Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu uwielbiam byliny o kwiatach jak "świece" typu pustynnik, języczka itp Dość długo są ozdobą bo kwiatostany wysokie. Ciekawy kształt kwiatostanu tojeści zawsze mnie rozśmiesza i przypomina nazwę ludową ( gęsie szyje). A ... przy okazji prawidłowa nazwa to Tojeść orszelinowata - zabrakło końcówki a wiem,że lubisz mieć wszystko jak trzeba.
Znów furczak ... masz oko ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

:wit Jadziu ja też uwielbiam tak kolorowo dlatego lubię oglądać takie ogrody jak Twój busz ;:167
Koło Cherry Girl To Floksik rośnie? Gratuluję jeżówki ja ciągle czekam na razie jeżyki, ale już za moment ;:173
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ja też Lubię ten twój kolorowy busz. ;:108
Hortki widzę już pieknieja .
Róże w dalszym ciągu piękne pokazujesz . Do tego piękne kolekcja lilii.
Piękne lato z tyloma kwitnieniami . To nic że teraz chłodniej ibdeszczowo.Takie dni też są potrzebne. :wink:
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Cześć Jadziu, Novalis chętnie powtarza kwitnienie, więc niedługo zobaczysz następne pąki. Piszesz, że się ochłodziło, u nas przedwczoraj było 5 stopni w nocy, strasznie zimno, w kwietniu nie było takich zimnych nocy... brrr. Na szczęście dzisiaj już jest ciepło, chociaż rano tylko 10 stopni ;:224
Śliczny ten Twój busz, bez dwóch zdań ;:215 , tyle dobra w jednym miejscu ;:224 .
Szkoda rutewki, ale na pewno wypuści nowe pędy ;:108 .Moje rutewki na szczęście przywiązałam, często wieje z zachodu , więc tak na wszelki wypadek dostały podpory.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, pytam, bo ja się boję o jedną rutewkę, jest tak wysoka, że nijak jej już wyżej nie dam rady podwiązać, a ona dopiero jest przed kwitnieniem. Tym 2 pozostałym to wystarczy 2 metrowy palik, więc z nimi bez obawy.
Brawo za ostróżkę, brawo za jeżówki!
Trochę musiałam przemyśleć ten skrót lilii OT ;:306 Ale szybko się zorientowałam o co chodzi ;:306
Też się upajam ich zapachem ;:215
Mam wielką prośbę, miałam je tylko jeden rok i jakoś mi czmychnęły te floksy z rabaty, po czym ich poszukiwałam. Czy można jakąś małą ich sadzoneczkę przejąć? Nie musi być w tym roku..... ;:196 https://www.fotosik.pl/zdjecie/d8cf1c754fab21a8
Proszę, trzymaj kciuki aby werbena patagońska zdązyła mi zakwitnąć ;:108
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Przepiękne zdjęcia całego ogrodu ;:138 Ale Ty masz tam roślin, do koloru do wyboru, cudnie po prostu, ile kolorów ;:oj naprawdę jestem zachwycona. Ja bylin mam mało to u mnie teraz nie tak kolorowo . Miłego dnia Ci zyczę Jadziu, może nie tak upalnego jak u mnie :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu jeszcze raz dziękuję za wspaniale spędzoną sobotę, było mi bardzo miło ;:196
Mam nadzieję, że już lada chwila uporasz się z resztką prac domowo-renowacyjnych i będziesz mogła spokojnie sobie poogrodować.

Czarna Madonna niezwykle piękna, ale ten misz-masz liliowo-ostróżkowy okraszony nagietkiem baaaardzooo uroczy.

Życzę nam deszczu i miłej niedzieli ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, a czy wiesz że i ja mam jedną Hastatę fioletową ?
Jest niższa od tych jasnych, ale mam nadzieję że też wyrośnie i stworzy ładną kępkę.. fajne są... aaa... białą też mam ...
A Patagońskich mam pełno po całej działce rozsianych... dałam je do kompostownika i teraz rosną wszędzie... ;:306
... na razie je zostawiam, bo ma sporo miejsc świecących pustkami... kurde... wydaje mi się że im więcej kombinuję z roślinami, tym gorzej mi to wychodzi... ;:223
Jadziu, a powiedz mi czy Języczka Przewalskiego daje Ci radę w słońcu ?... moja jest w cieniu, a i tak mdleje...
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu dobrze ,że popadało a może i pada (przynajmniej u mnie teraz) bo nie trzeba będzie podlewać. ;:108 Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie zaczeły się pokazywać ślimaki bez domków. Trzeba im wypowiedzieć wojnę. ;:163
Mnóstwo roslin masz w ogrodzie. Bardzo ładne liliowce i przepięknie wygląda Schwarze Madonna z kroplami wody. :heja
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Małgosiu - potwierdzę, że byc u Jadzi w ogrodzie to jest niesamowita przyjemność! ;:167
To ogród z wielkim sercem ;:167
A jak pięknie rosną i kwitną wszystkie rośliny od Jadzi - no jak zaczarowane...
Pozdrawiam weekendowo ;:3
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu czy wypoczywasz , gdyż coś cicho u Ciebie , jeśli tak to miłego wypoczynku ;:3 :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłych gości .No trochę mnie nie było, bo wreszcie zakończyłam moje domowe prace renowacyjne :wink: Nie dosyć tego to trochę podupadłam na zdrowiu, bo co za dużo w pewnym wieku to niezdrowe :;230 Jednak znów jestem na pełnych obrotach .Jak już się dowiedzieliście zaliczyłam też wypad do Hacjendy Andrzeja razem z Beatką [Bazyla] ;:196 Nawet nie zdążyłam jej serdecznie podziękować za wspaniałą wyprawę i przepyszne papierówki z jej ogródka. Ogródek dziennie podlewany z góry i to mi odpowiada , a rośliny szczególnie dalie rosną w oczach ;:167 O chwastach nie piszę bo to wiadomo ,ze najlepiej rosną, a ślimaki sa w swoim żywiole .Wchodzą nawet na wysokie dalie dobrze ,ze je zauważyłam inaczej ogołociłyby mi je z liści .Dzisiaj nawet zauważyłam poskrzypkę na lelujce, jednak zdążyła mi umknąć ta diablica Przecudnie zakwitła budleja i zwabia mnóstwo motyli nic tylko stać i robić fotki


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

IRENKO u mnie ślimaków też mnóstwo, jednak jakoś daje radę i na razie szkód jako takich nie mam .Mam prawdziwy busz, a ostatnio zdążyłam wydać wielką kępę liliowców i dwie floksów trzeba się trochę wyzbyć takich podwójnych lub nawet potrójnych kęp ,bo towarzyszące im roślinki zaczynają się dusić..Gdy słabo krzewią się rośliny narzekamy, a gdy zbyt mocno też narzekamy Róże zaczynają powtórkę ,a na razie najbardziej zapaczkowana jest Jacques Cartier Kwitnie też dwoma kwiatami Abraham Darby jednak trzeba klękać chcąc zrobić mu fotkę

Obrazek

Obrazek

GABI liście moich języczek też są mdlejące, jednak kwiaty stoją jak świece.Mnie to nie przeszkadza widocznie taki ich urok :wink: Patagonki słabo obrodziły, jednak hastaty widać wszędzie tak jak ogóreczniki ,że muszę je usuwać,bo to wodopije.Moje hastaty super zimują w każdym miejscu i lubią tworzyć kępy a rosną nawet w kamieniach

Obrazek

Obrazek

BEATKO jeszcze raz dziękuję za przemiłą wycieczkę do Andrzejowej Hacjendy ;:196 .Już nie bardzo się czułam drogą, a to były początki i dopiero w domu mnie złapało na całego gardełko i ucho, na dodatek nie umiałam podnieść prawej ręki do góry-- tragedia Niestety młodość nie wieczność jak mawiał poeta Teraz jest już OK pomogło na rękę smarowanie nalewką z geranium [anginki] którą w ubiegłym roku robiłam .Teraz mogłabym znów zacząć renowację Buziaczki dla Twoich maluszków także Czarna Madonna na razie przekwitła jednak zbiera siły na powtórkę a deszczyku mamy na razie pod dostatkiem

Obrazek

Obrazek

KAROLCIA to mój busz misz maszowy, jednak czasem mnie wkurza jak jedne rośliny włażą na drugie zagłuszając te słabsze.Teraz właśnie wyrugowałam floksy i liliowce bo zbytnio sie rozrosły a miejsca brak

Baby purplerosa

Obrazek


Obrazek

BEATKO oczywiście te floksy mam w trzech miejscach, a miałam też białe z różowym oczkiem od Basi i mi gdzieś wybyły Kurcze muszę je znów od niej wydębić, a może one u mnie zmieniają kolor. Rankiem floksy w duecie z liliami tworzą istną kakofonię zapachów Moja patagonka już kwitnie

Obrazek

Obrazek

DAYSY rutewce nic sie nie stało tylko musiałam ją związać lekko w pasie i stoi jak żołnierz na warcie Maczki Amelkowe trochę wyrosły ponad miarę i też zabrały miejsce innym roślinkom .Jednak są piękne, ale od nadmiaru głowa boli, więc musiałam parę sztuk usunąć z korzyścią dla współbraci

Obrazek

Obrazek

ANIU busz jest piękny kolorowy jednak zbyt mocno sie zagęściło ,wiec trzeba zrobić trochę przewiewu . U mnie od paru dni pada a moje rośliny są kontent z tego i z lubością patrzą w niebo .Taka pogoda mi odpowiada chwastom również

Obrazek

Obrazek

KRYSIU goździk na razie w doniczce sobie czeka, bo w miejscu gdzie chcę go posadzić na razie rosną młode Heliotropy .Na jesień pójdą do przechowalni zimowej razem z daliami, a w to miejsce przyjdzie przecudny goździk Moulin rouge od Ciebie ;:196 ,Tak obok Cherry girl rośnie floks Light blue flamejest przecudny i wciąż kwitnie gdy panienka Cherry odpoczywa po trudach kwitnienia po jednej stronie bramki wejściowej rosnie Pinky winky a po drugiej Limelight

Obrazek


Obrazek

KRYSIU ;:196 zaraz poprawiłam literówkę ;:180 wiesz ,ze lubię mieć wszystko nazwane jak się należy tak jak i Ty .Szkoda ,ze pustynniki nie chcą u mnie rosnąć, bo też podobają mi się świecowe kwiatostany .W tym roku szyje trochę takie chudzinki w ubiegłym były jakieś większe nie wiem dlaczego.W niedzielę natomiast był w gościnie i tylko przywitał sie i pożegnał przecudny Paź królowej Kurcze nawet nie zdążyłam pobiec po aparat . Fruczak jest częstym gościem, jednak mój spust w aparacie zbyt wolno działa jak dla niego .

Obrazek

Obrazek

ELUSIA moja ziemia piaszczysto -hasiowato bardzo przepuszczalno ale chyba jesienne deszcze dały im do wiwatu bo sporo lilii potraciłam .Teraz będę siedzieć bezpiecznie w donicach .Czarna Madonna jest cudna i długo trzyma kwiat nawet deszcze średnio jej szkodzą ;:196

Obrazek

Obrazek

MAŁGOSIU kocham ten mój busz jednak trochę przetasowań musiałam zrobić, bo zbyt mocno porosły moje podopieczne .Widać podoba im się u mnie :D Zapach jaki się teraz unosi jest obłędny ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

BEATKO :oops: zawstydzasz mnie, ale z drugiej strony cieszę się ,że moje roślinki dobrze rosną w zaprzyjaźnionych forumowych ogródkach ;:196

Obrazek

Obrazek

TERENIU nie wypoczywam raczej sie kuruje po odnowie mieszkania Jednak juz jestem od dzisiaj na chodzie wiec zaglądnę do wszystkich milutkich gości

Obrazek

Obrazek

kurcze musiałam pousuwać wszystkie emotki inaczej by nie przeszlo ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Och Jadziu nie mów , bo ja jeszcze po urlopie do siebie nie mogę dojść i widzisz jak to bywa , Ty przynajmniej coś pożytecznego zrobiłaś , a ja wypoczywałam i mnie dopadło ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”