Idzie zima ...cz.37

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu szkoda, że nie udało Ci się obsypać wszystkich róż. W przyszłym tygodniu zapowiadają przymrozki w ciągu dnia. Tak do 10 grudnia ma być, a później zapewne przyjdzie odwilż.
Brzozy ze słoneczkiem zachodzącym w tle cudo. Ty masz piękne widoki, zejdziesz na koniec ogrodu i proszę.
Kiedy sypiesz dolomitem pod piwoniami wiosną czy jesienią.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Dorotko najmłodsze i najwrażliwsze róże obsypane, zostały stare krzaki i może im nic nie będzie. Jak pójdę karmić kury to tam mam dolomit więc rozrzucę od razu, bo z topniejącym śniegiem powoli wejdzie w glebę :D
Widoki rzeczywiście to mój znak rozpoznawczy, ale jak długo zobaczymy :wink:
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu wschody i zachody ;:3 masz opanowane do perfekcji ale i tak wracam do fotki na ocieplenie, u mnie od rana pada mokry śnieg brr... ;:222 Też nie zdążyłam wszystkiego okryć więc liczę że jeszcze nie zmrozi tak mocno ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Hej Marysiu!
Jako wytrawna sprinterka załapałam się na 9 stronie. ;:306
Nic to. Ważne, że Cię znalazłam.

Ja zdążyłam obsypać wszystkie róże i inne tegoroczne nasadzenia.
Kończyłam zabezpieczanie wczoraj. Nawet na ciemierniki ponarzucałam stroisz, żeby pąki nie zgniły.
Dziś już sypie śnieg, zatem zrobiłam to na ostatni dzwonek.
Ptaki też zaczęłam karmić, bo stukały w szyby oranżerii.
Wiedzą, gdzie mnie szukać. :;230
Szkoda tylko, że nie wszystkie chryzantemy zdążyły rozwinąć kwiaty, ale trudno.

Trzymaj się cieplutko. ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu, u mnie też dzisiaj śnieg... no, powiedziane na wyrost. ;:306 Mokry drobniutki śnieżek, który topniał, zanim dotknął ziemi. Słupek rtęci na termometrze powyżej zera. Mokro tak, że aż przykro patrzeć. ;:222

Widzę kwiatki w Twoim ogrodzie zmaltretowane przymrozkiem i śniegiem. Biedne. ;:174
Za to bardzo radośnie :tan i cieplutko ;:3 w Twoim wątku dzięki pięknej słonecznej fotce! ;:138 ;:138

Pozdrawiam cieplutko ;:196 i proszę: uważaj na siebie, bo błoto pośniegowe jest bardzo niebezpieczne. ;:108 Zresztą rozmarznięte również. ;:202
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu u mnie śnieg ma być dopiero w nocy i cały jutrzejszy dzień. Przymrozki nocne to już norma. ale minusowej temperatury dziennej i śniegu jeszcze nie miałam. Moje róże już zakopczykowane. Zastanawiam się kiedy okryć je igliwiem, ale to chyba trzeba poczekać do większych mrozów. Twoje roślinki jeszcze próbuję kwitnąc a u mnie już dawno pozostały tylko wspomnienia :D Marysiu mimo ,że nad Twoim ogródkiem zdecydowanie rządy objął pan Mróz , to wspomnieniowe fotki i zachody zdecydowanie pocieszają i ocieplają zwłaszcza w ponure dni i wieczory które trzeba z konieczności spędzać w czterech ścianach . Bardzo Ci za nie dziękuję ;:196
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu Obrazek

Miło popatrzeć na Twój ogród- ten ze środka sezonu i ten lekko przymrożony a zdjęcia nieba fantastyczne. Ja obecnie bardzo tęsknię za takimi widokami. W Krakowie zimno i chlapa a do tego powłoka smogu. Rano wychodzę do pracy ciemno, po południu jak wracam też i nawet jeśli słońce pojawi się za dnia, to ze swojej samotni (praca) zupełnie go nie widzę. Ale przetrwać trzeba ten najgorszy czas.
W sobotę cieszyłam się ciepłem i słońcem więc na wsi nieco podgoniłam prace. Przy kopczykowaniu róż myślami byłam u Ciebie i Marty w ogrodach. Tymczasowy już uśpiony zupełnie. Wycięte suchciele, rośliny okryte, woda zamknięta i zabezpieczona przed mrozem. Pozostaje tylko inspekcja raz na dwa tygodnie i oczekiwanie wiosny.
Czy oprócz floksów masz jeszcze jakieś wyrywne rośliny?
U mnie część róż puściło młode pędy i pąki kwiatowe a pod oknami w pracy wystartowały żonkile ;:223

Obrazek

PS
Adaś został przywrócony do kolejki NFZ i niebawem dostaniemy nowy termin :tan
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam z zimowej krainy, rano ogród wyglądał jak z bajki, bo śnieg był wszędzie! na każdej rzeczy i gałązce ...i dalej sypie! Nie ma słońca, ale jest jasno :D

Ewciu ;:196 pewnie dzisiaj tez Ci dosypało, bo u mnie wszystko okryte dokładnie więc jak nawet przymrozi to roślinom będzie ciepło. Na razie temperatura powyżej zera!

Marysiu pewnie, że nie ma znaczenia kiedy, ważne że jesteś :D a jak Cię nie ma to zawsze się przypomnę ;:306 Chwali Ci się pracowitość i systematyczność, ale ja choćbym chciała to się nie dało. Wszystko było tak mokre przez ciągłe opady, że jedynie przemykałam się przez śliskie ścieżki ;:65 Gdyby nie konieczne wyjście też zdążałabym ale śnieg na razie rośliny otula, a pewnie przed prawdziwą zimą będę miała czas jeszcze rzucić gałązki na wrażliwce. U mnie wszystkie chryzantemy pokazały kwiatuszki, ale skalnice nie rozkwitły i pączki omarzły przy pierwszych minusach. Pozdrawiam ;:168

Lucynko słońce było dwa dni temu, a od wczoraj śnieg wali mimo plusowej temperatury. Wszystko wygląda jak w bajce! Żadnych roślin już nie widać, wszystko przycisnął mokry obfity śnieg.
Uważam i to bardzo, bo naprawdę jest ślisko i chociaż może krzywdy w tym śniegu sobie nie zrobię to jednak zetknięcie z mokrym śniegiem nie jest miłe ;:202
Życzę suchej, białej zimy jak już ma być i życiodajnego słonka ;:196

Oleńko co prawda wolałabym taką zimę na koniec grudnia na święta i sylwestra, ale trudno niech będzie teraz ;:306 Już od paru lat tak jest, że puszysty śnieg na początku grudnia a BN po wodzie. Wcześniejszy mróz na szczęście niewielki, a teraz cały czas na plusie. Mimo wszystko jest ładnie wolę bajkowo biały krajobraz niż nieustająco lejący deszcz. Olu też mi bardzo przeszkadza wczesny wieczór i przesiadywanie w fotelu nawet z FO, bo ja zdecydowanie wolę ruch :cry: Musimy jednak przetrwać i byle do świąt a po Nowym Roku poleci z górki!
Miło że jesteś ;:196

Małgosiu bywam często w Krakowie i z kolei ja przejeżdżając AK myślę o Tobie. Ja też bardzo nie lubiłam tego okresu kiedy po ciemku wychodziłam i po ciemku wracałam z pracy i dłużej przeżywałam ten czas, bo drogę miałam dłuższą, ale za to potem była nagroda. Trzeba jakoś dotrwać do wiosny. Mój ogród że tak powiem sterczy, bo ja suszki wycinam na wiosnę, a na suszkach osiada szadź albo śnieg i ogród nie jest płaski ;:185 taki jest dopiero wiosną. Tego floksa zauważyłam w ostatnim momencie, ale pąki wypuścił liliowiec Stella d'oro i część róż. Pączki na różach nawet mnie tak nie przerażają, jak przerażają mnie wypuszczone młode przyrosty, bo te są niebezpieczne.
Małgosiu bardzo dziękuję za odwiedziny i zapraszam na zimową kawę ;:196

p.s. mam nadzieję, że Adaśko dostanie termin we właściwym momencie ;:168 czego oczywiście życzę ;:196



Taką mamy zimę!


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Życzę dobrego dnia!
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu zima przepiękna.
Róże dostały okrywę Śniegu to nic im nie będzie.
Czyżby za Twoim płotem szykowała się jakaś inwestycja, żal byłoby takich widoków.
Ja mam dylemat co zrobić z krokusami, napisałam w swoim wątku, może coś doradzisz.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu no i mi też nasypało, może nie tyle co u ciebie , ale cały czas sypie Jednak śnieżna zima ma swój niepowtarzalny urok co oddają Twoje zdjęcia ;:333 Ale nich cię tak całkiem nie zasypie ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Prześlicznie! I jaka gruba warstwa ;:oj Naprawdę jest tak zimno, że on się utrzymuje, czy świeżo spadł?
Obrazek
To już prawie świąteczna pocztówka ;:138 Pod taka warstwą śniegu tym różyczkom niepodsypanym chyba nic nie grozi?
Floks się trochę spóźnił, pewnie się rozejrzał i aż go zamroziło :wink: A stella d'oro chyba ma w ogóle takie zwyczaje, u mnie w zeszłym roku i w tym też wypuściła pęd z pąkami w grudniu. I ani w zeszłym, ani w tym nawet tych pąków nie otwiera.
Na prognozach dla nas nie ma mrozu w dzień, może jeszcze coś się zmieni, bo jak każdemu marzą mi się białe Święta. Tzn. Wigilia, bo na same Święta w tym roku wyjeżdżamy (niedaleko Ciebie, do Krakowa) ;:215
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7937
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu
Ale Ciebie zasypało ;:oj
Aby nic mokry śnieg nie połamał :D
Pięknie jest :D Tak odświętnie :!:
Jeszcze gotowa nie jestem absolutnie na to białe :oops:
Buziaki ;:196
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Cudowna zima u Ciebie, Maryś! ;:138 ;:138 ;:138
Uwielbiam takie widoki. ;:63 ;:63
Zupełnie jak w baśni Andersena. ;:15 A czy Kai i Gerda już do Ciebie zawitali, Królowo Śniegu? ;:100

U mnie też pada śnieg. ;:108 Cały dzień. ;:131 Niestety temperatura jest taka, że ledwo, ledwo przyprószył, a i to nie wszędzie. ;:222

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”