Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Kropelkowe fotki-rewelacja ;:63 A już te, które lubisz najbardziej, czyli w których odbija się świat, po prostu rzucają na kolana. Prawdziwa czarodziejka z Ciebie ;:180
Jeszcze kwitnąco u Ciebie ;:oj Moje dalie już dawno wykopane, a Twoje ciągle w kwiatuchach :heja
Śliczna kiciucha do Ciebie przychodzi, może znajdzie swój dom?
Do zobaczenia ;:196
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, ciekawe dlaczego rózie u Twojej koleżanki dostają przyspieszenia ;:218 Dociekałaś? The Prince to piękna róża, dobrze, że będziesz ją miała :D . Miły koci gość ;:167 Mini Stella super! Zdjęcia w kroplekach przepiękne ;:170 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu dawno mnie nie było więc nadrabiam zaległości .
Zdjęcia jak zawsze zachwycające , krople rosy czy deszczu pięknie uchwycone . Kwiaty cudne a ten kociamber przeuroczy ja bym już go drapnęła do domu he he
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Kasiu, - domniemam, że ta nowa właścicielka tych róż po prostu nic z nimi szczególnego nie robi - daje im tylko raz długodziałający nawóz i tyle, oczywiście wiosną krótko przycina, nie podlewa dodatkowo (może dlatego nie chorują). A może po prostu taka gleba, może taka odpowiednia ilość słoneczka i wody. Ale faktycznie rosną i kwitną wspaniale.
Dostały dobrą szkołę u Jadzi i są po prostu dzięki Niej dobrze wychowane i wiedzą jak się zachowywać "w gościach" ;:215 ;:180
Jestem tymi wszystkimi różami od Jadzi zachwycona!

Jadziu - Mini Stella u mnie dzisiaj wyglądała jak frezja, no bukiet ślubny by można było zrobić z tego liliowca, pełny rozkwit, nawet bardziej niż latem. ;:167
A jednak już jesteś w podróży... To czekamy z niecierpliwością na powrót ;:196 :wit
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

'Black Jack' na ostatnim zdjęciu w pełni rozwinął skrzydła. Zjawiskowy! Ale to jego późne kwitnienie nie jest prawidłowe - to nie jest późna odmiana ;:185
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu tyle jeszcze pięknych kolorów u Ciebie ;:215 , u mnie już raczej monotonnie. Ale ja też nie mam szczególnych kwiatów jesiennych, no może poza marcinkami, to i kwitnień mało. Za to mogę podziwiać kolorki w Twoim ogrodzie.

Jestem pewna, że z kicią znajdziecie płaszczyznę porozumienia ;:108

Zdjęcia jak zwykle super.

Udanego wyjazdowego pobytu życzę, serdecznie pozdrawiam i ślę moc ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu :wit
Piękna , złocistą jesień jeszcze nam pokazałaś ;:173
Ta dalia cudna :D I te róże :wink: Ciekawe czy ja się kiedyś doczekam pięknych róż :roll:
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Przyjemność oglądania Twoich zdjęć po mojej stronie, po prostu mistrzostwo świata!
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu, powtórzę za innymi o kropelkach deszczu-rewelacyjne fotki. Widzę, że domowników przybędzie jak najbardziej popieram decyzję- przyda się żywy termofor na ogrodnicze kolana zimą :wink: Dalie u mnie też dopiero wystartowały gdy upały zelżały aż szkoda było wykopywać. Twoja dalia Black Jack przypomniała mi o mpjej Kenorze, która jednak co roku była słabsza aż nie zakwitła. Jak wiesz u mnie brunrciki na pierwszym miejscu - chociaż co do róż już się przełamuję - aphrodite jest piękna ;:167
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu przegapiłam tyle fajnych zdjęć. ;:124
Jednak szybko nadrobiłam. A Ferncliff jak jeszcze dołożysz do Rhapsody to będzie zjawiskowo.
Przecudnie kwitną jeszcze róże a Twoja Elżbietka jest niemożliwa. ;:oj ...no i ten Black Jack...co za facet. ;:215
Dziś w nocy większy przymrozek uśmiercił mi kobeę....to już jednak prawie zima. ;:224

;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witam wszystkich po krótkiej nieobecności ;:196 .Zdążyłam wrócić na czas i to mnie cieszy ,chociaż nie sądziłam ,ze tak szybko przyjdą przymrozki.Daliowe listki zdążyły zmarznąć ,ale wyglądały fajnie były tylko poskręcane, a od dołu był nawet kwiatek ,a liście normalne . Chryzantema Red cherry w dobrej kondycji bez uszczerbku na urodzie po mimo przymrozku to samo z szałwia Amistad miała tylko lekko zmrożone kwiaty, a liście były nada zielone .Czyli nie było aż tak wielkiego przymrozku nocą, bo termometr wbity w ziemię wskazywał 0.Niestety chyba mogę zapomnieć o zakończeniu porządków, bo zbyt zimno

Obrazek

Obrazek


Obrazek

ELUSIA ;:196 myślałam ,tak posadzić Ferncliff przy Rhapsody,ale z roztargnienia pomyliłam fiszki i stało się jak się stało.Jednak Convoitise też fajnie komponowała sobie z Rhapsody .Ciekawe zapatyczkowłam też Silesię ciekawe co z tego wyjdzie.U nas trochę dzisiaj pośnieżyło nocą, ale to jak kot napłakał ale woda zamarznięta była rano

Obrazek

EWCIA łooooo matko zjawiłaś sie wreszcie .Niestety ten żywy termofor nie ma zamiaru dać sie usidlić jest bardzo niezależny .To dziki kot nie miał chyba za bardzo dobrych relacji z ludziami :wink: i jest nieufny ,chociaż lubi sie głaskać i tylko tyle .Kiedyś tylko takie brunetki preferowałam ,ale też sie przełamałam, bo widziałam ,że są zbyt ciemne dla mojego ciemnego ogródka i trzeba go było czymś rozjaśnić, dlatego Aphrodite i inne bladawce

Obrazek

GRAŻYNKO ;:180 miło sie czyta takie pochwały tym bardziej będę się starała ,żeby nie wypaść z wprawy

Obrazek

ANIU doczekasz sie też cudnych krzewów różanych nie od razu Kraków zbudowano .One też potrzebują czasu jedne szybciej sie aklimatyzują inne wolniej

Obrazek

BEATKO nie bardzo idzie sie dogadać z kicią M też próbuje jak na razie ponosimy klęskę .No cóż pożyjemy zobaczymy nic na siłę, może wreszcie sie przekona ,ze będzie jej u nas dobrze ,a zima zbliża sie wielkimi krokami ;:196

Obrazek

FLORIANIE nie wiem jaką strategię obrać z tym maruderem .Chyba juz w lutym go zadoniczkuję niech sie powoli rozkręca może wtedy zakwitnie o czasie .Bardzo śmiesznie w donicy się korzenił miał ułożone korzenie wkoło doniczki jak żadna dalia one przeważnie swoimi bulwkami wychodziły poza doniczkę, a nie okręcały się w koło niej

Obrazek

BEATKO ;:196 no tak nowa właścicielka moich róż ma lepszą glebę ,dlatego róże lepiej rosną niż u mnie .Po mimo ,że dostają wszystko co potrzebne nie zawsze wychodzi im to na dobre.Jestem ciekawa jak The Prince będzie sie zachowywał oby zakwitł tak jak u Irenki, a ja będę czekać na efekty tego ukorzenionego dziecięcia co ono pokaże, albo też będzie marudził jak jego ociec :)

Obrazek

JOASIU szkoda ,ze kociamber tego nie podziela i wciąż robi uniki .Dawno byłby u mnie gdyby tylko pozwolił się porwać,ale on woli wolność i darmowy wikt :)

Obrazek

KASIU swojego The Princa dałam w dobre ręce, a był u mnie 6 lat i w sumie zakwitł przez ten czas paroma kwiatkami u niej z pewnością zakwitnie jak powinien .To niestety wina mojej gleby zbyt przepuszczalnej jak dla angielek, bo przecież mam sporo róż i cudnie kwitną, a wszystkie traktuje jednakowo.Mam jednak ukorzenionego patyczka The Princa może on w przyszłości zakwitnie jak powinien, a jeśli tez nie, to oddam bez mrugnięcia okiem .Munstead wood też nie kwitnie jak powinna ,ale na razie dostaje kolejną szansę tak jest u mnie z tymi cudnymi angielkami

Obrazek

IWONKO mój domek dla kici czeka, tylko ona nie może się zdecydować czy dać się usidlić, czy tylko przychodzić po wyżerkę .No cóż ma szansę mieć sie lepiej ale to tylko od niej zależy co zrobi .Dzięki za pochwały z Twoich ust to prawdziwy kompliment :oops: ;:196

a to juz domowy delikwent zakwitł, zamiast uszczęśliwić mnie dopiero za miesiąc Drugi różowy też w pakach to samo storczyki też zapączkowane z nich najbardziej sie cieszę .pomogły aplikatory

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Za oknem już Ci pomroziło, ale na parapecie za to zakwitło ;:63
U mnie dopiero wczoraj był przymrozek, trzeba było szyby skrobać. Niewielki był, bo szybko zeszło i dzień był całkiem przyzwoity. Za to dzisiaj jest deszczowo, ale powietrze lodowate. Brrr.....zimno. Byle do wiosny ;:196
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7930
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu
Cieszę się ,że wróciłaś ;:196
Przymrozki i tak były dla nas łaskawe tego roku. :)
Różyczki wyglądają pięknie i świeżo ,nic sobie z zimy nie robią.
Ten aplikator do storczyków to nawóz w tych malutkich buteleczkach jakby :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”