Moje oczko w głowie cz.10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Tereniu nie przepraszaj, bardzo mi było miło Cię usłyszeń ;:196
Wiesz co...sekunduję Twojej kaczusi, bo malutkie kaczuszki to wzruszający widok! Wydzielisz im kawałek ogrodu i będą się chowały ;:215 A w ogóle zostaniecie dziadkami :;230 :;230
Dereń jak najbardziej wygląda na jadalny...ale że z patyczka? a ja dokupiłam drugiego, bo mój kwitł ale nie zawiązywał owoców :lol: Jutro ma być 18 st... oczywiście w dzień to się wygrzejesz, ale noce dalej zimne i przymrozki. Pozdrawiam ;:4
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Tereniu, jesteś w pełni usprawiedliwiona i nie miej wyrzutów sumienia. ;:196 ;:196
Pamiętam galimatias, jaki panował, gdy moi rodzice budowali dom. ;:oj Nie da się tego opisać, a przecież mieliśmy gdzie mieszkać. ;:108
Wiosna na Twoją działeczkę zawitała i rozwinęła kwiatuszki, ;:333 wcale nie czekając na Twoją nieustanną obecność przy roślinkach. ;:303
W związku z dalszymi pracami w nowym domu niech Wam zdrówko dopisuje, ;:167 ;:167 a słoneczko ogrzewa ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Witam Edwardzie w moich skromnych progach :wit
U Ciebie pięknie u mnie bałagan jak po wojnie :) Nie mam za bardzo możliwości hodowli ale tak wyszło , co miałam zrobić jak dostałam takie malutkie , żółciutkie - musiałam dbać o nie i urosły :D
Dziękuję i zapraszam częściej .
Marysiu jak zobaczyłam to byłam w szoku , pierwsze co mi przyszło na myśl to zadzwonić i dopytać i padło na Ciebie bo wiem że masz doświadczenie z takimi stworzonkami :D Nie wiem za bardzo gdzie i jak ich wychowam ale najpierw niech się wylęgną a potem będę się martwić :;230
Derenie muszą być dwa ?? żeby owocowały ? to najwyżej dokupię mu drugiego albo wyhoduję .
Marysiu w dzień ciepło a na jutro zapowiadają przymrozki ale może się mylą - a z resztą zobaczymy . Czy Ty już wszystko poodkrywałaś ?? bo ja nie wiem co okrywać .
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję ;:196
Lucynko trudno mi to wszystko ogarnąć ale może kiedyś , najpierw trzeba domek wykończyć .
Coś tam kwitnie ale słabo bo nie było słoneczka i zimno , dzisiaj już było ładnie ale znowu przymrozki zapowiadają - kiedy to się skończy ?
Bardzo serdecznie dziękuję za życzenia ;:196 ;:196 i pozdrawiam

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Tereniu jedynie nie zlikwidowałam kopczyków, ale i nawet róże przycinam, bo forsycja nawet u mnie żółta :D
Masz rację nie trzeba się z góry martwić! dobrze byłoby pomyśleć o zabezpieczeniu kaczuszek, żeby właśnie z góry ich coś nie porwało bo masz wokół lasy...a to maleństwa i znaczne, bo żółciutkie.
Będzie dobrze :D
Nie wiem jak z dereniami ale doszłam do takiego wniosku skoro kupiony był z owockami, a potem dwa lata nie owocował a kwitł! u Marty też rosną w towarzystwie :wink: Zobaczymy jak w tym roku, bo obsypany jest kwiatkami czy zawiąże owocki. Widziałam przymrozki w prognozach, ale dzisiejszy ranek wreszcie nie siwy :lol: No to życzę energii na następny tydzień, bo szykujemy się na parapetówkę ;:162
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

No jak fajnie Tereniu ;:138 , te kaczuszki to dobre mamuśki, opiekują się maluchami, będziesz babcią kaczusiową ;:138 Tereniu chyba wszyscy teraz mamy dużo pracy na działeczkach, na ogrodach, więc wszyscy jesteśmu na forum z doskoku, ale jak już wszystko będzie porobione .... ;:306
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Dziękuję Marysiu ;:196
U mnie zimno i forsycja jeszcze nie kwitnie - boję się ciąć róż . Kaczuszki to może nie z góry ( co mogłoby im zagrażać ) ale z dołu - koty bezpańskie grasują , dostałam trzy kaczuszki i tylko się odwróciłam a kocur przy mnie złapał i uciekł z jedną , byłyby trzy .
U mnie i dzisiaj przymrozek był i na jutro zapowiadają - ja już nie mam siły , wychodzą mi lilie i co je nakryłam wiadrami doniczkami to wiatr powywracał i wróciłam wkurzona bo i tak nie dam rady .
Marysiu zapraszam z całego serca i dziękuję za życzenia ;:4 ;:4
Iwonko dzięki ;:196 Oby tak było jak mówisz bo ja zielona w tym temacie :oops:
Iwonko wiosna zawsze jest dużo pracy a ja mam dodatkową przy domu , bo co możemy to robimy sami :D :D
Myślałam że zimą nadrobię zaległości ale się tez nie dało , robiliśmy światło i takie inne rzeczy a jak wróciłam zmarznięta to już mi się nic nie chciało a jeszcze był problem ze zdjęciami i tak zeszło a teraz to nie wiem kiedy nadrobię .
Cieszę się i dziękuję że chociaż Wy o mnie pamiętacie ;:4 ;:4


Obrazek
pierwszy tulipan mi zakwitł


Obrazek

-- N 31 mar 2019 20:23 --

Dziękuję Marysiu ;:196
U mnie zimno i forsycja jeszcze nie kwitnie - boję się ciąć róż . Kaczuszki to może nie z góry ( co mogłoby im zagrażać ) ale z dołu - koty bezpańskie grasują , dostałam trzy kaczuszki i tylko się odwróciłam a kocur przy mnie złapał i uciekł z jedną , byłyby trzy .
U mnie i dzisiaj przymrozek był i na jutro zapowiadają - ja już nie mam siły , wychodzą mi lilie i co je nakryłam wiadrami doniczkami to wiatr powywracał i wróciłam wkurzona bo i tak nie dam rady .
Marysiu zapraszam z całego serca i dziękuję za życzenia ;:4 ;:4
Iwonko dzięki ;:196 Oby tak było jak mówisz bo ja zielona w tym temacie :oops:
Iwonko wiosna zawsze jest dużo pracy a ja mam dodatkową przy domu , bo co możemy to robimy sami :D :D
Myślałam że zimą nadrobię zaległości ale się tez nie dało , robiliśmy światło i takie inne rzeczy a jak wróciłam zmarznięta to już mi się nic nie chciało a jeszcze był problem ze zdjęciami i tak zeszło a teraz to nie wiem kiedy nadrobię .
Cieszę się i dziękuję że chociaż Wy o mnie pamiętacie ;:4 ;:4


Obrazek
pierwszy tulipan mi zakwitł


Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Tereniu z góry ptaki drapieżne! u mnie myszołowy! jeden mi pół kury w zimie zjadł. Są też jastrzębie :wink: A kocury faktycznie tez biedactwom zagrażają!
Ładnie tulipanek rozkwitł, moje się szykują ale jeszcze w pączkach. Przylaszczka u mnie też jakaś skulona. Taka dziwna ta wiosna...przymrozku nie było, ale głowa po południu w ogrodzie zmarzła od mroźnego wiatru!
Ja wychodzące lilie podsypałam obornikiem i dużą ilością słomy, bo przecież nie da rady wszystko codziennie okrywać i odkrywać...Pozdrawiam i życzę pogodnego kwietnia ;:196
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Witaj Marysiu ;:196 dziękuję za podpowiedź nie pomyślałam o tych drapieżnych ptakach , oby się tylko szczęśliwie wylęgły to będę chronić ten mój dobytek :)
U mnie wczoraj był lekki mrozek ale nic nie zmroził , ciekawe jak dzisiaj bo straszne zimno się pod wieczór zrobiło .
Dzięki za pomysł też je podsypię obornikiem jak nie zmarzną oczywiście :D
Bardzo Ci Marysiu dziękuję i odwzajemniam ;:167 ;:4 ;:196

Obrazek
Taką budkę zrobiliśmy kaczuszkom , trzeba jeszcze posprzątać wokół .


Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Witaj Tereniu,ślicznie zakwitły u Ciebie wiosenne kwiatuszki i czytam ,że kaczuszki będziesz miała swoje ,niech się darzy,pracy masz na pewno dużo ,ale jak już tyle zrobiliście to myślę ,że już jest z górki ,życzę ,żebyście jak najszybciej zamieszkali w nowym domku i cieszyliście się z jego dobrodziejstw i ogródka w zasięgu ręki,pozdrawiam i buziaczki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Tereniu fajny domek dla kaczuszek super będą mieć cieplutko ;:333 U mnie też lodowatym wiatrem zawiewa i nawet nie che mi się iść do ogródka ,żeby mnie jeszcze gorzej nie zawiało.Zdróweczka Tereniu i dużo sił ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Tereniu świetny domek mają kaczuszki i na pewno będą w nim bezpieczne ;:333
Zdolni jesteście i pracowici co najważniejsze....podziwiam ;:4 Życzę Wam dużo sił i zdrowia ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Mówią, że od przybytku głowa nie boli, a ty piszesz, że jednak boli :wink: Mam nadzieję, że kaczce mamie pójdzie dobrze i wkrótce pochwalisz się cudnymi maleństwami :D
Wiosna u ciebie urocza ;:173
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

No to kaczuszki szybciej zamieszkały w nowym domku niż ich opiekunowie, ;:131 ale tak to już jest, że najpierw nasi podopieczni, a w następnej kolejności my. ;:108 Wielkie brawa dla Was. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”