Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Oj Jadziu piękne te zdjęcia róż , ja też nie mogę się doczekać wiosny. Dziś w nasiennym kupiłam trochę nasion kwiatów do siania , oraz nawozy , za tydzień zacznę sianie , są to przeważnie rośliny na obwódki. Dziś był iście wiosenny dzień ciepło i słonko świeciło , tego samego również Tobie życzę ;:168
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ten widok Elżbietki ? i Doktorka wprost woski, u mnie Dr dostał w objęcia Evę.
Pamiętam bratka Rokoko jak zachwalałaś kpiłam ale nic mi nie wyszło, nie umiem siać pewnie .
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu u mnie już wiosenka zakwitł mi rannik zaczynają śnieżyczki ,żonkile nie które też mają pąki aż się boję co to będzie ,widziałam dzisiaj wyłazi pączek u miłka Amurskiego masakra oj za wcześnie ;:185
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu i ja uśmiechnę się do Ciebie o nasiona tej naparstnicy, jest niesamowita ;:oj Zbierałąś może nasionka, czy nie bardzo? Spróbowałabym i z nasion, nie będę wybrzydzać ;:65
Bratek rococo, jak to rococo, cudnie kusi falbankami ;:138
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu - bardzo dziękuje za miłą roślinną dydykację. ;:196
Wiesz - nie znam tej rośliny, tym bardziej mnie zaciekawiła ;:215
Dopiero teraz, jakiś miesiąc temu kupiłam nasiona bratka Rococo, dlugo ich szukałam. Będę siała w czerwcu.
Sadzonek jakoś nie widziałam. Trzeba zatem mi go siać ;:172
Miłej niedzieli ;:3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu - oglądałem u siebie ten mały patyczek wawrzynka, co dostałem od ciebie i .... też zauważyłem pączusie, ciekawe czy będą kwiaty na tak małej sadzonce, czy tylko liście.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ja w tamtym roku przesadziłam dużego wawrzynka na duży ogród , bo już wchodził na rodki , ale całe lato nie puścił żadnego liścia , pomyślałam na jesieni wykopię i wsadzę coś innego , ułamałam gałązkę w środku była zielona. Teraz obserwuję ten krzak i nie widzę by zawiązywał pąki kwiatowe , czy one tak mają , czy jednak z niego już nic nie będzie? - pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, zaciekawiły mnie Twoje naparstnice ja mam tylko te zwykłe różowe i białe . Wawrzynek od Ciebie posadziłam już do ziemi a mój różowy trzy razy przesadzałam , obraził się i odszedł . ;:185
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu Ależ ja w tym roku zaspałam trafiłam dopiero na piątą stronę twojego wątku ;:124 Witam się serdecznie i biegnę poczytać od początku.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Zasypało wszystko na biało ;:138 i zaraz świat zrobił się weselszy o tę biel .Dobrze ,że w sam raz przyszedł ten śnieg to chociaż roślinkom podczas mrozu nie będzie zimno. Oby tylko te mrozy nie były szczególnie dotkliwe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TOLINKO ;:168 nic się nie stało miałaś ważniejsze sprawy na głowie .Gratuluję malusiej Zuzi niech rośnie zdrowa na pociechę rodziców i dziadków.Wiem ,ze czujesz się szczęśliwą Babcią ,bo babcia brzmi dumnie ;:167
IRENKO może uda mi się ,że mój wawrzynek różowy wyhoduje nasionka to Ci zostawię .Jednak jemu daleko do kwitnienia, ten biały ma aż żółte pąki tylko zbyt mało słonka ,żeby rozchyliły się kwiaty .Widzisz ta moja naparstnica miał tylko jeden kwiat taki kosmiczny reszta były normalne .Ciekawe jak w tym roku sie zachowa ,bo na razie jest jej wielka kępa
TERENIU hmmm nie znam się na wawrzynkach jednak myślę ,że ten Twój musi odchorować przesadzanie i możliwe ,że dopiero na przyszły rok zakwitnie .Mój miał już jesienią pąki kwiatowe a jeśli ma żywe łodygi to dobrze o nim świadczy .Wawrzynki nie lubią przesadzania ,chociaż swojego różowego dostałam w doniczce i zaraz w pierwszym roku po posadzeniu zakwitł


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU trudno wyczuć jednak myślę ,ze to będą tylko liście .Mój zakwitł dopiero w czwartym roku ,więc musisz być cierpliwym jak to ogrodnicy.
BEATKO jakoś nigdy nie spotkałam bratka Rococo w sprzedaży .Swojego mam z siewu ,ale powiem Ci ,że nie wszystkie nasionka chcą kiełkować, ale to też zależy jakie nasiona się kupi.
IWONKO oczywiście ,że Ci wyślę nasionka tylko czy powtórzą cechy mateczne tego nie wiem .Jest tam wielka kepka z wieloma odnogami więc może lepiej wysłać Ci sadzonkę tej naparstnicy jak uda się rozdzielić
HALINKO widziałam Twoja uroczą wiosenkę .Zresztą u Ciebie dużo cieplej ,chociaż można by powiedzieć ,ze mieszkamy niedaleko a jednak .Rannika też miałam a jeśli chodzi o Miłka to nie wiem czy wyjdzie tak samo jak nie widzę Cyklamena Coum ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ANIU te bratki maja to do siebie ,ze słabo wychodzą .Nie wiem czy to taki ich urok ,bo gdyby były łatwe to i można by było kupić ich sadzonki
TERENIU teraz mamy znów zimę jednak wiosna coraz bliżej .Nie sieję żadnych jednorocznych kupię tylko parę starców na obwódki .Szkoda mojego wysiłku, bo nie mam ręki do siania w doniczkach wolę to juz zrobić w ogródku



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu cudowny Dzwonek jakoś sieję, kupiłam nawet sadzonki i kicha - podobnie jeżówki nie lubią mnie - co im zrobić, pogrozic? chyba wiosną - wróciła Tośka będzie odliczanie.
Nie kuś - Etiuda cudowna.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu przepiękne kwiatuszki wspominkowe ;:333 ;:333 ;:333 i jakie cudowne zdjęcia - dzięki Ci ;:196
Ale masz dobrze że śnieg Ci sypnął i okrył roślinki , u mnie nic , zero a mróz spory , ale trudno co będzie to będzie
Jadziu muszę zajrzeć do nasionek bo rzeczywiście coś mi przysyłałaś ale jakie nie pamiętam :D
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Tak też Jadziu myślałem o tych pączusiach na wawrzynku - że zbyt mała roślinka by to były kwiaty. :(
Za to na dereniu po raz pierwszy są pączusie kwiatowe i .... zaczynają pękać :)
Tym śniegiem to mnie zaskoczyłaś - po prawdzie co nieco wieczorem zaczęło u nas padać, ale rankiem okazało się, że tylko gdzieniegdzie w trawie trochę śniegu zaległo.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”