Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jak tam Jadziu wiosna jest ???
Wawrzynek ładnie się zapowiada.
Ja nie mam żadnego.
Ale może kiedyś....
Róze śliczne ;:167
Ech te wspomnienia trochę osładzają czas oczekiwania na tą wiosnę.Ale prawdziwą , na dworze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

ANIU wiosna nie ma zamiaru przyjść może zaraz będzie lato, bo do końca miesiąca temperatury są nieciekawe wciąż na minusie ;:222 .Biedny wawrzynek może kwiaty zdążą mu pomarznąć zanim się rozwiną ;:174 Wawrzynek to wdzięczny krzew zakwita zanim jeszcze pokażą się inne kwiaty i warto go dlatego mieć
TOLINKO na razie widać ,ze nie ma szkód, jednak dopiero wszystko się okaże jak przyjdzie ta prawdziwa ciepła wiosna .Byłam wczoraj w ogródku jednak gleba dalej zamarznięta a krokusy i ranniki skulone czekają na odrobinę słońca.Wiosna gra z nami w ciuciubabkę ;:174
BEATKO u mnie tak jak i u Ciebie też szału nie ma a zimowe kurtki jeszcze długo będą potrzebne ;:222 Ostatnie mrozy mogły uszkodzić róże i trochę sie o nie boję .Ciemierniki już szlag trafił nawet nie pomogło okrycie, bo ostatnie mrozy je załatwiły a calutka zimę super przeżyły ;:174
EWCIA nie miałam żadnej pierzynki zimowej, bo śniegu było jak na lekarstwo ,że nawet nie okrył porządnie roślin .Jednak po tych paru ciepłych dniach róże sie przebudziły, a teraz dopiero może być pogrom chociaż na razie wyglądają dobrze, jednak gleba zmarznięta
MAĆKU po to robimy fotki latem ,żeby umilać sobie przedwiośnie szczególnie takie jak w tym roku
KAROLCIA no tak w twoim gąszczu doniczek trudno dostrzec to co się potrzebuje .Z pewnością sieweczka sie znajdzie
ANDRZEJU dalej zimno a pogoda nie nastraja optymizmem bo temperatury wciąż na minusie .Dzisiaj spoglądałam na norweska pogodę to tam do końca marca zapowiadają minusy -5 -6 nocą to wcale nie będzie wesoło ;:145
DAYSY Wiosna tylko na chwilkę zajrzała do nas, a teraz dalej regularna zima .Jeszcze chwilkę z pewnością będziesz cieszyć się wiosną ,ale domową .Dobrze ,że tyko zamówiłam lelije to najmniejszy kłopot.

Dla umilenia czasu w oczekiwaniu na nadejście wiosny trochę ubiegłorocznych wspomnień dla wszystkich


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu jakie cudne wspomnienia ;:167
Lilia przepiękna i różyczki cudne ;:138 ;:138 ;:138
U mnie też zima i nastrój do kitu , nic mi się nie chce , nawet doglądać siewek . Jak wiosna nie przyjdzie to zwariuję .
Wstawiaj więcej takich piękności Jadziu to może humor się poprawi ;:196
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu,

u mnie też kiepsko z tą wiosną. Podobnie jak u Ciebie, konkretnie przymroziło, a śniegu było jak na lekarstwo. Do tego ten lodowaty wiatr. Też się martwię o róże.

Jak długo masz już swój skrawek raju? Widać, że ogród jest już dojrzały, byliny rozrośnięte, róże dostojne i bujne. Zarówno wśród bylin, jak i róż masz sporo okazów, których dotąd nie znałam. Piękną zgromadziłaś kolekcję roślin, róże w szczególności ujmują za serce. Burgund nie tylko u mnie przyciąga wzrok, również widzę, że u Ciebie mruga do mnie z każdego zdjęcia, na którym jest. Wspaniała róża, uwielbiam jej aksamitne płatki. Coś jednak jest w tych czerwieniach, że tak kuszą :D Wszędzie, gdzie nie zobaczę Souvenir du dr Jamain, robię maślane oczy. Przepiękna.
Trzymam kciuki, żeby wszystkie panienki wiosną się ładnie pozbierały i pięknie kwitły.

Jestem pełna podziwu, że ukorzeniasz różane patyczki, z powodzeniem! Niełatwa to sztuka, musisz mieć wyjątkową rękę do roślin. Ja się nawet nie podejmuję, żeby spróbować ;:131
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Róże ;:167
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

A ja ciągle mam nadzieję, że już wkrótce skończymy wspominki, a na całego zaczniemy zachwycać się tegorocznymi kwitnięciami :tan Chociaż patrząc na zapowiadaną pogodę, mina mi rzednie coraz bardziejObrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

MAĆKU dziękuję w imieniu róż . Jeśli tak Ci się podobają to specjalnie dla Ciebie jedna z nich

Obrazek

ANIUmiło gościć następną różomaniaczkę w moim wątku. Masz piękny ogródek i angielki cudnie kwitną u mnie niestety gleba im nie odpowiada bo mam zbyt przepuszczalna a one tego nie lubią.Swój ogródek mam 9 lat jednak z początku był to tylko warzywny .Najstarsze róże to Fresja, Burgund ,Gloria dei są ze mna od początku ogrodowania.Reszta to młodzieżówki 6 letnie i młodsze.Z początku chciałam mieć same czerwone róże kocham ten kolor wśród róż. Z czerwieni mam Burgunda ,NN ,mrs Lincolna ,Silesię ,Schwarze Madonnę,Isabel renaissance , Lavaglut,a teraz dokupiłam Cherry girl jednak ta nie jest aksamitna . To nie żaden problem ukorzeniać róże w każdym razie dla mnie a tu link warto wypróbować swoich sił https://www.youtube.com/watch?v=KUkGkWmrdlU .Po wiosennym cięciu właśnie wypróbuję ten sposób ,bo z jesiennego cięcia patyczków pięknie się w ten sposób zbudowały kallusy, jednak potem gdy je odkryłam szlag je trafił. Jednak w domowych pieleszach nie ma co ukorzeniać róż. Dr Jamain mus mieć nie ma innej opcji dla Ciebie Angela którą też warto mieć :wink:

Obrazek

TERENIU pogoda nas nie rozpieszcza dzisiaj jednak jest na plusie oby te horrorystyczne przepowiednie pogodowe sie nie sprawdziły .Te pięknie kwitnące krokusy,ranniki i przebiśniegi jakie były 2 tygodnie temu teraz są jak wymoczone kury .Dla rozweselenia

Obrazek

IWONKO niestety i mnie mina rzednie jak patrzę na te prognozy .Potem przyjdzie wiosna zmieszana z latem i jesienią jak wszystko na raz zacznie kwitnąć a tak każdego roku mieliśmy dawkowane przyjemności . dla Ciebie


Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ;:196
Kolejna porcja piękności ;:oj
Wyczytałam, że masz Fresie/Fresje czy jak to tam się poprawnie pisze :wink:. Ja też ją posadziłam w zeszłym roku, czy możesz mi o niej troszkę powiedzieć? Oczywiście chodzi mi o Twoje doświadczenia, nie o wiedzę encyklopedyczną, bo tę już przerobiłam :D

Pozdrawiam cieplutko, życzę ;:3 i spokojnej niedzieli ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BEATKO moja Fresia jest ze mną już prawie 10 latek .Z początku nie wiedziałam ,ze trzeba ciąć różane krzewy ,żeby bardziej się krzewiły ona jednak każdego roku cudownie kwitła aż do pamiętnej zimy 2012 gdzie musiałam ja ciąć poniżej kopczyka tak mocno przemarzła ./Jednak mieliśmy wtedy przeszło 30 stopni przez parę dni . Potem w sezonie znów wystartowała i cudownie zakwitła .Nie straszne jej są mszyce czy inne gady rośnie wspaniale i wspaniale się krzewi ,a kwiaty mają cudowny zapach Frezji .Ozdoba są też jej błyszczące zdrowe liście nie łapie plamistości czyli same ochy i achy mogę o niej napisać .Jednak po ubiegłorocznym zimowym pogromie nie umiała sie opamiętać jednak teraz wygląda dobrze i oby tak pozostało to znów zakwitnie jak przystało na królowa mojego ogródka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a teraz trochę dzisiejszych fotek nie można wciąż żyć wspomnieniami :) jak na dworze słonko cudownie świeci, po mimo tego wieje lodowaty wiatr


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, miło popatrzeć na kolorki lata... i cudownie, że kolorki wiosny coraz intensywniejsze ;:333 Wczoraj odsłoniłam swoją sasankę, tak jakoś przysypana liśćmi była... I też budzi się do życia! :heja
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu - te słoneczne letnie zdjęcia na pewno nadal są nam bardzo potrzebne, bo pogoda nie rozpieszcza ani nas ani naszych ogrodów.
Ta róża pięknie Ci zakwitła i piękny krzaczek utworzyła https://www.fotosik.pl/zdjecie/747f01c3c737f3f1
Pochwalę oczywiście też ten aktualny obraz Twojego ogrodu, ten wczesnowiosenny - jak zwykle jestem pod miłym wrażeniem.
A krokusiki botaniczne wyglądają cudnie w takiej ilości. ;:167
Trzymam kciuki aby Twoje róże dalej w tak dobrej kondycji ruszały do kwitnień. ;:215
Jeszcze raz dziękuję za kolejny zestaw ogrodowy ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ;:196 za opinię o róży i przepiękne zdjęcia ;:oj ;:180

Krokusiki ;:215, widzę, że wiosna zaczyna się i u Ciebie.

Życzę ;:3 i wiosennie ciepłego tygodnia ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Dopytam o Fresję. Moja niespecjalnie chce wyrastać,ale mimo niewielkich rozmiarów i podatności na plamistość,całkiem fajnie kwitła. Nie sprawdzałam jakwygląda po zimie, bo aż się boję podejść do kolejnej części ogrodu, ale mam nadzieję,że ta część, ochroniona przez iglaczki, ma się lepiej niż część ogrodu odsłonięta.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”