Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Normalnie tajemnicze zakątki masz w ogrodzie. ;:108
Jadziu nie widzę problemu by wymienić się ostrogowcem, chyba na jesieni to się robi?
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, fruczaki to nie u nas. U nas prędzej mewy :lol: . Wyczytałam, że te motyle przylatują do Polski z Alp. To by tłumaczyło dlaczego spotykane są na południu Polski. W tym roku byłam w Pieninach i na nodze usiadł mi motyl, którego nigdy wcześniej nie widziałam a potem dowiedziałam się, że to motyl górówka więc nic dziwnego, że tego motyla nie znałam. Za to u nas na północy mam większą szansę zobaczyć bielika i w tym roku widziałam tego ptaka nad naszą działką już dwa razy.
Gloria Dei dla mnie to bardzo miła niespodzianka. Chętnie widziałabym ten kwiat u siebie ale ta przepiękna róża u mnie była całkiem żółta. Jadziu, to była na pewno Gloria Dei, bo miałam trzy sztuki z trzech szkółek i każda była tak samo żółta. Nie wiem czy to z powodu odczynu gleby czy temperatury czy czegoś tam jeszcze. A tak wypatrywałam tego rumieńca, a ona bezwstydnica wcale się nie rumieniła.
Jadziu, a pokażesz mi Cardinal Hume w całej okazałości? Mam tę różę ale jeszcze młoda. W internecie jakoś nie znalazłam zdjęcia rozrośniętej róży, tylko taka jak moja ale wiem, że większa rośnie, zwłaszcza na szerokość.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

U Ciebie Jadziu jeszcze sporo kwitnie, u mnie już nie , ciągle sucho i sucho .Zostały jakieś szczątkowe kwiatki i koraliki jarzębiny i kaliny :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Dzisiaj przy święcie nie było żadnej pracy tylko leniuchowanie i wariactwo z aparatem :;230 Udało mi się zrobić fajne fotki owadom oczywiście mojemu ogrodowemu przyjacielowi Fruczakowi również i trochę makrofotografii ,więc zaczynam pokaz, a raczej chwalenie się :;230 Pogoda w sam raz na lenistwo ,chociaż przez moment myślałam ,ze lunie deszcz, a to tylko parę kropel pokropiło moje kwiaty i zioła wszak to Matki Boskiej zielnej i kropienie wskazane :wink: ,żeby wszystko dobrze rosło i się rozmnażało[ szczególnie chwasty :;230]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak już się pochwaliłam to teraz odpowiem wszystkim miłym gościom ;:180

KAROLCIA masz racje sporo mam kwitnień szczególnie floksy, dalie i róże ,astry jeszcze nie kwitną a dzielżanów niet .Koraliki jarzębiny też są piękne to samo głóg czy inne ;:174

Obrazek

Obrazek

KASIU niestety z pokazaniem całego krzewu będzie kłopot bo jak to u mnie jedno rośnie obok drugiego i zlewa sie w jedną całość Jednak postaram się coś wykombinować Mam chyba calutki krzew z ubiegłego roku zaznaczony jaki wielki.szkoda ,ze Fruczak do Ciebie nie przylatuje a może w najbliższych latach i to sie zmieni.Pisza ,ze do miasta nie przylatuje Paź królowej a do mnie przylatuje od ubiegłego roku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO oczywiście tak we wrześniu ,żeby jeszcze zdążyły się dobrze ukorzenić, albo nawet pod koniec sierpnia, bo nie wiadomo kiedy zawita w tym roku zima i jaka będzie jesień .Już sie cieszę na tego białego i myślę ,że zawitasz w moje progi ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, zdjęcia fruczaka doskonałe! Złapać go w locie z taką ostrością to niemal graniczy z cudem! Tobie ta sztuka się udaje ;:180
Piękne kolejne dalie! Zarówno 'Aurora' jaki i anemonowa o ciemnych liściach. Co do 'Cafe au Lait' to dam Ci znać, bo może się jeszcze znajdzie lub trafi do mnie. Ale dziękuję za chęć podzielenia się ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

FLORIANIE miałam te okazje ,ze byłam blisko niego ,albo raczej on podleciał bliżej w trakcie sesji zdjęciowej .Czasem mam problem jak przylecą dwie sztuki którym sie zainteresować :;230 Gdybyś jednak się zdecydował na dalie to rzeknij słówko .Chyba będę musiała jeszcze dokupić pomidorowy nawóz i podlać te moje dalie jak jedną, bo Aurore coś lichawo kwitnie .W ubiegłym roku pisałam Ci o astrze którego dostałam od koleżanki to właśnie aster divaricatus ma piękne kwiaty i jest niziutki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, :wit
Te owadzie to już mistrzostwo. ;:63 ;:63
A furczak to już saly gość u ciebie ;:173
Rolze pięknie ci kwitną.
I dalie, ;:215 Chryzantemy zaczynają.U mnie tylko na razie jedna kwitnie.
Ta obiedka to wysoka ??
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Zdjęcie furczaka rewelacja!
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, zdjęcia doskonałe ;:oj ;:63 Owadzie szczególnie, ale i tym innym niczego nie brakuje. Przepiękne ;:108
Oczywiście, że pytałam o astra, tylko gapa nie napisałam tego :oops:
Znalazłam u siebie jeszcze jedną dalię, która nie kwitnie i chyba nie zdąży tego zrobić w tym sezonie i mam nadzieję, że będzie to moja zagubiona Ferncliff Illusion. Może poznam ja po bulwach, bo jako jedyna miała je bardzo długie?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Bardzo mi się coś ostatnio podobają te Twoje fotki, Jadziu - są śliczne i super skadrowane! No i te kolorki, no pięknie!
U mnie Obiedka raczej nie szaleje, ale każdego roku też nie zawodzi i fajnie się prezentuje choć bardzo skromnie. Lubię ją. U mnie nie ma więcej jak 60-70 cm wysokości.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BEATKO dziękuję za uznanie staram się jak mogę, ale też nowa maszyneria sprawuje się super :D Moja Obiedka rośnie w donicy i gdyby nie to, to zarosłaby mi pół ogródka .U mnie ma jakieś 1m może ciutek wyżej i to wystarczy .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

IWONKO masz racje ta dalia ma wyjątkowo długie bulwy to ich znak rozpoznawczy :wink: Aster nawet jest bardzo fotogeniczny inne mają bardziej pucułowate bulwy :wink: ;:180 za pochwałę zdjęć, jednak jeszcze nie sięgam Twoich wyżyn chociaż bardzo się staram i wciąż się uczę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO czasem udaje się zrobić fajna fotkę temu delikwentowi, jednak dzisiejsze średnio wyszły bo akuratnie zaczynał kropić deszcz i na tym się skończyło ,ze pokropił ;:174

Obrazek


Obrazek

Obrazek

ANIU u mnie Obiedka ma jakiś 1m może ciutek wyżej, jednak rośnie w donicy inaczej zarosłaby pół ogródka, a może i cały, a tak jest ujarzmiona .Rozkwitła wreszcie ostatnia tegoroczna lilia Red morning to LO .Zakwitła po jednym kwiatku na każdej łodydze. Cudnie pachnie i kolor ma ceglasty zmieszany z czerwienią

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapowiadali burze jednak gdzie one poleciały, a na jutro znów zapowiadają 30 * Strach się bać i znów trza będzie robić wężowy aerobic ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu, widnieje a ja pomału wybudzam się.Dzisiaj mamy wycieczkę do ogrodu przy kościele w Bujakowie . :heja
Piękne kwiaty ,wspaniałe fotki , resztę dopowiem jak przyjedziesz. ;:168
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jak ja lubię takie piękne, duże zbliżenia gdzie widać każdą żyłkę, każdy ton koloru. Piękne zdjęcia pokazałaś! No i oczywiście musiałam powzdychać do Peace. To jedna z moich ulubionych róż.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”