. ;:196
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Monia masz rację z tym "niespiesznie". Po powrocie z wakacji, przestałam się przejmować, że rosną chwasty. Nie będę ciągle się zadręczać, mam czas to wypielę, nie, to trudno. Są ważniejsze rzeczy, a czasami człowiek musi najzwyczajniej odpocząć.
Dziękuję za radę odnośnie jabłek, tak zrobię.
Musisz wierzyć w marzenia, nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. A tymczasem masz piękną, zadbaną działeczkę :)

Martuś dziękuję. Różnie to bywa, ale ważne że do przodu :)

Aniu to właśnie u Ciebie spodobała mi się jeżówka Eccentric i niespodziewanie wpadła w moje łapki :tan

Soniu sprzedawczyni mnie uprzedziła, postaram się ją przezimować. Marzą mi się jeszcze inne odmiany jeżówek, ale na razie brak ich w sprzedaży. Roślinka do identyfikacji:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Popołudniu wzięłam się w końcu za pielenie. Wypieliłam jedną z dwóch największych rabatek i kilka małych.
W przerwie, dla ochłody, wykąpaliśmy się w basenie ;:3
Przywiązałam topinambur do palików, bo po deszczu położył się, posadziłam nowe roślinki. Zadowolona jestem ;:172
Od razu ładniej się zrobiło. Jutro reszta. Mam nadzieję, że będę miała tyle samo energii co dzisiaj.

Z dzisiaj :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I moje szczęście ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu tak, marzenia mam. Może kiedyś jak syn podrośnie sprzedamy wszystko i kupimy jakiś stary dom na wsi. ;:167 Tylko czy siły do roboty wtedy będą, to nie wiem...

Ta roślinka to pęcherznica.

smacznego Filipku! :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu sowa z rojnikiem cudna. ;:oj
Roślina ode mnie to siewka pęcherznicy Luteus. Tnij ja trochę, bo zacznie się rozkładać na boki, a potrafi urosnąć duża. Teraz jak przytniesz, to może zakwitnie wiosną. Natomiast wiosenne cięcie pozbawia kwiatów.
Filip z arbuzem słodki. ;:167
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu :wit . Ja też bardzo lubię kosić trawę ale na prostym a nie na górach i pagórkach :;230 . U mnie na nowej działce jest tak krzywo, że koszenie jest bardzo męczące :roll: . Masz rację, robienie przetworów z własnych owoców i warzyw jest smaczniejsze i w dodatku " wiesz co jesz" . Trzymam kciuki by Twoja doba wydłużyła się bo przecież masz jeszcze sporo do przetworzenia. Ten rok jest mega obfity ;:108 . Pozdrawiam :wit .
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu,ja widzę dwa szczęścia ,super wygląda takie małe szczęście i pyszny arbuz ,lilie i hortensje masz urokliwe ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Monia dziękuję :)

Soniu dziękuję :) A jednak to od Ciebie :lol: Dzisiaj przycięłam. Na jesień/wiosnę chyba czeka mnie przesadzanie, bo oczywiście będzie miała za mało miejsca.

Ewelinko dziękuję :) U mnie też nie jest aż tak prosto, ale mi to nie przeszkadza. O tak, ten rok to urodzaj, dobrze że nie wszystko naraz dojrzewa :;230

Martuś dziękuję i masz rację, to moje dwa szczęścia, czyli jedno wielkie ;:167

Dzisiaj również pieliłam, ale w ten upał to ducha można było wyzionąć. Dla ochłody wskoczyłam do basenu, z pół godzinki posiedziałam i wraz do pielenia ;:306 Wczoraj szło mi lepiej ;:108 , ale i tak jestem zadowolona, pomału zbliżam się ku końcowi, ciekawe na jak długo :;230 :;230
Po raz kolejny lilia, moja najpiękniejsza na chwilę obecną:
Obrazek

Dobranoc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”