Idzie zima ...cz.37

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysia :wit . Fajnie , że masz zimę ;:138 . Ja tez mam odrobinę białego puchu ;:224 . Wspaniałe ogrodowe zdjęcia ;:108 . W oko wpadły mi te piękne różowe goździki i hosty o tak pięknych kolorach ;:oj . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu u nas przez dwa lata odczytywał liczniki listonosz i było dobrze, od roku mamy co odczyt kogoś innego.
Co do czyśćców to bardzo chętnie przyjmę sadzonki.
Byłam dziś w Krakowie i namówiłam męża na odwiedzenie sklepu przy Rydla, tak jak pisałaś jeszcze nie było pełnej oferty nasion, wykładali begonie. Nie obeszło się bez skromnych zakupów ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu, tylko żebyś nie zgniotła jajeczek przy wysiadywaniu ;:202 :;230 To bardzo delikatna materia.
Pierwiosnek kandelabrowy ma piękny malinowy kolor ;:138
I u mnie posypało śniegiem, ale w mieście ma on niewiele wspólnego z piękną, białą zimą. W końcu jednak mogę odfajkować zimę, już była. Teraz czekam wiosny ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu, kochana jesteś, ale podziękuję Ci na razie za propozycję nasienną, ;:196 już zastanawiam się, gdzie pomieszczę to, co mam. ;:306
Natomiast wiosną zapytam o pierwiosnka kandelabrowego, oczywiście pod warunkiem, że Twoje się rozrosną. ;:108 Po tej mokrej jesieni i zimie, trudno zgadnąć, co zostanie, a czego już nie zobaczymy. ;:223

Te białe kwiatuszki to... pelargonia? ;:218

Moja zima ciągle jeszcze bielutka, a dzisiaj nawet słoneczko poświeciło i było pięknie. ;:138 Jednak temperatura oscyluje wokół zera i trudno powiedzieć, jak długo będą mnie cieszyły zimowe widoki za oknami. :roll:

Miłego wieczoru. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Ewelinko w mieście cudna wiosna i w ciemnych okularach musiałam urzędować a na wsi śnieg! co prawda ciut przytopiony ale jest :D Goździki zaczynam doceniać i kompletować, chociaż zawsze wydawały mi się kłopotliwe w uprawie i rzeczywiście kilka jest ale nie rozrastają się. Pozdrawiam!

Dorotko dzisiaj na poczcie dowiedziałam się że listonosz już też nie odczytuje stanu licznika. Jutro będę atakować PGNiG ;:124 Byłaś na Rydla i ciekawa jestem co kupiłaś zaraz odwiedzę Twój wątek :D Coś się spóźniają rok temu kupowałam ciekawe nowe odmiany pomidorów, a kwiaty były w pełnej gamie.
Czyśćca sobie zapisz Obrazek

Iwonko będę uważać Obrazek Pierwiosnek jak dla mnie ma kolor amarantowy taki żarówiasty w naturze. W moim mieście za miedzą też zima była chyba wczoraj wieczorem i widziałam ją tylko na portalach społecznościowych ;:306
Do wiosny jeszcze 62 dni!

Lucynko rozumiem, że nawet jak znajdę nasiona pierwiosnka kandelabrowego to nie reflektujesz ;:306 Mój wykiełkował hojnie ale i hojnie go okrawalam...bo kto przyjechał to zwracał na niego uwagę ;:306
Białe to goździczki...cudne ale jak delikatne tak marnie przyrastają :D Pewnie powinnam rozluźnić glebę :wink: Już zakupiłam keramzyt ale na wszystko i tak nie wystarczy :wink: Wspaniałego wieczoru ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu nasion pomidorów i papryk było bardzo dużo, gdybym miał coś kupić to długo zastanawiałabym się którą odmianę wybrać. Warzywa też wisiały, jedynie wśród kwiatów pustawo, zapewne na dniach będą uzupełniać. Ja chciałam kupić fiołki rogate i ich nie było, bratków też tylko kilka kolorków.
Pojadę ponownie w lutym jak skończę rehabilitację.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

A masz nasionka kandelabrowego?! :roll:
Jasne ,że reflektuję, Marysiu! ;:138 ;:138

Dobrej nocy. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Dorotko oczywiście widziałam nasiona pomidorów i warzyw ale rok temu była jakby świeża kolekcja nowych odmian niedaleko kas jakby pod specjalnym nadzorem i torebka zawierała np. 5 nasion za 20 zł. Teraz takich nie było. Tam gdzie ostatnio kupowałam nasiona też bratków ani fiołków nie ma. Wiesz gdzie jest orgia nasion? Na placu na Balicach jest mały sklepik i tam jest ich tyle że ja nawet nie wchodzę ;:306 Są tanie i drogie ale tam na pewno znajdziesz. Ja się raz zraziłam, bo kupiłam hostę i nic z niej nie wyszło ...babka udała że nie wie o co chodzi i tak straciła klientkę

Lucynko nie wiem mam nasiona nie podpisane taki kłos ale to chyba jednak jest firletka. Gdzie wsadziłam nasiona pierwiosnka nie wiem. Czasem suszę koło kominka i raz mi już pan M spalił bo myślał że to resztki ;:124 ;:oj jak znajdę to Ci wyślę, ale coraz mniej na nie liczę ;:219 Dobrej wzajemnie ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu, dostałaś już może wiosenny katalog od St-a? Mega pięknie zaprezentowane rośliny.
Piękne te Twoje hosty, ciekawe kolorki mają. ;:3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Bea na razie internetowo, a na papierowy już dwa razy się zapisywałam i nie dostałam...więc ich olewam i nic w tym sezonie nie kupuję :D A tak na serio to za dużo mi roślin wypada ;:222 Wiele byli jest jednorocznych.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Jasne, Marysiu - pytałam tylko o katalog, bo opinię co do zakupów u nich moją znasz. ;:108
Jak chcesz to Ci prześlę ten katalog, jest na prawdę śliczny.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Bea chyba mają dobry monitoring od razu dostałam ofertę na tańsze mieczyki i dalie! :;230 Nie, nie dziękuję, może przyślą a jak nie to niewielka strata ;:168
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Maryś jak nazywa się hosta o niebieskich liściach...cudna jest. ;:63
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”