Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu - ja się jeszczenie odważyłam na potarcie starych pędów, ale skoro piszesz, że jeden puścił, to w bardzo skuteczny sposób mnie zachęciłaś. Powiedz tylko, jak mocno / słabo pocierałaś i czy robiłaś to śrupaczkiem do mycia garnków ( tym delikatnym).
Na Twoich zdjęciach wiosna w pełni ;:3 U mnie z wiosennych tylko żonkile ( jeszcze nie kwitną), hiacynty ( bardzo powoli się pokazują), szafirki ( dopiero zaczynają), krokusy ( zanim na dobre zakwitły, zdążyły przekwitnąć) i liliputowe jak dotąd tulipany ( nie myl z botanicznymi :;230 )
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, na pewno nie mam Sangwinariii od Ciebie i ta chyba nie miała być dla mnie... Przynajmniej w głośnych planach i zapewnieniach nie była, no chyba, że myslałas o tym.
Ale wczoraj zauważyłam, ze ostała mi się kokorycz także różowa - ależ sie cieszę, bo tak szybko ta ubiegłoroczna przekwitła, że myślałam, że się już nie pojawi. Śliczna jest ;:196
Brawa dla Miłka ;:303
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu i do mnie też już wiosna zawitała tnę róże ,różnie i do ziemi niektóre , zobaczymy co z nich będzie ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

TERENIU swoje róże mam już ścięte, jednak wciąż chodzę i docinam lub całkowicie wycinam pędy .Jednak gdzie mnie do Ciebie z ilością krzewów masz chyba 3 razy tyle co ja

Obrazek

BEATKO jeśli nie masz to już będziesz mieć bo zrobiłam sadzonkę, a druga jest dla Basi . Z Miłka bardzo się cieszę i chociaż to nie to co myślałam to kwiatki są cudne słoneczka W przyszłym roku kokoryczy będziesz mieć jeszcze więcej ja ją mam wszędzie tak jak lakolistną :;230 .Jednak od przybytku głowa nie boli ważne że róże dobrze przezimowały i nawet Westerland przeżył tę śmieszna zimę .Jednak padła mi czerwona porzeczka i jedna borówka amerykańska ;:222

Obrazek

EWCIA delikatnie podrapałam tylko jakbym go po pleckach drapała :wink: .Widocznie potrzebują te krzewy trochę ostrzejszej szorstkiej czułości :;230 Tak to wygląda inne też podrapałam po pleckach i w większości pomogło i wszystkie tak wypuszczają noski .Tulipany, narcyzy większość poszła na śmieci, bo zgniły wyrzuciłam chyba z 5 większych koszyczków z cebulami .

Obrazek

tak zakulkowałam Twiggy's Rose ciekawe co z tego wyniknie

Obrazek

ELUSIA swoje dalie juz posadziłam, nawet jedną ślicznotkę [szałwie Amistad] też posadziłam w donicy w ogródku jednak w razie czego druga jest w domu .Dzisiaj wyniosłam datury i posadziłam mieczyki. Dobra Elusia będziemy sobie jesienią wzajemnie przypominać o tulipkach ,ale mnie już mięknie serce a co dopiero jesienią :;230 .Kurcze zal mi Angelique, Gavota lubię bardzo te tulipany .Jednak pod sąsiada płotem koszyczki z tulipanami przetrwały ;:196


Obrazek

nowa moda na ukorzenianie hortensji :wink:

Obrazek

a to cudnie ukorzeniona sadzonka Novalisa od Daysy idzie jak szalony ;:167 ;:196

Obrazek

Słonecznej niedzieli życzę wszystkim
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Gratuluję pierwszych kwiatków miłka ;:138 I Nie dość, że zakwitł pierwszy raz, to jeszcze w takiej ilości ;:oj Mój taki jest po kilku latach. ale dobrze, że jest. W tym roku długo go wypatrywałam, ale nareszcie się pokazał :tan
Cieszę się, że naparstnica rośnie ;:138 Ciekawa jestem, czy powtórzy cechę mamusi. Ale nawet jeśli nie, to będę miała kolejny kolor, bo mam tylko różową. A Twoja, z tego co pamiętam to biała?
Bujanka śliczna ;:oj U siebie jeszcze nie nie widziałam. W tamtym roku się pokazała, to może i w tym ją wypatrzę?
Ależ u Ciebie wszystko wyrywne. Róże mają już prawie listki ;:oj
Tak podrapać muszę chyba swoją Anne de Kiev, bo coś marnie wygląda. Jeszcze jej sie przyjrzę, czy to konieczne.
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Ja też po zimie wyrzuciłam 4 koszyczki tulipanów. Cebule jakby zgnite, to chyba od mrozu, nie było tam za dużo wilgoci.
Jadziu a to nowe ukorzenianie hortensji to na krzewie?
Pięknie zakulkowałaś tą różę. Ja to zrobiłam z Louis Odier. Miała 3 cienkie pędy, bo to roczniak młody. M?łej słonecznej niedzieli. :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, zainspirowałaś mnie tym.... drapaniem róż! Właśnie muszę różę Fantin Latour pomiziać metalową szczotką, bo mało ma nowych pędów ;:306 Troszkę przydałoby mi się odmłodzić, a nic dołem nie wypuszcza.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu jestem kochana...Staram się być na bieżąco z najbardziej zaprzyjaźnionymi wątkami ale nie zawsze mam chwilę żeby coś skrobnąć... ;:173 Dziś wolna niedziela, pogoda troszkę jakby się zepsuła, rano ;:3 mocno świeciło a teraz jakoś tak nijako. Wczoraj za to było przecudnie. Wyciągnęłam część gratów z domku gospodarczego, wystawiłam stół i krzesełka pod altanę. Jutro czekają mnie pozimowe porządki w domku... ;:219 Miłej niedzieli ci życzę. Jesteś na działeczce? ;:168
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu u mnie Jacuś Mróz też zakwitł, a ja nie mogłam go poznać! teraz ma całkiem inne listki, niż miał jesienią, ale widzę, ze u Ciebie wygląda tak samo, rozetka jeszcze mała, pewnie podrośnie później i znów jesienią będzie taki ładny foremny :) A już się zastanawiałam, czy mi coś innego nie kwitnie ;:173 W końcu pada i zamiast latać z wężem, mogę sobie pozaglądać do ogrodów ;:215
Jadziu ja Ci chętnie oddam część moich Gavota, miałam ich bardzo dużo, jeszcze się zagęściły po roku i zrobił się tłumek tulipanów, wykopię i jak chcesz, to cześć Ci wyślę :) A Angelique- to i u mnie chorowały, też je wyrzuciłam...nie chcą rosnąć to nie! :lol:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

AGUSIU ;:196 kochana jesteś, jednak już nie będę kupować tulipanów zostaną te które chcą u mnie rosnąć i kwitnąć, a ich nie wykopuję wcale więc siedzą z pewnością bardzo głęboko . Nie będę sie każdego roku stresować . Moje ubiegłoroczne cebulki też ładnie narosły, a widzisz wszystko mi pomarzło, a tak się cieszyłam .Moja kępka Jacka też na razie niziutka, a już kwitnie jednak w sezonie liście będą śliczne .bardzo lubię takie srebrzyste liściory, podobne ma też Miodunka jednak nie znam nazwy.U mnie też podlało jednak to nic w porównaniu do potrzeb ,jednak lepsze to niż kranówa

Obrazek

OLUSIU jak to człek potrzebuje trochę wolnego ,żeby móc odetchnąć i oddać się "beztrosce " Dobrze ,ze nie muszę już chodzić do pracy. Niedzielę oczywiście spędziłam w ogródku bo gdzież jest piękniej niż na łonie natury .dla Ciebie pachnący bukiecik

Obrazek

BASIU ja nie drapałam szczotka tylko takim druciakiem do naczyń tym lżejszym .Nie chciałam zbytnio ingerować ,żeby nie zrobić zadziorów.Dzisiaj znów poszedł w ruch sekator i parę pędów poszło do kosza .W jednym miejscu gdzie podrapałam na razie czekam na efekt

Obrazek

IRENKO w ten sposób podpatrzony u Iwonki chcę ukorzenić hortensję na nóżce . Nie wiem jaki będzie efekt tego kulkowania, bo jeśli wyrosną długaśne krótkopędy pędy to mnie nie będzie satysfakcjonować i mam nadzieje ,że jesienią wyciągnę ukorzeniony ten pęd .Rh powoli otwierają swoje kwiaty, a będzie ich mnóstwo ;:167 ;:167

Obrazek

IWONKO dziękuję wiesz z jak wyczekiwałam na te malutkie słoneczka .Ta sadzonka naparstnicy pobrana od matczynej ,więc powinna mieć takie same kwiaty .Weszła nowa moda na drapanie różyczek w pięty,żeby się uśmiechnęły do nas pełną gębą :;230 Bujanki są w kwietniu potem następne przyfruwają chyba lipiec sierpień wiec spoko spotkasz je

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu - sporo poczytałam o sangwinarii i bardzo chętnie ją przygarnę ;:196
I wcale by nie głupio u mnie wyglądała obwódka z tej żółtej kokoryczy lakolistnej, niech się więc rozsiewa ;:306
Tez jestem ciekawa co na takie traktowanie Grandiflora - może zrozumie po co to wszystko.
Oczy puściły już listeczki, to jest moja najmniejsza różyczka w ogrodzie, ale wigorna jest chyba najbardziej.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Czego to ja się dowiaduję - róże nie dość że mnie podrapały paskudnie podczas przycinania, to jeszcze ..... proszą się by je drapać ;:306
Spróbuję - może za to one przestaną mnie drapać :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Idę, idę i nareszcie doszłam ale nogi bolą niesamowicie ;:145 czy musisz tak daleko mieszkać ;:oj
Jadziu wiosna pięknie zawitała do Twoich włości a i ciepełko też skoro już wieczorne biesiady w ogrodzie ;:304
Teraz mogę się delektować wiosennymi pięknościami nie tylko u siebie ale i w innych ogrodach i powiększać swoje chciejstwa ;:306
Pozdrawiam i zapraszam ;:168
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”