Idzie zima ...cz.37

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu !!
Piękne zdjęcia kwiatuszków a już kaczuchy powalają na kolana ;:333 ;:333 jak one pięknie w tym śniegu wyglądają :)
Nasion nakupiłaś ;:oj chyba cały szaliczek zasadzisz jak wszystko Ci wzejdzie ;:306
Ja bardzo ale to bardzo dziękuję za podzielenie się ze mną nasionkami ;:cm ;:cm ;:cm właśnie odebrałam przesyłkę .
U mnie orkan tylko bramę na działce z zawiasów zrzucił i przeniósł kawałek chyba że to chuligany jakie ??
Pozdrawiam cieplutko i życzę powodzenia w wysiewach oraz zdrówka basy mogła się nimi opiekować i cieszyć ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Ta Twoja zakochana kacza para jest urocza, a kiedy będą młode.
Marysiu niebieski bodziszek bardzo ładnie wygląda, moje jesienią poprzesadzałam w cieniste zakątki.
Jak zobaczyłam ilość nasion ;:oj to oniemiałam, oby wszystko pięknie wykiełkowało. Masz rację z tym sianiem tunelowym ja w tym roku też się wstrzymam i część wysieję w marcu do mis pod folią.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu :wit
Często spotykam Cię przeglądając inne wątki, w końcu dotarłam i do Ciebie.
Na widok łanów narcyzowych szczęka opadła mi do samej ziemi! Te starsze odmiany są chyba niezawodne, podobnie z tulipanami. Człowiekowi zachciewa się rarytasów, a potem narzeka, że kwitnąć więcej niż jeden sezon nie chcą, nie mówiąc o rozrastaniu ;:145
Sikoreczki jakie masz wypasione, jak one dają radę się jeszcze poderwać do lotu :;230
Czytam o domkach, altankach i schowkach. Tak jak napisałaś, gdy się mieszkało w bloku, to wystarczył kawałek piwnicy. My też nie mamy piwnicy w domu, za to domek ogrodnika, ogromny strych, garaż i warsztat wydzielony z garażu. W garażu co prawda jest miejsce zarezerwowane dla dwóch aut, ale po kątach to opony, części mojego małżonka (w sensie samochodowe, nie części ciała ;:306 ), worki z ziemią i korą (która to czeka wciąż na usypanie kopczyków dla róż i nie wiem czy się doczeka), podręczny stosik drewna kominkowego, okresowo różne rośliny i kto wie co jeszcze ;:306
Taki to los ogrodnika ;:oj

Zastanawia mnie skąd wielokrotnie wspominany "szaliczek"? Czyżby kształt samej działki? Na początku myślałam, że nazwa odnosi się do areału, ale widzę, że całkiem sporo tego u Ciebie, dużo roślin zgromadziłaś :D
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Ho, ho, Maryś! :roll: :roll: Nieźle zaszalałaś zakupowo. ;:138
Co to się z nami dzieje przed wiosenką... Gromadzimy te dobra, gromadzimy, a potem martwimy się, gdzie to wszystko pomieścić. ;:306
Ja sobie dzisiaj po raz kolejny przejrzałam zbiory i aż się za głowę złapałam z wrażenia. ;:7 M, który był świadkiem mojego osłupienia podsumował sprawę krótko i dobitnie: "sąsiadce kawał działki zagospodaruj". A jest obok działka opuszczona i zarośnięta tak, że przykro patrzeć. Jeszcze przed dwoma laty kupiłabym ją (wówczas jeszcze miała właścicieli), teraz nie jestem już pewna, czy dałabym radę w zagospodarowaniu. ;:185

Kaczuchy dumne i szczęśliwe. ;:333 Widać, że lubią puszysty śnieżek. ;:224
A do takich widoków, jakie pokazałaś na wspominkowych fotkach coraz to bardziej tęskno. ;:108
Chciałaby dusza do raju.... Nie takie to jednak proste. ;:131 Najpierw czyściec zimowy, a potem się zobaczy. ;:218 Wszystko zależy od tego, jaka ta wiosna będzie. :oops:

Dobrej nocki i wspaniałego weekendu życzę. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu, czytałam u Lucynki, że też już jesteś otwarta nasionowo i ogrodowo ;:215
Sama jestem ciekawa jak sobie poradzą u mnie styczniowe aksamitki.
Kupiłam w ubiegłym roku nasiona szczypiorku czosnkowego i nadal się zastanawiam czy go siać, czy jak będę za wczasu uszczykiwać główki kwiatowe to może nie będzie się tak u mnie panoszył? Znasz ten temat?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam w sobotni poranek!

Bez słońca, lekki mrozik, resztki śniegu ale podobno ma sypać tak przynajmniej prognozują Obrazek
Wczoraj kilka torebeczek straciło, bądź zmniejszyło swoją zawartość, bo wykonałam pierwsze większe siewy. Parapet pierwszy zastawiony ;:333 Pokazywałam torebeczki z nasionami pelargonii i ze zdziwieniem po otworzeniu okazało się, że jest w nich parę ziarenek dosłownie parę! Jeżeli wykiełkuje część tzn jedna góra dwie sadzonki...ile przetrwa nie wiem, ale skoro torebka nasion kosztuje 7,50 zł to chyba przesada, bo za tą kwotę dostanę dwie sadzonki pelargonii bluszczolistnej na placu bez całego zachodu siania i pielęgnowania.

Obrazek

W drugiej torebce widać mniej cenna pelargonia, bo za 4,50 było 7 nasion Obrazek Piszę to żeby nie zapomnieć, bo na wiosnę porównam z cena sadzonek Obrazek Wiem, wiem już słyszę jak niektóre z Was mówią, ale to co wyhodowane przez siebie to nie to samo....zgadzam się! bo te hodowlane będą naszpikowane nawozami i mogą natychmiast paść, ale wszystko to sprawdzimy! Obrazek
Nie posiałam jeszcze heliotropów, bo na torebce stało napisane, żeby na 4 dni dać nasiona do lodówki więc w niej siedzą i posieję pod koniec przyszłego tygodnia (korzystne dni). Zawsze na początku słucham kalendarza, a potem jakoś mi się zapomina Obrazek

Marysiu masz inne preferencje roślinne i nie ma w tym nic dziwnego, każdy robi to co lubi. Przynajmniej w sferze ogrodowania i hobby. Mnie cieszy wypielęgnowane maleństwo od ziarenka do dorosłej postaci, pewnie to takie moje macierzyństwo na starość Obrazek Twoje parapety teraz Cię cieszą bo są kolorowe i każdy kwiatek to sukces Twoich upraw. Właśnie mi uzmysłowiłaś, że Twój wątek zniknął z powiadomień ;:131
Dziękuję i wzajemnie pozdrawiam! byle do wiosny ;:168

Tereniu oj zarażam Cię moimi pierzastymi i czuję, że jak już zamieszkasz w domku to na końcu ogrodu stanie maleńki kurniczek :uszy Tak czytając Wasze wpisy i życzenia pomyślałam że byłoby dobrze, żeby jednak wszystkie nasiona nie wykiełkowały Obrazek Tereniu wymiana doświadczeń, nasion, roślin to sens naszego FO ;:168 A wiesz że czytając o bramce u Ciebie tak pomyślałam że to chyba nie wiatr...no chyba że jakiś fragment był zardzewiały albo słaby i puścił , bo u mnie nic cięższego nie przemieściło się :wink:
Dziękuję i życzenia odwzajemniam z całego serca ;:196 ;:196

Dorotko tak jak moich dzieci nie nagabuję o potomstwo tak i z kaczkami grzecznie czekam....będą to będą, a nie to tak jak z kochinami :lol: Chociaż stary kochin coś dzisiaj pracował a kaczka tylko coraz głośniej wrzeszczy Obrazek U mnie bodziszki w słońcu ładnie kwitną i chyba nawet ładniej niż w cieniu? Ja z tunelu korzystam, bo w domu nie pomieszczę wszystkiego. Pojawiła się nowa możliwość, bo wczoraj wstawiłam nasiona do przemrożenia na półkę wiatki. Przypomniałam sobie też, że kiedyś siałam nasiona zimą tą metodą za radą pewnej miłej forumki która niestety już nie bywa na FO

http://www.agardenforthehouse.com/2013/ ... g-along-2/
http://www.agardenforthehouse.com/2015/ ... seedlings/
http://www.agardenforthehouse.com/2014/ ... updates-2/

W pierwszym roku osiągnęłam sukces w sianie ale w ubiegłym jadąc do sanatorium też wysiałam tak parę roślin i nic z tego nie wyszło. Wysiałam je dość późno i może dlatego. teraz mogłabym wrócić do metody właśnie stawiając butelki w wiatce! Zobacz i powiedz co o tym sadzisz Obrazek

Witaj Nowy Gościu Aniu :wit
Bardzo lubię takie nowe wizyty. nowe znajomości bo wnoszą w nasze życie coś innego, ciekawego ;:173
Dziękuję za miłe słowa pod adresem żonkili a i sikorek...masz rację, chyba je upasłam, bo zdecydowanie są większe i to nawet sama parę dni temu stwierdziłam! Mało tego nie zjadają od dwóch dni całej porcji dziennej wkładki słonecznika Obrazek Nie ma dużych mrozów i nie potrzebna im aż taka wyściółka tłuszczu Obrazek
A teraz co do składowania, wydaje mi się że jak mamy dużo miejsca to nie myślimy o tym gdzie to postawimy, posadzimy tylko kupujemy a jak mamy mało miejsca to działa hamulec Obrazek a może nie zawsze Obrazek

Mój ogród to typowe poletko galicyjskie! za domem działka długa, chuda ...słusznie wykombinowałaś. Mam pół kilometra wąskiego pasa ziemi i problem z miejscem, bo na takim pasku kiepsko się cokolwiek planuje. Dom kupiłam w zamian za mieszkanie w Krakowie i kiedy kupowałam patrzyłam czy da się w domu zamieszkać...ogród oceniłam później, jak wycięłam dziesiątki siewek i wsadzonych roślin przytarganych przez poprzednich właścicieli z pobliskiego lasu. Sadzili, żeby zapewnić sobie prywatność ale nie panowali nad roślinami. Dlatego wszystkie wady działki wychodziły w czasem. Jednak nie narzekam, dom po wyremontowaniu spełnia nie tylko nasze wymogi, ale i dzieci które chętnie tu zamieszkały, pozbawiając nas ogromnego strychu Obrazek ale dając inną radość. Ja mam gdzie wyżywać się na emeryturze i dzięki całej sytuacji jestem na FO, na którym poznałam mnóstwo fantastycznych mniej lub bardziej ludzi, zwiedziłam kilka miejsc w Polsce i tyleż ogrodów dzięki mężowi, który mnie wozi (i nie tylko). Zdobyłam kilku przyjaciół i mam z kim pogadać o kwiatkach co nie jest tematem powszechnie uznanym za interesujący ;:162

Dziękuję za odwiedziny i życzenia! Obiecuję Cię odwiedzić w niedługim czasie ;:196 ;:196

Lucynko jesteśmy już zaprogramowane na rośliny i samo odpoczywanie i oglądanie w necie czy w katalogach nie wystarczy ...musimy je mieć, fizycznie Obrazek Niestety i przemysł się rozwija wraz z mogą na ogrodnictwo i tak jak żywność kusi, tak kuszą nasiona. Piękne zdjęcie, opakowanie a co z tego wyjdzie ...zobaczymy ? mam nadzieję że coś lepszego niż przetworzona żywność ;:oj Nie dokupuj działki bo oprócz harówki trzeba mieć czas na rozkoszowanie się widokami a nie tylko z nosem przy ziemi spędzać czas. Ja nie jestem perfekcyjna i nie muszę mieć wypielone do czysta dlatego mam trochę czasu na obserwowanie przyrody wokół a Ty dbasz bardzo o wygląd i rozumiem to presja ogrodów działkowych Obrazek
Może lepiej oglądajmy swoje zdjęcia niż torebeczki w necie, tyle samo pożytku dla oka a mniej wydatku i pracy Obrazek Miłego weekendu Luciu, ja dzisiaj idę do koleżanki na obiad jubileuszowy, cieszy się że tyle lat z mężem przeżyła ;:167 Tobie życzę mile spędzonej soboty i weekendu ;:196 ;:196

Bea cóż przyszły nasiona to musiałam posiać Obrazek Przyszedł też katalog znanej firmy o którym pisałyśmy niedawno, M mnie namawia ale płacę ja więc trzymam się na razie!
Szczypiorek u Ciebie się rozłazi? to albo masz jakąś taka odmianę albo glebę, bo u mnie niestety nigdy się nie rozsiewał ...nawet jak kwitł ;:oj Czosnkowy mam niedawno i jest tak eksploatowany, że aż drżę o niego.
Styczniowe aksamitki? czyli posiane w styczniu Obrazek


A teraz jak jeszcze Was nie zanudziłam to pooglądajcie ;:4


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłej soboty wszystkim!
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu , jaki bajkowo wiejski widok, kaczuszek na śniegu. ;:oj i kiedyś w moim ogrodzie było pełno kaczuszek kurek, indyków i gąski
też się trafiały, to były inne czasy choć bym chciała chować kurki to już nie mam gdzie, ale z przyjemnością popatrzę na twoje stadko .
Marysiu, ja tez już wysiałam troszkę nasionek, zastanawiam sie czy to nie za wczas , bo brak słoneczka spowoduje ,że roślinki będą wybujałe
Ja nie mam tunelu i będę wszystko musiała trzymać na parapetach , więc z pozostałymi wysiewani wstrzymam sie do połowy lutego. ;:168
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu piękne kwiaty nigdy mnie nie znudzą , ani oglądanie ich fotek :D Ja w domu zyskałam sobie tytuł "fanatyka" choć na razie tylko czytam i "ględzę" o roślinkach :D Bardzo sie cieszę, że tutaj są ludzie tacy jak Ty, z którymi mozna porozmawawiać o kwiatach , warzywach czy drzewach , bo w "realu" nie jest to łatwe, a w okolicznych ogródkach trawa króluje i rosną tuje :D
Święta minęły, styczeń sie kończy powolutku i coraz bardziej wyczuwam, ze to już niedługo :D W marketach coraz wiecej nasionek, w ogrodniczych to samo, cebulki za wczesnie wyszły. Twoje kwiaty na zdjęciach coraz bardziej przypominają mi, ze juz czas myśleć o ogródkach. Kolorowe, słoneczne fotki . Coż za miłe widoki. A te białe gwiazdki to rozwar biały?

Marysiu widzę ze u Ciebie "pierwsze koty za płoty", w kwestii siania :D Oby pelargonie pięknie wykiełkowały. Fakt, nasionka drogie, ale jeśli sie uda będzie super , Ja juz za tydzień przechodzę z teorii w praktyke, i zaczynam pierwsze próby. W razie wątpliwosci pozwolisz, że poprosze Cię o radę . :D Pierwsze obawy już są .Mam chłodno w domu.. Temperatura około 15 do 17 stopni w dużych pokojach a w małych, cieplejszych , króluja kotki i raczej ich nie przepedzę. Uprawa będzie sie więc odbywać na tzw. nieco zimny wychów ;) , Trzymaj kciuki ;) Pozdrwiam Cię serdecznie i życzę Ci udanej soboty i niedzieli ;)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

:wit Marysiu! W niektórych torebeczkach, często dość pokaźnych rozmiarów, faktycznie nasionek jak na lekarstwo, ;:108 dlatego teraz przy zamawianiu patrzę, ile w każdej z nich gramów . Najczęściej podają wagę O,2g. Wiadomo, że taka waga może oznaczać zaledwie kilka nasionek. ;:222 Ja też dawałam się nabierać na opakowania, w tym roku dokładniej przyglądam się ich wadze.
Sezon rozpoczęty. Teraz nastąpił czas niecierpliwego oczekiwania na pierwsze wschody. Ja po kilka razy dziennie wchodzę do zamkniętego przed kotą pokoju i podglądam kuwetki w oczekiwaniu na pierwsze zieloności. Póki co nic nie widza. ;:219

Tak więc nie pozostaje nic innego, jak wspominanie tego, co było, a w Twoim ogrodzie jest na co popatrzeć. ;:333
Szczególnie śliczniutki ten niebieski powojnik o pełnych kwiatach! ;:138 ;:138

Skoro dzisiaj bawisz się u dostojnych jubilatów, to baw się dobrze, tylko nie przesadzaj z toastami, by Cię jutro główka nie bolała. ;:7
Dobrej i zdrowej niedzieli. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Maryś, ja też tylko na początku zwracam uwagę na kalendarz :lol: potem sieję, kopię, sadzę jak mi czas pozwala :)
Z tymi ilościami nasion to czasem naprawdę jest komedia ;:224 Już mi się takie trafiały, jak ta torebka rekwiat i faktycznie, lepiej wtedy przemyśleć, czy całe to sianie na kolejny rok ma sens ;:108
Chyba poprzedni sezon mocno dał mi w kość, bo zauważyłam, ze w moich planach są w sumie same rozsady bylin, a roczne wybrałam sobie tylko takie, z którymi mogę pójść na łatwiznę i sypnąć nasionka prosto na rabatki :wink: Zrobię wyjątek dla barwinka różowego, który ogromnie mi się spodobał ;:3
Co to za powojnik, który udaje niebieską piwonię?? ;:oj No wiesz, widziałam już pełne powojniki, ale nie takie!
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu! Piekne zdjecia pokazujesz wiosenne i letnie! Clematis ma kolor nieziemski:) Marysiu, pokaz prosze swoje parapety- co juz posiane stoi:)
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu one wiedzą po co tak wrzeszczą ;:306 coś będzie się działo na rzeczy. Przecież piękne ptasie trele są po to aby zwabić partnera. Kilka lat temu podglądałam gruchającego gołębia jak wabił gołębicę ileż on się musiał nagruchać, nastroszyć piór, do tego jeszcze podlatywał gruchający konkurent, jak on go tłukł dziobem, przeganiał. Te amorki trwały może 3-4 dni nie na darmo bo później tworzyli z gołębicą super parę ;:108 Nie rozumiem dlaczego ptaki- oni są ładniejsi w upierzeniu od pań. To powinno być odwrotnie :!:
Ilością nasion w torebce nie jestem zaskoczona, kilka razy i mnie to spotkało. Raz tylko wysiewałam pelargonie rabatowe, nasion mało, dochowałam się 3 sadzonek, ładnie kwitły, pobrałam z nich jesienią sadzonki, ale nie udało się ukorzenić. Nieraz lepiej poczekać i kupić gotowe sadzonki. Tylko ja mam tych donic i skrzynek do obsadzenia dużo i jak bym do wszystkich chciała kupić to koszty byłyby ogromne. Cieszy mnie jak mi się uda coś ukorzenić.
Czyli wiata już na wysiewy się przydała.
Linki sprawdziłam, dobrze że był syn to od razu mi włączył tłumacza. Super mini rozsadniki z butelek, metoda na pewno bardzo fajna ( lepsza niż nakrywanie workami foliowymi). A czy w wiacie miałyby dostęp do światła, ja na pewno spróbowałabym, bo jak człowiek sam się nie przekona nie będzie wiedział czy się sprawdzi.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Cieszę się, Marysiu, że ten katalog dotarł. Jak dla mnie - zaprezentowane rośliny - marzenie.
Mogę go oglądać non stop, zachwycać się, ale i tak tam nie kupię. I oglądam sobie go co chwilkę.
Miałam w ubiegłym roku dwa takie zamówienia nie trafione - że nigdy więcej w tych miejscach nie zrobię zakupów.
Tak, styczniowymi aksamitkami nazywam te posiane w styczniu ;:172
A szczypiorku czosnkowego jeszcze nie mam w ogrodzie. Bo co czytam to piszą, że się bardzo panoszy i rozsiewa. Ale skoro piszesz, że to on ledwo nadąży za Tobą ;:306 to pewnie u mnie będzie podobnie i też zaproszę go do ogrodu. U mnie przerób tego typu zieleninki idzie w dość sporych ilościach ;:108
Wysiałam już też pierwszą sałatę, taką całoroczną. :tan
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”