Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Aniu przerabiam wszystko co się da, na tyle ile czas i Filipek pozwala.
A mój kwiatuszek chory :( ;:145

Iwonka tak ręcznie, ale szło szybko ;:172
Buziaki się przydadzą, bo dzidzia chora :(

Soniu to nie ja, ja miałam dużo mniej :lol:
Serwetki, a raczej chusteczki do nosa upolowane 3 szt za 3 zł ;:215
A że w dzisiejszych czasach używanie chusteczek materiałowych do nosa to jakiś kosmos, będą służyły jako serweteczki.

Wczoraj zrywaliśmy czarną porzeczkę, na razie jedno wiadro. Dzisiaj też mieliśmy zrywać, ale Filip w nocy dostał gorączki i cały dzień poszedł do lamusa.
EM go pilnował a ja przerabiałam. Zrobiłam dżemy, nalewkę i pomroziłam na koktajle i do ciasta.
Porozlewałam też do buteleczek zeszłoroczną nalewkę z derenia. Ładne buteleczki kupiłam i teraz jest pięknie :lol:
Stoją uporządkowane na stoliczku i czekają na Święta.
Idę szybciutko poczytać co u Was, bo ciężka noc przed nami...
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu,Filipek cudowny,,uśmiechnięty ,szczęśliwy i do wycałowania ,przetworów robisz mnóstwo,ja też i moja spiżarnia sie zapełnia ,już zrobiłam prawie 300 szt litrowych słoików kompocików z różnych owoców,jest nas w domu dużo bo 7 osób i zależy mi ,żeby dzieci nie piły chemicznych soków i napojów,w ogrodzie też piękne kwitnienia ,ależ mamy piękny okres ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

No tak. Filipek pobuszował i zachorował. ;:174 Jak to dziecko: dzisiaj radosne i zdrowiusieńkie, jutro chore i marudne. ;:108 Skąd ja to znam...
Podziwiam Twoje samozaparcie, Kasiu, w drylowaniu takiej ilości wiśni przy użyciu wyłącznie własnych paluszków. ;:138 ;:138 Ja też nie używam drylownicy, bo denerwuje mnie to, że od czasu do czasu przeszmugluje pestkę, ale też nie dryluję tych wiśni zbyt dużo, 3 kg to maximum. :tan Pomagam sobie malutką łyżeczką do lodów.
Zdrówka dla Filipka i spokoju dla Was. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Ale Filipek już urósł. ;:167 Słodziak mały
Podziwiam cię kochana że przy tak małym dziecku masz czas i ochotę tyle działać. ;:180 Pozdrawiam i buziaczki ślę. ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu wspaniałe naleweczki ja tez chętnie skorzystam z Twoich przepisów nie wiem tylko czy z orzechów nie będzie za późno bo wracam z wakacji dopiero w sobotę. Pozdrawiam życzę miłej nocki
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu Filipkowi życzę zdrowia ;:167
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj :wit . Wracam po przerwie ;:196 . Tego roku drzewa drzewa i krzewy owocowe obrodziły i jest co przerabiać ;:oj . Masz rację ,swoje zawsze zdrowsze ;:108 . Ja też miałam masę drylowania i pierwszy raz robiłam takie rzeczy jak wiśnie w syropie czy dżem :;230 . Mam też hektolitry soków ;:138 . Filipek taki uśmiechnięty. Teraz niech zdrowieje ;:196 . Pogoda jest do bani ale może sierpień będzie lepszy. Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Martuś 300 słoików ;:oj niezła jesteś ;:108
Ja kompotów nie robię dużo, bo miejsca mało, ale jak są owoce, to na bieżąco gotuję, teraz np. codzień pijemy z jabłek i mięty.

Lucynko byliśmy u lekarza i znowu nic nie stwierdził ;:222
Kolejny raz wysoka gorączka "chyba na ząbki". Ma prawie 10 m-cy i ani jednego kiełka.
Mi tak wygodnie drylować, naprawdę idzie sprawnie, eM woli słomką, ja tam muszę czuć w palcach pestkę, tak jak i nienawidzę pielić w rękawiczkach, muszę czuć chwasta :;230

Ola niestety czas leci. Filip ma prawie 10 m-cy.
Ja muszę coś robić, inaczej wariuję.

Alu na orzechy to chyba już za późno, będą twarde, ale możesz jeszcze inne nalewki nastawiać, ja ostatnio zalałam czarną porzeczkę.

Marysiu gorączka trwała dobę i minęła... dobrze, że to nie żadna choroba, tylko "chyba ząbki".

Trzeci dzień staramy się skosić pole, i codzień deszcz nas wygania do domu ;:223
Podejrzewam, że jak skończymy ostatnią część, to pierwszą już trzeba będzie kosić, bo rośnie jak szalona.
Jak tak sobie jeżdżę po tym polu, to różne myśli i pomysły przychodzą mi do głowy.
Marzy mi się, żeby to obsadzić dookoła drzewami, krzewami i bylinami, ale to chyba by kosztowało fortunę.
na pewno na jesień kupimy kolejne drzewka, a część bylin, które mi się rozrosły przesadzę na to pole :)
Martwię się tylko, czy sarenki nie zrobią sobie znowu stołówki ;:14
No nic, czas pokaże, a tymczasem w przerwie między deszczem i burzą :shock:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Dzisiaj w końcu skończyliśmy kosić pole. Pościnałam suche kwiaty żurawek, lawendę, zebrałam nasiona ostróżek i szałwi.
Później pograbiłam kilka paskudnych miejsc, gdzie gruz i cegły wychodziły z ziemi. Mamy kilka takich miejsc, omijaliśmy je szerokim łukiem, ale kiedyś trzeba było się za nie wziąść. Oczyściłam też stare schody z mchu i ziemi, które łączą sad i pole i posadziłam tam kilka roślin. Na koniec wypieliłam małą rabatkę, po deszczu chwasty pięknie wychodziły.

Taki paskudny pająk czaił się na mnie :shock:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu ile lawendy nazbierałaś ;:Znasz może odmianę? Planuję dokupić kilka krzaczków,zabrakło mi w tym roku do woreczków.
Kupiłam wczoraj trochę czosnku i będę zaprawiała po raz pierwszy ;:215

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Aniu nie znam nazwy, kupowałam jako zwykłą, takie małe zdechlaczki po 3 zł.
Jutro może dokupię, jak będzie, bo jadę w tamto miejsce, ładnie u mnie rośnie, po dwóch latach są spore krzaczki.
Tylko z dwóch krzaczków zerwałam, jeszcze mam przed domem, ale tam niech jeszcze zdobi.
Czosnku jeszcze nie robiłam, za to dzisiaj przynieśliśmy czerwoną porzeczkę, więc jutro znowu robię dżemy, pół na pół z czarną :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

;:oj Kasiu, nie igraj z ogniem! ;:185 ;:185 Wiem, co mówię, ;:108 bo ja też nie tolerowałam prac w ziemi w rękawiczkach, a napytałam sobie takiej biedy, że do dziś walczę z grzybicą paznokci u rąk. ;:223 Nauczyłam się używać rękawiczek i teraz pluję sobie w brodę, że za późno. ;:145
Pozdrawiam i spokojnego ząbkowania dziecku życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu :wit . Jaki tam paskudny ten pająk ?? Piękny jest i ja tam się wcale nie boję ;:333 . W zeszłym roku był u mnie taki sam . Teraz go nie widzę ;:185 . Przewalone jest koszenie pola. Ja mam to samo ale na szczęście mam dużo mniej niż Ty. Poza tym ta trawsko rośnie tego roku jak szalona ;:oj . Doprowadzisz mnie do kompleksów tą ilością przetworów ale skoro masz z czego to rób, na pewno się przyda . Ja niestety czerwonej porzeczki ( jeszcze ) nie mam więc przerabiam co mam . Teraz lecą ogórki i cukinia bo dostaję od znajomego. Swoich nie mam ;:131 . Pozdrawiam :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”