Moje oczko w głowie cz.10

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Tereniu, kochana jesteś. ;:196 Chętnie bym po te kamienie do Ciebie poszła, tylko trochę daleko. :lol:
Muszę więc obejść się smakiem. ;:223
Zgadzam się z Alicją, że te nieplanowane rabatki są najładniejsze, ;:108 bo sama takie mam. ;:306 Lubię taki miszmasz i dobrze mi z tym. ;:224
Oj, tęskno już za takimi kolorowymi widokami, za zielenią i kwiatkami. ;:303
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Tereniu trzeba się jakoś zbierać, bo drzewa wołają o bielenie, winorośl trzeba przycinać...już nie wspomnę o suszkach, które zostawiam na zimę. Leży jeszcze resztka śniegu, ziemia też zmarznięta i chyba ze 2 tygodnie tak jeszcze będzie. Od jutra można znowu siać więc pracy trochę jest.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w siewach ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Tereniu ... no i Marysia po tych westchnieniach do piękna Twoich rabatek ściąga nas bezlitośnie na ziemię ;:306 cięcie, bielenie i wiele innych zajęć... widać, że już ozdrowiała :tan Jak u ciebie z pogodą u mnie z nieba leci mokra kaszka, więc na razie nici z ogrodowania :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Na razie zaświeciło słonko - jadę na działkę , odpowiem później :wit :wit
Miłego dnia życzę wszystkim ;:4
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Witam Kochani jeszcze raz ;:4
na chwilę zaświeciło słoneczko i pojechaliśmy na działkę , trochę świeżego powietrza dobrze mi zrobił , od razu lepsze nastawienie :D
Witaj Alu ;:168
A dlaczego sąsiedzi z Twojego płotu zrzucili winogron ?? co im to przeszkadzał ?
Te rabatki są blisko miejsca budowy i tak tylko tam posadziłam a po skończeniu może coś zmienię , coś przesadzę , wyrzucę .
Te płoty betonowe to nie nasze to sąsiedzi już wcześniej postawili a ja tylko staram się je czymś zasłonić .
Alu bardzo Ci dziękuję i tez serdecznie pozdrawiam ;:196 ;:196
Ewuniu dzięki ;:196
Oby jak najszybciej ale coś straszą znowu zimą :(
Lucynko na tej rabatce rośnie co chce i jak chce :) ale nie powiem mnie też się podoba .
ja też lubię taki miszmasz dlatego tak sadzę bez zastanowienia ;:306
Ja Tobie też dużo zdrówka życzę ;:196 ;:196
Marysiu bardzo dziękuję ;:196 ale mnie zmobilizowałaś ;:333
Ruszyłam na działkę i jestem zadowolona ;:108 Powiedz mi czy Ty wszystkie suszki już wycinasz i sprzątasz , ja zaczęłam wycinać ale boję się że przyjdzie mróz i wszystko zmarznie . Orliki , floksy i inne już wypuszczają młode i co z nimi ?? U mnie już śniegu dzisiaj już prawie nie ma a co będzie jak zima wróci ?
Mówisz jutro dzień siania ?? może i ja się zbiorę i coś posieję - będę mieć zajęcie i radość . Co by tu na początek ? jakoś nic mi do głowy nie przychodzi .
Jak będziesz przycinać winogron proszę wrzuć jakieś patyczki gdzieś do ziemi - przyjedziemy z Michałem to zabierzemy .
Bardzo dziękuję kochana ;:196 ;:196
Ewuniu ;:196 dobrze Marysia zrobiła bo mi coś brakowało , nie mogłam się zebrać :wink:
Dobrze że Marysia ozdrowiała i zaraziła mnie do pracy bo nie miał mnie kto popchnąć do pracy .
Tak jak pisałam od jedenastej zaświeciło słoneczko i pojechaliśmy na działkę , M.coś tam przy samochodzie grzebał a ja wzięłam się za wycinanie suszków - ale tego mam , chyba do lata nie sprzątnę ;:306


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Tereniu, jak pięknie sfotografowałaś kwitnącą szałwię muszkatołową. ;:138 ;:138
U mnie jakoś inaczej kwitnie. ;:131 Ma długie łodygi kwiatowe i rzadko rozłożone okółki kwiatowe. :? Tak się zastanawiam od czego to zależy. A może to jakaś inna jej odmiana... ;:218
Zazdroszczę Ci wyprawy na działeczkę. :lol:
Mam nadzieję, że do piątku całkowicie wykaraskam się ze słabości i też pojadę, tym bardziej że w tym dniu można wjechać na teren ogródków samochodem. ;:333 Oby tylko jeszcze tej ostrej zimy nie było. ;:oj
Zdrówka życzę i cieplutko pozdrawiam. ;:167 ;:196 Niech Ci ;:3 zaświeci również jutro i w kolejnych dniach. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Dzisiaj szukałam nasion starca i natknęłam się na nasionka szałwii muszkatołowej .Zastanawiam się Tereniu czy wysiać ja już teraz .Ciekawe czy by zakwitła w tym sezonie, albo dopiero w przyszłym. Wiem że to rośliny dwuletnie tak jak naparstnice .Pięknie wyglądają wielkie kępy roślin
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Tereniu brawo! nie ma to jak dotlenienie, mnie tego w chorobie najbardziej brakowało. Nie mogę otworzyć okna w pokoju przy -4, bo siewki pomarzną! Jak człowiek cierpi dla tego ogrodu ;:306
Mnie też tak kiedyś syn sąsiada zrzucił winogrono z ogrodzenia, a później dowiedziałam się że ogrodzenie zrobili poprzednicy i nie miał prawa. Żeby chociaż wyplewił to miejsce czy coś posadził a tam rosły tylko pokrzywy...nazwałabym go, ale nie zasłużył nawet na to.
Lucynko nam jakąś syberyjska zimę wróży więc chyba z wycinaniem się jeszcze wstrzymam. Wycinam tylko michałki, i takie co nie chronią u podnóża młodych roślinek. Patyki wetknę i będą czekać, szczególnie z Marka winorośli, bo on ma różne dobre odmiany.
Trzymaj się cieplutko i Ty się pytasz co posiać....Ty królowa nasion ;:196 ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Witaj Tereniu,ale nas niecierpliwi ta wiosna,a jak juz przyjdzie to tak będzie zasuwać do lata ,ze zakrętu nie łapiemy,śliczne wspomnienia ,pełne kolorowych kwiatów,co za radość patrzeć ,pozdrawiam i spokojnych dni życzę no i zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Witam wieczorkiem przemiłych gości ;:167 ;:167 ;:167
Lucynko szałwie muszkatołowe są różne , ja też mam dwie odmiany :) na pewno masz inną .
Lucynko tak wiosennie było , śnieg zniknął a ja sprzątałam i chyba tego mi trzeba było :D
Powiem Ci że ja też tak jakoś nie mogłam się pozbierać a dzisiaj czuję się świetnie .
Bardzo Ci dziękuję i też Ci życzę wszystkiego najlepszego a przede wszystkim zdrówka ;:196 ;:196
Jadziu już siejesz starca ?? mam gdzieś nasionka i też muszę wysiać .
Jak ją teraz wysiejesz to może zakwitnie jeszcze ;:108
Jadziu u mnie już kilka lat ma chyba trzy i nadal żyje .
Mnie się bardzo podobają takie duże plamy , tylko nie mam gdzie się rozpędzać bo miejsca mi już brakuje .
Marysiu dzięki ;:196 obudziłaś mnie :D
Nawet dzisiaj nasionka Kielichowca chińskiego zalałam wodą aby szybciej wzeszły :D
Oj Ci ludzie - chyba z zazdrości tak postępują :(
Własnie , własnie aż się wystraszyłam tą zimą i nie wiem co robić , ale powolutku będę sprzątać .
Bardzo Ci dziękuję za patyczki ;:196
No widzisz jakieś bezmózgowie mnie ogarnęło i nic nie umiem się zorganizować :oops:
Zdrówka Ci życzę i pięknych ;:3 dni ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witaj Martusiu ;:167
No właśnie tak się zastanawiam czy ja zdążę posprzątać do lata bo trochę przez tą rozbiórkę zaniedbałam działkę i wszystko :oops:
Kochana jesteś - u Ciebie to dopiero cudne wspomnienia , nie mogę się napatrzeć :D
Dziękuję Ci za życzenia i z całego serca odwzajemniam ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Tereniu ja na duże plamy nie mam miejsca, bo gdzie sadziłabym następne zachciewajki :;230 Starca jeszcze nie sieję bo muszę kupić nasionka, a na razie nie wybieram sie do sklepu gdzie takowe są .U mnie po jednym roku wybyła, a uwielbiam jej cudne kwiatki. Wszystkiego najlepszego z okazji Walentynek ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Tereniu ;:196
Śliczne dzwoneczki ;:333
Ja kiedy planuję rabatki to mi się nie podobają najlepiej wychodzą mi bez planu ;:306
To nowi sąsiedzi ,którzy myślą tylko o sobie .To oni wlasnie podnieśli tak dziłke ,że mój płot jest przechylony na naszą stronę ,a i niektóre płyty na dole od ciężaru ziemi zaczęły pękać .
Ja też sie boję marcowych mrozów bo historia pokazała ,ze potrafi przymrozić w tym miesiacu ;:202
Zdrówka ;:196 ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz.10

Post »

Jadziu ;:196 to z miejscem masz tak jak ja :D
Nasionek starca też nie mam , mam kocankę źle spojrzałam ale może kupię . Miałam sadzonki chyba ze trzy lata ale już brzydkie się zrobiły .
Dziękuję i też życzę przede wszystkim zdrowia bo to najważniejsze ;:196 ;:196
Alu ja też nie umiem zaplanować ładnych rabatek , bo ja chciałabym dużo a tu wtedy wychodzi taki miszmasz :)
To masz problem z sąsiadami a próbowałaś jakoś z nimi rozmawiać ?? czy się nie da ?
Dziękuję i Tobie też dużo zdrówka życzę ;:196 ;:196


Obrazek

Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”